Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

Valla güzel olur aslında öyle birşey. Bende artık devrimizde tabletleri biraz gereksiz görüyorum mesela.

Zaten laptopumda işimi görüyorum normal şartlarda yetmediği durumda desktopa geçiyorum. Tablet fuzuli duruyor. Denebilir belki ekran boyu avantası var ama eli ayağı düzgün çalışcak bir tablet satın alınana kadarda zaten laptop sahibide olunabiliyor. Bi belki artık ekranı tablet gibi sökülüp kullanılan modeller iş amaçlı taşıma sıkıntısı vs çekenler için tercih edilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Samsung'un çok güzel bir tableti vardı ama 1320'yi alınca sattım. Tabletin tek avantajı ekran boyutu, günümüzde 6" telefonlarla o avantaj da eskisi kadar hayati değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde Samsung tab 3 vardı. En son tek hearthstone oynuyordum oda kasa kasa çalışıyor epey. Bi yakınımın çocuğu tutturmuş tablette tablet diye hediye olarak verdim işime yaramıyor zaten. Şimdi WP' larada hearthstone gelse 10 numara olcakta bekliyoz bakalım henüz ses seda yok. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne gerek var hocam zaten laptoptan oynuyorum ya işte :D Benim onda ki olayım böle gün içi falan kısa mesafeli gittiğimde laptop bile elimde yük olmasın dediğim durumlarda değerlendirmelik içindi. Tablet olmucaksa da başka bi cihaz olmuyor zaten pratikte bir cihaa android kurmak dediğin zaten ondan öte netbook falan oluyor onunda bi manası yok hani zaten windows üstünden de çalışıyor normalde oyun.

Asıl olayım WP' ye gelmesi oyunun o zaman 10 numara olcak. :P Normalde pc olan bi ortamda hemen yanımda usbim zaten hep 32gblık ordan akmaya devam ediyorum.

WP' nin misal dock olarak kullanılabilirliği benim salonda bizimkilerle film izlerkenki keyif için falanda kullanılabilir; hdmi arayüzle bağlanır telefon ondan sonra yola devam. Şimdilik hala laptopla devam ediyoruz o meselelere en güzel çözümü öyle oluyor zatende insan daha yenilik birşeylerde istemiyor değil zaman zaman. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer monitorde miracast desteği varsa, monitoru o yolla, klavye ve mouse 'u da bluetooth dan bağlayarak, o dock a ihityaç olmadan yine kullanılaiblioyormuş. Böyle daha güzel olur.

MS 'nin de aslında bu nesil de, telefonların fazla satmayacağı beklentisinde olduğu yazılıyor. Sadece rakiplerine denk telefon çıkarıp, silinmemeye çalışıyorlar.

Telefon ekranlarının büyümesi ile tablete ihtiyaç biraz azaldı. Ancak tamamen ortadan kalkmadı. Uzanırken, twitter da, forumda ne var ne yok bakmak için hala tablet ideal. Telefon ekranı küçük bunun için, laptop da aynı rahatlıkla kullanılmıyor. 

En mantıklısı , Surface pro , book gibi cihazlar. Ki bu tanıtımın yıldızları onlardı. Özellikle book 'u çok beğendim. Hem laptop , hem tablet olarak taviz vermiyor.  Apple 'ın ipad pro 'su çok zayıf kalıyor bunların yanında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ocakta satılacaksa ocak ayından önce Windows 10 mobile geliyor demektir.

Bizim cihazlara gelmez sanırım Ocak'a kadar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPhone 6+ kullanmaya başlayıp kitap okuma işi için de Kindle aldığımdan beri iPad'i neredeyse hiç kullanmıyorum. Hatta şu anda evde nerede en ufak bir fikrim yok. Eğer iş için şirketin bilgisayarını kullanma zorunluluğum olmasaydı sanırım Surface Pro 4 yada book modelini almayı tercih ederdim. En azından tablet ve bilgisayar işimi bir arada çözebilirdim. iPad bana sürekli kullandığım Excel ve Word için bilgisayarın verdiği tecrübeyi sağlamaktan çok uzakta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPad'in esas amacı o değil zaten bana göre. Yeni çıkacak olan iPad Pro'yu saymazsak iPad Air ve iPad Mini serisinin, Excel ve Word'de yoğun şekilde çalışacak birisi düşünülerek dizayn edildiğini ve birinci satış maksadının bu olduğunu düşünmedim hiçbir zaman. iPad Pro ne kadar başarılı olacak onu zaman gösterecek ama kesinlikle bana göre değil. Bu bahsettiğin işler için Apple dünyasında Macbooklar var zaten. O işleri yaparken ekrana dokunmam da gerekmiyor o yüzden dokunmatik aramıyorum. Ama almışken illa convertible birşey olsun, hem bilgisayar hem tablet olarak kullanılsın diyorsan o zaman Surface mantıklı ama 13" boyutlu, ağır bir tablet ne kadar kullanılır o da ayrı bir tartışma konusu. Metro arayüzündeki uygulamaların yeterliliği de ayrı bir konu zira dokunmatik kısmını kullanırken desktop arayüzü kullanmak Windows'da işkence gibi birşey. O yüzden sonuçta bu tip ürünler ilk 1-2 ayki heyecan atlatıldığında sadece pc olarak kullanılmaya devam edilecek ürünler diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tartışmayı kaçırmışım. Artık telefonlarda kullanılan işlemcilerle bilgisayardaki uygulamalar çalışıyor. Mesela Zenfone serisi gibi birçok F/P segmenti telefonda kullanılan 4 çekirdekli Intel Atom işlemciler benim Windows 10'lu tablette de kullanılıyor, herhangi bir performans sıkıntısı da çekmiyorum. Tabii ki gidip o alette çok komplike şeyler yapmıyorum ama 1000 lira civarına satılan bir laptop ne yapıyorsa o da aynısını yapabiliyor. Zaten artık MS bazı şeyleri uygulamalar üzerinden halletmek istiyor. Mesela tarayıcıda Facebook sayfası açılınca bellek tüketimi yüksek oluyor, ama Facebook uygulaması sistem kaynakları kullanımında oldukça cimri. Bildiğim kadarıyla Microsoft'un da Intel işlemcili bir Lumia projesi var, henüz duyurulmadı ama bu seri (x50 serisi) içinde olacağı söyleniyor. O aletin performansı benim tabletten düşük olmaz sanırım. E Qualcomm işlemcilerin performansıları da Atom'lardan düşük değil. Belki giriş seviyesi modellerde tat vermez ama 950 gibi bir telefon ekran + klavye + fare bağlantısıyla gündelik işleri gayet güzel halleder.

Bir senelik Android'lerin sürünmesinden bahsedilmiş. Doğru, ama o cihazları süründüren şey aslında üreticilerin ultra boktan yazılımları. Bariz Malware yüklüyor adamlar telefona. Önceden Lumia 520 ile müzik ve podcast dinliyordum, şimdi onun yerine hatsız kullanmak amacıyla yurtdışından Motorola Moto E aldım. 1GB bellekli, ufak ekranlı, basit ve giriş seviyesi bir telefon. Lumia 535'le filan aynı fiyat segmentinde. Motorola telefona hiçbir saçma arayüz veya gereksiz uygulama yüklememiş. Sadece birkaç Motorola uygulaması var, onlar da öyle arka planda sürekli çalışan saçma şeyler değil. İşte önceki telefondan verileri aktarma yazılımı gibi şeyler, isteyen kullanır. Arayüz standart Google arayüzü, cihaz bildiğiniz Nexus gibi birşey. Donanımı çok kısıtlı olmasına rağmen gayet akıcı çalışıyor. 1GB bellekli olmasına rağmen ne uygulamalar arası geçişte, ne de genel kullanımda sıkıntı çekmedim. Fransa'da hat takıp onu kullandım bir süre, arka planda Here ile yol tarifi alırken bir yandan kulaklıktan müzik dinledim, üstüne bir de ara sıra Facebook'tan gelen bildirimlere baktım, cihaz hiç yavaşlamadı. Çok aşırı yüklenince tabi "ıh" diyor ama zaten burada satılsa 500-600 liraya satılacak giriş seviyesi modelden bahsediyoruz. O kadar da olsun yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

lawnmower o cihazı 1 yıl kadar kullanıp, yüzlerce uygulama yükleyip kaldırdıktan sonra durum aynı olacak mı? Ben sanmıyorum. Benim de elimden üretici tarafından saçma sapan yazılımlar yüklenmemiş, "temiz" denebilecek Android cihazlar geçti, hatta şu an kızıma aldığım Hisense tablet de bu şekilde. Donanımı gayet iyi olmasına rağmen (1gb ram, 4 çekirdek işlemci) 6 ay içinde ilk günkü performansını kaybetti; üstelik çok fazla uygulama da kurulmadı. Toplu halde eposta falan geldiğinde zaten ilk günden beri bocalıyor... Benim 1320'ye yüklendiğim kadar yüklensek eminim yavaşlayacak...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lumia Camera güncellendi, açılış hızı çok bariz biçimde düşmüş. 1320'de neredeyse basar basmaz açılıyor, önceden 1-2 sn bekletiyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam üzerine doğru bende kontrol ettim gelmiş. Bariz hızlanmış oldu açılış hızı önceden bende hatırlıyorum 2 sn kadar bi yükleniyor diye bekleyip öyle açıyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vega ile benim telefonlar aynı 1320 dolayısı ile etkinin psikolojik olabilme ihtimali bile var gibi geliyor bana. SD karta bile bağlı olabilir olay. bende Sandisk in bir modeli var 16gb.

Windows phone alt seviye cihazlarda zaten öyle kapasite vs çok bir fark yok. 3 aşağı 5 yukarı tüm cihazlar aynı nerdeyse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vega ile benim telefonlar aynı 1320 dolayısı ile etkinin psikolojik olabilme ihtimali bile var gibi geliyor bana. SD karta bile bağlı olabilir olay. bende Sandisk in bir modeli var 16gb.

Windows phone alt seviye cihazlarda zaten öyle kapasite vs çok bir fark yok. 3 aşağı 5 yukarı tüm cihazlar aynı nerdeyse.

Hocam durum psikolojik değil... Buna eminim... Çünkü fark çok bariz... Belki şöyle bir şey olabilir, kısa bir süre önce gelmiş bir güncelleme ile kamera hızlanmış ve ben kamerayı sık kullanmadığım için bunu geç farketmiş olabilirim. Ama 2-3 sn olan kamera açılış hızı 1 sn civarına düşmüş ise, psikolojik bir yanılma söz konusu olamaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hızlanma olduğuna eminim, benim telefonda farketti hatta şöle diyim vega sölediğinde bana henüz update gelmemişti. Açtığımda yükleniyor yazısı 2 kez altta noktacıklar sayıyordu yaklaşık 2 sn sonra açıyordu. Şimdi yükleniyor geliyor noktalar gitmeye başlarken yeni daha hop kamera açıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 mobile yavaş yavaş gelmeye başladı. Listedeki cihazlardan varsa açın guncelleyin derim.

Liste için link var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok