Ofis / Çalışma Koltuğu Tavsiyesi İhtiyacı
1 1

Bu konuda 27 mesaj var

Selamlar;

3 yıldır kullandığım Nurus me too sandalyemi değiştirmeye karar verdim. Hatta sandalyemi kardeşime hediye ettim, şimdi uzun süreli kullanımlarda terletmeyecek, sırtımı destekleyecek her tarafı hareket eden cidden güzel bir sandalyeye ihtiyacım var.

Herman Miller önerileri olacaktır, tavsiye edeceğiniz ikinci el sandalyeye de hayır demem.

Önemli olan günde 10 saat oturarak çalıştığım süreyi olabildiğince kaliteli geçirmek, sandalye değişimi sonrası da monitör önerisi için ayrıca geleceğim:)

Şimdiden teşekkür ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, escape said:

Herman Miller önerileri olacaktır, tavsiye edeceğiniz ikinci el sandalyeye de hayır demem.

İstanbul'da Atom Ofis diye bir firma var. Kurumsal firmalardan, bankalardan vs. topluca mobilya çalışma koltuğu falan alıp 2. el olarak satıyorlar. Herman Miller görmüştüm ilanlarında. Mağazalarına gitme imkanı varsa oraya bir bak derim.

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi o ikinci el sandalyelerin sorunsuz olanını daha görmedim, oturma yüzeyi yırtık, sırtı delik.. Mekaniği dertli, bir sürü ürün oluyor ellerinde.

Yine de öneri için çok teşekkür ederim, gidip bakacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herman Miller için ikinci ellere baktım. Koltuklar cidden rahat ama 5K verip oturma alanındaki kumaşı sökük, sırtı deforme sandalye alınır mı emin değilim.

Hayır yeniletebileceğimi bilsem alayım, repair için en az 4-5 bin daha ödemek gerekir ki bilemedim.

Mekanizmasının ne olacağı da belirsiz, mesela baktığım Aeron modellerinin üretim yılları 2009 ile 2014 arası değişiklik gösteriyordu.

Bu kadar zorlamalı mıyım fikir veren olursa sevinirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, escape said:

Herman Miller için ikinci ellere baktım. Koltuklar cidden rahat ama 5K verip oturma alanındaki kumaşı sökük, sırtı deforme sandalye alınır mı emin değilim.

Nurus Me Too'lar bile 11-12 bin TL seviyesine gelmiş. Durum böyleyken, 5K'ya Aeron bulduysan armudun sapı, üzümün çöpü demeden al bence. Üretim yılı 2014 olan ve deformasyonu az olanları tercih edebilirsin. Mekanizmalarının sorun çıkaracağını pek zannetmiyorum.

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese selamlar, Herman miller tüm Türkiye'de bulunan ikinci elleri takip ettim, temiz durumda olanı 15000+ olduğu için fikir değiştirdim. Ofiste kullandığımız sandalyeleri üreten firmaya ulaşıp durumu anlattım.

Nurus ile bile mutlu olmadığımı söyleyince, bizim şirkete ürettiği yönetici koltuklarına 7 cm sünger ile revize edip(mevcutta 5cm) , bel desteğini daha kaliteli sünger ile değiştireceğini iletti. Oturma yüzeyindeki sentetik kumaş yerine de gerçek kumaş seni mutlu eder dedi. Hareketli kolçak, bel desteği, baş desteği ve dediğim özelliklerle birlikte 1450 TL ye anlaştık.

Sıfır Areon'a 38K vermek yerine bu şekilde bir çözüm buldum kalan paraya da monitör alıp geçiyorum:)

Çok mutsuz olursam sonra Herman Miller'a kaçarım, herkesin bilgisi olsun bu da böyle bir deneyim oldu

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, Altan Yoklar said:

Eski ve yeni olanların fotoğraflarını isteriz bitince.
ek:
Şu aralar kanepe ihtiyacımız var.
Normod diye bir yer var , hoş görünüyor.
Bilen var mı acaba?
https://www.normod.com/products/klem-ikili-koltuk-silindir-ahsap-ayak-fitilli-kadife?variant=43056525672690

Ben evi bu ara revize etmeye taktığım için aynı yollardan geçtik. En son hanım ile Enza home alıp geçelim dedik, nette beğendiğimiz iki modeli görüp denedik.

Sonrasında evdeki lazboyların yanına iki tane 2 li koltuk aldık ki şık oldu, tanesini kampanya vs 5400 liraya aldık.

Long story short bir enzahome mağazasına gidip modelleri görmenizi öneririm.

escape tarafından düzenlendi
Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Enza Home  web sitesine baktım. Çok resmi mobilyalar , ben daha rahat , resmi olmayan günlük - konforlu görünen arıyorum . Bu normod'un görüntüsü öyle.
cz8iz1x.png
Hatta minderlere bir de kahverengi ya da sarı kılıf yaptırırım , arrada çıkarır yıkarım diye planlamıştım.
Neyse belki bu resimleri yakınlarda mobilya yapan biri bulursam ona gösterir yaptırırım.
Tv koltuğu kesin alacağım - Lazboy değil - benzer daha ucuz olanlardan.
Yaz aylarında niyetlendim ,buraya da yazdım sanırım ama sonra onun yerine başka bir şey aldım.

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
51 dakika önce, escape said:

hocam koltuk alma lazboy al hepsini denedim:) bir dost...

Yataş satıyor La-z-boy.
20 bin nira ucuzu.
2 tane alınacak oldu mu 40 bin nira.
Çok pahalı.
Aşağıdakiler daha uygun?

https://www.hepsiburada.com/niron-trone-tv-koltugu-multi-fonksiyonel-baba-koltugu-sallanan-donen-ve-yatan-koltuk-yumusak-tuseli-ozel-kumas-fume-p-HBV000011F23T

Aynısı vivensede 9 bin nira
https://www.vivense.com/niron-multi-fonksiyonel-tv-koltugu-modeli.html

İzmir Alinda mobilya 9 bin nira
https://www.trendyol.com/izmir-alinda-mobilya/tv-koltugu-baba-koltugu-p-156200465

Niron var .
https://nironyatak.com/kategori/urunler/tv-koltuklari/

Acaba divan işini erteleyip 2 tane bundan mı alsam?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vivense denemedim, haliyle nironyatak denemedim ancak Yataş, Enza, Bellona, istikbal grubu, enza vs alayına  girip çıkıp denedim.

Öncelikle mekanizma çok önemli, yatması ayak uzatması, sallanır olması önemli, koltuk sünger kalitesi fark ediyor, zaten hissedersiniz.

11.11 i bekleyin bakarsınız Yatsan yapar bir kıyak :) Valla hocam dediğim gibi 2 tane 2 li uyduruk koltuk aldım ancak Lazboy'dan taviz veremiyorum:)

@Altan Yoklar hocam haftasonu kışlık ayakkabı mont baktım 10 K ediyor, dolayısıyla 15 e falan Lazboy bulursanız kaçırmayın, bayiilerle pazarlık edin.

Telefonda Bolu'daki bayii ile pazarlık edip kartıma 6 taksite böldürüp aldım, İstanbul'a teslim ettiler.

Burada bayiiler ne taksit ne indirim, yüzüme bile bakmıyordu:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Altan Yoklar hocam size son halini ileteceğim demiştim, aşağıda paylaşıyorum sandalyeden gayet memnunum 2 günlük kulanım sonunda, zaten ofiste de kullandığım için biliyordum, 7 cm sünger daha rahat ve tatlısert bir oturum verdi.

Bel desteği de gayet güzel oldu, IKEA dan aldığım masalarla birlikte L düzenim de kullanıma uygun oldu.

Kısacası şimdilik çok kaliteli bir masa lambası da alırsam dertlerim çalışma odam için bitecek, Düzgün durumdaki H.rm.n M.ller'a 15K vermek yerine bu şekilde çözmek beni mutlu etti açıkçası:)

WhatsApp Image 2022-11-10 at 12.43.31.jpeg

Altan Yoklar, infestor and Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, escape said:

çok kaliteli bir masa lambası da alırsam dertlerim çalışma odam için bitecek

Lambadan önce düzgün bir monitör kolu al bence. Monitörün altına koyduğun kitaplarla Ziraat Bankası Esenyurt şube müdürü masası gibi durmuş :D

Najaz tarafından düzenlendi
escape, Mono and Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
38 minutes ago, Najaz said:

Lambadan önce düzgün bir monitör kolu al bence. Monitörün altına koyduğun kitaplarla Ziraat Bankası Esenyurt şube müdürü masası gibi durmuş :D

Tesbit şahane olmuş, ama Halkbank Çankırı şube olacaktı:) Monitör tavsiyesi konusunda dediğim şekilde 32'' monitör bulursam koluyla birlikte alacağim:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@escape aynı @Najaz'ın dediğini diyecektim bence de önceliği monitör koluna verin. Masa lambası olarak da

https://www.ikea.com.tr/urun/tertial-koyu-gri-17-cm-calisma-lambasi-50355395 Ikea tertial alıp geçin bence. Uzun zamandır kullanıyorum, oldukça kullanışlı.

Son bir önerim de; o kalorifer üzerindeki çoklu prizleri masanın altına, kolay ulaşabileceğiniz bir yere çift taraflı bantla yapıştırın çok daha temiz bir görüntü olur.

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monitör kolunu 32'' monitör aldığımda almak farz oldu:) Bu monitör şirket monitörü olduğu için küçük kalıyor, bunu geri verip insan gibi büyük monitör alacağım.

Aklımda birkaç masraf kaldı, günde 10 saat oturduğum için bu odada 1) Masa lambası 2) Monitör 3) Monitör kolu 4) Duvarı renklendirecek bir iki tablo vs..

Bir de PS5'i buraya taşıyacağım :)

Oğlanı da ikna edersem benim odada iki erkek takılırız, ev hanımın olsun:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, infestor said:

su koltuk ikea denen garabetten beklenmeyecek sekilde kaliteli bence.

Markus gerçekten kaliteli ve uzun ömürlü bir koltuk. Türkiye'de ergen-apaçi tayfa XDrive, zartdrive, zortdrive türevlerine kafayı takmış durumda ve merdivenaltında üretilen, beş para etmeyen koltukumsu şeylere paralarını çarçur etmekten keyif alıyorlar. Halbuki şunu alsalar hem kıçları adam gibi bir koltuğa oturacak, hem de 10 yıl garanti sayesinde kafaları rahat olacak.

achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yıllarca evde kullandıktan sonra eve dxracer'ın bacak uzatma destekli en büyük modellelerinden birini alıp Markusu ofise taşımıştım. Hala da orada kullanıyorum. Evet uzun ömürlü bir sandalye. Ancak ergonomi konusunda iyi bir koltuk diyemeyiz. Bel desteği hiç iyi değil, geriye kaykılma açısı çok yetersiz. Markusu evde pc başında kullanırken sebep olduğu bel ağrıları yüzünden Dxracer koltuk almıştım. O gün bugündür bel ağrısı şikayetlerim bitti. Ofiste de çok oturmadığım için orada Markus'la idare edebiliyorum. Yani öyle çok da iyi bir koltuk muamelesi yapmayalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok