2FA authenticator tercihiniz?
0

2FA authenticator tercihiniz?   15 oy

1. 1. 2FA authenticator tercihiniz?

• Google authenticator
    • MS authenticator
      0
    • Aegis
      0
    • Authy
    • Symantec VIP
      0
    • Duo mobile (Cisco)
      0
    • Bambaska bir tanesi

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 9 mesaj var

arkadasin telefon patladi, google authenticator'da backup olmadigi* icin o da patladi 🔥 tokenlar  kanatlandi tabii :) 

*: backup alma varmis, generate ettiginiz qr code bir yerde saklamaniz gerekiyormus (acikca belirtilmemis). ha bir de google screenshot almamiza da izin vermiyor. qr kodun baska bir telefonla fotosunu cekip mi saklayacaz, baska ali cengiz oyunu mu yapacaz bilemiyorum 🫠

authy ve aegis cok populermis; bu arada is yerim ms authenticator dayatiyor, o da fenaya benzemiyor; cloud backup özelligi var.

sizin kullandiginiz 2FA authenticator nedir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Authy öneririm hem masaüstü hem cep uygulaması var. Sekronize bir şekilde çalışıyor bir yerde birşey oldumu diğer taraftan kurtarabiliyorsunuz.
Lastpasst ile çok kötü bir geçmişim oldu şimdi nasıldır bilemiyorum. Yurtdışından sınırlama getirmişlerdi cep telefonuma ve tüm verileri kaybetmiştim.

Başka bir sürü özelliği var authynin. Bundan başka bitwarden pro öneririm hem password hemde 2FA için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/9/2022 at 8:31 PM, infestor said:

arkadasin telefon patladi, google authenticator'da backup olmadigi* icin o da patladi 🔥 tokenlar  kanatlandi tabii :) 

*: backup alma varmis, generate ettiginiz qr code bir yerde saklamaniz gerekiyormus (acikca belirtilmemis). ha bir de google screenshot almamiza da izin vermiyor. qr kodun baska bir telefonla fotosunu cekip mi saklayacaz, baska ali cengiz oyunu mu yapacaz bilemiyorum 🫠

authy ve aegis cok populermis; bu arada is yerim ms authenticator dayatiyor, o da fenaya benzemiyor; cloud backup özelligi var.

sizin kullandiginiz 2FA authenticator nedir?

Hesapların 2FA recovery keylerini password manager'a kaydetmek gerekiyor. Recovery key yok ise fallback opsiyonu veriyorlar. Örneğin, 2FA Authenticator'ımı kaybedersem cep telefonuma SMS ile doğrulama kodu gönderiliyor. Ayrıca GitHub veya Google hesabınız için 2FA aktive ettiyseniz, ardından bir yere kaydetmeniz için 10 tane recovery key veriyor size. KeePass gibi bir şifre yöneticisi kullanıyorsanız, bu keyleri o şifre yöneticisine kaydetmenizi çok faydalı olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, Trexxx said:

Google authenticator a da geldi backup özelliği.

Önceden dosyaya yedek almak gerekiyor diyorlardı. Öyleyse o yedek sayılmaz. Her yeni kod eklendiğinde her seferinde yedek mi alacağım? Authy otomatik yede alıyor. Telefonun bugün çalındı mı yeni telefonunda authy kuruyorsun, hesabına giriş yapıyorsun kodların hazır.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben en son telefonu değiştirdiğimde yeni telefona sadece tek karekod okutarak tüm authenticatorlarımı aktardım online backup olayıda var mı tam bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 minutes ago, Trexxx said:

karekod okutarak

zaten asil sikinti da burada ilk postta yazdigim gibi. telefon ayvayi yiyince okutacak karekod da olmuyor haliyle :lol:

infestor tarafından düzenlendi
💩 ye google authenticator
achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok