Steam - Geri Ödeme Sistemi
1 1

Bu konuda 54 mesaj var

Dün akşam Steam'i açtığımda gördüm; Steam'den aldığınız ve 2 saatin altında oynadığınız oyunları, 2 hafta içinde iade edebiliyorsunuz. Açıkçası hiç bekmeyeceğim bir şeydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel bir haber steam' de eksikliği duyulan bir şeydi. Bazen yeni çıkan bir oyunu alıp pişman olabiliyorsunuz. Ne kadar inceleme oku video'sunu izle oyunu açıp kendi gözlerinle görmek gibi olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Almost everyone is free to request a refund via Steam's help page, but there are a few conditions. Refunds apply to games, software, pre-orders, DLC, and bundles, but not movies. If you have a VAC ban registered for the game you're trying to refund, your request will be denied for that specific game.

To apply for a refund, you must submit the request within two weeks of your purchase, and have less than two hours of playtime registered for that game.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu geri verme olayı çok iyi olmuş, önceden de olsaydı keşke, çok abuk oyunlar birikti bende bu şekilde, kimi teknik nedenlerden oynanamıyor kimini görünce beğenmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu geri verme olayı çok iyi olmuş, önceden de olsaydı keşke, çok abuk oyunlar birikti bende bu şekilde, kimi teknik nedenlerden oynanamıyor kimini görünce beğenmiyorum.

:lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında şöyle bir ver elindeki 10 oyunu al sana 1 yeni oyun falan kampanyası yapsalar da elimizdeki çer çöpü verip leğen mandal falan alsak. :)

Bu süper bir fikir :) Bundle ile gelen ve sırf kart veriyor diye kurduğum ve kaldırdığım bir sürü oyun oldu. Keşke olsa :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sisteme, uzun zaman önce alıp hiç oynamadığımız oyunlar da dahil mi?

Cevap ( :D )

You can only submit refund requests for purchases made within the last 6 months.

Meali: Son 6 ay içinde satın alınmış oyunlar için iade isteme söz konusu.

Bu arada:

In your country, the following payment methods can not be refunded:

Visa (National)
Mastercard (National)
Mobile Payments
Is Bank
Garanti
Akbank
Yapi Kredi
Halkbank
Bank Asya
Finansbank
DenizBank
PTT
BoaCompra Gold

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi güzel olmuş , keşke hesabımızdaki oyunarı da silebilsek yada steam parasına dönüştürebilsek. Saçma sapan oyunlarla doldu taştı hesabım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi güzel olmuş , keşke hesabımızdaki oyunarı da silebilsek yada steam parasına dönüştürebilsek. Saçma sapan oyunlarla doldu taştı hesabım.

Ya silene kadar kütüphanende  işe yaramzlar diye tab oluştur, at hepsini oraya. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Peki bu geri ödeme neye göre olacak. Atıyorum humble bundle dan 1 dolara 5 tane oyun aldım 4 ünü beğenmedim iade etmek istiyorum. O oyunların steam fiyatıda 4-5 dolardan aşağı değil.. O dördünün 20 dolarlık steam fiyatı mı ödenecek. Eğer öyle birşeyler yaparlarsa dh ölücüleri batırırlar steami :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Promosyon koduyla veya başka satıcılar aracılığıyla alınmış oyunların iadesi olmayacak bildiğim kadarıyla. Sadece Steam'den direkt aldığımız oyunlarda olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oynanmayan oyunları geri almazlar bence. Steam 'in olayı , insanlara oynamayacakları oyun satabilmek. Onları iade ederse, belki düşük fiyat stratejisine devam edemez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elim bir değdi pir değdi.. İndirime girdi diye alıp 10-15 dakika oynayıp sildiğim oyunların hemen hepsini refund istedim, zamanında Stardust Edition oynayıp hadi alayım bari arşivde dursun dediğim oyunlar için de istedim. Sanırım 40 kadar oyuna refund istedim, yaz indirimlerinden önce biraz para dursun Steam 'de bari. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elim bir değdi pir değdi.. İndirime girdi diye alıp 10-15 dakika oynayıp sildiğim oyunların hemen hepsini refund istedim, zamanında Stardust Edition oynayıp hadi alayım bari arşivde dursun dediğim oyunlar için de istedim. Sanırım 40 kadar oyuna refund istedim, yaz indirimlerinden önce biraz para dursun Steam 'de bari. 

2 hafta içinde iade etmek gerekmiyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı oyunlarda refund talep edilemez dedi ama alım tarihi yüzünden mi yoksa onları Steam dışından mı almıştım emin olamadım. Refund Request'lerin hiçbirine henüz yanıt gelmedi, yanıt geldiğinde sonuca göre bilgi veririm.

6 aydan daha önce satın alınmamış ve 2 saatten uzun süre oynanmamış oyunlardı sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı isteklerim kabul edilmedi, kabul edilmeyen tüm isteklerde aynı mesaj var :

We will not be granting a refund at this time. Either the date of the purchase exceeds 2 weeks or playtime exceeds 2 hours (the refund policy maximums).

Ancak Ocak yada Şubat 2015'de aldığım bazı oyunlar için refund isteğimi kabul ettiler. Anlamadım nasıl olduğunu.

Refund istemeden önce 230 tane oyun vardı Steam'de şu anda 209 tane görünüyor. Demek ki 21 tanesi için refund isteğim kabul edilmiş. Halen refund isteklerimi değerlendirip cevap vermeye devam ediyor sistem. 209 yazmıştım mesajı editlerken şu anda 208'e düştü. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 Ocak 2015'ten itibaren aldığım oyunları 2 saatten uzun oynamadıysam refund isteğim kabul edildi. 31 Aralık 2014 ve öncesi kabul edilmedi.

230 oyun ile başladığım iade sürecimden 190 oyun ile çıktım. Şimdi Wallet'a bakıyorum ve pending balance olarak 204,54 TL görüyorum. Bu tutar en geç 7 gün içinde kullanılabilir olarak cüzdana eklenecek şeklinde bir ibare var. Yaz indirimlerinde cepten ek para harcamaya gerek kalmadı. :) Oyunların hemen hepsini enpara ile aldığımı düşünürsek iade aldığım tutar daha da artmış oluyor.

Aslında oyunu enpara ile satın alıp sonra iade ederek üstüne para bile alınıyor galiba bu sistemde. :)

En kolay refund isteme yöntemi olarak Web Sitesine login olup transaction history'deki store transaction 'ı gezmenizi öneririm. Orada satın alınmış ve refund edilebilen oyunun altında zaten Refund Request linki var,tıklayıp doğrudan al lan geri diyebilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok