Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

Titan'ın 1200 dolardan çıkacak olması 600-700 dolarlık 1080'in fiyatını nasıl ve neden aşağı düşürecek bir de onu bir zahmet anlatsanız. Burada zaten hiç kimse Titan gibi daha güçlü bir kart kesinlikle çıkmaz demedi. Zamanlaması bence biraz erken oldu gerçi, ben sonbahar gibi bekliyordum ama 1-2 ay öne çekilerek çıkmış oldu da daha önceki Titan kartlar çıktığında nasıl ki o dönemki 780 ve 980 kartların fiyatları etkilenmediyse bu sefer de etkilenmeyecek. Zaten neden etkilensin? Onu da anlamak güç zira bir tane Titan parasına neredeyse iki tane 1080 alınıyor. 1080'in fiyatı ne zaman düşer? Amd Vega ile 1080'in performansını yakalarsa, nVidia 700 dolar civarına 1080Ti çıkartır, ha işte o zaman düşer. O düşme de en çok 500 dolar seviyesi olur. Tabi eğer Vega gecikirse veya beklenen kadar iyi çıkmazsa o durumda 1080Ti'ın çıkması da 1080 fiyatını pek etkilemez. O da 900 dolardan çıkar mesela, nasılsa rekabet olmadığı için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pardon ben bir an ön sipariş gibi birşey sandım, ki fiyatını zaten 5000 TL'nin üzerinde bekliyorum, hayret tahminimden ucuza çıkıyor diyecektim.  :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

NVIDIA 1080 fiyatlarını aşağı çekmeyecektir. ama şu anda Satıcı firmaların ellerinde olmamasından kaynaklı şişmiş fiyat normale dönecek ve duruma göre kampanya kupon vs ile MSRP altına düşecektir. Bunlar zaten normal şeyler. Don alsanız da böyle oluyor. NVIDIA Titan çıkardık ulen, indirdim 1080nin fiyatını dese bile, Satıcılar fiyatı düşüremeyecekler. Çünkü mal yok, stok sorunlu.

Neyse xmas'a HBM göremeyiz bu durumda. CES beklenecek demektir. Acelem de yok zaten, 970 1920x1200 60hz monitörüme yetiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6000$ dan titan herkül falan umrumda diil valla Vega cıksın ona göre değiştiririm artık eldekini...

(Buarada halen benim yeni kart aldığımı falan düşünen mikro organizma kardeşlerimiz varmış, hemen buradan da belirtiim 390x imi eldeki 290ım mayıs ayının basında yandıktan sora hemen 1 hafta sonra üstüne 100tl vererek değişimle aldım ama eğer keko gibi üstüne 580tl verseydim 980 alacaktım ama kücüklüğümde kamyon kazası geçirmediğim için almadım, olayın özeti budur) zaten o tarihte veya daha öncesinde (2016 icinde) 980 falan alsaydım heralde kendimi intihar ederdim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Epi hala konuşuyor/konuşabiliyor ya bu konuda, çok eğleniyorum, çok gülüyorum mesajlarını okurken.  :lol:

Nazareth ile eski dhw forumumuzda yaptığımız Dragon Age muhabbetleri geliyor aklıma.

Adam öyle alakasız şeylerden bahsediyordu ki, google'da bioware'inki dışında başka bir dragon age oyunu olabilir mi acaba diye aratmıştım.

Bu da ona benzedi, insan titan diye nvidia'nın yaptığı dışında başka bir kart var mı diye aratacak nerdeyse epi'nin geçmişte yazdıkları akla gelince.

Bekleyin bekleyin dedi buyrun bekleyenler, HBM2 yok, fiyat 1200 dolar.

Umarım beklediğinize değmiştir  :lol:

abi bende para yok.dolasiylede homless adamin pilic cevirme dukkanbinin onunde dikip pilicleri izlemesi gibi bi olay yapmiyorum.haberim bilgim yok

basliga da eskiden okuyup girdim

birileri neden atiye karsi alerji var niye nvidia boyle falan diyordu.(lan yoksa basliklarimi karistirdim) hatam alinti yapmamak oldu quoto nasil yapiyo bu forumda anlamadim gitti spoileri bulana kadar dibim dusmustu zati yazili yerden bi adamdan altinti yapinca tamam da disardan yada sonradan kopyala yaiyim kiyim dersen hatam budur

ustelik gecen sene gibi anakartim havaya uctu ve amd cpu aldim

ellerim kirilsin diyorum fani otmesin diye 200x7 1400 mhz calisiyo cpu .ona ragmen kasa yaniyo

sana alakasiz gelebilir yanida ben okurken arada bi yerlerde birileri nvidia lad sokup amd yaranaiyo gibi bisiler demisti.

icimi o konuda doktum

yani herkesde para zebil aliyim diyemiyo bu kartlari

aritiyorum efenn pugten 100 dolar alti  kart alacak adamda duruma gore nvia aliyo.daha iyi hala guclu diye degil hatta olmayabilirde cogu kez

marka imaji dogu ama iste temelinde isanlarin gecmiste agzinin yanmasindan bu yogurtlar ufurulup ufurulup yenmesinden

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu nvidia bana bir devlet büyüğümüzü hatırlatıyor.

her türlü yalan-dolan, hile-hurda, çalma-çırpma var, çok güzel milletin gözünü boyadığı ortada, ama yine de halk onu tutuyor ve amd'den fazla para ediyor.

amd de zaten kıt kanaat geliştirdiği 2-3 teknolojiyi halka açıyor, herkes kullansın diyor, millet yine de nvidia'nın kendine saklamak için 40 takla attığı PhsyX, G-sync ve şimdi de VR teknolojilerini bi halt sanıp gidip aynı performastaki karta daha fazla para veriyor, anlamak güç tabii ki. imaj her şey susuzluk hiçbir şey demek ki.

edit basliga tiklayinca sen okumadinssa oyle basina atiyo sonuna degil ustunden 5 ay gectiginbi cakozlayamisim senmissin yazan tesduf yani yazimi geri donup okumadim

baslik haziran da 1025 de baskamis ben dolasiyla 30 kusur sayfo oldugunu da onun 2015 oldugunu anlamisim bu foruma daha alismadim.okudugum yerinden cevabi yazip uyumusumdur

iste basligin 2. sayfasinda sen bunu yzdiktan sonra bu konuda 1 sayfa millet yazmis bende 3.4 civarini max okumusumdur direk cevap yazip yollamisim.

pardon .dedigim gibi alisamadim foruma vede 4 ay once bi balsigin 6. sayfasina kadar okudunsa simdi 14. saydfa olmussa basinda 7 e mi ne gonderiyo.bunlar sonra her girdigim basligin once son tusuna bakicam.

basligin kesine tiklayinca boyle apsa sadece anlicamda son msg x diyo ana sayfadan basiyorum 1.5 sene onceye isinliyo beni kardesim ne ediyim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nazareth dur abi kendini parçalama, ben seni orda örnek olarak kullandım. Yoksa sana doğrudan söylediğim bir şey yok :)

Bu arada Nvidia hakkındaki fikirlerim de değişmiş değil. Milleti bariz kazıklıyorlar ama AMD'de otursun çalışsın. Birazda fiyat uygunluğuyla değil de performans ile öne çıkan bir firma olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet TitanX göründü ama full GP102 de göründü. Veya full e yakın diyelim. QUADRO P6000 GP102 ve 3840SM ye sahip. Demekki 1080ti bu şekilde gelip titan x i geçebilir bir ihtimal. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası ben ne kadar ihtiyacım olmasa da elimdeki parçaları ederi halen varken elden çıkartıyorum. Bu yüzden muhtemel 1070 alıp 290'ı satacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080ti için acayip söylentiler çıkmaya başladı. 3072sm 320bit bus 10gb gddr5x veya 384 bit bus üzerinde 12gb gddr5 ucuzundan. Her halukarda titanx den daha da kırpık gelebilir diyorlar da... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası ben ne kadar ihtiyacım olmasa da elimdeki parçaları ederi halen varken elden çıkartıyorum. Bu yüzden muhtemel 1070 alıp 290'ı satacağım.

1070 alma konusunda yorum yapamam ama 290'ın para ederken satılması mantıklı :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Agalar, daha önce Kepler'de gördüğümüz durumun bir benzerini yapıyor Nvidia, diyerek bahsi yükseltiyorum. :lol:

Amd'den iki tane Vega gpu gelecek. Büyük ihtimal biri Polaris'ten %50-60 kadar güçlü olup full hali ile 1070'e karşı, kırpılmış haliyle de 1060 üstü, 1070 altı bir yere yerleşecek. Esas beklenen hbm2 kullanan Vega ise 1080'den %20 kadar güçlü olacak ve yeni tanıtılan Titan X'in karşısına dikilecek. Kırpılmış olan ise 1080'le kapışacak. Nvidia da böyle bir duruma hazırlık olması için yeni Titan X'i belli ki biraz erken duyurdu. Gerçi Titan adını ne kadar hak ettiği de tartışılır. Ama görünüşe göre Vega'dan sonra muhtemelen yalan olacak bu Titan'ın üstüne full gpu ile gerçek Titan'ı çıkaracak. Yine şuanki kırpılmış olan modelin de saat hızlarını yükseltip 1080ti olarak kitlemeye devam etmesi muhtemel. İyice belli oluyor ki, Nvidia'dan hbm2'li kart görmek hem kolay olmayacak, hem erken olmayacak, hem de ucuz olmayacak. En azından Pascal'da durumun böyle olduğu belli. Volta'da artık hbm2 standart olur. Ama orta sınıfa ne zaman iner o da ayrı bir mesele.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vega 1080'den %20 güçlü olsun bir de gelsin beni........

:zuh:  :zuh:

450-500mm2 bir gpudan bahsediliyor. Hem de hbm2. Bir zahmet 314mm2'lik gp104'ten %20 hızlı oluversin. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080 ti için sağlam kaynaklarda(ChipHell) 3456 core 384bit 12gb Gddr5 dedikoduları ağır basıyor. Çekirdek hızı ise Titan X ile aynı, yani 1080'den 100mhz daha yavaş olacağı söyleniyor.

Kaba hesapla 1080'den %35 hızlı olacakmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

titanı tehlikeye atmamak adına illaki biraz daha kırpık gelecek 1080ti. 12gb ram ile gelmez en azından. Hatta sadece SM sayısı arttırılmış olarak bile gelebilir 8gb bellekle. 10gb bellekle gelme ihtimali daha yüksek diyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Titan'ı alan adam 12gb belleği için almıyor, "en pahalısı, en güçlüsü" diyerek alıyor. Eğer 1080ti Titan'ın bu iki özelliğini bozmuyor ise bence Nvidia yapar bu işi.

Sonuçta Titan'dan yavaş mı? yavaş. Konu kapanmıştır. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Titan'ı alan adam 12gb belleği için almıyor, "en pahalısı, en güçlüsü" diyerek alıyor. Eğer 1080ti Titan'ın bu iki özelliğini bozmuyor ise bence Nvidia yapar bu işi.

Sonuçta Titan'dan yavaş mı? yavaş. Konu kapanmıştır. :D

Ben o kadar emin değilim. Bkz: Titan vs 780ti. Hatta bkz: Titan X vs 980ti customs.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii 1080ti hiç bir zaman gelmeyebilir de.

Şimdi Nvidia'nın "ti" kartlarının çıkışlarına baktığımız zaman hep bir geçilmesi gereken rakip kart görüyoruz.

660ti vs 7870

750ti vs R7 260X

780ti vs R9 290X

980ti vs R9 FuryX (FuryX sonra çıktı ama AMD aylar önceden dedikodusunu yapmaya başlamıştı)

Şimdi 1080'nin zaten rakibi yok, hatta 1070'in de yok. Yani rakibi yok iken Nvidia neden başka bir kart piyasaya sürsün ki?

Yani 1080ti için AMD'ye bakmak lazım. Titan ile falan alakası yok konunun.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok