• Announcements

• Mr.Crunch

Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Güncel bir tarife tavsiyesi alabilir miyim?
1 1

7 posts in this topic

Sağolsun Turkcell yine bizi ayakta şey yaptı. Zaten 90TL ücret ödediğim ve pahalı bulduğum tarifenin tahahütü bitmiş, 170 TL gözüküyor yeni gelecek fatura ve bu bişey aşıldığından dolayı değil. Baz fiyatı bu tahahütsüz.

Mümkünse Turkcell hariç, bol datalı, az konuşmalı bir tarife öneriniz var mı? Vodafone'a kafam yatıyor biraz ama, buradan bir tavsiye almadan işe yapmayayım dedim.

Ben Vodafone' un Uygun 4GB tarifesine geçtim yeni Turkcell' den.

33 TL 4 gb pakete dahil + 2gb yaza ozel 12 aylik + 2 gb izmir' e ozel toplamda 8gb internet, 750dk konusma ve 250sms barındırıyor tarife. Su ana kadar memnunum.

Valla 3 operatörü de kullandım, kullanıyorum. Hizmet ve çekim kalitesi olarak:

1. Turkcell

2. Telekom 

3. Vodafone

Sıralama yapabilirim. Vodafone çok iyi girmişti ülkeye ama son birkaç senedir rezil bir hizmet veriyor. Turkcell aşırı kazık olduğundan Telekom kullanıyorum. 10 gb+500 dk 34 TL ye kullanıyorum. 

5 hours ago, Zoma said:

Valla 3 operatörü de kullandım, kullanıyorum. Hizmet ve çekim kalitesi olarak:

1. Turkcell

2. Telekom 

3. Vodafone

Sıralama yapabilirim. Vodafone çok iyi girmişti ülkeye ama son birkaç senedir rezil bir hizmet veriyor. Turkcell aşırı kazık olduğundan Telekom kullanıyorum. 10 gb+500 dk 34 TL ye kullanıyorum. 

kesinlikle

vodafone rezil durumda. senem dolsun ben de turk telekoma gecicem.

turkcell kazik otesi zaten

Telekom hiç aklımda yoktu ama Vodafone kötülenip, Telekom ondan daha iyiyse, e o zaman neden olmasın diyip denenebilir.

Zira en çok dataya ihtiyacım oluyor ve bir süre maaş alamıcam. Ekonomik olması lazım.

O değilde 170 TL tahahütsüz fatura nedir abi, hala aklım almıyor.

Vodafone Red 10 tarifesi kullanıyorum. Aylık 52lira ödemesi var aslında bu sene telekoma geçirecektim ancak spotify ve whatsapp gibi uygulamalar için sınırsız kota olayı büyük avantaj olabiliyor benim için.

2. Hattım Telekom taahhüt bitti, biraz bakındım birşey bulamayınca tekrar telekomla görüştüm yeni silver paket diye birşeye geçirdiler 1000 dk + 500 sms + 6gb eski tarifemde benzer 1000 1000 6gb 30,5lira fatura geliyordu, şimdi zımbırtılar dahil 41,5lira olacakmış.

Vodafone genel olarak çok kötüleşti bu arada gerçekten 2 senedir hep bir sıkıntılar sorunlar var. 2 senedir İzmir Atakent mevkinde ki 4.5g olayını çözemediler mesela. Bunun dışında 4.5g çeken çoğu yerde de adam gibi hizmet sağlamıyor zaten. Geçen sene Yenifoçada bağlıyken max hızlara çıkabiliyorken şimdi bağlantı sinyali gayet iyi durumdayken sanki net kopup kopup geliyor gibi hep bir latency spike var. Hız testide yaptığında 3-4mbit gibi verebiliyor :facepalm: Atakent-Şemikleri bahsetmiyorum bile zaten illaki 3G ' ye düşüyor genelde. Şu an işyerimde test ettim Cumhuriyet mah bölgesi DL: 2.12/UL: 4.14. Birde vodafoneda genel bir rezillik olan asansördür metrodur vs açık hava olmayan konumlarda hat hep komple gidiyor. İzmir harici şu an ki genel altyapı ne alemde bilmiyorum ama İzmirde vodafone büyük oranda aslında rezalet durumda.

Hizmet kalitesi kıyaslamak içinde şu an ki konumumda turkcell superbox internet kullanıyoruz oda LTE üzerinden internet veriyor. 19,6/10,1

Telekom testi: 19,9/22,1