Xiaomi ürünlerini takip ediyoruz ....
4 4

Bu konuda 354 mesaj var

@@allreadydead ,  Başlıktanki ilk mesajımda incelemesi var kameranın.  o kamerayla ilgili yorumları da gördüm. Epey beğenilmiş.  O tip bir cihaz arıyorsanız , bunu bir deneyin. 

Yeni tanıtlan Mi 4c modeline baktım. Cihazda , USB-C dahil, eksik denebilecek birşey yok. Buna bir de Windows Phone 10 yüklenme ihtimali olabilir. Önceki modele yükleniyor. 

@@Enyalios Anandtech 'te incelemesi var Note modelinin . Şöyle bitirmiş.

"But with the Xiaomi Mi Note, I feel like there is great attention to detail and polish and with great pricing. My experiences with the Mi Note line has also made it clear to me that Xiaomi is not the Apple copycat like most people seem to believe. However, Xiaomi’s attention to detail is definitely Apple-like.

Given the pricing and quality on offer, I’m starting to understand why so many OEMs struggle to compete with Xiaomi. If I were an Android OEM, I’d be genuinely terrified of Xiaomi making inroads in Europe and North America. As a consumer, I am waiting to see them launch a phone in the US."

Burda görülüyor ki, bu fiyata ulaşmak için bir yerlerden kırpmamışlar. Adamlar yüksek kaliteyi, bu fiyata üretebiliyor. Geçen aylarda Kore'den bakan düzeyinde Xiaomi ile görüşmeye gidildiği haberleri çıkmıştı. Koreli üreticilerin Xiaomi 'den rahatsız olduğu söyleniyor. 

Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DH kaynaklı habere göre Xiaomi gelecek yıl dizüstü modelleri piyasada olacakmış, mevcut üreticilerin eksik özellikli klasik alt-orta-üst segment nb'larına karşı ne ürünlerle çıkacaklar merak ediyorum.  cep telefonu piyasasında bir nebze fiyatları aşağıya çektikleri için durgun giden hatta zaman zaman düşüşte olduğu tablolara dökülen pc-nb piyasası için bir taze kan takviyesi olabilir.

Kaynak: http://www.donanimhaber.com/notebook/haberleri/Xiaomi-dizustu-bilgisayari-gelecek-yil-piyasada.htm

Geçtiğimiz günlerdede resmi türkiye satışına başlayacaklar diye bir haber okumuştum ama nerdeydi şimdi hatırlamıyorum.

Xiaomi'nin note modeli TR'ye bir şekilde girse eğer servis desteğide sorunlu olmazsa çok su götürür. insanların alt ve orta seviyede en çok sıkıntı çektiği konu cihaz tamir ve desteği. bu eksiklik TR'de hala giderilebilmiş değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi 'nin hepsiburada üzerinden satış yapacağı söyleniyordu ama birşey çıkmadı. Zaten resmi yollardan geldi mi , fiyat avantajını ne kadar koruyacak ondan da biraz şüphem var.

Servis 'i bence, teleservice gibi dışardan bir servis ile çözerler. Zaten birkaç marka dışında hepsi öyle yapıyor. Hiçbirinin servisi iyi değil.

Xiaomi bu fiyatlardan girerse bizim pazara , zaten mecbur diğerleri de fiyat indirmek zorunda kalırlar. Şu ana kadar aldığım Xiaomi cihazların , kendisinin 3-4 katına satılan cihazlardan hiçbir eksiği yok(fazlası bile var.). Bu şartlarda diğerlerini almanın anlamı kalmıyor.  

ilk etkilenecekler belki LG , Samsung vs olur ama bence Apple bile etkilenir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir ürün yapmış Xiaomi:

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-WiFi-Amplifier-Portable-Wireless-Repeater-Network-Wi-fi-Router-Expander-Antenna-Signal-Range-Extender-Expansion/32477730180.html?ws_ab_test=201556_7,201527_4_71_72_73_74_75,201409_4

100-Original-Xiaomi-WI-FI-Amplifier-Wire

Ufak, uzunca bir flash disk gibi birşey. Herhangi bir USB yuvasına (şarj cihazı da olur) bağlayınca çalışıyor. Repeater olduğu söyleniyor, ama range extender olarak da çalışabilir belki. Fiyatı çok makul. Adaptör derdi yok, çantaya atılabilir, seyahatte çok işe yarayabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Metal olanı araştırmıştım ben. Metal kasalı laptopların veya klavyelerin yanında (Yani Apple ürünlerinin yanında) şık durmak haricinde pek bir özelliği yokmuş. İncelemelerde çok tavsiye edilmemiş. Kumaş olan baya güzel. Bizim diğer forumdan bir arkadaş aldı, ama henüz eline ulaşmadı. Eline ulaşınca izlenimlerini yazar, ben de buraya aktarırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla çok güzel olur @@lawnmower. Yüzeyi güzelse alırım ben de, keser keser kullanırım :)). Gerçi mevcut kullandığım Razer pad beni mezara sokar gibi görünüyor :P. Ofise filan koyarım, dağıtırım sağa sola :).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Metal olanı araştırmıştım ben. Metal kasalı laptopların veya klavyelerin yanında (Yani Apple ürünlerinin yanında) şık durmak haricinde pek bir özelliği yokmuş. İncelemelerde çok tavsiye edilmemiş. Kumaş olan baya güzel. Bizim diğer forumdan bir arkadaş aldı, ama henüz eline ulaşmadı. Eline ulaşınca izlenimlerini yazar, ben de buraya aktarırım.

Bir tane inceleme buldum ingilizce , onda da sürtünme çok fazla diyor. Ancak belki adam uygun olmayan bir mouse ile kullandı. Şu mouse un altındaki kaymayı sağlayan parça değiştirilebiliyor Onu teflon ile değiştirse belki daha iyi sonuç verecek.

Bu mouse pad ler işe yarıyor mu ? Razer 'ın dev mouse padlerini görüyorum D&R da . Ben hep masada kullanıyorum, ne katıyor o mousepad?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda ben de dayanamayıp GearBest'ten bir adet Xiaomi 10.000 mAh taşınabilir batarya, bir adet de Piston 3 siparişi verdim. 1,5 $ ilave ettirip takip numaralı aldım.

Geldiklerinde (gelirlerse tabi :P ) izlenimlerimi yazarım. 10.000'lik model 10.400'den sonra çıkmış ve daha az geniş, daha taşınabilir duruyor. Tek üzüldüğüm nokta henüz 10.000'liğe uygun silikon kılıf çıkmamıştı; çok dert değil de almışken 1-2 $'a kılıfını da getirirdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda ben de dayanamayıp GearBest'ten bir adet Xiaomi 10.000 mAh taşınabilir batarya, bir adet de Piston 3 siparişi verdim. 1,5 $ ilave ettirip takip numaralı aldım.

Geldiklerinde (gelirlerse tabi :P ) izlenimlerimi yazarım. 10.000'lik model 10.400'den sonra çıkmış ve daha az geniş, daha taşınabilir duruyor. Tek üzüldüğüm nokta henüz 10.000'liğe uygun silikon kılıf çıkmamıştı; çok dert değil de almışken 1-2 $'a kılıfını da getirirdim.

Hayırlı olsun. Piston 3'ü ucuzundan mı aldın pahalısından mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vay vay. Xiaomi Segway i satın almış. Yeni ürünü ninebot mini isimli scooter mış.

http://www.theverge.com/2015/10/19/9566373/xiaomi-ninebot-mini-segway-scooter-mi-tv-3

Xiaomi'nin akıllı spor ayakkabıları varmış ama herhalde getiremeyiz bunları.

http://gadgets.ndtv.com/wearables/news/xiaomi-li-ning-launch-smart-shoes-with-military-grade-motion-sensors-716117

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsi geçen Li Ning markası Çin'in milli spor ürünleri markası. Gittiğimde mağazalarda gördüm, beni şaşırtan markalardandı. Kalitesi çok iyi, fiyatları da öyle ucuz filan değil. Genelde Nike, Adidas gibi markaların muadil ürünleriyle aynı veya daha yüksek fiyata satılıyor. Ürünler de onlardan aşağı kalır değil pek zaten. Tasarımları da güzel. Markaya ismini veren adam milli cimnastikçiymiş, sonra kendi mağazasını açıp Avrupalı markaların ürünlerini satmaya başlamış, sonra da kendisi üretime geçmiş. Keşke burada da satılsa, güzel bir seçenek olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Emre abim kusura bakma bayağı geç yazabildim, atlamışım nedense..

İki tane Piston görünüyordu, birisi Piston 3 "Red Dot Award winner" 13 $ civarında, bir de Youth Edition 7 $ civarına vardı. Baktım biraz internette, metal - plastik gövde farkı ve birkaç kişinin Youth'un kulağa oturmasının çok iyi olmadığını söylemesi sonucunda pahalı - metal olanı aldım.

Bu arada linkini verdiğin silikon kılıfı da aldım, tekrar teşekkürler. :)

Xiaomi ürünleri bayağı hoşuma gidiyor. Bu şekilde "kendi marka ve tasarımları" olduğu sürece Çin malları ile bir sıkıntım olmaz. Kopya çöplerden uzak dururum tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsi geçen Li Ning markası Çin'in milli spor ürünleri markası. Gittiğimde mağazalarda gördüm, beni şaşırtan markalardandı. Kalitesi çok iyi, fiyatları da öyle ucuz filan değil. Genelde Nike, Adidas gibi markaların muadil ürünleriyle aynı veya daha yüksek fiyata satılıyor. Ürünler de onlardan aşağı kalır değil pek zaten. Tasarımları da güzel. Markaya ismini veren adam milli cimnastikçiymiş, sonra kendi mağazasını açıp Avrupalı markaların ürünlerini satmaya başlamış, sonra da kendisi üretime geçmiş. Keşke burada da satılsa, güzel bir seçenek olurdu.

Li Ning güzelse, o spor ayakkabılar alınabilir aslında. 

Yalnız dh de görmüştüm şikayet mesajları. Spor ayakkabılara, fiyatında bağımsız olarak gümrük sorun çıkarlıyormuş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

11.11 etkinliğinde Aliexpress'te Xiaomi router'lar indirimde. Öyle büyük bir indirim değil, birkaç dolar daha ucuza veriyorlar işte. Ben Mini modeline göz koydum. Eğer ürünün tanıtım sayfası yalan söylemiyorsa İngilizce firmware ve uygulama desteği de gelmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok