Xiaomi ürünlerini takip ediyoruz ....
4 4

Bu konuda 354 mesaj var

Hocam güzel gibi duruyor ancak müşteri hizmetleri vs. derken çıldırtabilir xiaomi notebook konusunda.

Dikkate aldım uyarını,lakin alıcam @@pentaman . Ürünü beğendim buna artı olarak Mi5 telefonunuda almayı düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mi5'i bir ay önce aldım ve oldukça memnunum..

- Kapalı kutu denince Çin rom'lu verdiler, boot kilidi vs 2 gün sürdü.. bu süre sonunda global rom yükledim..

- 138tl'ye her iki imei'de kaydedebiliyorsunuz..

- 64gb 3gb ram olanı almıştım, beyaz olan kötü durduğu için siyah olmıştım, oldukça şık..

- 3gb ram'in birşeyler açıkken 600mb'ı kalıyor, açılışta 1.5gb gibi birşey boş oluyor.. fazla sistem rkullanıyor gibi ama bilemiyorum, bir sıkıntı çıkmadı..

- Ses netliği falan iyi, ayfon 6s'e göre ses biraz daha az gibi..

- Isınma problemi var, çok fazla rahatsız etmiyor ama normalin üstünde ısınmakta..

- Parmak izi nadir de olsa takılma yapıyor..

- Çin rom'u varken türkçe app çalıştırınca iki defa resetendi (resetlenmeden önce ısınıyor ve kapanıyorum moduna giriyor), global rom'da bir sıkıntı yaşamadım..

- Arka tarafta da cam var ama öndekine göre daha dayanıksız gibi, arka tarafta birkaç çizik oluştu..

- Hızlı şarj olayı fena değil, ara zımbırtı ile satılıyor (uk olayı) ve bu yüzden bunu almayı düşünüyorum http://tr.aliexpress.com/item/BlitzWolf-EU-Qualcomm-Certified-Quick-Charge-3-0-18W-Micro-USB-Charger-USB-Adapter-with-Power3S/32604474505.html?spm=2114.13010208.99999999.261.91uxrf

vs vs..

özetle fena sayılmaz..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID Mi5'i nereden almayı düşünüyorsunuz?

Bayadır takipteydim güçlü özellikleri uygun fiyata sunuyor , deneyim edinmek için almayı düşünüyorum sevgili @@wazzap. Tek sıkıntı rom farklı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@sid 4.5G de sorun çıkıyor mu ? hız nasıl?

Nerden aldınız? Resmi ithalat değil mi ?

Xiaomi sürekli birşeyler tanıtıyor :) . Elektrikli bisiklet tanıtmışlar, bizim almamız mümkün değil tabii ama beğenilmiş ürün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton 4,5G'de bir sorun görmedim, geç açılma yoktu.. 33k modem nesline pek fark etmez..

DH'den biri satıyordu, 1450tl verdim, kendim adıma kayıt vs.. çalışıyor.. 1 haftalık garanti verdi  :)

Resmi olarak gelmemiştir galiba, gelse de kdv, ötv, trt vs derken bu fiyatın üstü olur gibi, gerçi bana da 1.588'e çıktı pasaportla ya..

Vipe P1, A5 ve S6 derken bu daha cazip geldi, büyük gözükse de nokia 2100'dan sonra ben bile alıştım (530$ bir telefona çok, daha önce bir başlıkta yazmıştım yazık günah 200$ seviyesinden nereye geldik.. Kaç kilo domates satmamız lazım bilemedim, hele asgari ücret ile geçinenlerin elinde 2-3k'lık telefonları görünce üzülüyorum)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Satıcı hepsiburada diyor ama sevisi kim veriyor acaba ? Hepsiburada ithal edip servisi kendisi veriyorsa alınabilir.

3d parmakizi tarayan modeli çıkacaktı, o ilgimi çekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Satıcı hepsiburada diyor ama sevisi kim veriyor acaba ? Hepsiburada ithal edip servisi kendisi veriyorsa alınabilir.

3d parmakizi tarayan modeli çıkacaktı, o ilgimi çekiyor.

ithalatcı olan bu hepsiburada kendisi servis vermiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsiburada ithalatçı ise yeterli benim için. Daha ilginç modelleri var Xiaomi'nin ,onları getirmeyeceklerse kötü.  

Fiyatı nasıl bu modelin? Çünkü vergi vs derken rakip modellere yaklaşmıyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyat normal  @@ResetButton 1,300 seviyesi bekleniyordu bandrol vergi derken 1,5 dan piyasada ha şurası var ithalatcı garantili bu fiyatta diğeri sanırım 2 yi görür benim alıcağım. Tabi biraz fazla oluyor bu durumda diğer modeller açısından ki daha asus zenfone 3 'üde piyasada görüp fiyat karşılaştırması yapmanızı tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID Kendime almayacağım , başkasına tavsiye etmek için sordum. Bilemiyorum 1500₺e bunu almak yerine  , 1900₺ gibi SAmsung Note 5 alınır gibi de düşünülebilir. Telefon fiyatlarının önemli kısmı vergiler olunca, Xiaomi fiyat avantajını kaybediyor.

Xiaomi de Samsung GearVR benzeri bir VR cihazı tanıtacaktı bu aralar. Uyumlu modellere bakmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi tercih meselesi ama unutmamalıki note 7 ye az bir zaman kaldı sonuçta 2 nesil öncesi bir telefon. Mi5 ona nazaran daha güncel bir cihaz, ben deneyimlemek için alıcağım. Note 5 tabiki rom olarak falan daha iyi bir cihaz kabul ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi android 6 yaması olan miui 7.5/8 de eksikleri var sanırım. Miui 7 de bi sıkıntı yokken bende mi4 cihazımda update 7.5 yaptıktan sonra arada bi cihaz resete düşüyot. Forumunda biraz araştırdım wipe cache demişler denedim işe yaradı gibi ama 2 kez oldu 1 hafta içinde. Arada yoğun kullanımda ısınma oluyor.

Bunun dışında play storeda özellikle açmaya çalışırken 2 3 kez çöküyor bu güncellemeden sonra oldu. Yakın zamanda bi hotfix çıkacaktır diye umuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gearbest te hybrid kulaklık $15 , miband2 $30 , iyi fiyatlar bence. Kulaklık için özellikle.

Şöyle bir ürün var . Xiaomi Mini Smart Home Temperature and Humidity Sensor  . 

http://www.banggood.com/New-Arrival-Original-Xiaomi-Mini-Smart-Home-Temperature-and-Humidity-Sensor-White-p-1046061.html

Android telefonla çalışıyor mu belli değil. Xiaomi gateway gerekiyor gibi birşeyler yazıyor. Çalışıyorsa bence güzel ürün.

Edit:

yeni smartwatch preorder a açılır yakında. İngilizce uygulama desteği varsa alınabilir aslında.

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_438212.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi WiFi repeater ısmarlamıştım, bugün geldi. Şu arkadaş:

authentic-xiaomi-mi-wifi-amplifier-wirel

Uzunca bir USB stick gibi birşey. Ucundan menteşeli. Bu aletin hayattaki tek vazifesi aldığı WiFi sinyalini güçlendiredek yaymak. İsmi repeater ama aslen yaptığı iş range extender oluyor, zira farklı SSID ile yayabiliyor ağı. Performansını filan beğendim. Lakin eğer Xiaomi router kullanmıyorsanız kurulumu biraz çetrefilli. Şöyle ki, Mi Home isimli uygulamayı telefona indirip onunla ayar yapmak gerekiyor. E onu kullanmak için de Xiaomi hesabı açmak gerekiyor. Altı üstü repeater ayarlayacağım, birsürü iş güç... Xiaomi nedense Apple'a özenip "sen ayarlama, ben hallederim" modunda takılıyor. Lakin alışık olmayınca can sıkıyor bu. Mesela repeater'ın hangi ağı tekrarlayacağı elle seçilemiyor (veya ben bulamadım o özelliği). Siz telefonla bir ağa bağlanıyorsunuz, sonra ayarı yapmaya başlayınca o sizin bağlı olduğunuz ağı olduğu gibi ayarlıyor repeater'a. Evde tek router varsa sıkıntı yok ama birden fazla varsa (bendeki gibi) yanlış router'a bağlıyken ayar yapıp sonra herşeyi silmek ve yeniden yapmakla uğraşmak mümkün.

Eğer Xiaomi router kullanıyorsanız USB çıkışına bunu takınca kendisi otomatik alıyor ayarları. Apple gibi, ekosistem içinde herşey ultra kolay. Dışına çıkmak isteyince de problem, zorluk, engel.

Ben genel olarak beğendim, ayarların zorluğunu da bir kerelik birşey olduğundan hoşgörüyorum. Keşke kapağı da iliştirecek biryeri olaymış, kesin kaybolur bu kapak. 4000mAh power bank üzerinde 3 saattir aktif olarak çalışıyor (bağlı cihazlar da var) ve power bank güç göstergesi hala 4/4 durumunda. Güç tüketimi düşük, sinyali stabil. 7-8$'lık bir alet için şahane şeyler bunlar.

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@lawnmower

Bunu USB'den beslemezsen nereye takıyorsun, harici bir güç girişi yok mu? Gerçi benim evde de hemen hemen tüm prizlerde USB var ama biraz saçma gibi geldi bana sadece USB'den beslenen bir range extender.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@lawnmower

Bunu USB'den beslemezsen nereye takıyorsun, harici bir güç girişi yok mu? Gerçi benim evde de hemen hemen tüm prizlerde USB var ama biraz saçma gibi geldi bana sadece USB'den beslenen bir range extender.

Harici güç girişi yok. Sadece USB. Güç tüketimi zaten düşük olduğundan evde yatışta olan eski telefon şarj adaptörleri filan iş görür. Denemedim ama 0.5A yeter büyük ihtimalle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi repeater'a "dayanıklılık testi" yaptım. Şöyle ki, sabahtan eski tablette Logitech Arx Control'u açıp repeater bağlantısını kullanarak bilgisayara bağlandım, öylece bıraktım. Ben bilgisayar başında olmasam da bilgisayar ve tablet açık olarak tüm gün çalıştı ve bağlantı hiç kopmadı. Bağlantı anlık olarak kopsa bile Arx Control sapıtıyor ve yeniden başlatılması gerekiyor. Ufacık alet, küçük dahili antenlerle sinyalin zayıf olduğu yerde bile sorunsuz ve kesintisiz çalıştı. Beğendim bu özelliğini.

Lakin bu Xiaomi çok puşt. Az önce modemi resetledim. Uydunet kullanıyorum, modem ve router ayrı cihazlar bu yüzden. Router çalışmaya devam ettiği halde modem resetlenince Xiaomi repeater'ın bağlantısı da koptu. Neden? Puşt Xiaomi tıpkı router'larında olduğu gibi cihaza dışarıdan da erişilebilsin diye sürekli kendi sunucusuyla iletişimde kalıyor da ondan. O iletişim kopunca repeater da çalışmıyor. Halbuki belki ben kendi ağımda bir cihaza bağlanacağım, internet olmasa da repeater'ın çalışması lazım. Saçma bir durum. Saçmalık bir yana, daha geçen hafta benzer birşey yüzünden güvenlik açığı ortaya çıkan Xiaomi'nin bu "sürekli sunucuyla 'pingleşme' ve bağlı kalma" olayı bana pek güvenli gözükmüyor. Ağımı komple Xiaomi'ye veya onun güvenliğini geçebilen herhangi birine açmış oluyorum yani.

Bu sürekli bağlı kalma özelliği router'larında da var Xiaomi'nin. Aynı riskler orada da mevcut, ama en azından router'larda dışarıdan bağlanma gibi bir avantaj sağlıyor bana. Dünyanın öbür ucunda da olsam bağlanıp o an evde kimler bağlı görebiliyorum, cihazı resetleyebiliyorum, canım sıkılırsa istemediğim cihazların bağlantısını kesebiliyorum, indirmesi için torrent ekleyebiliyorum. E repeater'a dışarıdan bağlansam ne olacak? Zaten kontrol edebileceğim birşeyi yok aletin, sadece çalışıp çalışmadığını görebiliyorum. Boşuna işleri karmaşıklaştırıyorlar.

Şu cihazı standart (web üzerinden ulaşılabilen tipte) basit yazılımla satsalar çok daha başarılı bir ürün olurdu. Bu haliyle de güzel ama işte insan huylanıyor bu kadar basit bir cihaz her daim Çin'deki sunucuya bağlı kalınca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok