GTX 900 SERİSİ "GTX 980 TI ÇIKTI"
2 2

Bu konuda 207 mesaj var

Coil whine meselesi iyiymiş gerçekten ama ısı değerleri iyi değilmiş öyleyse, bendekiler sabit 1400MHz üzeri devamlı hem SLI hem de bu sıcaklara rağmen, ısı giderme performansı bu ise EVGA kartın iyi değilmiş bu açıdan durumu.

Artı olarak fan gürültüsü de iyi.

Ancak coil whine var işte.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle kullan ayrıca.:)

NOT: Ya bu cep telefonlarında -U ve I yan yana olma durumu- "Güle güle kıllan" diye bir temenni de yazılabiliyor.:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler abi :)

fan gürültüsü benimkinde de pek yok. kasa biraz kötü bir yerde olduğu için fazlaca ısınıyor, kartın ısınmasının sebebi odur muhtemelen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman size daha ilginç bişey söyliyim... amazon üstünden 2 yıl geçmiş kart için "gönderin para iadesi yapalım" dedi... :icon_eek:  980ti beleşe geldi resmen. OHA dedim artık bu kadarı da...

aynı fiyat olsa bile amazondan alınır resmen her türlü şey, tr'deki garanti ve müşteri anlayışının içine edeyim.

iyi de amazon.com/.de/co.uk turkiye'ye elektronik esya gonderimi hakikaten yapiyor mu ki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

neden yapmasın ki? bu nasıl bir soru...

3 sene once yapmiyorlardi! direkt liste vardi orada su su ulkelere elektronik kategorisinde mal gondermiyoruz diye?! ondan dedim yani. bir de gumruk muhabbeti var...astarı yüzünden pahalıya gelmesin de...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O sistemi değiştirdiler artık gönderiyorlar. Gönderirken de gümrük parasını peşin alıyorlar siz uğraşmıyorsunuz. Fazla almışlarsa da aradaki farkı iade ediyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım şansıma çok iyi bir 980ti denk gelmiş :))

%81.8 asic quality'si var ve extra volt vermeden 1500mhz'de sorunsuz çalışıyor gibi görünüyor şimdilik çok test etmiş olmasam da... kasa içine kartın tam üstüne üfleyecek şekilde 140'lık bir fan koydum backplate'i soğutsun diye, acaip farketti. 1500mhz'de 80c görmez oldu, süper oldu :))

işlemciyi de artık değişme vaktinin geldiğini düşünerek (boşuna mı delid yaptık arkadaş zaten ısınmıyor) 4.7ghz'e çıkarıp bastım voltu, bundan sonra böyle kullanacam  :mrgreen: bozulduğunda değişirim.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Direkt HX1000i'den Corsair Link ile okuduğum değerler, sistem aynen imzadaki gibi, ekran kartları 1261 Base/1350 Boost ayarlı halde 3DMark 11 Performance testi anında PSU'dan çekilen maksimum güç 684W. :icon_eek:

Bu kadar düşük bir değer beklemiyordum gerçekten CPU ve GPU overclock ile, 850W PSU bile yetecek gibi bu durumda. 1000W PSU ile utanmasak üçlü GTX 980Ti SLI falan bile beslenecek neredeyse.

Power Limit falan yüklenirsem belki bir miktar daha artacak ancak.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

990m olarak anılan mobil gpu, ilk mobil titan olarak gelebilir deniyor. 1190 mhz hızında çalışan full gm204 gpusu ile geleceği, 100-185w tdp değerine sahip olacağı söyleniyor. Tdp'deki farklılık performans modları ile alakalı muhtemelen. Bellek hızı da henüz kesin değil ama tdpye bakacak olursak orada da düşüş olmayacak gibi. Eğer öyle gelirse, masaüstü 980 ile aynı, hatta yer yer 1-2 fps fazlasını verebilir gibi görünüyor. Şuanki en hızlı mobil gpu olan 980m'den de %40-45 kadar (titanların, kendinden önceki x80 modeline attığı fark kadar) daha yüksek performans göstereceğini söylemek mümkün. Asus gx700 modelinde kullanacağı söylenmiş. Şu manda kasalardan olacak heralde. :D

Edit: Asus gx700 manda kasa mı olur dedim ama su soğutmayla gelecekmiş. :D Su soğutmaya sahip ilk notebook. Artık ne kadar notebook sayılırsa. :D

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia New York'ta bir toplantı yapmış. Ne olduğu şimdilik bilinmiyor. Nette de bir şey göremedim. Gerekirse yeni konu açarız. Belki vr'la ilgili bir şeydir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

neymiş o çakallıklar  :1pof:

Allah aşkına Ties, görmüyor musun? Grafikteki farkı daha büyük göstermek için birinde 800'den başlamışlar, ötekisinde de 6'dan başlamışlar. Adam akıllı 0'dan başlatsa ya iki grafiği de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son mali tabloda nvidia baya şahlanmış. Gpu geliri milyar doları aşmış.

http://www.anandtech.com/show/9765/nvidia-announces-record-revenue-for-q3-fy-2016

900 serisi demek ki çok iyi gidiyor. Amd'nin fury + yeni etiketleri pek etkilememiş. Artık nvidia bu bahaneyle maxwellin suyunu çıkarır. Nasıl olsa tekel tadında yürüyor işler. Pascal'ı da 2016 ilk yarısında görürsek iyidir. 16nm'de bu gidişi durduracak bir amd hamlesi gelmezse, seneye gpu rekabetinde son sahneyi görecek gibiyiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok