Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

10586.164 RTM güncellemesi de tam olarak kuruldu. Fener hala çalışmıyor ama bakmak lazım. NOT: Çalışıyor şarj olurken çalışmıyormuş. Çok ilginç haha :D 

Airprint çok kral oldu telefondan. windows phone 8 e bunu koymayanı eşşekler kovalasın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi Windows 10 mobile resmi olarak geldi mi yani yoksa bu hala preview edition mı? Geldiyse annemdeki Nokia 520'ye bir göz atayım haftasonu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun değil windows maps de fena değil zaten kullanılıyor bir şekil. Here maps çalışmayacak ama here drive için bişi söyleniyor mu?

EDIT: İkisi için de geçerliymiş. kaldırdım gitti ikisini de windows maps kullanacaz demektir. En azından SDkart üzerine harita yüklememe izin veriyor. u haliyle bana yeterli olacaktır. Bu arada windows maps in ayarlar kısmında 2016 Here yazıyor muhtemelen here ile aynı sistem sadece isim kullanmıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sky; Insider ile 1320'ye de WP10 RTM yüklenebiliyor mu? Bunu nasıl öğrenebiliriz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yükseltme alan cihazlar şunlarmış:

Windows 10'a yükseltebilecek telefonlar ve cihazlar:

Lumia 1520, 930, 640, 640XL, 730, 735, 830, 532, 535, 540, 635 1GB, 636 1GB, 638 1GB, 430, 435, BLU Win HD w510u, BLU Win HD LTE x150q, MCJ Madosma Q501

https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-10-mobile-upgrade

Yine de yükseltme danışmanını indirip kontrol etmek lazım:

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/updateadvisor/9nblggh0f5g4

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu gördüm ama emin olamadım; bunlar "bu dağıtımda update alanlar" mı yoksa update alacak tüm cihazlar mı... Çünkü 1320 her zaman update alacak cihazlar arasında geçiyordu...

Update almayacaksa hemen ilan verip satıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tahminim bu dağıtımdakilerin içinde yoktur. Ama Microsoft bu, belli de olmaz. "Yapacağız" deyip de yapmadıkları, iptal ettikleri çok şey oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam 820 720 1320 920 925 gibi cihazlar bir süre sonra alacak dendi ama ben alabileceğini düşünüyorum insider ile. Denenebilir. 

Bu arada bendeki 1320 yi bu akşam deneyebilirim. Tek sıkıntı önceki insiderda alet ısınıp reset atıyordu kendine daha yükleme aşamasında. 1320 yi genel olarak sorunlu bir cihaz olarak gördüğüm için bence satılabilinirse satılıp başka bir cihaza geçmekte fayda var. Bu akşam deneyip sonuçları sizle paylaşırım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam benim cihazda sıkıntı yok, ekran büyüklüğü ve cihazın sağlamlığı dolayısıyla da çok memnunum. Bizim kızlar bazen çizgi film izliyorlar, hem ucuz olduğu hem de sağlam olduğu için gönül rahatlığıyla müsaade ediyorum. Aslında Nexus 6 almayı düşünüyorum ama alsam ufaklıklara teslim etmeye korkarım, hem WP 10'u denemeden platformu terk etmek istemiyorum... 640 XL gibi cihazlar da bana fiyatına göre biraz kalitesiz geldiği için şu an WP platformunda alabileceğim güncel bir cihaz da yok.

Sizin cihaz yanlış hatırlamıyorsam yedek cihazdı; deneyip sonuçları paylaşırsanız çok sevinirim. Sıkıntı yoksa ben de Pazartesi geçerim WP 10'a...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bendeki build 10586.164 bu lumia 950 650 550 ye yüklenen en son build ama 640 için 13080.107 diye bir build verilmiş OTAdan resmi olarak. 13080.107 aslında 10586.107 tabanlı bir build sadece cihaz farklı olduğu için major build number değiştirilmiş. 107 den daha iyi 164 dolayısı ile 950 lerin aldığı güncelleme daha yeni eski lumialara göre bendeki de bu şekil zaten. Eğer bu şekilde alınabiliyorsa zaten 1320 de böyle güncelleme alabilir. Bunu ben bir inceleyeyim bir sorun olacağını sanmam. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım 1320 hiç bir zaman update almayacak çünkü "Upgrade Advisor" "your phone is not supported for the upgrade to W10" diyor; eğer ileride gelecek olsaydı "not yet" gibi bir ifadeyi mutlaka eklerlerdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lumia 950 track - Treshold Production update  :8

Bu noktaya getirdikten sonra lumia 950 ve ekürisinin aldığı tüm updateleri siz de alıyorsunuz telaşa mahal yok. 

post-38-0-12372700-1458329522_thumb.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RTM windows 10 mobile kuruldu 1320 ye MS OTA dan göndermese de :D

Bu arada 640 da kullandığım kadarı ile deneyimlerimi paylaşayım. Gayet stabil. Öyle atlaması patlaması çatlaması yok. Pil ömrü 8.1 e göre bir pinçik daha az ama bazı arka plan servislerini hala kapatamamış olabilirim. Kafasına göre çok fazla data kullanması derdi yok eski TP ve insider previewler gibi. Gayet stabil olmuş artık bu saatten sonra 10 yükleyebilen yüklesin zaten 8.1 ile devam edilmez. 10 un getirisi çok fazla. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam zahmet olacak ama en temiz nasıl yüklerim 1320'ye anlatırsan Ptesi sabahı ilk iş hallediyim.Tabii o zamana kadar 1320 ile ilgili gözlemler de çok işime yarar...

Eşimin telefona benim data hattından indirdik, 1.5 gb yedikten sonra sd kart hatası dedi ve güncellemeyi yüklemedi...8gb internal storage yapan tüm telefon üreticilerinin Allah belasını versin...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam telefonda 4 gb kadar yer varsa sorun olmuyor aslında SDkartlık bir durum yok. 

Yüklemek için windows insider app i indirip insider programından Release Preview i seçeceksiniz. Ardından güncelleme gelecek 10586.107 olacak ilk gelen güncelleme. Sonrasında telefonu yine insider appe girip release preview programından çıkartacaksınız ondan sonra size production updateler gelecek diyecek. Siz oradan 10586.164 ü yükleyeceksiniz. Bitti gitti. Telefonu sıfırlamanız menfaatinize hızlı olması açısından. 

Görünüşe göre dual core olan hiç bir telefona windows 10 mobile gelmeyecek gibi. Güncelleme alan tüm telefonlar A7 de olsa quad core. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler hocam... Zahmetsizce "10586.164" yükledim, hafif yavaşlama var ama çok kötü değil... 1GB ram'li Android'e göre hala akıcı. Üstelik henüz sıfırlama yapmadım, bir ara sıfırlamayı düşünüyorum.

Turuncu forumda sık sık dile getirilen "uygulamaların kapanması" problemini bir uygulamada yaşadım, umarım devamlı olmaz... Olursa çok can sıkıcı olur... Aslında WP 8.1 ilk çıktığında da sık sık uygulama kapanması problemiyle karşılaşıyordum, zamanla oturdu. Belki WP10 da kısa sürede oturur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam uygulama kapanması olayı sanırım ilk yüklemede arka planda epey bir iş karıştırmasından dolayı. Telefonu kendi haline bırakıp herşeyin oturmasını beklemek lazım bir süre. 

Güle güle kullanın bu arada. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler Sky...

Araçta BT üzerinden video izliyorum (dinliyorum); 2 kez araçtan inerken telefon kilitlendi... Umarım sıfırlayınca düzelir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Klasik windows problemleri hocam bunlar. Alıştık artık :D

bende bir kere location u açarken kilitlendi telefon daha neler görecez bakalım :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok