Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.894 mesaj var

Şöyle eski arabalar burada da 1000-1500TL olsa da biz de böyle zevkli, değişik işler yapmaya-yaptırmaya niyetlenebilsek.

Ne de güzel takla atar o... :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası ben de Giulia'nın tasarımını pek beğenmedim. 156 ve 159'dan sonra daha "özgün" birşeyler bekliyordum. Emre abi de demişti bunu bir OtoSeyir yayınında.

Emre ne anlar arabadan ya, boşverin Emre'yi...

Ama haklı  :lol: Ben de daha özgün bir tasarım beklerdim açıkçası. Hele de Murcielago'yu geride bırakabilen bir araçtan...

Alfa'ları genelde beğerim ancak Giulia'nın tasarımı özgün durmuyor, birkaç modelin karışımı gibi olmuş. Ön tarafta özellikle farlar ve kaput BMW, yan profil, aynalar vs. komple BMW, arka tasarım ve stoplar komple Aston Martin'den alınmış gibi duruyor.  :S

Haklısınız arkadaşlar. Biz de alfisti camiası olarak bu konuda hemfikiriz. Birçok arkadaşımız da zaten Giulia ortaya çıkmadan önceki konsept çizimleri tartışırken "Scudettolu Audi istemiyoruz!" şeklinde yazmıştılar. Bundan çok daha farklı bir dizayn vardı hatırlarsınız. Hepimizin ağzının suyu akıyordu resmen;

alfa_romeo_giulia_concept_by_thorsten_kr

Biz de isterdik bu şekilde olsun. Fakat gelen araç yine de çok güzel bir araba. Beklediğimiz kadar özgün değil ama hiç de fena değil. Bazı güvenlik kriterlerini karşılamak için mecburen bazı yerlerini farklı yapamıyorsunuz, mesela yaya güvenliği için çok keskin hatları olan bir ön tasarım yapamıyorsunuz. Yıllar önce üretimi bitmiş 159 kadar güzel değil bence.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam paylaştığınız konseptin yol versiyonunu yapsalarmış çok daha güzel olurmuş. Evet konsept tasarımı güvenlik, maliyet vb kriterlerle 1-1 uygulamak mümkün değil ama bu fotoğraftaki araçla yukarıdaki aracın hiç alakası yok... Ben kesinlikle ama kesinlikle Alfa'ya veya İtalyan arabalarına ön yargılı birisi değilim, Lancia Delta da, Alfa 159 da Fiat Bravo da bence çok güzel ve alınabilir araçlar. O yüzden bu değerlendirmede çok tarafsız kalabildiğimi düşünüyorum ve bence kesinlikle Alfa tasarım olarak beklendiği kadar iyi bir iş çıkaramamış. Evet bu araç yeni Mazda 6, Honda Accord, Renault Talisman, Skoda Superb falan olsaydı hepimiz beğenirdik belki ama Murcielago'dan daha iyi derecelere imza atabilecek kadar iddialı bir araç için bence yeterince güzel bir tasarım değil. Ayrıca BMW 3 serisini çok ama çok anımsatıyor, bazı tasarımcıların "bir sonraki xxx modeli nasıl görünecek" çalışmalarından BMW 3 serisi için yapılmış bir çalışmayı andırıyor. Konsept araç ise Alfa 159'un genlerini taşıdığını belli eden çok başarılı bir çalışma imiş...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiat camiasinda stilist grubunun kafasi bauagi karisik. Ege projesinde de kaliplarin inalati baslatilacakti hala tampon stiliyle oynayip durdular.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

German carmaker Volkswagen has been ordered by US regulators to recall half a million cars because of a device that disguises pollution levels.

Etkilenen araçlar: 2009-2014 Jettas, Beetles, Audi A3s and Golfs and 2014-2015 Passats.

Salınım ölçümü sırasında araç bunu tespit edip, düşük salınım moduna giriyormuş.

Bence tüketiciyi yanıltmaktan başka bir şey değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dahon bisikletler var, yaklaşık o fiyatlara güzel olanları var. İş biraz daha yakın olsa hiç düşünmez böyle birşey alırdım. 6000 TL araba yerine böyle birşey hem rahat hem masrafsız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çokmuş, ucuz araba düşününce mesafe kısadır diye düşünmüştüm. Yalnız o tarz bir araba size çok masraf çıkarıp yolun ortasında bırakabilir sizi, o kadar ucuza girmeyin toplu taşıma tercih edin bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Toplu taşıma kullanıyorum zaten bana masrafı az ama vakit kaybı çok fazla oturarak gitme luksu yok ve en az 3 vesait. 5:30 mesaiden çıkış 7:30 en erken eve varış bu koşullar beni zorluyor açıkçası. Astrayı corolla ile takas ettim otomatik vites 2000 model vvti ile hanımın derdini çozdum ama kendime çozum bulamadım henuz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gidilecek yol yapracık toki - bilkent

Hergun gidilecek ve muazzam bir yokuş var yapracık toki tarafında. Kar kış durumunda zaten motor uzer gibi geldi.

Kafamda 7500 tl ye kadar çıkabilme ihtimali var. Uno, reno 9 gibi alternatşfler belirdi gozume.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

15K dan aşağı üzmeyecek araba zor görünüyor hocam bir arıza çıkartır bir o kadar masraf etmek gerekebilir çok korkarım eski arabadan ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yumurta kasa tabir edilen Hyundai Accent olabilir ama 7500 zor. . 10.000 falan olsa olabilirdi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam 15K verebilecek olsam zaten biraz daha koyup ev peşinatı yapacam ama şu an durum yok. Okullar açıldı masraflar arttı. Benim de eğitim giderlerim var oğlan kreşe başladı onun da giderleri var mecburen kısıntılı iş yapmak zorunda kalıyoruz. Hanımı mardinden yeni kurtardım takasla arabayı değiştirdim vs derken epey masraf çıktı.  Benim doktora taksitlerim bittikten sonra (2.5 yıl sonra) (özel üniversite full time çalışmıyorsan para istiyor malesef devlet üniversitesi bizim branşta dışarıdan doktora istemiyor zaten dersleri tek güne toplatmıyor vs vs ) daha güzel temiz bir araba düşünüyoruz zaten şu 2016 civic hanımın da benim de ilgimizi çekti memlekete gelişinden sonra temiz 2. el düşürürsek alırız illaki bir civic :D  akşamları eve geç gelip ailemle zaman geçirememek çok koyuyor açıkçası. Ondan bir araç bulsam rahat edecem cidden :D Etrafınızda benzer bir araç satan olursa haber edin. Ankara içi tercihimdir :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior

Gidip geldiğiniz güzergahta bir servis aracı var mı araştırdınız mı? 2004 yılında 6 ay için arabasız Anadolu - Avrupa yakası arasında yaklaşık 35 kilometre gidip gelmem gerektiğinde toplu taşıma yerine farklı bir şirketin servis aracına aylık ödeme yaparak binmiştim. Böyle bir seçenek var mı araştırabilirseniz belki işinize yarayabilir. 6-10 bin arası alınacak bir araba mutlaka masraf çıkartır. Mutlaka araç alıp çözmek gerekiyorsa 5-6 bin TL'ye araban alıp 3-4 bin TL işin başında masraf yaparak 10 bin TL toplam maliyete ulaşmak en düzgün çözüm olur herhalde. Kuş serisi, Renaul 9 yada Lada Samara veya Skoda Favorit ile üstüne temiz bir bakım masrafı göze alınabilir. Ancak bu araca kasko ve trafik sigortası kaça patlar gibi konuları da dikkate almak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok