Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.897 mesaj var

Videoda bir tane iyi niyetli, bir tane de iyi sürücü var. İlk çarpan sürücü "iyi" sürücünün kaçış manevrasının mağduru olmuş. :) 4. 5. 6. ve en son taksiye çarpan sürücülerin intikal (reaksiyon) mesafeleri aşırı uzun. İstanbul gibi takip mesafesi olmayan trafikte gayet sıradan bir kaza aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o yolda o hızda bir martı için durmak aptallık zaten bence en başta... vur geç ne uğraşıyorsun... vurmamanın sonucu çok daha ağır olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Muhtemelen ben de vurmamaya çalışırdım, bir hayvanın canını almamak önceliğim olurdu  :|  

(İstanbul'da araba kullanmamak lazım, martısı salak, şöförleri cins)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son 3 aydır kredi çekmeden araba alayım diye uğraşıyorum, maksat krediye gidecek 3-5 bin lira cepte kalsın onlada başka birşey yaparım. Biraz önce skoda'nın sitesine girdiğimde 16 Haziran itibarı ile tüm araçlara 3500 tl kadar zam geldiğini gördüm. Ne oldu peşin parayla araba alıp az biraz kar edecektim ben !!!

Ayrıca martıyı bende ezemezdim, hayvan gördüğümde otomatik olarak duruyorum çok düşünmeden. Evde ki iki kedimin etkisi büyük bunda sanırım. En son geçen gün kaplumbağa kurtardık otoyoldan :)

Bu arada Ties martıya direk vur geç yapamazsın o hızda, 80-90 ile giderken ızgaraya giren martı çok rahat sana kontrolü kaybettirir olayın heyecanı vesairesi ile. Tarlaya çıkmış tanıdığım var çarp geç yaparken, hoş o 110 ile gidiyordu ama olsun :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Durmak yerine yavaşlayıp seyir etmeye devam etseymiş hem trafik kazasını engelleme olasılığı yüksekti hemde biraz düşük hızda martıyı itme kuvvetiyle ufak bir vurmayla püskürtebilirmiş gibi geldi bana. Bu durumda hayvan ölmezdi heralde o vurmanın paniğiyle kaçardı zaten.

Kimse durduk yere bi canlıya vurmak öldürmek istemez zatende böyle bir durumda sebep verilen risk daha çok. Hayvanın canını kurtarıcam diye sebep olduğu trafik kazası astarının boyunu aşmış. :P

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son 3 aydır kredi çekmeden araba alayım diye uğraşıyorum, maksat krediye gidecek 3-5 bin lira cepte kalsın onlada başka birşey yaparım. Biraz önce skoda'nın sitesine girdiğimde 16 Haziran itibarı ile tüm araçlara 3500 tl kadar zam geldiğini gördüm. Ne oldu peşin parayla araba alıp az biraz kar edecektim ben !!!

Skoda'da motorlar da yenilenmiş galiba. 105 likler 110 olmuş. Enflasyon zammı ile birleşince biraz yüksek kaçmış tabi. Temmuz'da seri olarak zamlar geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca martıyı bende ezemezdim, hayvan gördüğümde otomatik olarak duruyorum çok düşünmeden. Evde ki iki kedimin etkisi büyük bunda sanırım. En son geçen gün kaplumbağa kurtardık otoyoldan :)

Bu arada Ties martıya direk vur geç yapamazsın o hızda, 80-90 ile giderken ızgaraya giren martı çok rahat sana kontrolü kaybettirir olayın heyecanı vesairesi ile. Tarlaya çıkmış tanıdığım var çarp geç yaparken, hoş o 110 ile gidiyordu ama olsun :)

Geçmiş olsun, çok can sıkıcı bir durum. Ben de 2011'de aracımı alırken Renault'da çalışan güya arkadaşım olan zat-ı muhterem "2012 modeller çok zamlı gelecek, hemen al" dedi. Ben de gittim 11 Temmuz'da 2011 model araç aldım. 20 gün sonra 2012 modeller geldi ve sadece 1.000 lira zam vardı! Üstelik de makyajlı geldi!

110'la martıya çarpmak kontrolü kaybettirmez, ben o hızda Polo ile köpeğe çarptım, sakin olursanız hiç bir şey olmaz. Benim aracın radyatörü falan parçalandı, dümdüz devam edip, yavaşça kenara çektim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen kış çok kar yağmıştı Bursa'ya, bütün serçeler asfaltta dolanıyordu, teki orta refujdan zıplaya zıplaya yola geçti, ben o hızda arabayı ortaladım ama hayvan ya hava akımına kapıldı yada zıpladı (uçamıyor gibiydi). dikiz aynasından baktım, kuş yok, sağa çektim, hızım 30'lara inince dikiz aynasında kuş belirdi. Hava akımı artık onu radyatörde tutmaya yetmemiş düşmüştü. Ölmeye 1-2 dakikası kalmış durumda idi. Yapışıp kalıyor kuş o radyatörden akan hava nedeniyle, çarpınca düşmüyor yani.

https://youtu.be/Emzuq7KwqIQ

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@iceice Evet aynen dediğiniz gibi sadece bir 5 beygirlik değişiklik var bunun amacıda avrupada ki emisyon değerleri ile ilgili araçta hiç birşeye dokunmamışlar bunun dışında.Ama sağ olsunlar fiyata iyi yansıtmışlar :)

@vega Senin olayında daha da kötü olmuş hocam, bu tür şeyler çok canımı sıkıyor bir iki gece uyuyamazdım ben muhtemelen.

Benim araçta ki durumuma gelirsek bir tane euro5 kasa buldum dün. Gittim kaporamı verdim, ayın ondördünde gelecek paramla beraber işlemi tamamlayacım. Ne oldu araca hiç indirim almadım bu durumda bana eski fiyattan verdiler aracı fakat elimdeki paranın dışına çıkmamış oldum. Pazarlıkta elim güçsüz kaldığından 1000tl kadar pahalıya gelmiş oldu. Şimdi aşağıda özelliklerini görmüş olduğunuz aracımı ya o zamana kadar kendim satacağım yada takasa girecek :)

2011 model Ford Fiesta titanyum-x TDCI 58bin km'de, yıllık bakımı yeni yapıldı, lastikler 3000bin kmlik, yanında kış lastiklerinide vereceğim. 32bin lira istiyorum ama buradan bir arkadaşa giderse tabiki de indirimi olacaktır. İlgilenen arkadaş olursa aslanımı firmaya kaptırmak istemem :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Titanyum en üst donanım değil mi? Öyleyse 32.000 lira az değil mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bi an focus gibi okudum, fiestaymış fiyatı normal sayılır :) Bizim Ömer abininde 2012 fiestası var firmadan geçenlerde bi araba değiştirme mevzusu olmuştu onunda 34000liraya falan diye düşünürüm heralde demişti, onun ki de titanium. 61000km

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet en üst donanım seçeneği sahibindene bakarsanız hep 34bin yazmışlar ama o fiyatlara satabildiklerini zannetmiyorum. Birde benim araçta yetkili servisin hesaplarına göre 1000tl'lik çamurluk vs boya işi var, aslında sanayide yapılınca yarısına çıkar ama ben onuda düştüm fiyattan. Araç takasa girerse daha aşağısını veriyorlar, hem takasa kaptırmamak hemde 500-1000 lira için sahibinden'den gelecek saçma kişilerle uğraşmak istemediğimden makul bir fiyat istemeye çalıştım.

Bir arkadaş daha 2 hafta önce 150binde olanını 32bin liraya verdi ama dediğim gibi ben onun gibi Antepten gelecek biriyle uğraşmak istemiyorum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eşimde 2013 Clio IV 1.2 benzin Joy var, o aracın da piyasası 30-32 civarı... Bence Titanium, dizel Fiesta 40 falan etmeli. Bana az geldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üşenmedim Vega çıktım iki tane galeriye gittim, birde sahibindende tekrar araştırma yaptım :) Galeri max 28 verdi, sahibindende benimkinin ayarında en düşük 33.5'a buldum. Ederi bu gibi gözüküyor aynı arabaya 44 isteyenlerde mevcut tabi ama onlar biraz kaçırmışlar kendilerini :) Bencede 38-40 etse süper olacaktı hakkı bu ama piyasa bu şekilde.

Arabayı verdim 31.5'e tanıdık bir çocuğa, şimdi benim kendi arabama kavuşmam kaldı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler benim araçta performans iyileşmesi de oldu. Şu anda 1 şişe bitti, 2.'ye geçtim. Özellikle üst devirlerde bir canlanma, bir isteklilik söz konusu. Çok yaşa Würth diyorum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üşenmedim Vega çıktım iki tane galeriye gittim, birde sahibindende tekrar araştırma yaptım :) Galeri max 28 verdi, sahibindende benimkinin ayarında en düşük 33.5'a buldum. Ederi bu gibi gözüküyor aynı arabaya 44 isteyenlerde mevcut tabi ama onlar biraz kaçırmışlar kendilerini :) Bencede 38-40 etse süper olacaktı hakkı bu ama piyasa bu şekilde.

Arabayı verdim 31.5'e tanıdık bir çocuğa, şimdi benim kendi arabama kavuşmam kaldı.

Hayırlı olsun hocam. Benim de niyetim vardı sizin arabaya ama işten güçten geç kalmışız. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler benim araçta performans iyileşmesi de oldu. Şu anda 1 şişe bitti, 2.'ye geçtim. Özellikle üst devirlerde bir canlanma, bir isteklilik söz konusu. Çok yaşa Würth diyorum :)

Ben tam olayını göremedim, göremedim derken geçen hafta bi aksilik oldu yakıt almadan bir gün önce hava filtresinin tutacağında mı ne bişisinde çatlaklıkmı varmış nolmuş iyice dağılmış. O gün zaten iş çıkışı her zaman çıktığım rampada araba 2. viteste yığıldı. Ben düşük devirli test yapıyorum diye belki bana tuhaf geldi falan sanıp istasyona gelip yakıtı fulledim. Üstüne würthümüzüde koyduk onun üstüne hatta düşük devirlerdeki hissiyatıyla ilgili fikrimi falanda yazmıştım. Neyse çok geçmeden arabada ki bahsettiğim olayı ertesi gün yine aynı rampada yaşadım, iyice kıllanınca yolda giderken bi dip gaz yapıp noluyo bakayım dediğimde arabanın gaz yemediğini gördüm.

Ufak tefek yapılacak şeyleri vardı zaten, babama da iyice bi köpürünce ustalarına ayarlatsın diye c.tesi alıp götürdü aracı. Benim söylediğim herşeyide halletmişler sağolsunlar sonra işte bu hava filtresi olayını görmüş usta. Ben c.tesi işteydim öğlen gittim; baktım parçayı gördüm paramparça olmuş falan. Ben korkmuştum işin ucu turboya gitmez inşallah diye neyse ki öyle bir sıkıntı değilmiş.

Neyse işin özü 2 gün boyunca o gaz yememe olayında hava yakıt dengesi sağlanamadığından haliyle fazladan zengin karışım gidip yakıt sarfiyatı olmuştur. Birde c.tesi özellikle rampalarda falan aracın çekişi normale döndümü diye usta falanda biraz bağırtmış :D Benim araba birde önden ufak darbeliydi aldığımızdan beri sonra yaptırırız dediğimiz kaput boyama işini sanayide ustaların tandığıyla anlaşınca p.tesi aracı oraya bıraktım bugün alırım diyordum ama yarına sarktı. Neyse güzelce iş yapılsında geç olsun... Heralde yarın arabayı aldığımda aşağı yukarı zaten 200km ye vardı yine bi önceki dolumdan beri, yine gider bi fullerim bi önceki 5lt ye kıstasla ne çıkıcak görürüz. Büyük ihtimal çok çıkıcak c.tesi tamirden sonra ben normale döndümü diye yazlıktan otobanda dönüşte falanda araba normale döndümü diye 170 falan bastım biraz öle; bakalım en kötü bi sonra ki depoda aldığım litre kadar orantılı biraz daha katkı sallayıp yine bi 200km civarında adam akılllı bi sonuca yine bakarım.

Yalnız şunu söyleyebilirim, düşük devirlerde gerçekten faydası oldu. Yenifoçadan dönerken anayoldan gelmektense otobana çıkana kadar köy yollarını tercih ediyorum mesela, oralarda yoluna göre 50-80km civarında gidiyorsun. Araba 5. vitesde 1500 devirde banamısın demeden rahat gitti. Önceden bi boğulma hissiyatı oluyordu yüksek vites ve düşük devirlerde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Düşük devirler kesinlikle değişiyor. Benim araçta çalışma ve stop etme bile farklılaştı. Daha kısa sürede ve daha az titreşimle çalışıyor/stop ediyor. Ben 50 ml'lik shot'lar hazırladım, dün n11'den 1 tane daha Würth aldım. Stok yapmış oldum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi aracım Renault olduğu için marka sempatizanı gibi görünmemek adına çok övmek istemiyorum ama ben aracı çok beğendim. Son dönemde en büyük beklentim Superb idi; ancak bu araç Superb'e göre çok daha şık. Teknoseyir'de de yazdığım gibi Renault Clio ile birlikte tasarım anlamında bence çok çok iyi işler yapmaya başladı, Clio, Kadjar, Espace ve şimdi de Talisman ile belki de ilk kez tasarım olarak sınıf liderliklerine oynuyorlar. Talisman'ın tasarımında biraz VW grubundan esinlenilmiş ama bence ortaya daha şık bir araç çıkmış. Şahsi fikrim şu an D segmentinde, -premium modeller hariç- Mazda 6 ile birlikte en şık araç.

Sonunda iç mekan tasarlamayı da öğrendiler; iç mekanda tabletin tasarımı dışında hiç bir kusur göremedim; umarım ilk makyajda o tabletin görünümü değişir... Bunun dışında bence iç mekan da oldukça başarılı ama Amerikanvari tarzı nedeniyle her zevke hitap etmeyebilir.

Latitutude ilk geldiğinde C segmenti modellerle neredeyse aynı fiyattan satılmıştı, eğer Talisman da öyle olursa müthiş olur ama sanmıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Würth Diesel hk.

Ben aracımda ilk kullanım anında tiz ses yerine bas ses gelmesi dışında bir fark göremedim. Performansı iyileşiyorsa da onu ölçecek durumda değilim, gidiyordu hala gidiyor :D

Yarın depoyu fulleyeceğim, muhtemelen 11Litre/100km gibi bir hesap çıkacak zaten, oradan da bir faydası olmadı gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok