E-Kitaplar üzerine...
0

Bu konuda 226 mesaj var

Kindle falan uğraşacağınza D and R tarafından resmi olarak Türkiye'ye getirilen epub destekli KOBO düşünün bence. Aynı fiyata garantili bir ürün almış oluyorsunuz dönüştürmeyle falanda uğraşmazsınız. Ben kullanıyorum tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Black Friday de indirim olur mu acaba.

Şu anda Kindle Voyage REFURBISHED 119 USD ye satılıyor, alıp almaka konusunda kararsızım. Voyage alıp bendeki paperwhite ı da anneme vereyim diye düşünüyorum. Ama Black Fricay de daha büyük indirimler olur mu acaba ? Bir de Refurbished ürün almak... ? Gerçi arkasında amazon var sonuçta ama yine de refurbished işte. Ne dersiniz ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Voyage 'ın ne özelliği var? Biraz bakmıştım ama paperwhite a göre işe yarar bir fark görememiştim. En üst model olan Oasis 'in bile pek farkı yok.

Refurbished işi tercih meselesi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Voyage 'ın ne özelliği var? Biraz bakmıştım ama paperwhite a göre işe yarar bir fark görememiştim. En üst model olan Oasis 'in bile pek farkı yok.

Refurbished işi tercih meselesi. 

- Daha hafif (bendeki mevcut 217 gr voyage 188 gr.

- Çözünürlük daha yüksek bendeki 212 olması lazım, voyage 300ppi

- Işığı kendisi ayarlıyor. 

İşin açıkçası yukarıda saydığım hiçbir özellik önemli bir fark yaratmıyor, ancak refurbished olan 119 USD. Almışken upgrade etmiş olacağım hemen hemen aynı fiyata. 

- 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

paperwhite da 300dpi, bunun bir de ilk nesli vardı , o herhalde 212 olan.

o hafifliği fark edeceğinizi sanmıyorum :)

Işığı kendisi ayarlayan hiçbir cihaz düzgün ayarlamıyor, ben hep kapatıp kendim ayarlıyorum. 

Paperwhite 'ı upgrade edecek olsam yeni bir kindle çıkarmalarını beklerim , ya da pentaman 'ın aldığı Kobo cihazı alırım. Ekranın büyük olması belli tip kitalarda fark yaratır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Paperwhite'tan çok memnunum. Daha önce iPad Mini Retina ile kitap okuyordum ve ne gerek var purpose built bir cihaza diye düşünüyordum. Ancak Kindle ile gece kitap okumaya başladıktan sonra iPad ile okumanın gözlere büyük eziyet olduğunu fark ettim. Elimdeki e-kitap stoğunda çok sayıda okumak istediğim kitap var. Onlar bitene kadar herhalde 3-4 nesil yenileri gelir. :)

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon Türkiye'ye kindle gönderiyor mu ? Ben ne zaman baksam Sorry falan diyor...

Bu arada 11.11 de 360 liraya paperwhite almadığıma da pişman oldum açıkçası... Neyse... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de ikinci el sitesinde çok güzel bir seçenek bulmuştum, acil yemeğe gitmem gerekti, geldiğimde yoktu :) Azimle alamıyacam sanırım :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Makaan : Amazon.de kindle'ı 80 Euro ya düşürmüş, kargo da yok... (La bu Türkler size netti, niye yollamıyosunuz, alsak da okusak kültür yapsak AB'ye girsek) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Makaan : Amazon.de kindle'ı 80 Euro ya düşürmüş, kargo da yok... (La bu Türkler size netti, niye yollamıyosunuz, alsak da okusak kültür yapsak AB'ye girsek) 

Bordelinx 'in Almanya adresi de var. Riske girilebilir mi ki sanki?

Arayüzü Almanca olmasın ondan sonra? Dil değiştirilebiliyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu cihazın stratejik önemi var öyle yabancı memlekete hele hele Türkiye ye hayatta göndermeyiz yazıyor. (Yani Almanca olarak kırmızı bir şeyler yazıyordu herhalde böyle diyordur) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bordelinx 'in Almanya adresi de var. Riske girilebilir mi ki sanki?

Arayüzü Almanca olmasın ondan sonra? Dil değiştirilebiliyor mu?

Değiştirilebiliyor. Kurulumda dil seçeneği var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

36 euro ücret çıkardı Borderlinx . Kutunun boyutu belki fazla söyledim. 79.99 euro gümrüğü kurtarmıyor tabii. Aslında 12 euro VAT var ,ondan kurtarsak anlamlı olurdu. 

Neyse ABD'den alırız artık. 

Premium üyelik açabilirsiniz bu arada ilk ay ücretsiz. Daha önce amazon.com 'da kullanmış olmanız engel olmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kindle falan uğraşacağınza D and R tarafından resmi olarak Türkiye'ye getirilen epub destekli KOBO düşünün bence. Aynı fiyata garantili bir ürün almış oluyorsunuz dönüştürmeyle falanda uğraşmazsınız. Ben kullanıyorum tavsiye ederim.

Dün Kobo Glo HD (bulana kadar çatladım, ikinci el aldım) siparişi verdim, yarın öbür gün elime geçer diye düşünüyorum, umarım beğenirim... 

pentaman and Executioner beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün Kobo Glo HD (bulana kadar çatladım, ikinci el aldım) siparişi verdim, yarın öbür gün elime geçer diye düşünüyorum, umarım beğenirim... 

En güzelini yapmışsınız, elinize geçince konuya birşey karalarsınız. Burada faydalı birşeylerden bahsediyor ama ben henüz uygulamadım. Bir inceleyin derim:

http://forum.altyazi.org/index.php?showtopic=207329&st=375&p=1064372109entry1064372109

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Executioner : Orayı kavramaya çalışıyorum zaten bir gündür ama mevzu bir önceki model Kobo GLO ile 2 yıl önce başlamış, patch'ler sözlükler falan yıllara göre güncellenmiş, hepsini okumadan ilk baştakileri yapmak cihazı elime verir gibi gözüküyor. Bir de daha cihaz elime geçmeden mevzuyu anlamaya çalıştığım için bazı şeyler havada kalıyor, kafam şişti biraz. 

Anladığım kadarı ile Mobileread forumları buna odaklanmış, orda da o kadar fazla bilgi var ki insan şişiyor bir noktada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet biraz karışık, orada bahsedilen font yüklemesini yaptım ondan başka birşey yapmadım ve şu anki haliyle bir sıkıntı yaşamıyorum. E reader'i patchlemeyle alakalı paragraflarca şey okuyacağıma e reader'dan birşeyler okumayı tercih ediyorum bende açıkçası :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elime aldım ve 34 tane kitap yükledim, öyle yüzlerce kitap yüklemeyi planlamıyorum. Şimdilik yüklediklerimin çoğu bende var, bitirip keyif aldıklarımı da satın almayı planlıyorum  (ya da artık bulunamayan kitaplar), etik problemlerle henüz yüzleşmedim. 

Cihazı kitapsever bir aileye götürdüm, anında hastası oldular, bende hızlıca alıştım. Açıkçası evde o kadar çok kitap kolisi var ki, odanın tekini ardiye haline getirdim, eskiden şirin gelen bu durum şimdi beni darlamaya başladı, elektronik kitap çok makul bir çözüm bu konu için. 

Alt kısmında hafif bir ışık sızması var gibi ama sonuçta bulunamayan bir şeyi, ikinci el makul fiyatla aldığım için görmezlikten gelmeyi planlıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın. D&R Maltepe Carrefour'da vardı glo hd en son ben alırken. Fiyatını tam hatırlayamadım şu an tabi ama internet mağazasında görünmeyen modelleri satılıyor fiziki mağazalarda. İkinci eli uygun fiyatlı almış olmak da iyi tabi. Bu arada bana da tekrar kitap okuma alışkanlığı kazandırdı. Tek kötü taraf ben halen textbook okur gibi hızlı okuyup sonuca ulaşmaya çalışıyorum ki bunu da atlatmaya başladım 3. kitap sonrası :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@pentaman : Ben Mersin'deyim, buradaki DnR a gittiğimde ben de nette olmayan Touch modelini buldum, dahası bana teşhir indirimi de önerdiler, normalde 350 lira olan aleti 254 liraya vereceklerdi. (İlgilenenlere duyurulur) Ama bu saatten sonra ışığı olmayan cihazı almak istemedim. Gündüz bile okurken gölge düşüyorsa azıcık ışık iyi geliyor. GLO HD'yi özellikle sordum, ellerinde yoktu. 

Yeni model Kindle Paperwhite'ı ikinci elde bile 400 e yakın rakamlarda satıyorlar, ben 300 e buldum ama aklımda KOBO GLO HD kalmıştı, biraz ona inat ettim, süreç uzadı. KOBO Aura'yı 370-425 bandında satıyorlar, sıfırı 449. (Ama onda da 300 DPI yerine 212 DPI olması hoşuma gitmeyecekti)

Benim istediğim modeli ikinci elde bulmak zor, satan da 600 - 800 bandında satıyordu, uzun uğraşılar sonrasında orjinal kılıfı ile birlikte (ki oda pahalı)  350 gibi bir rakama alabildim, içime sindi. Satan arkadaş bir hevesle aldığı için çok fazla kullanmamış, birisine alalı bir hafta oldu desem diye göstersem şaşırmaz. 

Tabi tantanası biraz fazla :  Alt tarafı tam ekran okumayı, sözlüğü, güzel bir fontu ve Türkçe hecelerde kesme becerisini eklemek istiyorum, sayfalarca forum okudum. Widow nedir, Orphan ne demektir onları öğrendim, süper genel kültürüm oldu ama daha patch yükleme riskine giremedim. Forumlarda eski sürümlere göre olan bir 3rd parti eklentiyi okuyup yeni firmware'e yüklemeye çalışıp cihazı elime almak istemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben açıkçası hiç kurcalamadım aleti, bildiğin düz kitap okuyorum hocam :) Pocket hesabı açtım, makaleleri de direkt buradan okumayı planlıyorum artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kindle paperwhite 'ın bana maliye 432₺ oldu. Bari dolaylı yoldan alarak burdan ucuza almış oldum. Şarj ediyor , kurcalamaya başlarım birazdan.

borderlinx 'in daha yavaş kargosu olsa ucuza anlamlı bir servis olacaktı .Ancak kutunun boyutuna göre aldıkları kargo+servis ücreti çok yüksek. Mecbursanız ancak. Gümrükte sorun da çıkabilrdi. Almanya'dan alınca gümrük sorumlulıklarını aldıkları servisleri yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok