2021 Heavy Metal haberler
4 4

139 posts in this topic

‘Lemmysuchus’, yaklaşık 164 milyon yıl önce Orta Jurassic Dönemi’nde yaşamış ve teleosaur olarak adlandırılan bir grup timsah türünün bir üyesi

page_motorhead-solisti-lemmy-kilmister-t

Heavy metal grubu Motörhead’in solisti Lemmy Kilmister’ın adı Jurasic döneminde yaşamış bir timsah türüne verildi.

NTV’de yer alan habere göre, ‘Lemmysuchus’, yaklaşık 164 milyon yıl önce Orta Jurassic Dönemi’nde yaşamış ve teleosaur olarak adlandırılan bir grup timsah türünün bir üyesi.

Fosili bulunan timsaha Lemmysuchus adının verilmesi fikrini taşıyanlardan biri olan Edinburg Üniversitesi’nden Paleontolog Michela Johnson, “Bir metre uzunluğunda iskelet ve toplam uzunluğu 5,8 metre olan fosil, bu timsahın, döneminin en büyük deniz yırtıcı hayvanlarından biri olduğunu gösteriyor” dedi.

Zoological Journal of the Linnean Society’nin yayımladığı çalışmaya göre ise, uluslararası bir bilim insanları topluluğu, fosil iskeletine farklı bir gözle bakarak onu yeniden sınıflandırdı ve bilimsel bir isim verdi.

Halledildi :thumbs:. 2018 süper yavan geçiyor sanki, öyle heyecan duyacak bir haber ile karşılaşmadım henüz. Atmospheric black metale sarmışım iyice zaten ...

Insomnium geçenlerde yeni albüm çıkardı, çok da sarmadı ilk bir kaç dinlemede. Grupta son durum nedir ona da kafam basmadı, yeni gitarist gelmiş, Ville ne kadar son albümde katkı yaptı bilmiyorum. Klasik Insomnium albümü gibi görünse de eski albümlerdeki beni çarpan o havayı henüz yakalayamadım.

Asıl süpriz benim için Arx Atrata' nın yeni albümü oldu. Bu grubu eminim hiç duymamışsınızdır. Spotify' ı Arx Atrata dinlemek için açtığımda yeni albümü görünce gözlerim doldu çünkü son günlerde atlattığım zor zamanlarımı başta bu grup ve grubun esinlendiği diğer gruplarla geçirdim. Benim gözümde Black Metal' in Insomnium' u denebilir, efsanedir...

"Arx Atrata play black metal with atmospheric and ambient aspects. Inspired by bands like Coldworld, Winterfylleth, Agalloch, Paysage d’Hiver, and Fen, several years of writing and recording saw debut album ‘Oblivion’ being released in 2013 to critical acclaim. Follow-up ‘Spiritus In Terra’ followed in 2016, and third album ‘The Path Untravelled’ is due for release in October 2019."

Arx Atrata' nın sitesinden alıntıladığım yukarıdaki metinde geçen diğer gruplar başta Coldworld ve Winterfylleth olmak üzere şans verilebilir. Coldworld yaklaşık benim için Arx ile aynı ayardadır. Bu grupta yeni bir albüm yayınladı ama önceki albümlerle alakası yok maalesef, yine de dinlebilir.

2020 sonuna gelmişken gözden kaçan albüm var mı acep? neler dinlediniz?
Dark Tranquility - Moment , Paradise Lost - Obsidian , Ensiferum - Thalassic  aklıma gelen 2020 albümleri...

Edited by KaraSinek
ekleme

On 10/24/2019 at 5:50 PM, OnLyTNT said:

Agalloch

dağılmalarından sonra yerine kimseyi koyamadığım gruptur. yeni albüm haberi değil ama dinlememiş olanlara The Mantle ve Ashes Against the Grain albümlerini tavsiy etmiş olayım.

Peregrine likes this