Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.894 mesaj var

Memleketin %99'u o Renault motorundan cok memnundur emin olabilirsiniz... Ya zaten yemisim motorunu, C serisi diyorum arkadas...  :mrgreen:  Arac XC90 gibi hantal olmasin yeter... 

Designer Robert Lešnik diye biri; son derece dengesiz bir insan evladiymis yalniz... En kotu Passat (MK6) tasarimini yapan da bu arkadas, Scirocco'yu, Mercedes-Benz C, E (yeni) ve S serilerini dizayn eden de... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İllaki 1.6lt olacaksa PSA ve Ford'un ortak geliştirdiği HDi motor var. DCi'den daha iyi.

Ya da 1.5lt kabul ise BMW'nin 2lt 4 silindir motorundan 1 silindir eksilttiği 3 silindir 1.5lt N47D20 motoru var. Hem çok sessiz, hem performansı iyi hem de az yakıyor. Ayrıca 5600rpm çevirebiliyor. Başka hangi dizel 5600rpm çevirebilir? 1.16d ile 8 ileri ZF'in tork konvektörlü şanzımanı sağ olsun 4 litre altına çok rahat düşülüyor, 3.2-3.3lt gören var.

Ve satış sayıları kriter olsaydı, şimdi Linea'yı dağlara taşlara sığdıramıyor olmamız lazımdı. Aynı şekilde Fluence de mükemmel olmalıydı :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Peki nedir 1.6 litre HDI'ın 1.6 litre DCI'dan üstün olmasının nedeni?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1.5 dci kötü bir motor değil. Renault un bunu alt modellerde konumlandırması kötü. Aynı motor ama sırf clio alıyorsunuz diye 90 hp ama fluence alıyorsunuz diye kafasına göre 95hp veya 110hp. 

1.6HDI veya duratorq motor da güzel bir motor bu arada. Focus TDCI 6 ileri manuel gayet atik bir araba açıkçası. Kaşkay üzerindeki dci de 6 ileri şanzımanla gayet iyi gidiyor. Ford bu motoru yavaş yavaş bırakacak gibi gerçi 1.5 duratorq dizel motor hem daha verimli hem daha hafif.  

Renault alt modellere bu motordan bozma 1.3 1.2 dci gibi seçenekler koysaydı inanın daha güzel olurdu. Yoksa 1.5 dizelin ağırlığı aynı. 

Ben 1.9dci 1.9TDI motorları özledim. Emisyon hak getire ama kütür kütür çalışırlar hala :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam burada bahsi geçen motor 1.5 DCI değil; 1.6 DCI. Hani şu 130ps ve 160ps (çift turbo) olan...

PSA grubunun 1.6 dizeli sektörün en iyi motorlarından biri, benim şahsi görüşüm 1.5 DCI'dan iyi olduğu yönünde. Ancak 1.6 DCI hem performans, hem de tüketim değerleri olarak çok ileri bir motor. Bu yüzden 1.6 HDI ile 1.6 DCI arasında "şu iyi" demek çok zor, kağıt üzerinde 1.6 DCI daha iyi.

Ford'un yeni 1.5 dizelleri hakkında pek bilgim yok, tüketimi düşük ama performansı görece düşük diye biliyorum o kadar.

1.5 DCI'ın alt modellerde konumlandırılması bence de sıkıntılı; bir kere sadece 65ps güç üretebilen bir motora yüksek vergi ödüyorsunuz ama bu konuda HDI motor da benzer durumda. (1.4 70ps)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

fordun focus da kullandığı 1.5 duratorq dizel motoru 120 hp 1.6 motor ise 115 hp. 1.5 motor yeni nesil ve torku da daha yüksek. 1.6 eski motor ve yavaş yavaş bırakacaklar onu. Emisyon değerleri sanırım daha düşük 1.5 duratorqun. 

1.6 dci kullanmadım ama güç vs bakımından HDi motordan iyi tabiki verilere göre. 

Mercedes de kötü bir motor koymaz muhtemelen aracın içine olsa olsa şu farkeder mercedes 1.6dci yi koyma standartları yüksek olur. Yani daha seçilmiş bileşenlerden oluşan 1.6dci motor vardır mersoda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Renault motoru iyidir yada kötüdür demiyorum. C serisi Mercedes'in aksesuar zenginliği ile tasarımına bakınca kaputun altında daha güçlü bir motor olmasını beklerdim ama yok diyorum. 1.6 daha iyi dizel motor yoksa o aracı 1.6 dizel motorla piyasaya sürmeselermiş. Bu benim kişisel beğeni kriterlerimle yaptığım bir yorum ve zaten bu yorum nedeniyle C200d yerine Audi A5'e biniyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ülkesinde E180 E160 gibi garabetlerin satıldığı bir vatandaş olarak motor güçlüymüş değişmiş artık kimsenin ipinde olmadığını düşünüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Toyota kullanıyorum artıkın :D

Ha bu arada ben de Opelci oldum :) Eşime bir kaç ay önce Opel aldık :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugatti Chiron

img_69831.jpg1153040_ad8t3830.jpg

img_69821.jpgimg_6975.jpg

... 8.0-litre, quad-turbo W16 engine - which produces 1,479bhp and 1,600Nm of torque from as little as 2,000rpm ...

... The top speed is limited to 261mph for “road use”, but the firm states this is “by no means the end of the road” for the Chiron. The speedo runs up to 500kmh (310mph) ...

... £1.9 million price tag ... Only 500 examples of the Chiron will be built, and around 166 of those have already been snapped up by super-rich customers. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gereksiz araçlar üretiyorsun bugatti luzumsuz ve gereksiz. 

Sadece my e-penis is greater than your e-penis demek için... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugatti Chiron

img_69831.jpg1153040_ad8t3830.jpg

img_69821.jpgimg_6975.jpg

çok yakar bu. vergiside 22.716,00 TL ayrıca arkasında kapı da yok. ne anladım ben? bagaj da koymamışlar onun yerine motor koymuşlar. arkada motor önde motor. şurada iki pikniğe gidelim desen dolap koyacağın yer yok. 

ayrıca yere de çok yakın. farları saymıyorum bile bildiğim alfa 159 farları var. lastik çaplarını söylemiyim kış lastiği takayım desen o ebatta lastik yok. 

olmamış. 

lawnmower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@jackjoker E o zaman Fiat Egea StationWagon verelim. Dolapta sığar  :zuh:

Fiat%2BTipo%2B2.jpg

Bu arada tek yenilik Chiron değil:

Aston Martin DB11

Aston%2BMartin%2BDB11%2B1.jpg

Audi Q2:

Audi%2BQ2%2B1.jpg

Vw Phideon (Pigeon gibi ne bu)

Volkswagen%2BPhideon%2B2.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir çoğunuz biliyordur ama bilmeyenler için hatırlatayım; 2011 model Megane 3 Sport Tourer aracım var, 90.000 km oldu.

100.000 bakımı için servis 700 lira fiyat verdi, özelde 300-350 liraya yaptırılır. Bugüne kadar tüm bakımlar serviste yapıldı (keyfi yaptırdığım bakım aralıkları arasındaki bakımlar hariç) ve "iyi niyet garantisi" ile ücretsiz direksiyon ve vites topuzu değişimi gibi bir güzellik yaptılar. 2016'da elime biraz maaş dışında para geçerse (şirket kar ederse) aracı değiştirmek gibi bir niyetim var.

Sizce bu koşullarda servise mi gitmeliyim, özel serviste mi bakım yaptırmalıyım? Satarken acaba avantaj olur mu diye ikilemdeyim. İyi niyet garantisi de kafamı karıştıran diğer bir nokta fakat iyi niyet garantisi kapsamından bir daha yararlanabilir miyim bilmiyorum, araç EDC olsa iyi niyet garantisi benim için daha önemli olurdu ama manuel olduğu için ciddi bir ihtiyaç olacağını sanmıyorum.

* iyi niyet garantisi: Renault araç servis bakımlı ise, garantisi bitmiş bile olsa eğer arıza üretim hatası olma olasılığı yüksek bir arıza ise belli bir oranda yardımcı oluyor, bu oran bazen %100 oluyor, bazen sadece işçilik ücreti alınmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni Renault Scenic standart 20" jantla piyasaya sürülmüş !

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

servisler yamulan jantlarla dolar taşar artık...

18-19 bile duruma göre "yuh" kategorisinde iken, 20" biraz overkill olmuş sanki...

bu aralar büyük jantlar moda gibi zaten, bir çok araçta görüyorum... en çok dikkatimi çeken qashqai büyük jant mevzusunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok