PSU Seçimi - Corsair RM850 alındı.
1 1

PSU Seçimi   18 oy

1. 1. Hangi güç kaynağını seçerdiniz ?

• Thermaltake Toughpower GF1 850W 80+ Gold Full Modüler - 2060 TL
    • CORSAIR RM850 850W 80+ Gold Full Modüler - 2000 TL
    • EVGA GQ 1000W 80+ Gold Yarı Modüler - 2917 TL

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 110 mesaj var

ikisi arasında ömür açısından ahım şahım fark vardır aslında, uzun vadede belli olur o. çinlilerin de yeterli kalitede kapasitörleri vardır muhtemelen ama nichicon gibi markalar kapasitör dünyasının rolls royce'ları. psu'dan değil ama diğer uygulamalardan bildiğim kadarıyla dandik çin kapasitörleri 1-2 sene gidiyor (bazen bir kaç ay), kalitelileri 10 sene gidiyordur heralde tecrübem yok, nichicon gibi markalar 20-25 sene gidiyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

biz yaşımız dolayısıyla çin'i dandik/kalitesiz/taklit mallarla özdeşleştiriyoruz. yoksa bildiğin gibi çin'de harcamak istediğin paraya oranla istediğin kalitede mal ürettirebiliyorsun.

koca corsair, 10 sene garanti verdiğine göre ona göre de kapasitör ürettirmiştir. @TiesTorN

Ben RM serisi için durumun farkındaydım ve beis görmedim alırken.

tabi 1807 liraya japon dururken 1899'a çin almanın da anlamı yok.

yani kargocunun içinden küfür etmeyeceğinden emin olsam kapıdan çevireceğim, RM'yi teslim almayacağım ama şu durumda alıp açmadan beklemek, RMx gelince bir sorun olmadığından emin olup öyle iade etmek mantıklı olacak diye düşündüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 minutes ago, stardust said:

biz yaşımız dolayısıyla çin'i dandik/kalitesiz/taklit mallarla özdeşleştiriyoruz. yoksa bildiğin gibi çin'de harcamak istediğin paraya oranla istediğin kalitede mal ürettirebiliyorsun.

koca corsair, 10 sene garanti verdiğine göre ona göre de kapasitör ürettirmiştir. @TiesTorN

corsair'ın kendine kapasitör ürettirdiğini sanıyorsan yanılıyorsun... hazır markalardan biriyle anlaşıp takmıştır. çeşit çeşit kalite kalite var.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben RM1000 aldığım zaman iyi olan versiyonu yoktu ortalıkta.:) O dönemde de son eki x miydi, i miydi hatırlamıyorum, o versiyonu ciddi iyiydi incelemelerine baktığım zaman, düz RM1000 ortalama bir modeldi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/28/2022 at 7:42 PM, TiesTorN said:

ben olsam çin kapasitörlü psu almazdım. 1000w gigabye iyi gibi.

gigabyte'ın kime yaptırdığı belli değil. incelemesi falan da pek yok. güven vermedi.

zaten 1800 liraya, japon kapasitör olan RM850x modelini aldım Amazon Germanyadan.

gerçi onu 2500'e falan satıp düz RM'yi de kullanmaya devam edebilirim. karar vermedim henüz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 minutes ago, stardust said:

gerçi onu 2500'e falan satıp düz RM'yi de kullanmaya devam edebilirim. karar vermedim henüz.

uzun ömürlü bir psu istiyorsan mallık olur. 5 senede değişirim dersen farketmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, TiesTorN said:

uzun ömürlü bir psu istiyorsan mallık olur. 5 senede değişirim dersen farketmez.

olm 10 sene garanti veriyor Corsair. konuştuk senle işte Çin ama kaliteli çindir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, TiesTorN said:

ilerde 4090 falan alıp psu'yu tam kapasite kullanmayı düşünüyosan o 10 sene işi yalan olur gibime geliyo da bakalım.

hayırlısı ya, şuan sistem tam istediğim gibi oldu. monitörü 4k yapma macerasına girişmezsem rtx 3080 beni çok uzun süre götürür.

götürmezse de alırız yeni PSU... gerçi ben hiçbir seride xx90 modeli tercih etmem. xx70 ti, xx80, xx80 ti iyidir. 850w yeter bana.

ps: lan zaten oldu da kapasitörü patladı diyelim, getiririm sana takarsın işte iyisinden, işin ne :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

e3by4tb.jpg qrz0a0u.jpg

Bir maceranın daha sonuna geldik, şimdi furmark çalıştırdım biraz patlayacaksa, çatlayacaksa biran önce olsun diye.

PSU fanı da Cinebench r23 alırken bile çalışmadı, neyse ki furmark alırken onun da çalıştığını gördüm, zaten görmesem sesi olmadığı için anlamak mümkün değil çalışıp çalışmadığını.

Çalışan PSU varken, 3 tane yeni PSU alıp, 1 tanesini de iade etmiş oldum böylece.

ilk itopya'dan 1900 liraya Corsair RM850 aldım, bu fiyattan ötürü iade oldu.

ikinci olarak amazon.com.tr'den, amazon germany üstünden, gümrük ve kargo dahil 1800 liraya Corsair RM850x aldım. Bu İspanya'dan çıktı yola, selam verdi sağa sola, Almanya'da bir soluk aldı, şimdi de Hollanda'da takılıyor. bugüne kadar gelmiş olsa direkt RM850x takılacaktı sisteme. bayramdan sonraya kaldı, o zaman da başımı kaşıyacak vaktim olmayacağı için RM850'deki çin kapasitörlere güvendik bakalım :D

3. olarak da bu kasaya monte ettiğim Corsair RM850'yi, İtopya'nın "efsane bayram" kapmanyasından 1700 liraya aldım. Cidden iyi bir 750w PSU bile 2000 lira altına yokken, bu derecede kaliteli 850w bir ürünü, bu fiyata almış olmaktan memnunum.

EVGA 750w GQ  ile birlikte Sıfır Corsair RM850x'i de satışa koyacağım, artık hangisi satılırsa diğerini yedek olarak saklayacağım.

sadede gelirsek, 5 seneden fazla kullandığınız 750w ve altı bir PSU'nuz varsa, itopya'nın kampanya bitmeden RM850 modelini mutlaka alın, heryerinden kalite akıyor.

quad, RFID, wazzap and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, stardust said:

e3by4tb.jpg qrz0a0u.jpg

Bir maceranın daha sonuna geldik, şimdi furmark çalıştırdım biraz patlayacaksa, çatlayacaksa biran önce olsun diye.

PSU fanı da Cinebench r23 alırken bile çalışmadı, neyse ki furmark alırken onun da çalıştığını gördüm, zaten görmesem sesi olmadığı için anlamak mümkün değil çalışıp çalışmadığını.

Çalışan PSU varken, 3 tane yeni PSU alıp, 1 tanesini de iade etmiş oldum böylece.

ilk itopya'dan 1900 liraya Corsair RM850 aldım, bu fiyattan ötürü iade oldu.

ikinci olarak amazon.com.tr'den, amazon germany üstünden, gümrük ve kargo dahil 1800 liraya Corsair RM850x aldım. Bu İspanya'dan çıktı yola, selam verdi sağa sola, Almanya'da bir soluk aldı, şimdi de Hollanda'da takılıyor. bugüne kadar gelmiş olsa direkt RM850x takılacaktı sisteme. bayramdan sonraya kaldı, o zaman da başımı kaşıyacak vaktim olmayacağı için RM850'deki çin kapasitörlere güvendik bakalım :D

3. olarak da bu kasaya monte ettiğim Corsair RM850'yi, İtopya'nın "efsane bayram" kapmanyasından 1700 liraya aldım. Cidden iyi bir 750w PSU bile 2000 lira altına yokken, bu derecede kaliteli 850w bir ürünü, bu fiyata almış olmaktan memnunum.

EVGA 750w GQ  ile birlikte Sıfır Corsair RM850x'i de satışa koyacağım, artık hangisi satılırsa diğerini yedek olarak saklayacağım.

sadede gelirsek, 5 seneden fazla kullandığınız 750w ve altı bir PSU'nuz varsa, itopya'nın kampanya bitmeden RM850 modelini mutlaka alın, heryerinden kalite akıyor.

hayırlı olsun. güzel seçim. uzun uzun uzun seneler götürür zaten. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

masaüstünde takılırken, sistem idle iken PSU fanının çalışmıyor oluşu iyice sessizleştirdi sistemi.

hatta silverstone kasanın 3 büyük fanını da kendi kontrolcülerinden çıkarıp, anakarta bağlamayı düşünüyorum.

onları da kaparsam gece sıfır ses olacak sistem. memnunum PSU'dan.

ZvAnA and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, stardust said:

masaüstünde takılırken, sistem idle iken PSU fanının çalışmıyor oluşu iyice sessizleştirdi sistemi.

hatta silverstone kasanın 3 büyük fanını da kendi kontrolcülerinden çıkarıp, anakarta bağlamayı düşünüyorum.

onları da kaparsam gece sıfır ses olacak sistem. memnunum PSU'dan.

anakartta yer varsa kesinlikle öyle yap. benim kasamın kendi dahili kontrolcüsü var. onu hiç kullanmadım. gerek de yok zaten. kesinlikle anakart kontrollü olmalı.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dohaduz.jpg pd220co.jpg

RM 850x de geldi.

Amazon.com.tr üstünden Amazon Germany satıcısından almış olmama rağmen Amazon.co.uk göndermiş.

Hıyarlar ayrı bir amazon karton kutusuna koymadan, direkt kendi jelatini ile göndermiş ve jelatini yer yer yırtılmış. hiç değilse kendi kutusu ne ıslanmış ne de hasar görmüş. 

Gözle görülür bir fark yok tabii ki RM850'den ama bunda sonuçta corsair'in kendi ürünü çok kaliteli bir fan ve japon kapasitörler kullanılmış.

Omfs and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şaşırdım valla, co.uk olsun, com olsun, it, tr olsun ben şu ana kadar yüzlerce alışverişte, amazon kutusuz bir ürün gönderdiklerini görmedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 minutes ago, TiesTorN said:

daha önce de söyledim tekrar söylüyorum... x olanı kendin kullan, diğerini sat. iyi olan dururken neden ucuz olanı kullanırsın ki mk.

2400'den yazdım RM 850x'i. 2300 veren olursa satarım, yoksa dursun, zaten ucuza geldi. kardeşimde EVGA 750W B2 var, verimlilği bronze, onu da bi satılığa koyayım belki o giderse düz RM 850'yi ona verir, x olanı kendim kullanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok