PC Upgrade
1 1

Bu konuda 41 mesaj var

9 saat önce, TiesTorN said:

3070 ti'ı iptal ettim :lol:

Doğru olanı yapmışsın. Ederi azami 500 dolar olan bir karta 1000 dolardan daha fazla para ödemiş olacaktın yoksa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, TiesTorN said:

daha ucuza da buluruz gardaş sen raad ol :D

Olm sen dolar yakan adamdın. Yakışmayan hareketler. En sonunda envanterimden kart bağışlıcam sana :lol:

Spoiler

IMG_20210714_163715213.jpg

quad and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ekran kartımı biraz daha test ettikten sonra bozulduğuna kanaat getirdim. ekranda artifact falan çıktı artık bundan öte test yok.

şansıma asus tuf 3070 ti tekrar stoğa girmiş bu sefer daha da ucuz 9100 tl'den... aldım geçtim :8 almasam daha iyiydi ama artık zorunluydum...

yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, TiesTorN said:

iptal etme şansım kalmadı zaten artık, az önce 980 ti komple bozuldu... windowsta bile çalışmıyor aq

O zaman you earned this :cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun :) 

bu değerleri ayarlarken yaşanan saçmalık ise daha önce hiç görmediğim türden. alete fazla undervolt yaptığımda nasıl olsa çakılır anlarım fazla indirdiğimi diyordum, o işler öyle olmuyormuş. istediğiniz kadar voltaj düşürün, cpu hata vermiyor. boost'ladığı hız da hep aynı görünüyor ama kendi içersinde daha yavaş çalışıyor. çok enteresan. bu dengeyi tutturana kadar akla karayı seçtim.

Bu konu aslında effective core speed olarak geçiyor, hwinfo güncel sürümde net olarak görülebiliyor dediğiniz gibi kabaca voltajı dusurup frekansı sabit tutsanız da arkadas kendisi hızını dusuyor ve yanıltıyor

Sanırım overclcok kısmını curve optimize ile - offset vererek yaptınız tavsiyem llc ayarını auto bıraktıysanız en dusuk seviyeye sabitlemeniz(llc 1 gibi) heh tamam stabil dediğiniz noktada bu salak auto ayar yuzunden yanıltıp sureci başa çevirebiliyor.

Gerçi bu konu detaylı ve uzun ama okuduğum kadarıyla ikinci tavsiyem ppt/tdc ve edc için limiti anakart yada kapalı yaparsanız çok abartı değerler verdiği için gene olumsuz etki ediyor, yani onu da ugrasmam derseniz default ugrasırım derseniz de yaklasık 120w tdp denk gelicek şekilde ayarlamak gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sırf meraktan bios'dan bütün oc ayarlarını disable ettim (pbo vs.) şu an alet bone stock çalışıyo ve benchmarklardan aldığım puanlar arttı :lol: şaka gibi... böyle devam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 22.06.2022 at 10:19, TiesTorN said:

sırf meraktan bios'dan bütün oc ayarlarını disable ettim (pbo vs.) şu an alet bone stock çalışıyo ve benchmarklardan aldığım puanlar arttı :lol: şaka gibi... böyle devam.

o dediğin olmaz yeğenim.

sen yaşlanmışsın bence. oc yapıyorum diye dc yapmışsındır farkında değilsindir. :cici:
@stardust ne diyor bu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, jackjoker said:

o dediğin olmaz yeğenim.

sen yaşlanmışsın bence. oc yapıyorum diye dc yapmışsındır farkında değilsindir. :cici:
@stardust ne diyor bu

:D ben bişey yapmadım ki anakartın kendi default overclock'u işte... (pbo) 4.85ghz'de çalışıyordu peak değerinde. artık peak değeri 4.7ghz oldu pbo kapatınca, ama daha yüksek sonuçlar alıyorum. demek ki 4.85 olsa bile stabil değilmiş.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok