Tarife Tavsiyesi
0

Bu konuda 37 mesaj var

Merhaba,

Her yöne 1000dk veya 1500dk konuşma ve 500mb-1gb arası internet olan bir tarife arıyorum. SMS hiç önemli değil.

İlk tercihim Avea ancak Avea'ya baktım, uygun bir tarife göremedim.

Bir öneriniz varsa sevinirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

http://cepmerkezi.vodafone.com.tr/priceplans/devreden-komple-1000-indirim-kampanyas

Bunu kullanıyorum ben belli bir süredir, Avea düşünmediğimden, Turkcell ve Vodafone arasında en ucuzu buydu.

Ben de konu açılmışken sorayım, aylık 2000dk konuşma veren en ucuz tarife hangisidir? İnternet ve SMS'e gerek yok, sadece konuşma gerekli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar düşündüm de, Avea olsa çok iyi olur.

Hat kayınvalideme alınacak:

Şu ana kadar bulduğum en ideal tarifeler : 

PROFESYONEL 2GB : 1000dk/1000sms/2gb : 29 TL (İlk yıl 29, ikinci yıl 39 lira)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Avea Eşsiz Tarife diye bir tarife çıkarmış, her yöne 1000 dk, Avea içi ve sabit hatlarla sınırsız, 1000sms ve 2gb internet.  12 aylık taahhüt ile 27.5 lira, taahhütsüz 34.5 lira.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aradan 6 ay geçti, güncellemiş olalım soruyu. Sadece aylık 2000 dk konuşma olan bir paket arıyorum. En uygun bulabildiğim Vodafone'un akıl küpü tarifesi var, her yöne 1500 dk - 25 TL şeklinde. Var mı başka tarife bilen?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eşimin Pocell kampanyası bitti.

Avea işine geldiği zaman Pocell'e "Avea" muamelesi yapıyor, işine geldiği zaman ise "o Pocell, biz bakmıyoruz" diyor. Bu yüzden tarifeyi Avea'dan yenilemek istemiyorum.

Vodafone'a baktım, faturasız hatlar çok uygun geldi. "Bittikçe dolan tarife" diye bir tarife var; Her Yöne 750 dakika, 1000 SMS ve 1 GB ayda sadece 17 TL... Benzer faturalılar 25-30'dan aşağı değil. Faturasız neden bu kadar uygun? Sakata gelmeyelim?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone 'da faturasız hep daha uygundu, faturalıya nadiren doğru düzgün tarife çıkarıyorlar. Sebebini bilmiyorum ama büyükçe bir genellemeyle "faturasız = öğrenci, faturalı = çalışan/memur/parası var geçirelim" gibi baktıklarından kuşkulanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kaç liralık farkları ben de anlayabiliyorum. (faturasız işlerine geliyor, fatura ile uğraşmıyorlar, parayı peşin alıyorlar vs) Fakat %50 civarında fark olması enteresan. Bir kıllık yoksa bu tarifeye geçelim biz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone faturasız kullanıyordum. Ciddi manada coverage sorunu yaşamaya ve droped call sorunu yaşamaya başlamıştım. Faturalı bir business tarifeye geçişte bana 40 ton sorun çıkarttıkları için turkcell e geçtim faturalı ve çok memnunum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vodafone altın 1gb faturasız 1000sms 500dk her yöne 1gb ayda 18 tl 

turkcell'den geçtim, benim gezdiğim mıntıkada çekim problemi yaşatmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@analog, Vodafone'un Tam Altin tarifesine sendeki paketle başlamiştim. Eger 6 ay boyunca paketi duzenli yenilersen paket icerigi her yone 650 dakika, Vodafone ici sinirsiz, 2000 SMS ve 2.5 GB internet seklinde guncelleniyor. Bu haliyle 28 TL oduyorum aylik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul'da Vodafone'un konuşma yada Internet tarafında bir kullanım problemine denk gelmedik. Yurt dışında da kırmızı pasaport ülkelerinde çok avantajlı oluyor. Ben halen Turkcell kullanıyorum ama yurt dışında bazı zamanlarda eşimin Vodafone hattını kullanmayı tercih ediyoruz. 

Vodafone ile İstanbul dışında en az 1 hafta kullanım yaptığımız ve hiç sorun yaşamadıığımız diğer şehirler : Bursa, Bolu Kartalkaya, Eskişehir, Antalya, Bodrum, İzmir, Yalova, Çanakkale

Yurt dışında ise Kıbrıs, Amerika, İtalya, İspanya ve Bulgaristan'da gayet sorunsuz bir tecrübe yaşadık.

4G (LTE Advanced) geldiğinde nasıl bir fark oluşur bir öngörüde bulunamıyorum. Onu da bu hizmetler başlayınca göreceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@analog, Vodafone'un Tam Altin tarifesine sendeki paketle başlamiştim. Eger 6 ay boyunca paketi duzenli yenilersen paket icerigi her yone 650 dakika, Vodafone ici sinirsiz, 2000 SMS ve 2.5 GB internet seklinde guncelleniyor. Bu haliyle 28 TL oduyorum aylik.

iyiymiş aklımda olsun ama bu hali bana yetiyor şimdilik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell sevdiğim bir firmaydı son zamanlara kadar, ama şu malum vakıflara sponsorluk olayları, Twitter'a kapatma davası açmalar falan beni rahatsız etmeye başladı. 

Benim 3 gün sonra Turkcell'le kontratım doluyor. 79 TL'ye 10 GB kotalı kampanyasına geçeyim diyordum, çünkü sık sık bilgisayarı telefona bağlayıp internete çıkmam gerekebiliyor, şu andaki 5 GB kotam zar zor yetiyor.

Turk Telekom'a geçersem ironik olur, Vodafone var sadece alternatif. Ama Vodafone'un paketleri çok düşük. Turkcell 79 TL'ye 10 GB verirken Vodafone'un 8GB tarifesi 89TL. Konuşma dakikaları beni çok ilgilendirmiyor, 500 dk bile bana yeter artar bile. Aylık attığım ortalama SMS 2 tanedir herhalde, o da spam gönderenlerin listesinden çıkma SMS'i.

Var mı benim gözden kaçırdığım bir tarife?

Şu anda insanlar Turkcell den kaçmaya başladı benzer nedenlerden, Vodafone neden bunu kullanıp daha iyi tarifeler çıkarmıyor merak ettim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tarife değişmek için geçen gün hat devir yaptım (hat annemin adınaydı). Heyecanla tarife değiştirmek için operatörlerin sayfalarına baktım. TT' yi direk eledim, kullananlar memnun değil. Vodafon ile TCell arasında 3 TL fark vardı, yine TCell' de kaldım. Vodafon biraz daha cazip bir şeyler ortaya koyması lazım ama "kazandığım bana yeter" gibi bir durum var anlaşılan. Avea' da eskisi gibi saldırgan bir tanıtım içerisinde değil gibi geliyor. Yani herkes razı mevcut duruma. TCell' deki mevcut tarife 500dk, bilmem kaç sms ki umurunda değil, 2GB 25 TL. Emin olmamakla birlikte şu sadık zart zurt hikayesinden galiba 3 ay sonra 20 TL' nin altına düşüyor. 2 GB internetli bir tarife 20 TL' den aşağı olduğu sürece çok sorun olmayacaktır. Bu arada hattım faturasız, faturalı hatların bir avantajı var mı ola?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Avea Profesyonel 2Gb ve 4Gb tarifelerini kullaniyorum. Herhangi bir cekmeme problemi yasamadim. Genelde Ege bolgesi Izmir ve tasrada kullaniyorum. Ayrica Vodafone un modemi ile internetim var ama tarifeme mi unuttum. Mayis ayinda aktive edip yaz sonunda Ekimde kapatiyorum. Internet konusundaki tarife esneklikleri Vodafone da daha iyi.

Normalde Vodafone telefon hatti kullaniyordum ancak bir ara aboneligim bitince haber vermediler ve 400 kusur liralık bir fatura odedim. O gunden beri Avea dayim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu vakıf yardımlarından Turkcell'den bende elimi eteğimi çekmeyi düşünüyorum, lakin bunların yardım yapmadığı ne malum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell iyice badem bıyık oldu, mümkün olduğunca uzak durmak lazım, herkes elini ayağını çekmeye başlamalı bence. Ben şahsen avea 2gb internetli 500 dk konuşmalı bir tarife kullanıyorum. 25 TL ödüyorum memnunum bir problemde yaşamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell Platin Prestij tarifesine 1 yıllık taahhüt ile 129 TL veriyorum. Yurt ici: 4000dk,1000SMS/MMS, 8GB Internet var içerisinde. Mayıs ayına kadar devam eden 12 aylık bir cihaz kontratım olduğu için bırakamadım. Bittiği anda eğer mevcut tarife devam ediyorsa Red Elite + Kara Kartal Destek Paketi ile Vodafone'a geçeceğim. Hem siyasi duruşunun değişmesi hem de Vodafone Red Elite Paketinde Digiturk Play Taraftar Paketi gibi ek hizmetleri ücretsiz vermeleri benim hoşuma gitti. Ayrıca çok sık yurt dışına gidiyorum ve günlük sabit ücret ödeyip yurt içinde geçerli Internet dahil tüm paketimi kullanabilmek cazip geliyor. Turkcell'de yurt dışına birden fazla çıktığım aylarda genelde en az tarife ücretim kadar ek ücret ödüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone dakikalari bol keseden vermis RED tarifelerde, nasil olsa kimse o kadar kullanmaz diye =) 

Ben de Red M paket alacagim sanirim, Spotify var icinde. Digiturk/futbol falan pek umrumda degil acikcasi. L paket 20 TL daha fazla, kotasi 2 gb daha fazla. Ek kota ilk GB 15 TL, sonraki 500 MB'lar 5 TL. Yani gerektiginde 25 TL'ye 8 gb oluyor kota. Bir deneyeyim, eger 6 yeterli gelirse devam ederim, olmadi, bir ust pakete gecebiliyormusuz kontrati bozmadan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone'un kötü tarafı kontrat yaptıktan sonra kafasına göre yeni paket çıkartabiliyor olması. Örneğin şu anda geçerli RED tarifeleri nispeten yeni çıktı, farklı RED tarifeleri de var. Yeni abone almıyorlar, eski RED tarifesinden yenisine geçişte de taahhüt bozulmuş kabul ediyorlar. Bir de müşteri hizmetlerinin kalitesi Turkcell Platinum ile uzaktan yakından alakalı değil. Eğer önceliğiniz ucuzluk değilse bunları da dikkate almakta fayda var.

Ben son siyasi çark edişi ve yurt dışı kullanımları ile birlikte Beşiktaş taraftarlığımı da eklemiyor olsaydım kalite açısından Turkcell'i bırakmayı düşünmezdim. 1 yıldan daha uzun süre taahhüt vermeyi de düşünmüyorum Vodafone'a ama sırf Vodafone Arena hatırına 1 yıl da olsa kullanmak geliyor içimden. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok