MS, Activision'i satin aldi, Bobby Kotick ayriliyor...
0

Bu konuda 16 mesaj var

tdoFpRa.png

https://www.youtube.com/watch?v=AYU4q594LJ0

Microsoft has finalized its $68.7 billion deal to acquire Activision Blizzard, the publisher of Call of Duty, World of Warcraft, and Diablo.

Now that the Microsoft acquisition is complete, Bobby Kotick, the CEO of Activision Blizzard, is set to leave the company after the end of this year.

In an email sent to employees and published on Activision Blizzard King’s website, Kotick wrote that he’s excited about the future of the company under the bright green Xbox umbrella. He also wrote that in order to facilitate a smooth transition, he intends to stay on temporarily as CEO of ABK, reporting to the CEO of Microsoft Gaming, Phil Spencer.

Phil has asked me to stay on as CEO of Activision Blizzard King, reporting to him, and we have agreed that I will do that through the end of 2023,” Kotick wrote. Kotick, who became CEO of Activision in 1991, stands to receive upward of $375 million in compensation now that the deal is done.

https://www.theverge.com/2023/10/13/23915559/activision-blizzard-ceo-steps-down-kotick-microsoft ] ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TiesTorN said:

o parayı aldıktan sonra ömrüm boyunca çalışmazdım zaten :lol: çalışanı sksinler...

O paranın 375'te birine çalışmayı bırakırım. 
Net.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Definitive said:

Çalışmayı bırakmak için İstanbul'da ev almak şart değil ki. :)

Onu örnek olarak verdim :)  Maalesef artık 1M$'ın bile bir kişinin/ailenin hayatının kalanını garanti altına almadığını, bir daha çalışmaya ihtiyaç duymayacağı bir duruma getirmediğini göstermek için. Ha vardır zaten tatmin eden bir ev, bir araç, kenarda da bir miktar para, üzerine bir de 1M$ gelir, o zaman mutabıkız :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@CandleGardenaileden aileye değişir hocam o.

Ben açıkçası bu "artık çalışmam" kafasını anlamıyorum. Çoğu insan sırf para kazanmak zorunda olduğu için istemediği işlerde çalışmak zorunda ama gerçekten de ayağını sürüyerek gitmeyeceğin işler vardır bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 minutes ago, CandleGarden said:

Onu örnek olarak verdim :)  Maalesef artık 1M$'ın bile bir kişinin/ailenin hayatının kalanını garanti altına almadığını, bir daha çalışmaya ihtiyaç duymayacağı bir duruma getirmediğini göstermek için. Ha vardır zaten tatmin eden bir ev, bir araç, kenarda da bir miktar para, üzerine bir de 1M$ gelir, o zaman mutabıkız :) 

Hayat boyu değil aynı hayatı 5 tur yaşasa 1M$ toplam kazanç elde edemeyecek milyonlarca insan var. Doğal olarak o parayla ömrünü çalışmadan tamamlayabilir. Elbette para gelince sapıtacağından 3-5 yılda yeniden çulsuz hale gelmesi daha büyük ihtimaldir.

500k$ ek nakit düşse elime ben bırakırım çalışmayı artık. 

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

10M dolara bırakırım ben :D faizi ile yaşar giderim. gerçi 20m türk lirasının faizi bile 625k mı ne. Gerçi boş durunca ben darlanıyorum. çalışmayı çok seviyorum diyemem ama boş durunca da bir darlanma geliyor. Fakat 10m olduktan sonra gelir mi o darlanma bilemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
30 minutes ago, Atrin said:

10M dolara bırakırım ben :D faizi ile yaşar giderim. gerçi 20m türk lirasının faizi bile 625k mı ne. Gerçi boş durunca ben darlanıyorum. çalışmayı çok seviyorum diyemem ama boş durunca da bir darlanma geliyor. Fakat 10m olduktan sonra gelir mi o darlanma bilemedim.

Neden boş duruyorsun? Hayatta çalışmak dışında yapılabilecek bir şey mi yok?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Definitive said:

Neden boş duruyorsun? Hayatta çalışmak dışında yapılabilecek bir şey mi yok?

10m olursa boş durmam işte :D işsiz olduğum ve 10m im olmadığı bir dönem olmuştu çok daralmıştım :D

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Microsoft lays off 1,900 Activision Blizzard and Xbox employees

Blizzard president Mike Ybarra has also decided to leave, and Blizzard’s survival game has been canceled.

Microsoft is laying off 1,900 employees at Activision Blizzard and Xbox this week. While Microsoft is primarily laying off roles at Activision Blizzard, some Xbox and ZeniMax employees will also be impacted by the cuts.

The cuts work out to roughly 8 percent of the overall Microsoft Gaming division that stands at around 22,000 employees in total.

https://www.theverge.com/2024/1/25/24049050/microsoft-activision-blizzard-layoffs ] ...

Microsoft Gaming bolumundeki 22.000 calisanin 1.900'unun isine son vermis, cogunluk Blizzard'dan deniyor... Blizzard baskani Mike Ybarra ve Chief Design Officer Allan Adham da Microsoft'tan ayrilmislar... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet içi boşaltılmış tarrak gibi ortada bırakılmış bir oyun stüdyosu daha. Bitti gitti. Dahasını beklemek saçma olurdu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Satın alma sonrası fazla çalışanları ayıklamak çok normal değil mi?

Aynı sektörde aynı işi yapan birden fazla firmayı birleştirince elinizde aynı işi yapan bir sürü fazlalık çalışanınız oluyor.

Bu boyutlarda değil ama ben de birinci elden böyle birleşmeleri tecrübe ettim, çok tuhaf bir ortam oluyor. Özellikle sonradan dahil olan firmadan gelenler kurbanlık koyun gibi her an gelecek kötü haberi bekliyorlar. Çünkü ilk işten çıkarılanlar genelde yeni gelenler olur. Bir süre sonra da yeni firmadan gelip kalanlarla eski firmadakiler arasında yeniden değerlendirme yapıp bir posta daha adam çıkarırılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok