Xiaomi ürünlerini takip ediyoruz ....
4 4

Bu konuda 354 mesaj var

Havalimanı terminallerinde kullanan görevliler gördüm. Devasa terminallerde çok kullanışlı olsa gerek. İstanbul'da da zabıtalar kullanmıyor mu bunu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara'da bende gördüm DHL cilerin kullandığını. Motorsikletten daha mı güvenilir Segway? 

Bir de segway de gidon gibi elleri koyabileceğin bir yer vardı. Bunda o kaldırılmış. O görüntü daha huylandırıyor. Bu segway e göre daha yavaş herhalde. Ancak kapalı alanlarda , yürümek yerine tercih edilecek birşey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ilk incleme şu yeni kulaklık hakkında. Yorum çok iyi. 

Xiaomi nin bu çıkışları diğer üreticileri çok zor durumda bırakacak. Ya marka duyulunca fiyatları arttıracak, ya diğer markalar mecbur fiyat düşürecekler. 

Eskiden sadece Sennheiser veya Shure alırdım. Piston 2,3 denedikten sonra in ear modellerde almadım sennheiser.

Review of the Xiaomi Hybrid Earphones: Xiaomi have done it again

http://www.neowin.net/news/review-of-the-xiaomi-hybrid-earphones-xiaomi-have-done-it-again

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

Gönderiyorlar ama biraz kaypaklar. Yani bir Amazon ciddiyeti yok. Mesela ben Piston 3 Youth Edition sipariş etmiştim. O zaman indirimdeydi ve fiyatı 6$ civarındaydı. Sonra mail atmışlar "bu ürünü tedarik edemiyoruz" diye. Baktım, ürün hala satışta ama fiyatı artmış. Demek ki kampanya bitmiş, o fiyattan vermek istemiyorlar. Ben de onun yerine başka ürün seçtim, paket şimdi yolda. Bazen geç yolladıkları filan oluyor. Dediğim gibi Amazon ciddiyeti aramamak lazım, ama etrafımda birşeyler alıp memnun kalan çok. Ben de zamanında ufak birşeyler almıştım (ama çok ufak, birkaç dolarlık).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@lawnmower

Zaten 6 tane falan kablo vs baktım 20 dolar civarında tuttu.

Aslında duvardaki elektrik prizi yerine üzerinde 4 tane USB olan bir priz arıyorum. Ama wall mount usb falan diye arayıp bulamadım. Ne diye aramak lazım bu tip bir şeyi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi nasıl telaffuz ediliyor diye merak edip birkaç video izledim. Doğru okuma "ŞAOMİ" şeklindeymiş. ZAYOMİ veya ZAOMİ değilmiş, malumat. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ , sağlam marka bulursanız, yurtdışından almak daha güvenilir bence . Türkiye ye en ucuzları getiriyorlar çünkü. Ama yurtdışından daha ucuza , en kalitelisini alma şansı var. 

Gearbest ten epey alışverişim oldu. lawnmower ı söylediği gibi , amazon değil ama kırmızı kartlık bir yanlışları da olmadı. Genelde biraz yazışmayla çözüyorlar sorunu.

Xiaomi 'nin yeni kulaklığı ile ilgili yorumlar iyi. Genelde $100-$200 lık kulaklıklarda olan özelliklere sahip olduğu söyleniyor. 

Tabii bunu şüpheyle karşılamak lazım. Xiaomi olduğu için ve diğer markaların ürünlerinde audiophilelere özel abartılı fiyatlar olduğu için doğru olma olasılığı var.

Bluetooth headset isteyenler için , şu güzel görünüyor. 

http://www.gearbest.com/earphones/pp_197277.html

Bleutooth 4.1 'de önemli bir gelişme var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diğer markalarda zaten birkaç aydır QC 2.0 destekli harici bataryalar gözüküyordu. Yalnız bunlarda kullanılacak kablo filan önemli, çünkü QC sistemi voltajı da yükseltiyor. İşin garip kısmı, QC bu kadar yayılırken telefonların tam destek vermemesi. Qualcomm'dan patent almaları lazım kullanmak için, yani her QC destekli işlemci kullanan telefon QC destekli olmuyor. O patent de maliyeti arttırıyor, o yüzden her telefonda (donanımı desteklese bile) QC desteği yok. Umarım buna da bir çare bulup şunu yaygınlaştırırlar, çünkü gizel birşey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Elinizdeki Xiaomi ürünün orjinal olup olmadığı şurdan kontrol edilebiliyormuş.

Başka bir mesajda yazılmıştı. Xiaomi mini router 'ın ingilizce versiyonu satılmaya başlanmış diye. Eğer aynı ürüne bakıyorsak, o ingilizce arayüze sahip değil, sadece yanında ingilizce karşılıkları yazan  birkaç sayfa kitapçık veriliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben aldım valla, "Official English Version" yazıyordu. Uygulamasında da İngilizce desteği varmış.

Link var mı? 

Benim gördüğüm "Office English Version " 'ın açıklamasında öyle yazıyor. 

Telefon uygulaması ingilizce var ama . Her iş ordan görülebilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Link var mı? 

Benim gördüğüm "Office English Version " 'ın açıklamasında öyle yazıyor. 

Telefon uygulaması ingilizce var ama . Her iş ordan görülebilir. 

http://www.aliexpress.com/item/Official-English-Version-Xiaomi-Mini-WIFI-Router-11AC-WiFi-Roteador-Dual-Band-2-4G-5G/32478916366.html

Şunu açıkça yazmışlar:

English version Mi Router APP control for IOS and Android

English firmware for PC web management

Bunu da yazdıktan sonra İngilizce tercüme rehberiyle çıkarsa isyan ederim. Uygulamayla bir şekilde ayarlarım yine ama inşallah gerçekten İngilizce firmware gelmiştir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle ilginç birşey daha geliyor Xiaomi'den:

http://www.gearbest.com/car-gadgets/pp_252581.html

Araba için çakmaktan şarj adaptörü, ama içinde Bluetooth reciever ve FM transmitter var. Güzel bir alternatif, benim işime yaramaz ama bazı arabalarda son birkaç yıla kadar AUX girişi bile yoktu, onlara ilaç gibi gelir bu.

Almaya niyetlenenler varsa dikkat etsin, oldukça fazla araçla uyumsuz.

The following car are not compatible with this car charger:

PEUGEOT 301 / PEUGEOT 2008, DS 3, SKODA Fabia / Rapid Spaceback, TOYOTA Vois, Changan Mazda 2, Dongfeng Honda XR-V, RENAULT Captur, HONDA Odyssey / City / Vezel / Crider / Shuttle, CITROEN Elysee, and all NISSAN, SUBARU, KIA cars

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hepsiburada 'da Xiaomi'nin bazı ürünleri satılmaya başlanmış.Bluetooth speaker ve kulaklık var mesela. Fiyat olarak avantajlı değil tabii. 

Xiaomi 'nin Hepsiburada aracılığı ile Türkiye pazarına gireceği söyleniyordu.  Bakalım telefonlar ne zaman gelecek ve ne fiyata satılacak. 

http://www.hepsiburada.com/xiaomi-bluetooth-hoparlor-beyaz-p-TELMULXIAOMIHPBYZ

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi'nin akıllı spor ayakkabılar varmış gearbest te . Fiyatı da fena değil. 

http://www.gearbest.com/home-smart-improvements/pp_264312.html

şu da sevimli bir ürünmüş.  Xiaomi'nin ambleminde kullandığı yıldız , biraz super kahramanların Amerikan bayrağı renkleri giymesi gibi sanki. 

http://www.gearbest.com/home-gadgets/pp_251237.html

Xiaomi'nin nasıl bir şirklet olduğunu bilen var mı? Tv izlediğim bir konuşmacı, Çin'deki şirketlerin , batıdaki şirkletler gibi olmadığını, yapılanmalarının tamamen farklı olduğunu anlatıyordu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok