Xiaomi ürünlerini takip ediyoruz ....
4 4

Bu konuda 354 mesaj var

@@lawnmower

Router yada repeater fark etmez, herhangi bir ağ cihazının merkeziyle Internet üzerinden bağlantıyı kaybedince çalışmaz duruma gelmesi kadar saçma bir yapılandırma duymadım. Bu cihazlar sırf bu nedenle alınmaması kesin ürünler listesinde ekli durmalıdır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@lawnmower

Router yada repeater fark etmez, herhangi bir ağ cihazının merkeziyle Internet üzerinden bağlantıyı kaybedince çalışmaz duruma gelmesi kadar saçma bir yapılandırma duymadım. Bu cihazlar sırf bu nedenle alınmaması kesin ürünler listesinde ekli durmalıdır.

Router'da bu olmuyor yalnız. Sadece repeater'da gözlemledim. Router hiç internet olmasa da çalışmaya devam ediyor. Neredeyse tüm dokümanlar Çince olduğundan araştıramıyorum da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kadar hızlı olmaz diyordum ama geçtiğimiz günlerde Xiaomi sözünü tuttu ve şu an artık biraz eskimiş model gibi olan Mi 4 telefonuma dahi Android tabanlı Miui 8 gelmiş durumda. Hoş hatalarda düzeltilmiş gibi, gerçi daha henüz 2 gün falan oluyor kullanımım ama bi kitlenme resetlenme vs durum oluşmadı. Bazı ince değişikliklerde gelmiş bakalım zaman içinde keşfedeceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün itibarı ile babama Mi5 kendime Mi max 128 GB aldım. Bakalım yarın kullanmaya başlıycam..

Umarım Note2 den sonra memnun kalırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün itibarı ile babama Mi5 kendime Mi max 128 GB aldım. Bakalım yarın kullanmaya başlıycam..

Umarım Note2 den sonra memnun kalırım.

Mi Max 'ı kısaca bir değerlendirebilir misiniz? Nerden aldınız? 

Ekran boyutunun büyük olması iyi bir anne-baba-anneanne telefonu adayı yapıyor bunu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pişman kalınmaz eminim, ben mi 4' ü 10 aydır kullanıyorum. Sadece miui 7/8 geçişi arasında 7,5 yüklendiğinde biraz resetlenme sorunu oldu bi kaç onun dışında hiç bir kusuru yoktu. Şimdi miui 8' i gördükten sonra içim iyice bi hoş oldu her türlü güzel donanım ve yazılıma sahipler. Xiaomilerin yalnız genel bir sorunu heralde ses seviyesi çok yüksek değiller, hani çok rahatsız edici bir eksisi değil aslında ama bulunduğu hoparlör yuvasına göre benim eski teldeki lumia 735 biraz daha yüksek ses çıkartıyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mi Max 'ı kısaca bir değerlendirebilir misiniz? Nerden aldınız? 

Ekran boyutunun büyük olması iyi bir anne-baba-anneanne telefonu adayı yapıyor bunu. 

Hocam Ukrayna'dan getirttim, 128 GB versiyonu bulmak bayağı zor. Kullanan arkadaşlarım var o sebeple aldım.

Hem çift hat(iki tel kullanıyorum) hem 4850 mah pil, hem 128 Gb bellek ve 4 GB ram fiyat performans açısından mantıklı.

Birde büyük ekran kullanıyorum ben gerçi bu biraz fazla büyük, 6.44'' ancak mail, mstsc, film vs.. için kullanınca ne kadar büyük o kadar iyi oluyor bana.

Negatif yani ekranı biraz daha parlak olabilirdi.

Bu telefondan anne baba telefonu olmaz, sizi Redmi Note 4 falan paklar. Mi Max bayağı bayağı büyük çünkü, phablet olarak geçiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pişman kalınmaz eminim, ben mi 4' ü 10 aydır kullanıyorum. Sadece miui 7/8 geçişi arasında 7,5 yüklendiğinde biraz resetlenme sorunu oldu bi kaç onun dışında hiç bir kusuru yoktu. Şimdi miui 8' i gördükten sonra içim iyice bi hoş oldu her türlü güzel donanım ve yazılıma sahipler. Xiaomilerin yalnız genel bir sorunu heralde ses seviyesi çok yüksek değiller, hani çok rahatsız edici bir eksisi değil aslında ama bulunduğu hoparlör yuvasına göre benim eski teldeki lumia 735 biraz daha yüksek ses çıkartıyordu.

Kesinlikle ses seviyesi konusunda haklısınız. Bir diğer negatif özelliği renk gamutundaki matlık, az daha parlak ve samsung gibi oynanmış Gamut kullansalar daha iyi olurmuş sanki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi 5s tanıtılmış. Ultrasonic fingerprint reader olan ilk telefon. Bulabiliyorsanız alınabielcek bir model.

http://www.gizmochina.com/2016/09/27/xiaomi-mi-5s-official-snapdragon-821-glass-fingerprint-just-300/

Çok güzelmiş, uzun zamandır bahsi geçiyordu, bana esas 6GB ram olayı iyi göründü.

Çıktığında Çin'den istemeyi planlıyorum. Hanımı da Xiaomi'ci yapma zamanım geldi:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ResetButton'a sözüm vardı ben de geldim :) Mi Band 2 kullanıyorum 1 ayı geçti, yorumlarımı yazayım dedim:

- İlkinden farkı üstünde ekranı olması, ekranda saat/tarih, adım sayısı, nabız değeri ve bildirimler (telefon, sms vs.) ikon olarak görülebiliyor)

- Pil ömrü çok iyi 20 günü rahatlıka çıkarıyor

- Çok hafif kolda hiç hissetmiyorsunuz ben hiç çıkarmıyorum duşta filan da sorun olmuyor

- İlkine göre biraz daha pahalı gearbest vb. sitelerde 30$'a bulabiliyorsunuz.

Sorusu olan varsa yanıtlayabilirim.

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ata telefon olarak Mi 5S'e geçtin mi bundle'ı tamamlarsın:)

Yalnız hakikaten fiyat performans konusunda adamlar iyi, bende bi band ve band 2 var 3 çıksın onu da alıcam:)

Bu arada Band2 nin Çin fiyatı 19 dolara kadar düşmüştü bir ara.. Bir daha Çin seyahatim olursa siparişleri toplarım..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ResetButton'a sözüm vardı ben de geldim :) Mi Band 2 kullanıyorum 1 ayı geçti, yorumlarımı yazayım dedim:

- İlkinden farkı üstünde ekranı olması, ekranda saat/tarih, adım sayısı, nabız değeri ve bildirimler (telefon, sms vs.) ikon olarak görülebiliyor)

- Pil ömrü çok iyi 20 günü rahatlıka çıkarıyor

- Çok hafif kolda hiç hissetmiyorsunuz ben hiç çıkarmıyorum duşta filan da sorun olmuyor

- İlkine göre biraz daha pahalı gearbest vb. sitelerde 30$'a bulabiliyorsunuz.

Sorusu olan varsa yanıtlayabilirim.

Teşekkürler. :)

3. parti yazılımlarla bildirimleri geliştirme şansı var mı? Yani arayanın kim olduğunu görmek veya destek verilmeyen uygulamaların bildirimlerini görmek gibi.. 

Nabız ölçer mesela koşu sıasında doğru sonuç veriyor mu? Örneğin 60 saniye aralıklarla otomatik ölçüm yapabiliyor mu?

Uyku süresini ölçen fonksiyonu olması lazım, başarılı mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Baran valla sirket telefonu olmasa denerdim :)

Sorulara gelince belki android'de vardir ama pek sanmiyorum 3rd party olayini. Nabizi kosarken degil dururken olcebiliyor maalesef ve zaman araligi veremiyorsunuz. Uyku bence fena degil, daha kesin sonuc ile de olcebiliyorsunuz ama pil omru azaliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Baran valla sirket telefonu olmasa denerdim :)

Sorulara gelince belki android'de vardir ama pek sanmiyorum 3rd party olayini. Nabizi kosarken degil dururken olcebiliyor maalesef ve zaman araligi veremiyorsunuz. Uyku bence fena degil, daha kesin sonuc ile de olcebiliyorsunuz ama pil omru azaliyor.

özelliklle notification sorununu şu uygulama çözüyor biraz. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.mibandtools

Gearbest gibi sitelerden xiaomi Powerbank alan var mı ? gümrükte sorun çıkıyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi nin bluetooth tartısını aldım bende. Dün kargolandı. Gelince yazarım yorumları. Kargo dahil 125TL'ye aldım hepsiburada.com'dan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bende almistim tartiyi, tasarimi ledli gösterge paneli vs acayip hosuma gitmisti, ölcümleri de dogru , gel gör ki evde duran 10 euro ya aldigim elektronik tartidan bir farki olmadigini 2 gün sonra kendi kendime düsündügümde farkettigimden geri yollamistim amazon a , bazen gaza gelip aliyorum sonra ne gerek vardi diye geri yolluyorum bazi seyleri. amazon beni pek sevmiyordur bu nedenle , ama adamlara da helal olsun su ana kadar hic bir sorun cikarmadilar müsteri memnuniyeti cok üst düzeyde kendi acimdan. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya işte daha önce deiğimde buydu. Bu gerçekten müşteri memnuniyeti midir ? Müşterinin hakkı olduğu kadar hiç mi sorumluluğu yoktur ? Önünde derya deniz internet varken hemen her ürünün incelemsi varken hiç bir şeye bakmayan müşterinin ürünü alıp sonrasında ürün fiyatından daha fazla kargoyu karşı tarafa şarj ederek iade etmesi hak mıdır adalet midir etik midir ?

E bir yandan bunu yapanlar olunca sonrasında amazon niye tr ye göndermiyor demek ne derece doğrudur.

Ben bu eften püften sebeplerle kargo parasını da karşı tarafa giyfirerek iade konusunu adil bulmuyorum. İyi niyeti suistimal olarak görüyorum. Ha evet Türklere yakıştırıyorum bu davranışı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.mi.com/en/mibox/ bu ürün baya hosuma gitti sitesindeki fiyata alinabilse hemen siparis verirdim. 

Bunun teknik özelliklerini öğrenmek lazım önce. Mesela file server veya itunes serverdan mkv dosyası stream edebiliyor mu?Usb den dosya oynatabiliyor mu? Altyazı desteği? yüksek bitratelerde sorun çıkıyor mu? Gerekirse modifye şansı var mı , mesela Kodi yükleyebilir miyiz?

Youtube ve netflix uygulaması var görünüyor ama spotify ,twitch var mı ?

Xiaomi nin bluetooth tartısını aldım bende. Dün kargolandı. Gelince yazarım yorumları. Kargo dahil 125TL'ye aldım hepsiburada.com'dan.

Fiyatı iyiymiş aslında, gearbestte nerdeyse o kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya işte daha önce deiğimde buydu. Bu gerçekten müşteri memnuniyeti midir ? Müşterinin hakkı olduğu kadar hiç mi sorumluluğu yoktur ? Önünde derya deniz internet varken hemen her ürünün incelemsi varken hiç bir şeye bakmayan müşterinin ürünü alıp sonrasında ürün fiyatından daha fazla kargoyu karşı tarafa şarj ederek iade etmesi hak mıdır adalet midir etik midir ?

E bir yandan bunu yapanlar olunca sonrasında amazon niye tr ye göndermiyor demek ne derece doğrudur.

Ben bu eften püften sebeplerle kargo parasını da karşı tarafa giyfirerek iade konusunu adil bulmuyorum. İyi niyeti suistimal olarak görüyorum. Ha evet Türklere yakıştırıyorum bu davranışı.

Türkiye ile bir alakası yok ki, Avusturya da yaşıyorum ben , en çok orayı etkiler etkilese merak etme :)

@@ResetButton; haklısın ama yine de ilk olarak cezbeden özelliklerinin yanında fiyatıydı :) söylediklerini yapsa da o fiyattan alamayınca yine de bir üzüntü oluşur insanda ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Aynen fiyatı çok yakın olduğundan hepsiburada'dan aldım.

@@ulwi hocam esasında dediğin doğruda bende gaza geldim. kayıt tutucak falan o hoşuma gitti. ölçümleride doğru dedin çok içime sindi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok