Xiaomi ürünlerini takip ediyoruz ....
4 4

Bu konuda 354 mesaj var

Xiaomi mi5 tanılacakmış bu ay. Yine windows phone 10 desteği olacağı söyleniyor. Gerçi windows phone göçtü gibi . 

Xiaomi mouse pad den memnun kaldım. Bir tane daha alıp, masayı kaplayacağım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TS videosunu izledikten sonra Gearbest'ten Xiaomi Mi Band 1S nabız ölçerli modelini sipariş verdim. iOS'un kendi sağlık programı ile de sorunsuz çalışıyormuş. Bakalım kaç günde gelecek?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi alanlar , şu ana kadar kalitesinden memnun mu? 

Kulaklıklar çabuk bozuldu ama markadan bağımsız, genelde çabuk bozuluyor zaten telefonla kullandıklarım. 

Diğerlerinde sorun çıkmadı . Özellikle bt speaker dan memnunum.

Xiaomi Mi5 tanıtılmış. 

Full glass sandwich/metal build, similar to Mi Note.
Snapdragon 820.
4 GB of RAM.
128 GB of Storage.
5.15″ 1080p LED Screen.
Weight: 129g.
Front-facing fingerprint sensor on the home button.
6.95mm thick.
16 MP Camera (IMX298) with OIS.
4 MP front facing camera.
3000 mAh Battery.
USB C with Quick Charging 3.0.
NFC (reading, writing, virtualization)
Color options: White, Gold, Black.
Around $400 for the highest end model – Mi5 Pro.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TS videosunu izledikten sonra Gearbest'ten Xiaomi Mi Band 1S nabız ölçerli modelini sipariş verdim. iOS'un kendi sağlık programı ile de sorunsuz çalışıyormuş. Bakalım kaç günde gelecek?

28 Ocak'ta verdiğim Mi Band 1S ve Hybrid kulaklık siparişi 11 Şubat'ta geldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benimkisi de 22 Şubat sabahı kargolanmış hemen. Eposta ile bilgisi geldi. Bu kadar hızlı kargolama beklemiyordum açıkçası. Hollanda'dan geliyor sanırım ürün. Bakalım kaç günde gelecek?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün yeni birkaç ürün tanıtılmış. Hemen ilgi çekebilecek Piston 4 ve yeni router var. 

http://www.mi.com/xinpinshoumai/

Cannon Speaker 2  var. Teknik detay yok.

http://www.mi.com/yinxiang/

Xiaomi ilk lcd tv 'sini tanıtmış. 65' curved Samsung panel kullanıyor. 

USB-C kullanan yeni battary pack var. 

Water purifier ve Rice cooker tanıtılmış. Bunlar bizim işimize yaramaz . Xiaomi akıllı ev projesinin parçası olduğundan önemliymiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mit band 2 çıkcakmış önümüzdeki aylarda. Bu sefer ekran olabilir yazıyor. Bir de smartwatch bekleniyor ,başka bilgi yok.

http://www.wareable.com/xiaomi/xiaomi-mi-band-2-price-specs-release-date

O routerı ben beğendim. Tek eksik gerçekten gigabit ethernet , o da olsa herhalde başka modellerin önü kesilecekti. Gigabit ethernet mutlaka gerekli değilse, bence alınıp ddwrt gibi bir firmware ile güzel güzel kullanılır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi Mi band 2 sızmış. Bu sefer ufak bir ekran var ama pek birşeye benzemiyor. Bu fiyata bu kadar oluyor herhalde. Bu yıl bir de smartwatch çıkacakmış.

s_be47312506ff450687440eb495f4566b.jpg?w

şu battery Xiaomi değil ama Xiaomi mağazasında satılıyormuş. ilginç özellikleri var.

http://www.gearbest.com/power-banks/pp_354628.html

mesela 

Updated version, equip with wireless App control, just check the rest power of power bank with your mobile phone
 With alarm design, it will warn you of that power bank is far away from you. Convenient and safe to use

yeni Xiaomi bt speaker satılmaya başlanmış. Ne artısı var anlamadım. 

http://www.gearbest.com/speakers/pp_345599.html

şu da yeni tanıtılmış, herhalde olay boyutu. Kabul etmek lazım tasarımları çok hoş Xiaomi'nin ihtiyacım olmasa da almak istiyorum ürünlerini.

http://www.mi.com/littleaudio/

Bir de 6.4' gibi devasal boyutta bir phablet duyuracaklar ama bizi ilgilendirmiyor o . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ilgi çekebilecek bir ürününe daha denk geldim dün. internet radyosu. inglizce desteği var mı , hangi radyoları destekliyor sorusu var. 

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Mini-Portable-APP-Control-Wireless-WiFi-Network-Alarm-Radio-Player-Speaker-p-1046613.html

Ne işime yarayacağını çözemediğim halde, almak istediğim bir üründe Xiaomi Yeelight Smart Lamp.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lambayı bilemem de internet radyosu için ayrıca bir ürün almak kadar gereksiz birşey göremiyorum. Günümüzde multimedia için kullanılan hemen hemen tüm cihazlarda olan bir özellik için ayrı bir cihaza para vermek saçma geliyor. Hele o dandik hoparlörlerinden müzik dinlemekten keyif alacak bir kişinin varlığından şüpheliyim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ZvAnA , radyo biraz gereksiz. Sonuçta ayarlarını yapmak için telefon gerekiyor. Açmışken bluetooth 'tan aktarırsın zaten. 

Yine de birkez ayarlandıktan sonra telefona ihtiyaç duymadığından birilerinin işine yarayabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence yurt dışından getirmeye uğraşmak gereksiz; ben Türkiye'den 50 TL'ye 10.000 mah Xiami Mi powerbank aldım. Yurt dışı fiyatı ile neredeyse aynı, üstelik 1 gün sonra elimdeydi.

Tüm orjinallik testlerini yaptım, hepsini de başarıyla geçti. Yani %99.9 orjinal.

,

Ancak sadece telefon şarj ettiğimde bile gösterge 3 hatta bazen 2 ışığa düşüyor. Oysa yaklaşık 7500 mah gerçek değer vermesini bekliyordum. Bu haliyle de benim telefonu (3300 mah) 2 kereden fazla şarj etmesi lazım. (ki telefon 1.5 yıllık olduğundan muhtemelen pil 2800-3000 mah düzeyine inmiştir)

"Telefonu şarj ettiğinde 3 ışığa düşmesi (%75) normal"... Ancak bildiğiniz gibi bu pil göstergeleri genelde dengeli olmaz, ilk kademe çoğu zaman %25'ten fazlasına, son kademe ise çok daha azına tekabül eder. Bazen iki ışığın birden söndüğünü düşündüğümüzde, beklenen performansı veremediğini düşünüyorum. Aynı powerbank'i kullanan arkadaşlarda durum nasıl?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı bataryayı ben de aldım 50 liraya. Kapasitesini ölçmedim ama sıkıntı olacağını sanmıyorum. Eskimiş telefon pilleri kapasitelerini kaybediyorlar ama bu kaybedilen şey "verilen" kapasite oluyor. Telefon şarj olurken durum tam tersine işliyor. Bu ölü hücreler çok hızlı deşarj olduklarından bataryası eskimiş telefonu şarj etmek daha uzun sürüyor ve daha fazla güç gerektiriyor. Bendeki Nexus 4'ün şarj işlemi %90'dan sonra yavaşlıyor, %95'ten sonra durma noktasına geliyor. Hatta öyle ki, 1A gibi zayıf bir kaynaktan şarj ediyorsam ve telefon uçak modunda filan değilse %95'ten sonra hiç ilerlemiyor, geri bile gidiyor. Tüm bataryalarda şarj işlemi doluluk arttıkça yavaşlar ama eskimiş bataryalarda ekstra bir yavaşlama ve güç kaybı oluyor işte.

Neticede sizin yeniyken 3300 mAh ile şarj olduğunu varsaydığmız bataryanız şu anda 4000mAh ile ancak doluyor olabilir. Bir de tabi telefonun şarj esnasında açık olması ve Android'in boşta dururken bile pil yiyebiliyor olması gibi faktörler de var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Umarım bir problem yoktur. Ayrıca powerbank inanılmaz hızlı şarj ediyor, prizden 2.4a Orico şarj adaptörü ile şarj ediyorum ama powerbank daha hızlı dolduruyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Presale fiyatı yüksek açıklanan fiyattan , bir süre sorna 20-25  dolar arasına düşer.  Bence bu fiyatlar çok iyi böyle bir cihaz için. Sürekli nabız takibi de yapabiliyormuş mesela. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Miband2 den bende alıp akıllı saat olayına girmek istiyorum. Pek saat takan biri değilim ama band2 fiyatı özellikleri ile hoşuma gitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok