Sapphire RX 5700XT Pulse 2900TL.
1 1

Bu konuda 63 mesaj var

57 minutes ago, TiesTorN said:

çalışıyo mu?

çalışıyor diye biliyorum. emin değilim, ama sanırım ekstra modül olduğu için çalışmayabilir diyor burada.

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/aidsh2/can_i_enable_freesync_on_gsync_monitor/

@Psikobathocam Pulse versiyonu hiç de kötü değil, özellikle sıcaklıklar konusunda.

https://youtu.be/3NmExnu-j2s?t=550

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, wazzap said:

çalışıyor diye biliyorum. emin değilim, ama sanırım ekstra modül olduğu için çalışmayabilir diyor burada.

Vaziyet şöyle:

Freesync destekli bir monitörde, hem AMD hem de NVIDIA kartlarda VRR (Variable Refresh Rate) açabiliyorsun. NVIDIA'nın test edip sertifika verdiği monitörlerde sorunsuz çalışıyor. Bazı monitörlere birkaç ufak ayar yapmak gerekiyor.

G-SYNC modülü taşıyan monitörlerde ise, sadece NVIDIA kartlarda VRR açabiliyorsun.

Najaz tarafından düzenlendi
wazzap and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet. Freesync evrensel küme, G-SYNC alt küme gibi düşünebiliriz :) Ancak daha önce burada detaylı olarak da yazmıştım. G-SYNC modülü sadece tazeleme oranını kontrol etmiyor, bunun dışında ekstra başka görevleri var (overdrive hesaplamaları, çerçeveler arasındaki gecikme değerini birbirine yakın tutarak daha akıcı bir görüntü sağlama vs.).

Bende hem G-SYNC hem de Freesync monitör var (144Hz DELL S2716DG, 144Hz Samsung C24FG70). 1080Ti ile her iki monitörü de denedim, G-SYNC modüllü olan DELL'de bariz daha akıcı bir deneyim elde ediyorsun. Tabii bu durum bir nebze panel tipiyle de alakalı olabilir.

TiesTorN, rammstein and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, wazzap said:

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/aidsh2/can_i_enable_freesync_on_gsync_monitor/

@Psikobathocam Pulse versiyonu hiç de kötü değil, özellikle sıcaklıklar konusunda.

https://youtu.be/3NmExnu-j2s?t=550

Hocam siz gpu sıcaklığını baz alarak mı dediniz ?

youtube videosu eklediğimde gitmiyor mesaj yeni cozdum, sureklı aynı şeyi yazdım forum sağolsun göndermedi, o kadar yazdım göndermedi derken aslında her seferinde farklı yazdığımı fark ettim :P 

Neyse redditte konusu vardı hatta guzel bir tabloda vardı ama bulamadım tabi.Bulursam eklerim gene konuya

https://www.youtube.com/watch?v=FQJCm7bnOfU 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Psikobatevet GPU sıcaklığına göre konuştum. Red Devil ve Nitro+ zaten en iyi RX 5700XT kartları, onlara bir şey demiyorum. Ama PULSE kendi seviyesinde kötü bir kart değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, Enyalios said:

Anakart ve ram ne önerirsiniz ? Uçuk fiyat olmasın Bütçe max 2k :D Gigabyte olmasın bir de :)

Neyle kullanacaksınız hocam? Bir de toplam bütçe mi 2k ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Narcissus said:

Muhtemelen hangi işlemci ile kullanılacak diye sormus :))

Doğru eksik yazmışım amd 3600 serisi olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

b450 tomahawk MAX versiyonu + 16 gb ddr4 3200 cl16 yeter hocam size. hatta kalan parayı ekran kartına gömebilirsiniz. şu alttaki grafiğe bakın lütfen. @Enyalios

mbkv44jn9ry31.jpg

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

b450 tomahawk MAX versiyonu + 16 gb ddr4 3200 cl16 yeter hocam size. hatta kalan parayı ekran kartına gömebilirsiniz. şu alttaki grafiğe bakın lütfen. @Enyalios

mbkv44jn9ry31.jpg

m2 almak şart mıdır? Elimde ssd var? Hız farkları tabiki vardır ama çok elzem midir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, Enyalios said:

m2 almak şart mıdır? Elimde ssd var? Hız farkları tabiki vardır ama çok elzem midir?

Oyun için gerek yok, SSD yeterli. Bende de var ama sebebi eskiden windowsun 128gb ssd'de olmasaydı, dhaa çok yer olması için gittim m2 aldım bir tane. Windows şu an m2'de, oyunlar 480gb'lık ssd'de.

Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun için çok fazla bir etkeni olmaz, yani illaki loadinglerde fark atar ancak ara in-game loading durumu olmayan ki piyasada çoğu oyun öyle belli bir mapi yükledikten sonra ve oda ilk etapta olduğu için bir kaç saniye kazanç adına pek bir etkisi olmaz. M2 hız muhabbeti daha çok büyük hacimli 3d, dizayn, video, efek vs işleme durumlarında lazım olabilecek ihtiyaçtır.

Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 19.11.2019 at 11:07, wazzap said:

@Psikobatevet GPU sıcaklığına göre konuştum. Red Devil ve Nitro+ zaten en iyi RX 5700XT kartları, onlara bir şey demiyorum. Ama PULSE kendi seviyesinde kötü bir kart değil.

Bana inanmıyorsun beni üzüyorsun azizim :) 

Bak arkadaşıma topladığım pulsenin sıcaklıklarını atıyorum, hiç bir ayarına dokunmadan ups bağlı şekilde 1 saat 4k heaven loop aldım.

bahsettiğim sorunlu modeller de sıcaklık değerleri vram ve vrm içindi ama çoğu modelde özellikle vram sogutulma kısmında problem var.Onun için malesef alınacak kartlar çok kısıtlı ve biraz daha pahalı.

57002.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pulse rx5700 hb ‘de 2400₺  Sapphire Pulse AMD Radeon RX 5700 8GB 256Bit GDDR6 DX(12) PCI-E 4.0 Ekran Kartı 11294-01-20G
https://www.hepsiburada.com/sapphire-pulse-amd-radeon-rx-5700-8gb-256bit-gddr6-dx12-pci-e-40-ekran-karti-11294-01-20g-p-HBV00000N5P55?magaza=Hepsiburada

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
44 minutes ago, Enyalios said:

onu alacağınıza tuf gaming-x570 alın derim. tabi, karar sizin.

ayrıca 3000 serisi için daha önceki seriden bir işlemci bulup BIOS update yapmalısınız. muhtemelen size gelen anakartta en son sürüm BIOS olmayacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

onu alacağınıza tuf gaming-x570 alın derim. tabi, karar sizin.

ayrıca 3000 serisi için daha önceki seriden bir işlemci bulup BIOS update yapmalısınız. muhtemelen size gelen anakartta en son sürüm BIOS olmayacak.

Uğraşmıcam önerdiğiniz tomahawk ı alıp geçicem vatanda ekstra %5 daha indirim oldu amd 3600 işlemci 1200tl ekran kartı sapphire nitro 5700xt 3100 tl beklediğimden 100 tl pahalı n11 vb yerlerin indirimleri beklesemmi bilemedim m2 ssd kaldı şu an bir tek

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MAX modeli, unutmayın. Arada fark var; MAX modelleri Ryzen 3000 serisi için özel olarak çıkarıldı. Daha büyük (kapasite olarak) BIOS ve 3000 serisine BIOS güncellemesi yapmadan kullanabilme özellikleri var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, wazzap said:

MAX modeli, unutmayın. Arada fark var; MAX modelleri Ryzen 3000 serisi için özel olarak çıkarıldı. Daha büyük (kapasite olarak) BIOS ve 3000 serisine BIOS güncellemesi yapmadan kullanabilme özellikleri var.

Aynen max modelini eklemişim. Bu james donkey m2 ler nasıldır ? Ram de gskill sniper  cl 16 3600 modelini tercih ettim nasıl?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Enyalios said:

Aynen max modelini eklemişim. Bu james donkey m2 ler nasıldır ? Ram de gskill sniper  cl 16 3600 modelini tercih ettim nasıl?

RAM modeli süper, m2 bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok