BMW "Driver Assistance Plus" paketi?
0

Bu konuda 26 mesaj var

Arac degistirme zamani geldi. Cesitli sebeplerden dolayi Audi beni musteri olarak kaybettigi icin yine mevcut aracimi yenilemek istemiyorum ve eski dost olan baska bir Alman markasina bakiyorum. 

Istedigim gibi bir 2018  540 konfigure ettim ama "Driver Assistance Plus" paketini alip almamakta kararsizim. Bu paketin icerdigi seyler hakkinda daha fazla bilgisi olan, ilk elden tecrubesi olan var mi? YouTube'dan vs. birseyler baktim ama yaya uyari sistemi, radar cruise control vs. gibi seylerin ekstra masrafa degip degmeyecegine emin degilim. 

ChipArchitect tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amerika'da alacağınız için, o tip paketler Türkiye'deki gibi fahiş fiyat seviyelerine çıkmıyor. O yüzden fiyata göre daha doğru bir yorum yapılabilir.

BMW müşterisi sürüşten keyif alan, daha aktif araç kullanan insanlar genelde. Ben kendi açımdan gereksiz görüyorum bu tip "assistleri" .

Amerika'nın sabit hızla seyahat edilen highway'lerinde radar cruise faydalı olabilir.

Onun dışında aşşağıdaki videodaki otomatik şerit takip sistemi falan benim şöförlüğüme hakaret gibi gelir.

BMW yi zaten araba kullanmayı seven kişiler alıyor, tutup da bilgisayara kullandırmak istemezler gibi geliyor bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de kullanmadan önce ne gerek var falan diyordum böyle şeylere ama erken uyarı sistemi, adaptive cruise control, kör nokta uyarısı falan mükemmel şeylermiş.

Özellikle kör nokta uyarısının bağımlısı olmuşum, bunu da başka bir araba kullanınca anladım.

Eğer ciddi bir fiyat farkı yoksa al geç hocam. BMW'nin paketinde ne var ne yok bilmiyorum ama bu oyuncaklar parayı şişirmek için yapılmış şeyler değiller, gerçekten fark yaratıyorlar.

Önemli olan aradaki fiyat farkı ne kadar?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu paketin sectigim konfigurasyona etkisi %3'den az, $1700 tutuyor.  Kor nokta uyarisi, ACC falan mevcut araclarimizda da olan, kullandigimiz seyler. Bu ek pakettekiler biraz daha yeni ve asina olmadigim ozellikler (yaya tespit, carpisma uyarisi ve otomatik frenleme vs. gibi).  Mesele parasindan cok bana daha ilginc gelen baska opsiyonlardan kismak durumunda kalmak (otomatik parketme mesela). 

lbZYpE.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaya tespit benim araçta yok ama  carpisma uyarisi, otomatik frenleme ve otomatik parketme var. Bmw'nin uzaktan anahtarla park etme olayları var, eğer otomatik park olayı öyle ise birşey diyemem ama benim araba gibi sadece kaldırım kenarına paralel park etmiş iki araba arasına girebilen sözde otomatik park ise hiç düşünmeye değmez. Toplasan 5 kere kullanmamışımdır, 3 tanesi de sırf yanımdakine artistlik olsun diye. 

Otomatik frenleme var ama hiç çalıştığını görmek nasip olmadı. Öndeki araç fren yaptığında yada önünüze araç çıktığında sesli ve ışıklı uyarıyor eğer siz frene basmazsanız araba basıyormuş "diyorlar". Bu güne kadar arabadan önce ben frene bastım hep, birkaç defa kasten bıraktım bakalım frene basacak mı diye ama basmadı, yine dayanamayıp ben bastım. Klavuzunda frene basar yazıyor ama herhalde artık böyle en son raddeye gelince yapıyor bunu, benim de içim elvermiyor bunu test etmeye ama uyarı sistemi çalışıyor hatta biraz fazla çalışıyor. Sıkışık trafikte sürekli yanlış alarmlar veriyor ama haftada bir defa gerçekten işe yarıyor.

Düzeltme: Şimdi baktım uzaktan kumandalı parkmış. Uzaktan kumandalı park mı? Otomatik uyarı ve fren sistemi mi? dersen, otomatik uyarı ve fren sistemi derim. Yine de yaşadığın yerdeki trafik ve park koşullarını düşünüp karar versen daha iyi. Alışveriş merkezinin otoparkında yanına dallamanın biri kapını açamayacağın şekilde park ederse uzaktan kumanda çok işe yarayabilir. Ayrıca bu uzaktan kumandanın huyu nasıl? o da var. Bazısı çok nazlı oluyor, en ufak bir obje varsa yanında çalışmayı reddediyor falan.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
44 minutes ago, stardust said:

Türkiye'ye kıyasla resmen bedava fiyata alıyorsunuz, bence hiçbir şeyden kısmayın. Ne varsa ekletin :)

Valla burasi icin bedava degil ;-) Hic kullanmayacagim birseyse onun yerine kullanacagim birsey alirim. $1700 az degil, uc tane Glock parasi ;-) Birsey alirken "Turkiye'ye gore ne kadar oduyoruz" diye gecmiyor aklimizdan. Birkac ay icinde burada 21. yilimi dolduracagim, belki ilk 3-4 yil boyle dusunurdum ama artik degil. 

Turk insaninin normlari hem gosteris kulturu, hem de vergilerin yuksekligi nedeniyle biraz farkli - orada aylik gelirinin 25 katini falan arabaya vermek pek de garip karsilanmayan bir sey. Burada ise boyle bir carpan kimsenin aklindan bile gecmeyecek kadar sorumsuzca birsey olarak algilanir. 

Yorumlar icin tesekkurler, bu hafta diger iki-uc alternatifle birlikte bu araca da bakmaya gidince paketin icerigini daha iyi inceleyecegim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dunyanin her yerine gore bmw luks arac sinifi ek ozelikler alinabilir.

sonucta detroit cikisli amerikan kulusturu almiyorsun :D

yani kici kirik bi ucuz  arabalardan olsa benim kuzen gidince boyle bir araba almislardi aklimiz almamisti

2000 dolar degildi araba (90lar)burda olsa oheeey yine dolar olarak kaca katlardi ayni dandik tip araba

toplam fiayatinin %3 u gibi kimse de bisi demez

ha fullden bi ise yaramaz kaziklama bisise bilemem

paketin iceri cok cok dandirik degilse al gitsin iste

turkiyede bence dogru araba ve bazi seyler cok pahali

amerikada arabasiz yasam olmaz gecmiste hele cok dandik arabalarve amerikan petrol subvasyonlari ile ucuz benzinle rahat yasamislar

ama benim uzaktan gozlenmedigim orda evler sacma sapan

turkiyede emlak pahali ama rayicleri duser iner altin gibidir

patlamaz

orda arsa degeri burdaki gibi her yer sehir yapisi olmadigindan

yani newyork manathan falan filan yerleri haric tutalim

tvde goruyoum

varlik zamani milyonlar dolar veriyo eve dandirikten seyler

alani var ama ev de super degil

sorunlar oluyo ekonomi citliyo 3milyona verdigi evi 5 sene sonra 900bin e satamiyo

turkiyede bence araba insana sart degil

sizin orda arabasiz adamin yasamasimumlun degil durumlar var

keza yine sehir ici bi kac buyuk metropelde oturmuyorsan oyle toplu tasimmis metromus otobusmus imkani yok

illa araban olucak

ev ayri semte market ayri semte is ayri semtte

parayi siz baska turlu gomuyorsunuz

o yuzden sizde homelesslari gecelimde hali vakti yerindeyken sifirlanan cok insan var

orta halliyken alt duzey yani senin seviyenin yakininda bile olmayan siradan insanlarda bi anda bi hastalik bir sorun topu dikebiliyorken

burda iste 2 maasini telefona 2 senelik maasini araba veren insanlar sizin ordaki gibi iflas edip yokolmuyorlar

surunup yasamaya devam ediyorlar

paran varsa burasi ordan daha cennet :D

burda para kazanmaktan degil elde varken yasamaktan bahsediyorum

turk kafasi arabayi alirken ayrica sunlari dusunur .ben bunu alirsam 2. ele etkisi ne olur su renkini alirsamelimde patlar mi falan gibi

bir araba alan bir arkadasim amerikada avrupada standart verilen surumden bile eksik veridlini burda soylemisti

a3 normal modeli bi araba turkiyede 80bin euro muydu neydi

acayip deli pahali

2000lerin ortasi beni ozamanlar zorla bi bogaza goturduklerinde(7-8 senedir cikmadim parada yok sulalaece artik)

tum bogaz park yolu balikcilarin orasi audi dolu olurdu hepsi lacivert audiler

bmw mersedes baska markalar cok az

20 araba var 10-12 si boyle

dedigin gibi garip

oyle super luks super araclarda degildi yani

su kus serileri devirdini gectikten sonra

artik reno 9 11 toros zirt pirt  devride bittikten sonra

reno bile luks kaciyo turk halkina

ha boyle diyoruz da iste benim kuzenlerin falan devri 90lardaki o danridirik arabalarda amerikada yok heralde

oyle dokuntu komyoneti 1200 dolar falan normal guzel gorurenen zavali binek 2000-3000

amerikada eflasyon var arabalar standarti gelisti degisti

bmw almasan da alinacak en dandik japon meksika uretimli alsan 20-30bin yarisini bayilacan heralde

iste cocugun varsa lise egitimi univeristede simartmadan eski mdel 2. el alsan 5-10bin vericen

1700 dolar a ne aliyorsun degermi kismi tamam

ama hatir bence amerika icin para degil

ister trump ister turk ister american kafasi olsun

fullden bos is bisi ise eyvallah

ama kesin koymuslardir 1-2 ilginc bisi

cok uykum var uyumamamaya calisiyorum

onceden kisa yazicaktim yazmadim sonra dizi uzadi bende girip roman yazdim tam 25 dk imi ne aldi yada 30

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tesla falan düşünmüyor musunuz? Ben arabalardan pek anlamam ama ABD'de olup araba alacak olsam Model X ilk tercihim olurdu sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Tesla almak istiyorum ama her evli ciftte oldugu gibi burada da cesitli guc dinamikleri var ve yetkili mercilerin onayi olmadan bu tip seyler alinmiyor ;-) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben arabadan anlamam omru hayatimda ehliyet almayi bile dusunmedim 20 li yaslarimda bile

ama sanki gecen sene tesla halka inen normal araclar yapacak diye duymustum

o is o derece inmedi demek ki

nissana toyotya 20-30 bin dolar cekilen yerde 60bini de bmw vermek asiri degil arada ciddi class farki var

aman bosver bi haltta beklenip gecikileekse en mantiklisi elektirikli pilli araclar

benden cok daha iyi biliyorsun nasil olsa

kesin hem verimlilik hem pil kalite omru bu aldigin bmw degistirmeyi dusundugunde asmis gitmis olucaktir

hala daha ulasiabilir fiyatlara da inecektir

daha guzel olucaktir :D

hem aradaki donemi ek isler ek gelirler artirlarak butce de yuksetilir :D

edit ya o degilde kim veriyo 300-500bin dolarida kac kisi aliyo mclaren falan bilmiyorum.

trilyon dolarim olsa almazdim heralde hele bi meshur zamaninin hiz rekortmeni modeli var 1.5-2m dolar mi ne ortada tek sofor koltugu.shutgun imkani yok yani

dolar milyarderi olsan zati ne ugrasacam normal yolda pist kiralar f1 araci kullanirim cok lazimsa.diger zaman bin reoyl rolzuna sofur sursun sen sefani sur :D

o degilde chip elon musk gel marsa gidiyoruz muhendis olarak seni de bekleriz dese ne edersin :D

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
30 minutes ago, nazareth said:

ben arabadan anlamam omru hayatimda ehliyet almayi bile dusunmedim 20 li yaslarimda bile

ama sanki gecen sene tesla halka inen normal araclar yapacak diye duymustum

o is o derece inmedi demek ki

nissana toyotya 20-30 bin dolar cekilen yerde 60bini de bmw vermek asiri degil arada ciddi class farki var

aman bosver bi haltta beklenip gecikileekse en mantiklisi elektirikli pilli araclar

benden cok daha iyi biliyorsun nasil olsa

kesin hem verimlilik hem pil kalite omru bu aldigin bmw degistirmeyi dusundugunde asmis gitmis olucaktir

hala daha ulasiabilir fiyatlara da inecektir

daha guzel olucaktir :D

hem aradaki donemi ek isler ek gelirler artirlarak butce de yuksetilir :D

Naz konuyu uzatmanin geregi yok, benim Tesla’nin herhangi bir modelinden gidip iki tane almak icin “halk tipini” beklememe ya da “ek gelire” falan ihtiyacim yok, soyletme simdi. Finansal olmayan sebepler (ona gore “uzun yola uygun olmamasi “vs) nedeniyle benim icin opsiyon olmaktan cikti maalesef, bana kalsa dort yildir evin onunde duruyor olurdu.

McLaren, Ferrari gibi araclar ergen fantazisi ve burada nufus basina Turkiyedeki kadar yok. Ben yeni Lamborghini modellerini yazin kardesimi ziyaretr gelince Etiler-Ortakoy civarinda ilk defa gorup taniyorum. Burada teknoloji alaninda basarili olmus bircok girisimci tanidigim icin zamaninda hevesle almis bir iki tanidigim var. Ferrari servisi yag degistirmek icin $2500 aliyormus, ozel aletler gerektigi icin siradan bir ustanin cikaramayacagi Lamborghini tekerlerinin rotasyonu da $1000 falanmis, makul insanin isi degil.

Benim buyuyup mutlu ve basarili olduklarini gormek istedigim cocuklarim var ve Mars’a gitmeye niyetim yok. Daha dunyada Klimanjaro’ya tirmanmak, Eyfel kulesinin tepesindeki Jules Verne restoraninda aksam yemegi yemek, buyuk bir tabak ay cekirdegi ile uzunun mahkemesini seyretmek gibi tatmak istedigim seyler var.  Hem ben Mars’a gidersem kime laf atmak icin uc sayfalik destanlar yazacaksin? Yaratici yonun korelir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

canim alamazsin manasina demedim.ama ilk cikartik modeller boyle buagti ferrari mclaren falan fiyatlarindaydi

ustelik de teknonoloji geliyo 3-5 sene sonra negatif yonleri daha azalmis daha makul fiyatlarda olur

senden mali durumu kotyu insanlar ferrari falan aliyo

alamazsin manasina demedim

zamaninda ek gelirlerini yillik maslarini vs demistin ee senelerdir de calisiyorsun dogaldir.

araba ile iglienmedigin icin fiyati nedir bilemedim

1700 dolar icin deger mi derken

hani belki ben yanlis hatirluyorumdur belki

model 1 mi 2 mi yani ilk donem araclari acayip otesi pahaliydi diye aklimda kalmis

ben arabadan anlamam hic anlamam gazeteden haberlerden gordugum

bi sonraki nesilde araba degisiminde esini hem fiyat olarak hem arac olarak ikna edersin.

daha surume girmis fiyatlar maliyetler daha ucuzlamis olur manasina dedim

yoksa turkiyedeki memur ogretmenin 1 senelik maasinin senin bi kac haftalik isin oldugunun farkindayim

hosuna gitmedigi icin konusmayalim

ama kabaca zamaninda dhw zaman yazmistin o zamandan sonra 2 sirket en az bildigim degstirdin

kabaca senelik maasini soylemistin

ustune yaptigin ek islerden de bahsetmistin

hatta esinin ebaydan falan bisiler satrak bile ciddi meblalardan

yani merak etme niyetim sana fakirsin demek degildi

benzinli araba gibi degil iste paso gelisiyorlar piller gucleniyo gelisiyo

ilk modelere kiyasla fiyat guc arac kesin fersah fersah ilerde dir.

normal arac dunyasi boyle degil sonucta

bak keyfine takiliyoruz

ban hhatta 1700 dolar icin 3 glock sakasi yaptin ciddiye alip oltaya gelip bisiler demedik :D

bu kadar ciddiye alma

bmw i kullan 3-4 senede sonra belki yeni modellerle ikna olur ablamiz belki kim bilir.

nakit olarak olmasa da eminimki bunlarin missli misli super araba sinifindaki bi cok araci da alabilirsin

mclerenlerin bi kismi 300bin dolar o f1 deli az uretilmis manyak modeli haric duz modelleri bile teslanin bazi modellerinden kesin ucuzdur

ama surda 1700 dolara deger mi degmezmi konusurken

kac paradir cidden bilmdigimden dedim onu

durum bu paran cikismaz senin gibi bir aptallca satasma falan yok

cok hastayim artik beynin eskisi gibi degil

hdd sapitiyo

ama o kadar bunamadim

her ne kadar uzun zamandir senle sahsen konusmadiksada son sanitim 3-5 sene once yazistik dhw zamani

ama okadar bunamadim

hatirliyorum seni

cok uykum var dun saat 8 gşibi kalktim simdi saat 4.5 yani yaklasik 20 saattten fazladir uyandigim dunde 4-5 saat mi ne yatamamistimda

google fiyat sorunca sak diye her model her marka cikiyo teslada bakinca direk cikmadi da uykusuz halsiz oldugumdan ugrasmadim ek aramaya

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, ChipArchitect said:

Bu paketin sectigim konfigurasyona etkisi %3'den az, $1700 tutuyor.  Kor nokta uyarisi, ACC falan mevcut araclarimizda da olan, kullandigimiz seyler. Bu ek pakettekiler biraz daha yeni ve asina olmadigim ozellikler (yaya tespit, carpisma uyarisi ve otomatik frenleme vs. gibi).  Mesele parasindan cok bana daha ilginc gelen baska opsiyonlardan kismak durumunda kalmak (otomatik parketme mesela). 

lbZYpE.jpg

Park asistanı için bu özelliklerden vazgeçilmesini doğru bulmuyorum. Güvenlikle ilgili ödenen her kuruş bir gün geri dönüyor.

Türkiye'de bu paket 20 bin TL'dir, yine alınmalı derim. 

Bu arada otomatik park bildiğimiz otomatik park ise, gereksiz. Benim araçta var, 2 defa sırf denemek için kullandım. İyi park ediyor ama onu beklemektense kendim park ediyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Para sorun değilse 10-12bin dolar fark verilip 5.50i almak daha mantıklı.  İşe çok yaramayacak opsyionlara para vermektense az bir farkla V8 kullanmak daha mantıklı ve keyifli. Tüketimde çok fark olmaz, oradaki kullanım şekli aşağı yukarı belli.

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oneriler icin cok tesekkurler.

Hikayenin geri kalanini merak eden varsa : oldukca iyi bir indirim verdikleri icin yukarida bahsettigim 540 konfigurasyonunu on gun kadar once butun paketlerle (driver assistance plus vs.) siparis ettim. Istedigim ic/dis renk kombinasyonu eyalette olmadigi icin fabrika siparisi olmak zorunda kaldi. Ocak ayinin ortasinda hazir olacak.

Buraya kadar cok iyiydi; ancak maalesef galerideki firsatci satis personeli ben bu islerle mesgulken esimin kafasini celerek onu da yeni bir arac almasi gerekliligine ikna etmeyi basardi. Dolayisiyla planlanmamis bir sekilde bir de esdeger donanimda 2018 x3 sahibi olduk. 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer size bir Tesla ve eşinize X3 kombinasyonunu eşiniz kabul edecekseydi kötü olmuş :) Kazasız belasız kullanın yeni araçlarınızı

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeni 540'a hastayım, çok iyi bir seçim olmuş. amerika'da aşağı yukarı 60K $'a alınabiliyor yanlış bilmiyorsam. şaka gibi... amerikada yaşayan adama 60K TL gibi bir şey. bedava resmen. keşke burda da olsa da mahrum kalmasak böyle süper arabalardan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun, güle güle kullanın ailecek :)

BMW'nin sürüş keyfine alıştıktan sonra daha alt bir aracı kullanmak istemiyor insan.

Tam kış aylarında gelecek aracınız, arkadan itişli güçlü bir makine. Lastikler bir 100 - 150 mil kendine gelene kadar çok dikkat edin. Benim bmw'yi daha aldığımın 2. günü iyi bir korku yaşamıştım ıslak zeminle karşılaşınca.

İstanbul'un kuzeyine taşınacağım seneye, yolları çok sağlam karla kaplanan bir bölgeye. Yeni havalimanına gidip gelmek için X5 xDrive40e iPerformance almayı planlıyorum fakat ödenen meblağın 2/3'ünün Man adasına gideceğini bilerek kendimle yaşayamam. Amerikada olsam hiç düşünmeden M5'i tüm opsiyonları dahil alırdım heralde. Bu durumda dacia duster falan almam gerekecek heralde :lol:

-  neyse çok uzatmadan, forumun bmw lobisine hoş geldiniz. iDrive ve Siri kardeşler ile birlikte iyi yolculuklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, stardust said:

-  neyse çok uzatmadan, forumun bmw lobisine hoş geldiniz. iDrive ve Siri kardeşler ile birlikte iyi yolculuklar.

Ben 2002 yilinda BMW lobisine girmistim (2002 BMW 3.25i) zaten ama 2006'da ciktigimdan beri oldukca degismis ;-) Tesekkurler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Iki araci da (2018 BMW 540i and 2018 X3 Xdrive 3.0)  hos bir surpriz ile belirlenenden erken bir tarihte, gecen hafta teslim aldik. Ikisinde de Driver Assistance Plus var, temelde ikisi de bu modelde alinabilecek hemen hemen tum paketlerle (kapinin altindan asfalta BMW amblemi yansitan projektor vs. gibi birkac absurd ufak-tefel opsiyon haric)  donatilmis araclar.

BIr sure kullandiktan sonra Driver Assistance Plus ve diger teknoloji paketleri konusundaki yorumlarimi yazacagim - su ana kadarki izlenimlerimiz gayet olumlu ve eski aracimiz (2014 Audi A6) ile bunlar arasinda inanilmaz bir teknoloji farki var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ChipArchitect sizde Porsche Boxster gibi bir araç yok muydu? İşe gidip gelmek için kullanıyorum, gibi bir şey demiştiniz diye aklımda kalmış.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 minutes ago, wazzap said:

@ChipArchitect sizde Porsche Boxster gibi bir araç yok muydu? İşe gidip gelmek için kullanıyorum, gibi bir şey demiştiniz diye aklımda kalmış.

Ooo siz onu eski forumdan hatirlamis olacaksiniz... Dort sene falan oluyor o araba gideli; cocuk okula baslayinca daha pratik birsey almak gerektigi icin garajda yer acabilmek ugruna elden cikardik. Zaten 10 yasini gecmisti ve mekanik problemler cikarmaya baslamisti ufaktan. Cok ozledigimi soyleyemeyecegim. 

En son kasa Mazda MX-5 bence guzel bir alternatif; bir daha o tip birsey almaya niyetlenir ve gerekli onaylari temin edebilirsem 2016-2017 modeline bakmayi dusunebilirim. 2018'de olmayacagi kesin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok