PSU Seçimi - Corsair RM850 alındı.
1 1

PSU Seçimi   18 oy

1. 1. Hangi güç kaynağını seçerdiniz ?

• Thermaltake Toughpower GF1 850W 80+ Gold Full Modüler - 2060 TL
    • CORSAIR RM850 850W 80+ Gold Full Modüler - 2000 TL
    • EVGA GQ 1000W 80+ Gold Yarı Modüler - 2917 TL

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 110 mesaj var

1 minute ago, jackjoker said:

PUAHAHAH lan evin içinde ki doğalgaz borusu patlayınca ev de patlamış oluyor. itfaiyeye boru patladı adresi bu mu diye kayıt açarsın sen :lol:

la havle... doğalgaz borusu evi yakıyor, kapasitör patlayınca psu yanmıyor :cici:

https://www.youtube.com/watch?v=NOVOON4lJog

kapasitör patlaması dediğiniz şey en fazla bu işte...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, quad said:

Henüz almadıysan biraz bekle istersen. ATX 3.0 spec çıkıyor ona uygun bir PSU alırsın. 12VHPWR diye yeni konektör olacak deniyor.

https://www.tomshardware.com/news/intel-atx-v3-psu-standard

bu daha da mantıklı olurmuş fakat bunlar üretilip gelene kadar fiyatlar iyice uçmuş olabilir.

yazdığım gibi acil ihtiyaç olmadığı için şuanki fiyatlardan gidip almam ama bir indirim denk getirirsem listedeki birini alacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, stardust said:

https://www.itopya.com/powerboost-warrior-1000w-80-gold-full-moduler-12cm-fanli-atx-psu_u14185

bu powerboost denen marka nedir, iyi midir, duyan-bilen var mı ?

EVGA'dan 200 lira ucuz diye almam ama belki 2500 falan altına inerse tercih edilebilir mi acaba...

Ne idüğü belirsiz bir marka. Türkiye'den başka bir yerde satıldığını sanmıyorum.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Thermaltake'in fiyatında kurdan kaynaklı ufak bir düşme olmuş, şuan 2019 liraya geliyor.

2. bir indirim olur 2000 altı bir fiyat oluşursa onu alıp geçeceğim.

Sistemdeki EVGA'yı almadan önce de Thermaltake 775W kullanıyordum, özüme dönmüş olurum :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

corsair.JPG

İtopya Corsair RM850'in fiyatını 1999'a düşürmüştü bir süre önce, şimdi de 1899'a düşürdü. 3+2 taksit olarak aldım.

Daha fazla düşünmeye gerek kalmadı, zaten çok inceleme okudum, en çok bu aklıma yatmıştı.

https://hexus.net/tech/reviews/psu/130694-corsair-rm-series-rm850-850w/

itopya dışında en ucuz incehesap, tek çekim fiyatı 2400, diğer bilgisayarcılarda en ucuz 2500'den başlıyor.

önümüzdeki kasım, kara cuma'da bile tekrar 1900 liraya düşmesi zor, ki zaten ben 2. bir kur şoku yaşayacağımızı düşündüğümden, kendi güç kaynağım sorunsuz çalışır halde olmasına rağmen sırf bazı parçaların elimde yedeği olsun diye bu alışverişleri yapıyorum.

eğer siz de 6-7 senedir aynı güç kaynağını kullanıyorsanız, 750W ve altındaysa tavsiye ederim alın. ileride yeni sistem kurarken lazım olduğunda belki dolar bazında pek değişmeyecek fiyatları olarak ama TL olarak 4000-5000'li rakamlar ödemek zorunda kalacağız.

RFID and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS: bu itopya ne iş acaba, hiç tanıdığım bildiğim bir firma değilken, çok kısa bir süre içinde ekran kartı, hard-disk derken şimdi de PSU aldım.

3 ürün de piyasa fiyatının %20 altındaydı aldığımda. Diğer bilgisayarcıları batırmaya mı niyetlendiler, yoksa en son bi parsayı toplayıp, istanbul bilişim gibi kimsenin ürününü göndermeden battık deyip dükkanı mı kapatacaklar ne yapacaklar çözemedim ama yine de aldım.

kargoda çalıştıkları net lojistik de çok hızlı, sağlam, tertemiz getiriyor kargoları. paketleme falan şahane yani, ekran kartı anlatmıştım zaten kendi kutusu hariç 2 ayrı kutu içinden çıktı. HDD'yi de bir kutu geldi, "OEM değil bu heralde kutulu diskmiş" dedim, OEM çıktı tabii ki ama çıplak hard diski anca bu kadar iyi paketleyebilirlerdi. dürüst iş yapacaklarsa helal olsun diyorum, alışveriş yapmaya devam ederim.

şimdilerde zaten @T800 monitörü de değiştireyim diye alttan veriyor gazı :lol: 4K monitör aldıracak bana sonra yine ekran kartı yetmeyecek tam da saadete kavuşmuşken.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, TiesTorN said:

boş işler müdürlüğünde görevini layıkıyla yapıyosun gördüğüm kadarıyla...

evladım anlatıyorum işte neden aldığımı.

aniden EVGA arıza yapsa, 1 saat bile beklemeye sabrım olmayacağı için gideceğim vatan bilgisayardan istemediğim marka bir güç kaynağını, bundan çok daha yüksek bir fiyata almak zorunda kalacağım.

şimdi bu Corsair RM850 daha verimli çalışacak. Çünkü RTX 3080, EVGA 750w üstüne ciddi yük bindiriyordu, tam kapasiteye yakın çalışması iyi değil biliyorsun.

hem de oldu ki Corsair arıza yaptı, garantiden gelene kadar elimde yedek PSU olacak, ya da garantisi dolmuş olsa bile, yedeği sisteme bağlayıp, rahat rahat inceleme okuyup, indirim bekleyecek vaktim olacak.

benim aklım böyle çalışıyor.

geçen sene 8000 liralara RTX 3080 almadığım için ağzdım yandı, ders çıkardım. bi tane keyfim var evde, onu da kesintisiz yaşamak istiyorum :lol:

ayrıca yani bu hükümet biliyorsun bu tip eşyaların hepsine nasıl olsa deccal'in icadı, daya vergiyi gitsin gözüyle baktığı için, ülkede işler sarpa sardıkça zaten kur artmışken bir de üstüne deli dumrul vergisi koyacaklar.

o yüzden yedek tutmakta fayda var. EVGA zaten gördün 50 dolara bedaya almışım. 6 sene hakkını vermiş, bozulmasını beklemenin anlamı yok.

-

he bu arada Türkiye'de resmi ithalatçı garantisi 2 sene olsa da, Corsair'in global 10 sene garantisi var, güvenmişler yani ürünlerine. o da benim için bir tercih sebebi oldu. 

EVGA GQ serisine sadece 5 sene garanti veriyor.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, stardust said:

Çünkü RTX 3080, EVGA 750w üstüne ciddi yük bindiriyordu, tam kapasiteye yakın çalışması iyi değil biliyorsun.

ölçtün mü?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, TiesTorN said:

ölçtün mü?

Ölçmeye gerek mi var, load anında 340W'a kadar güç çekiyor gösteriyor...

hiçbir geçerli sebebimi kabul etmesen bile RTX 4000 serisine hazırlık oldu uygun fiyata, daha ne.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim 6900XT için EKWB sayfasında 850W PSU denmiş yanlış hatırlamıyorsam, üretici tarafında ise 1000W PSU önerisi vardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, stardust said:

Ölçmeye gerek mi var, load anında 340W'a kadar güç çekiyor gösteriyor...

hiçbir geçerli sebebimi kabul etmesen bile RTX 4000 serisine hazırlık oldu uygun fiyata, daha ne.

-60W indiririm. verin bana yetkiyi. ( rte eski balkon konuşmasına atıf gibi oldu gerçi ) 

bu arada hayırlı olsun @stardust seninle aynı düşünüyorum. şu dönem fırsatları yakalayıp en azından bir 4 yıl kafanın rahat olması lazım.

wazzap and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, stardust said:

şimdilerde zaten @T800 monitörü de değiştireyim diye alttan veriyor gazı :lol: 4K monitör aldıracak bana sonra yine ekran kartı yetmeyecek tam da saadete kavuşmuşken.

alınabilir OLED 4K olmadığı sürece 4K ya para verme. tamamen ziyan ve gereksiz. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu psu'ların en verimli %50 yük altında çalışmasını sık sık duyuyorum ama genelde halk olarak yanlış anlıyoruz bu tabiri, sanıyoruz ki psu %50 yük altında en uzun ömürlü çalışıyor. böyle bir şey yok.

%50 yük altındaki verimden kasıt pc'nin çektiği gücü en verimli şekilde şebekeden çevirmesi, yani pc 300w çekiyorsa şebekeden %90 verimlilikle 330w çekiyor. yük miktarı arttıkça verimlilik %87'lere kadar düşüyor ama bu sadece şebekeden çektiği gücü etkiliyor, psu'nun verebileceği güç ya da ömrüyle falan bir alakası yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Verimde yanlış anlaşılacak birşey yok ki. Öyle anlayan da varsa bilemiyorum, o manaya gelmez tabii.

Monitör seçimi ise büyük oranda subjektif bir konu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 minutes ago, T800 said:

Verimde yanlış anlaşılacak birşey yok ki. Öyle anlayan da varsa bilemiyorum, o manaya gelmez tabii.

Monitör seçimi ise büyük oranda subjektif bir konu. 

sana demedim zaten abi üstüne alınma, bunu çok yanlış anlayan olduğunu gördüğüm için yazayım dedim. 300w çeken sisteme 1000w psu takarsam pc patlar mı diyenleri de çok gördü bu gözler zamanında :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, ZvAnA said:

Tüh şansızlık olmuş, sağlık olsun güle güle kullan. 850x olunca ne oluyormuş ki ayrıca?

Onu da aldım, itopya'dan aldığımı 14 gün içinde iade edebiliyorum. amazon'dan geleni hemen takacağım bir sorun olmazsa itopya'dan aldığımı iade ederim.

RMx ile RM arasındaki fark: RMx çok başarılı olunca, aynı görünüş ve işlevde daha uygun fiyatlı bir seri olarak RM'yi çıkarmış Corsair.

İki serinin de garantisi 10 sene olsa da, RM'de çin/tayvan kapasitörler kullanmış fiyat uygun olsun diye, RMx serisinde ise japon kapasitör.

RMx'de kendi ürünü NR135L model evladiyelik bir fan kullanmış, RM serisinde aynı özellikte bir fanı Hong Hua diye bir firmaya yaptırmış.

Kısaca öyle ahım şahım bir fark yok. RMx serisi daha eski RM serisi ilk 2013'de çıkmış, 3 kez revizyona uğramış, zamanın testinden de geçmiş.

okuduğum incelemede de yazdığı gibi Corsair'in malından bir şüphesi olsa 10 yıl garanti vermezdi demişler.

aynı fiyat olsa RM almışken bir de RMx olsun diye uğraşmadım ama hem 1 tık da olsa üstün ürün hem de 100 lira civarı daha ucuz diye aldım.

şunu da belirteyim RMx 850 olanın Türkiye fiyatı en uygun n11 alakasız satıcılarda 2400-2500, bilgisayarcılarda 2800-2900. O yüzden amazondaki fiyat oldukça avantajlı, ihtiyacı olan kaçırmasın derim.

The RM units mostly use Chinese Elite caps, which are of decent quality, instead of the superior Japanese Nichicon and Chemi Cons and employ Hong Hua rifle bearing fans instead of Corsair's more-powerful NR135L. 

https://www.tomshardware.com/reviews/corsair-rm850-power-supply,6127.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok