Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

Hmm bu GTX1060 ' ı da bi beklemek lazım gibi. Şimdi nesillere göre kart potansiyeli GTX680-GTX770-GTX960 diye gittiydi benim performans skalam yukarda ki tablo gibi bişi varsa ki nvidia olunca pek yalan çıkmıyor. Artık bu kartlar çıkınca ya onlara bakıcaz ya da azcık gözü kızartıp birazda Dx12 temennisi diyip ömürlük gibi GTX1070 falan alıcam gibi. Yaz diye zaten pc başında oturmaz oldum. Hesapta bayram tatiline bağlı 2 haftalık yıllık izin dahil bi keyif bişiler yaparım diyordum. Sıcaktan evde durmadığım için yenifoça izmir mekik dokuyorum anca :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pascal'lar gerçekten çok güzel oldu. AMD beklenen dangozluğunu yaparak cevap veremedi, fiyat ve temin imkansızlıkları olarak gene biz çekeceğiz ceremesini.

Elimdeki EVGA 970 SSC herşeyime yetiyor şu anda. HBM li ürünleri görmek istiyorum. NVIDIA anlaşılan elinde Titan için yaptığı sample olmasına rağmen bu nesle koymama kararı aldı. Seneye artık VR mı olur, 27" 1600p (16:10 istiyorum :'( ) 144 hz g-sync mi olur bakacağız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@allreadydead

16:10 oranı gerçekten idealdi oyun oynamak için, 1920x1200 monitörler güzeldi ama onun devamı gelmedi artık gelmeyecek malesef. 

@@Deathknight

1060 alsan arayışın bitmeyecek, yeni çıkan kartlar kafanı kurcalayacak, 1070 al rahat et bence.

440 dolara, Titan X'den daha yüksek performanslı kart, daha ne olsun.

http://www.guru3d.com/articles_pages/evga_geforce_gtx_1070_sc_superclocked_gaming_review,23.html

şuan amazon'da stok var. yapıştır gitsin.

https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-GAMING-Graphic-08G-P4-6173-KR/dp/B01GX5YWAO/ref=sr_1_6?s=pc&ie=UTF8&qid=1467976485&sr=1-6&keywords=gtx+1070

stok bulmuşken kaçırmayın derim, kargoya verilen ana kadar parayı çekmiyor amazon, bir gün içinde istemezseniz iptal edebilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Amazon'dan iki adet GTX 1070 alıp, bitirdim işi, kartlar gelsin sonra blok falan da alacağım, GTX 1080 falan bekle bekle delirtti artık. 2560x1440'da kalacağız artık bu jenerasyon, 4K için zaten GTX 1080 SLI da tam yeterli gelmeyecekti, GTX 1070 SLI iyidir 2560x1440 144Hz için.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun, hangi marka ve modeli aldın Tolga abim ?

Bana bir ara bu custom water cooling işlerini öğretsene, corsair hydro çocuğu olduk çıktık :)

bir de ne sorcam sana i7 6800k alayım diyorum da, 6 çekirdek 12 thread'den faydalanacak bir oyun yok, zaten DX12 en fazla 4 çekirdek 8 thread kullanabiliyor diyorlar.

bu broadwell-e'leri bu kadar zaman bekledim, şimdi elim gitmiyor almaya.

ne dersin, 330 dolar civarına 6700k alıp geçeyim mi, yoksa 100 dolar fazla ver şuan için olmasa da geleceğe yatırım yap 6800k mı al dersin ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

440$ olsa belki ben de yapıştırmıştım ama 539$ diyor şu an. :D

https://www.amazon.com/MSI-GeForce-GTX-1070-GAMING/dp/B01GXOX3SW/ref=sr_1_3?s=pc&ie=UTF8&qid=1467986451&sr=1-3&keywords=gtx+1070

MSI Gaming X 8G var 450 dolara, bu da alınabilir, bence yapıştır gitsin.

Ayın 13'ünde stoğa gircek diyor ama 13'ünde çoktan yola çıkmış olur.

Ben 1080 SC alırken de 8'inde stoğa gircek diyordu, şuan i-parcel'e teslim edildi bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ni dimek, her zaman.:)

Kartlar MSI GTX 1070 Gaming X 8G.

X99 olayına ben de hiç girmedim, girmeyi de düşünmedim çünkü hiç farkını göremedim doğru düzgün altı çekirdekli işlemci kullandığım dönemlerde, i7 6700K iyidir oyun için, bence hiç başka arayışa gerek yok, X99 merak işine giriyor artık avantajdan ziyade, Skylake baya iyi zaten CPU'ya yüklenen oyunlarda incelemelere bakılırsa ve Haswell-E'yi de geride bırakıyordu çok oyunda IPC farkı nedeniyle de.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam Tolga abicim, bu kadar bekleyip yine 6700k almış olacağım ama olsun, oyunda getirisi yoksa bir anlam ifade etmiyor bana 6 çekirdek olmuş, 8 çekirdek olmuş.

adam 10 çekirdekli işlemci çıkarmış 1600 dolar diyor ve bunun tek suçlusu amd, çalışın lan hayvan herifler, intel ve nvidia rakipsiz kaldı, bizi öpüyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haswell-E'ye bir, iki defa elim gitti.:) İtiraf ediyorum.:)

Ancak Skylake testlerini görünce i7 5820K hayal kırıklığı yarattı bende, özellikle Eurogamer'ın testini görünce kesin karar verdim daha da yüzüne bakmadım.:) Ama ister istemez göz de takılıyor yeni birşeyler de çıktıkça ama işte gerek yok artık uçmaya da.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

konu islemcilere gelmisken zen mimarisinden umut varmi sizce? 6700k dusunuyorum ama bf forumlarinda i5 yetiyor diye okudukca 3570k yi degistiresim gelmiyor. 1070 alsam bile heralde islemciyi degistirmezdim tek karti bogmaz diye dusunuyorum cunku.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1070 ile iyi kötü düşünülür artık bence, yeni ekran kartlarıyla CPU testleri çıkabilir yakında bir bakarsın.

Zen en iyi ihtimalle Haswell ile denk olacak sanıyorum, Haswell üstüne Broadwell, Skylake geldi ve Zen çıkana kadar da Kaby Lake gelir, var sen düşün artık Haswell ile denk olursa performansı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dx12 ile i7 baya şahlanacak diyorlardı. O nedenle bende i5 3570k yı güncellemeyi düşündüm. Ama şimdilik güncellemeye değecek bir fark göremiyorum. 1070 e 4.3 ghz oc ile darboğaz yaşatacağını sanmıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga abi, senin 1070'ler gelince elindeki 980'leri bloklarıyla birlikte satmayı düşünür müsün? :)

Aynen öyle yapacağım zaten.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust Haklısın aslında bu kadar durduktan sonra direk GTX1070 gibi bişi almak mantıklı olanı. Ki şimdi f/p kıstasına bakılınca 3x performans sıçraması gibi bi durumda oluyor. Tabi bu olayı gerçekleştirirken TR' den almak yerine amazondan alarak 1600liraya falan mal edilirse değeri olur gibi.

Bakalım ya şurda 1 hafta kalmış GTX1060' ı da bi ucundan testleri falan görelimde; muhtemelen büyük ihtimalle yaz sezonunu bile böle geçiririm gibi. Evde durmaz olduk :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende iki adet sistem var aktif, birisi imzada yazıyor zaten. İmzadaki Nvidia Gsync sistem.

Diğeri ise AMD Freesync sistem. ASUS MG279Q monitörlü i7 4790K ve R9 290 crossfire sistem.

Karıştırılıyor hep.:)

Freesync sistem için elbette Nvidia almıyorum, o sistem hep AMD üzerinden yürüyecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

610 buna verilene kadar 620'ye ACX 3.0 alınır, tabii stok bulunabilirse. (amazon sattı bunu 619'dan önsipariş alıp ama bir daha da açılmadı stoğu)

zirvedeki kartı alıp, azcık daha ucuz olacak diye stok soğutucuyla yetinirim demek bana mantıklı gelmiyor.

Strix niye iptal oldu ki ? "Amazon bu ayıbını kapasın, bana bulun" deseniz newegg'den satın alıp yollardı müşteri memnuniyeti politikası gereği  :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yapmadılar bir halt. Sınıfta kaldı bugün amazon. Asus adıyla iki siparişim vardı. Gidip yanlış siparişi iptal etti Hintli herze.

Amazon da stok yok diye düzeltemedi vs vs.

Zorla free shipping aldım,başka da birşey olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Titan da Ti da gelecek. 4K 120hz ekranlar gelirken nvidia'nin buna uygun yeni teknoloji sunmayacagini dusunmek mantikli degil.

Teknolojiyi yeterince uzun suredir takip edenler bilir:

1. Beklemenin sonu yoktur, fakat ciddi sicramalarin oldugu yeni teknolojilere gecis icin beklemek sizi uzmez.

2. Kompleks modellerin uretiminde kayip yuksek, maliyet yuksek, zaten once merdaneli camasir makinesi, sonra otomatik satariz mantigiyla once kirpilmis modeller gelir.

3. Bu urunlerin ciddi arastirma gelistirme masrafi vardir. Bu masraf beklemeye tahammulu olmayan ve yuksek fiyata ragmen urunu alacak kitleden cikartilir.

4. Bu kitleye "en iyi ve en hizli teknolojiye sahip olup hava basma" imkani sunulan 6 aylik donemden sonra, rakibin urunu yeterince iyi olup da sizi mecbur etmese bile, fiyatin dusurulmesi ile satis patlayacagi ve ciro katlanacagi icin benzer konfigurasyonlu, sozde farkli yeni kart piyasaya cikar. Bunun uzerinden 6 ay daha gectiginde yeni nesil bir seri veya eski serinin yeniden adlandirilip 1-2 iyilestirme, 1-2 ozellik eklenmis hali piyasaya sunulurken, ya bu yeni seride, ya da eski serinin isimlendirmesi uzerinden, daha da genis kitleye ulasacak bir kart daha piyasaya gelir. Coca-Cola'nin ayni urunu bir de siseye koyup satarak daha cok urun satip, daha cok kazanmasi icin Pepsi'nin iyi bir rakip olmasi gerekmiyor. Tiyatroda "niye arka siralari ucuza satalim, nasilsa kendi oyunumuzun tekeli biziz" diye dusunenler bos salona oynarlar.

Forumu yeterince uzun suredir takip edenler bilir:

1. Voodoo2 ve 3 - TNT karsilastirmasi,

2. Geforce-Voodoo4 ve 5 karsilastirmasi,

3. Geforce FX - Radeon 9700 karsilastirmasi,

4. PS3-Xbox360 karsilastirmasi ve Sony'nin bir sonraki nesilde tamamen yeniden yapilanmasi,

5. SSD'lerin ortalama bilgisayar icin islemciden onemli bir upgrade haline gelecegi ve yakin zamanda genis kitleye yayilmasiyla ucuk olan fiyatinin dusecegi iddiasi,

6. nvidia ve Sony gibi isimlerin bile cloud gaming'e yatirim yapacagi iddiasi

7. nvidia hissesinin ciddi kazanc getirecegi istisnai birkac ayin onceden tespiti,

8. VR'in yeniden dogumu,

9. Vive-Rift karsilastirmasi

ve benzeri tartisma konularinda verdigi tavsiyeler gununde cok elestirildiyse de zamanla hep dogru cikmis, bu tavsiyelerden hic kazanci olmamis, kimseye bu alanda urun satmamis, dolayisiyla menfaat geregi konusmamis bir iktisatci/muhendis "sunu beklemek kazancli olur" dediginde bir kulak vermemek, mantiksiz oldugu tecrube ile sabit bir secim olabilir.

Tabi herkesin secimi kendi ihtiyaclarina goredir, elinizde yetersiz bir kart ve tadini cikarmak istediginiz bir oyun varsa daha fazla beklememek sizi mutlu ettigi icin maliyetine degecek bir secimdir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yahu kim gelmeyecek dedi ki, gelecek de kaça gelecek, adamın önünde rakip yok.

1080ti $999, titan $1499, 4K 120hz $1999 çıkarsa da beklediğine değecek mi yani ?

epi valla hobi olsun diye bu kadar yazıyosun, çok tutulur yanı olmayan bir fikri ölümüne savunuyorsun.

kim diyor ki zaten bu seri illa alınmalı diye, elindeki ekran kartının yeterli olduğunu düşünen tabii ki bekler. 

benim r9 290 vapor-x artık 144hz besleme noktasında battlefield 1'e yetmeyecek, önümdeki en iyi seçenek gtx 1080'di aldım.

inşallah 1080Ti ucuz fiyattan çıkar da ben laflarımı yemek zorunda kalırım ama adım gibi eminim öyle bir şey olmayacak.

ne senin dediğin kadar erken göreceğiz raflarda, ne gtx 1080'den büyük bir performans sıçraması olacak, ne de fiyatı uygun olacak.

bence şuan özellikte GTX 1070 çok başarılı bir performans/fiyat oranı sunuyor, upgrade düşünenler bana kalırsa hiç beklemesin, pişman olmazlar.

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yuksek fiyatla cikacagi dogrudur. Tnt2-Tnt2Ultra-Tnt2Pro, Geforce2-Geforce2Ultra-Geforce2Pro-Geforce2Ti... seklinde bu firmanin daha once cikardigi urunlere bakarsaniz daha uygun fiyatla cok gecmeden piyasaya gelecegi de tecrube ile sabittir. Cogu zaman "o Geforce2Ultrayi almayin, Geforce 3 kapida, fiyati da farkli olmayacak" gibi verdigim tavsiye "Bu Titan'i almayin, yeni nesil kapida, fiyati da farkli olmayacak" seklinde kendini tekrar eder zira firma ayni, is modeli ayni:

http://www.techradar.com/news/computing-components/graphics-cards/nvidia-s-gtx-1080-stomping-titan-to-be-revealed-next-month-1324539

Pascal Titan HBM2. Wireless Vive. 4K 120hz ekran. Positional tracking'li mobil VR. Bunlari bekleyen kazanir. Para muhim degil diyen piyasaya cikacagi gunu bekler. Para sinirli diyen 6 ay sonra baska isimle aynisinin makul fiyatla piyasaya cikacagi gunu bekler. Para ciddi sorun diyen 1 yil bekler. Zaten 1 yil sonra icerik de bol olur.

Sizin ihtiyaciniza uygun oldugu surece hic bir secim yanlis secim degildir. Ben yalnizca "su urunler yolda" derim, kendi yaptiginiz seciminize saygi duyarim:

Tabi herkesin secimi kendi ihtiyaclarina goredir, elinizde yetersiz bir kart ve tadini cikarmak istediginiz bir oyun varsa daha fazla beklememek sizi mutlu ettigi icin maliyetine degecek bir secimdir.

Size daha onceki sozlerim arada kaynamasin diye alintiyla cevap verdim. Bu bir sonraki sozum size degil:

Bazi arkadaslar buralarda bana "quotemaster" derler. Cunku ya okumadan cevap yazarlar veya okuduklarini anlamazlar, hangisi oldugunu ben bilemem, dolayisiyla ayni cumleyi tekrar onlerine koymak gerekir. Bunun benden cok onlarla ilgili bir durum oldugunu dusunmeden bir isimlendirme yaptilar sagolsunlar. Kimse yazdigimi okumak zorunda degil tabi ama insanin cevap verdigi ve elestirdigi seyi okumamasi benim mantigimin algilamakta zorlandigi bir durum. Fakat bu resit olup oy verecek kadar uzun suredir bu forumda benle yasayan bir hadise. Dolayisiyla benim icin anlami "senin o soyledigine ben cevabi zaten vermisim" olan quotemaster title'ini sevdim. Simdi size alintiyla cevap verince bu unvani yakistiran arkadaslar geldi aklima.

Soylediginiz dogru, savundugumu inatla savunurum. Voodoo 2-3, Voodoo4-5, Geforce FX, PS3 vb urunlerin sorunlarini inatla paylastim, SSD, VR ve Cloud gaming'in yukselisini, Wii'nin basarisini, iPad'in basarisini ongordum, cok elestirildim ama "dengim insanlarla bilgi paylastikca cogalir, magdur olmak istemeyen tuketici bilincli davranir, deneyimini aklina saygi duydugu insanlarla paylasir, fikir alisverisinden vazgecmez" seklindeki dusuncemden hic geri adim atmadim. Gun geldi marka fanatiklerinden kufur yedim, yine geri adim atmadim. O kadar elestiriye ragmen sonunda hakli ciktigim ve bu sektorde calisip, satis yapip menfaati olanlardan olmamama ragmen yazdiklarimla belki 1-2 kisiye faydam dokundugu icin inadimi seviyorum.

Tabi insanogluyum, hatali oldugum zamanlar da olmustur. Ozellikle "once merdaneliyi satalim, sonra otomatik camasir makinesini geciririz" mantigiyla hareket eden firmalarin teknolojik olarak mumkun oldugu halde, ekonomik kararlarla piyasaya gelisini erteledigi urunler hakkinda iyimser cikis tarihi tahminlerim olmustur. Fakat bu ornekte gorulebilecegi gibi, HBM2 barindiran Pascal'larin yolda oldugu, tahminin otesinde, emareleri internete dusmus bir mevzu artik. Zaten her zamanki gibi once profesyonel serilerinde bu yapiya yer verdiler. Firmanin urun cycle'i ve is modeli de sir degil, gecmisten interpolate ederek gelecegi ongormeye imkan verecek kadar uzun suredir piyasadalar. Rakibin yetersiz olmasi is modelini degistirmedi, urun cesidi ve mantik ayni kaldi, en dusuk karttan en yuksek karta tum serinin fiyati eskiye gore yukseldi. Zira is modeli rakip olmasa bile en kazancli model.

Aldiginiz kart kotu bir kart degil. Dediginiz gibi, bu bizim icin hobi, sonucta keyfi bir ise harcanan paraya "yatirim" gozuyle bakmak cok anlamli degil. Fakat yolda ne oldugunu bilerek yapacaginiz secim, pismanlik duymayacaginiz secim oldugu icin, ben size "su kartlarin gelecegine inaniyorum" derim, siz "olsun bu kart benim icin iyi" dediginizde, 2+6 ay sonra soz ettigim kart cikarsa pismanlik duymamanizin yolunu da acmis oluruz. "Ben bunu bilerek secimimi yaptim, bu 8 ay tadini cikardim" diye dusunur, herhangi bir uzuntu duymazsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok