Steam - Geri Ödeme Sistemi
1 1

Bu konuda 54 mesaj var

Elim bir değdi pir değdi.. İndirime girdi diye alıp 10-15 dakika oynayıp sildiğim oyunların hemen hepsini refund istedim, zamanında Stardust Edition oynayıp hadi alayım bari arşivde dursun dediğim oyunlar için de istedim. Sanırım 40 kadar oyuna refund istedim, yaz indirimlerinden önce biraz para dursun Steam 'de bari. 

kabul etmeyip üstüne steam den banlarlar seni.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Refund kurallarına uymayan talepleri zaten kabul etmiyorlar. Refund istediğim oyunlardan kabul edilenler için 214 TL pending durumda bekliyor Steam cüzdanda. Banlanmak için ortada bir sebep görmüyorum. 

İndirim görünce bir anda gaza gelip alınan oyunlar yada şişirilmiş Indie game pişmanlıkları için bu refund çalışması çok iyi oldu. Ancak Steam dışından yapılan alımlar bu yüzden önemli ölçüde azalacaktır muhtemelen. Refund istemeyeceğine emin olduğu oyunu belki alır insan gidip Steam dışından key olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En kolay refund isteme yöntemi olarak Web Sitesine login olup transaction history'deki store transaction 'ı gezmenizi öneririm. Orada satın alınmış ve refund edilebilen oyunun altında zaten Refund Request linki var,tıklayıp doğrudan al lan geri diyebilirsiniz.

Bu bende olmadı. Sadece oyunların listesi görünüyor, Refund linki filan yok. help.steampowered.com'a giriş yapınca da son aldığım 4 oyun çıkıyor Refund edilebilir olarak, başka da bir şey görünmüyor :) Gerçi pek öyle iade edeceğim oyun yok ama yine de Summer Sale öncesi birkaç oyunu atabilirdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Store Transaction kısmına geçip kontrol ettin mi? Bende artık sadece 1 oyunda görünüyor çünkü diğerlerinin neredeyse hepsini geri verdim. Ancak görünüyor olması lazım eğer şartları uygun oyunlar varsa Steam'den alınmış. Gerçi Steam Client'ı üzerinden de önce oyunun adına tıklayıp sonra sağ penceredeki Support linkine tıklayınca iki tıklamayla talep edilebiliyor. Ben çoğunu zaten Steam Client üzerinden istedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de web sitesinden login olup girdiğimde store transactions altındaki oyun listesinde hiçbir oyunun adının altında request refund diye bir seçenek çıkmadı. Diğer türlü client'tan oyunun ismine tıklayıp support'a girdiğimde request refund çıkıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de web sitesinden login olup girdiğimde store transactions altındaki oyun listesinde hiçbir oyunun adının altında request refund diye bir seçenek çıkmadı. Diğer türlü client'tan oyunun ismine tıklayıp support'a girdiğimde request refund çıkıyor.

Bende de durum aynen böyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende web üzerinden hiçbir oyunda refund seçeneği çıkmıyor dediğim gibi. Client üzerinden ise tek tek uğraşmak istemedim. Ama denemek için 1-2 oyunda yapabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Client üzerinden son 6 ayda aldığım ve iade etmek istediğim tüm oyunların Support sayfasına giderek denedim. Toplamda 7 iade isteğimden 4'ü kabul oldu. Hem de talebimden sonra 10 dakika içinde mail ile cevap geldi. 7 gün içinde iade ücretlerinin cüzdanıma yatırılacağını bildirdiler. Beklemedeyim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dört saat oyun sürem olan GTA V'i de hiç beğenmediğimden iade ettim, kabul edildi, dört saat falan diye sorun çıkmadı, sanırım bu konuda müşteri memnuniyeti ile ilgili bir miktar esneklik de var.

Mortal Kombat X, MGS Ground Zeroes ve GTA V'i iade ettim ben de ama henüz cüzdana bir bedel yansımadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mortal Kombat X, MGS Ground Zeroes ve GTA V'i iade ettim ben de ama henüz cüzdana bir bedel yansımadı.

Çiviyi sökersin ama izi kalır Tolga Abi... :cry:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ground Zeroes bende ama hem Xbox 360'ta hem de PS4'te var, konsolda gayet iyi oyun da klavye, mouse ile oynanmıyor, ondan iade ettim, beğenmeme durumu yok yoksa.:)

Hamza beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu geri ödeme sistemi inanılmaz güzel oldu. Özellikle indirim dönemlerinde çok fazla incelemeden aldığım ve oynamadığım oyunlar oluyordu. Bu şekilde devam eder umarım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steam Client'ında oyunun üstüne tıklayınca sağdaki pencerede support linkine tıklayacaksın. Önüne gelen ekranda da It's not what I expected seçeneğininden devam edince Refund seçeneği çıkıyor.

Laz7ro.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok