Star Wars: Battlefront 2
1 1

Bu konuda 153 mesaj var

Rpg oyunlarda çok var bu olay, yani karakterin her şeyini açamıyorsunuz, illa bir tarafa yönlenmeniz gerekiyor. Magic kasıyorsanız silahlar zayıf kalıyor, saldırı kasıyorsanız crafting zayıf kalıyor falan filan.

Bu olayı da ben buna benzetiyorum. Herkes her heroyu açacak diye bir şey yok.

Limit de getirmemiş adamlar. Hadi deseler normal oyuncuların 1 hero hakkı var parayı verenin 3, o zaman haklısınız ama öyle bir durum da yok.

Kabul ediyorum 4500 saat'de çok 2100$'da çok ama ikisi de çok. Bir dengesizlik yok. 4500 saate 100$ olsa haklısınız.

Bir adam oyuna 2100$ verecek kadar önem veriyorsa zaten 4500 saatte oynar.

Bu aşırı tepki de 40 yaşındaki "ergen" Star Wars fanlarının tek elle hero oynamalarının biraz zorlaşması yüzünden.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu normalleştirmeye çalışmayın lütfen, bu tepkiler koyulmazsa sektör iyice b*ka saracak. Resmen Star Wars fanları bunu zaten alır, kazıklayabildiğimiz kadar kazıklayalım mantığıyla yapmışlar.

Oyuna önem veriyorsa 4500 saat de oynar demişsiniz de günde 8 saat oynasam 1,5 sene yapıyor. Yani parayı vermeden kimse açamaz makul bir şekilde her şeyi. Tamam, bu her şeyi unlock etmek için gereken süre, ama ben haftada 4-5 saat oynayabildiğim oyunda nasıl istediğim karakterleri oynayacağım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Whooosh hocam bu oyun RPG değil ki ? FPS/TPS. Bilmiyorum sizin düşünceniz tabiki de ama bana saçma geliyor EA'in yaptığı.

Ben en çok BF1 BF4 oynamışımdır herhalde. BF4 185 saat BF1 130 saatlerde. Açmam imkansız o zaman benim tüm heroları :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Atrin said:

Oyuna 60 dolar verdikten sonra oyunun bana sunduğu her hero yu kullanmak isterim. Yoda yı kullanırken neden Darth Manul'u kullaniyim ? veya yoda yı açtıktan sonra tekrardan eğer hesap doğru ise 100 küsür saat zaman harciyim

Yalnız burada artık bi metalaştırma var... Ya bu zaten bi oyun, " zaman harcamak nedir" oynamak sana heyecan vermiyorsa zaten oyunu almayın oynamayın..  Atrin senden alıntı yaptım ama lafım sana değil herkese üstüne alınma yani.. çünkü herkes aynı şeyi söylüyor.. 

Şunu da ekleyip toptan cevaplandirim.. : 

48 minutes ago, kronus said:

Tamam, bu her şeyi unlock etmek için gereken süre, ama ben haftada 4-5 saat oynayabildiğim oyunda nasıl istediğim karakterleri oynayacağım?

Hah işte hocam tam burada başından beri söylediğim şeye gelip kendi döngünüze girmişsiniz... Zaten en başta demiştim ki millet haftada 1 saat oynayabiliyorum hiç bir şey açamıyorum ama herşeyi açmak istiyorum diyo... aynı senin gibi...

Diyelim ki parayla alma olayını kaldırdılar ve yalnızca progressionla açabiliosun, olabilir yani niye olmasın oyun bu ve sen oynadıkça açılıyor normalde de böyle dil mi zaten hemen hemen her fpsde.. Ee haftada 4-5 saatle açabilecek misin .. açamıcaksın zaten ...

İşte adamlar zamanında çok vaktim yok ama ilerdeki şeyleri açmak istiyorum diyen "sizler gibi" insanlar için bu shortcutları koymuşlardı... ama şimdi de sizin için konmuş olan bu dala keserle dalıyorsunuz.. valla anlayamıyorum.. 

Ki yahu zaten bu tarz oyunlarda herşeyi açmak diye bir şey ben hayatımda görmedim ..  BF3 ve  BF4 oynadım zamanında saatlerce her classın herşeyini açabildim mi... onu  bırakın en çok oynadığım sınıfın bile 10larca scope unu falan bile daha açabilmiş değilim .. tanklar helikopterler ...hayır.. neye focuslanırsan onlar açılıyor..  üstelik ben baya da iyi bi BF oyuncusuyum öyle düşünün...  Bir iki unlocku kafanıza koyar ona göre oynar açar ondan sonra da onunla oynamaya başlarsınız, ondan sıkıldın mı öbürü için oynar onu açarsınız... 

Yani kısacası herşeyi açmak istiyorum ama ayda 2 saat oynamak istiyorum olaylarıyla hem bunun bi oyun olduğunu ve hem de ilerleme isteyen bir şey olduğunu unutuyorsunuz... Bunun ayda 2 saat oynayıp witcher 3 ü bitiremiyorum ama ben hem oyunun sonunu  hem bütün questlerin çözümünü görmek hem de rewardları almak istiyorum lanet olsun ne biçim oyun kahrolsun CD PRoject demekten hiç bir farkı yok... 

Oyun arkadaşlar bu oynamak için alıyorsunuz ... zaman harcamak falan ne.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bakış açım şurada ayrılıyor. Scope skin grip vs konusunda haklısın. BF serisinde de hepsini açmak imksansız. Fakat Star Wars temalı bir oyunda Hero karakterlerin yeri çok büyük. Misal battlefield 1 de behemonth'u kullanabilmek için belli şeyleri yapmak gerekseydi ben hiç kasmazdım ve tek bir laf etmezdim. Banane yani gemiye trene binsem ne olur binmesem ne olur. Kendi tarzımda oynar geçerim. Aynı şekilde Battlefield 4'te her aracın herşeyini açmadım. Bu bana batmadı.

Aynı şekilde Star Wars BF2 oyununda da her class'ın herşeyini açamayacak olmakta çok normal. Fakat hero konusu bana garip gelen kısım. Tüm herolar oynanabilir olur ve Yoda'nın special move'u olur onu açmak için kasarız onu anlarım ve uğraşırımda. Yoda yı çok seviyorumdur ve kasarım o hareket için. Fakat heroya direk erişim için uğraşmak bana garip geliyor. 

Ek olarak Yoda yı açtım diyelim (bu arada yoda belkide açık geliyordur bilmiyorum) 100 küsür saatte. Dediğim gibi benim çok aktif oynadığım Battlefield serilerinin süreleri 150 saat ortalamasındayken benim realitede tüm heroları kullanabilmem imkansız bu oyunda. O can sıkıcı benim için.

Atrin tarafından düzenlendi
kronus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neden bütün heroları açmanız gerekiyor ki?

Yarış oyunlarında bütün arabaları açıyor musunuz?

Heroları bu oyunun legendery itemleri gibi düşünmek lazım. Full legendery set yapıcam ben diyorsan saatlerce günlerce oynayacaksın. Bunda tuhaf bir durum yok ki.

Adamlar Hero'ların bir kıymeti olsun diye zorlaştırmışlar işte. Herkes her heroya erişebilirse ne kıymeti kalır ki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pek oynamadığım The Division’da bile 297 saatim var, 134 saat falan az süreler zaten item açmak, grinding falan için.

Bad Company 2 mesela 321 saat, Street Fighter 4 bile 134 saat bende.

Verilen süreler casual’ın da casual’ı artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Narcissus

Zaman harcamak = Grinding. Yani keyif almadan tekrar eden ama puan kazandıran şeyleri yapmak.

Oyunda birşeyler açmak uzun süre oynamaya veya lootbox'a bağlı. Lootbox'dan çıkanlar kozmetik şeyler değil, direkt oynanışı etkiliyor. Oyuna para bile verince çıkan şeylerin ne olacağı bell değil, kumarhanelerdeki slot makineleri gibi çalışıyor. EA kafasına göre azaltıp artırabiliyor ödülleri, ancak şu anki sistem tamamen oyuncuyu ekstra para harcatmaya yönelik. Buradaki L33t/Hardcore oyuncuları üzecek birşey de var, oyunda birinci veya sonuncu olanın puanları birbirine çok yakın. Yani yetenekle, stratejiyle öyle ekstra birşey de kazanamıyorsunuz. İş Lootbox'a kalıyor.

@T800

Bir oyuna 100+ saat süre harcayan adam çok da casual kategorisine zor giriyor olması doğru gelmedi bana. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Görende MMO ları tartışıyoruz sanır.. 1000 saati aştığım tek bir oyun oldu oda WoW..

Grinding olayı mmolarda vardır arkadaşlar online fpslerde değil.. Ha EA yapmışki kart satsın zengin olsun..

Online FPS nasıl olur bunun çok güzel bir örneği var aslında: Titanfall 2.

EA Titanfall uda halletmiş sanırım. Gelecek karanlık.

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de grindingle alakası yok ki bunun... Grinding söylendiği üzere benim pek sevmediğim MMO larda olan belli bir levela ulaşmak için veya belli bir item ı düşürmek için yapılan iş.. kesinlikle hiç başka hiç bir amaç yok, rutin, sıkıcı bir pve işlemi.. 

Burada oyunu oynuyorsun gayet sonunda kazandığın puanla ister silah aç, ister kokoreç, ister biriktir hero aç konsepti var anlaşıldığı kadarıyla.. 

Neyse ben yukarıdaki msgda gayet net açıklamamı yaptım tekrar daha fazla aynı döngüyü sürdürmeme gerek yok.. istediğiniz heroyu da muhtemelen 8-10 saatte açıyorsunuzdur sonra onu seçer zevkle oynarsınız yani ... Ama halen kendinizi benim her heroyu açmam lazım herşeyi görmem lazım misyonuyla bezeyip single playerın arcadeinde puan kasıp hepsini açıcam fıstık benim olucak felsefesini benimserseniz..  fpsde grindingi yaşamış ve yaşatmış olursunuz sizlere kolay gelsin.. .. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dice neydi ne oldu be. Kendi halinde güzel Savaş oyunları yapan firma EA yüzünden gold digger oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Erwin said:

Dice neydi ne oldu be. Kendi halinde güzel Savaş oyunları yapan firma EA yüzünden gold digger oldu.

Olayın DICEla ilgisi yok olay publisher da bitiyor..  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 dakika önce, Narcissus said:

Olayın DICEla ilgisi yok olay publisher da bitiyor..  

Bende EA yüzünden dedim zaten. EA=Publisher. DICE'IN yaptığı birşey yok yani. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DICE’ın yapacak çok birşeyi yok, zaten firma da EA firması.

Star Wars lisansı falan ucuz şeyler değildir kesinlikle, bir şekilde gelir elde edilmek isteniliyor, bunun da modelinin düzgün olması lazım haliyle.

Ben de ama tam olarak doğru bulmuyorum buradaki bazı görüşleri, haklı olan yönleri de var ancak Çağlar ile Özkan’a katılıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes istediği şekilde değerlendirmekte serbest tabii ama saçma sapan bir niteleme olmuş.

İstenildiği gibi düşünülmeyince EA fanı mı olunuyor, ilginç ve çirkin bir niteleme.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Erwin said:

Dice Bad Company'yı çıkardıklarında da EA'nın firmasıydı.

Bad Company

Mirrors Edge

Bad Company 2

Battlefield 3

Battlefield 4

Battlefield Hardline

Star Wars Battlefront

Mirror's Edge 2

Battlefield 1

ve Star Wars Battlefront 2

Bu oyunların hepsini EA çatısı altındayken çıkardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada oyuna başladım bugün. 2 saat kadar oynadım ve 15.000 kredi biriktirdim. Sonra hero açma olayına bakiyim dedim Darth Vader 15.000 kredi Darth Sidious 10.000 kredi. Gayette kısa sürede hero açılıyor ? Anlamadım 100 saat süren nedir. Herhalde tüm starcardların açılmasından bahsediyorlarda e o kadarda olsun bir zahmet. Kapalı olan az sayıda hero var birde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her zaman oldugu gibi yine haklı olduğumu kanıtladığın için teşekkürler Efe... 

Keske bunu daha global bi ortamda paylaşabilseydinde yalnızca bizim forumdaki değil bütün forumlardaki gözyaşlarını durdurabilseydin... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok