Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

Almanya'da Lumia 950 test etme şansım oldu, maalesef kasa kalitesi tam bir hayal kırıklığı...500 liralık telefonlar ayarında desem yeridir... 640XL de farklı değil... MS iyice batırıyor bu işi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de o mantıkla bakınca ha çin üretimi başka marka ha lumia muhabbeti oluyor. İsim nokia iken yine belli bir kalite vardı. İnsan şimdi L950 gibi bi cihaz almayı hedeflerken donanımı sağlam olsun eh ona göre kasasıda biraz klas olsun dayanıklı olsun diye bakar. Plastik kasa oldumu 2000liralık cihaz için içine sinmez. Microsoft bence WP 10' u pazarlasın diğer firmalara os olarak satsın eğer kendisi düzgün birşeyler yapamayacaksa bundan sonra.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi Mi 4' te dikkatimden kaçırdığım bi detay var. SD kart desteklemiyormuş. 16gb kapasite aslında benim için yeterli olur gibi düşünüyorum. Öte yandan üstüne az daha koyup asus zenfone 2 ' de alınabilir gibi geliyor ama android kullanmak istemiyorum. Win 10 için heves yaptım.

Siz olsanız tercih ne yapardınız ? :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şu 950 XL modelini almayı düşünüyorum.Her nekadar ucuz malzemeden kasası olsada , storeda az uygulama olsada deneyimliycem bakalım nasıl bir melet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi Mi 4' te dikkatimden kaçırdığım bi detay var. SD kart desteklemiyormuş. 16gb kapasite aslında benim için yeterli olur gibi düşünüyorum. Öte yandan üstüne az daha koyup asus zenfone 2 ' de alınabilir gibi geliyor ama android kullanmak istemiyorum. Win 10 için heves yaptım.

Siz olsanız tercih ne yapardınız ? :D

Zen 2 'i geçin. Ekranı çok kötü. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

L950 nerden bulcaz yok ki :D Ne zaman çıkıyo o alet ? Birde fiyat aralığı uçuk olursa olmaz zaten.

Fiyat baremetresi uçuk olcak yabancı sitelerden edindiğim bilgi sonucunda, hatta pazardaki laflara göre flagship segmnetindeki bu telefonun malzemesine göre fiyatı neden pahalı diye konuşuyorlar kimisi içeriği önemsiyor almak istiyor benim gibi.Bir diğer göze çarpan noktada storenun pek az app içeriği.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim uygulama beklentim yok hocam. Zaten kullanmak isteyebileceğim her uygulamayı buluyorum. Asıl olayım wpnin akıcılığı o yüzden windows uyumlu bir telefon istiyorum asıl.

Fiyatı biraz tahmin ediyorum. Şu an microsoft üstünden zaten 570$ falan gözüküyor. Oda bizim ülkeye geldiğinde 2000lira gibi bi açılış fiyatı olur tahminen. Durum böle olunca benim almayı hedeflediğim çıtanın çooook aşırı üstünde.

Az önce alıyordum xiaomiyi babamın kartın puanlarını desteklemiyomuş n11 sistemi world kart puanı kullanılamıyormuş daha doğrusu. %25 düşünce 800' e geliyor ama beklemede kaldım. Nasısa yeni yıla kadar müddet var şimdilik bekliycem bakalım biraz daha.

Yetişiyo olsa aslında L750 gibi bi cihaz tam benim ihtiyacım olan şey olur da aletin ne olup olmucağı bile belirsiz gibi daha.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deathknight'ın söylediği gibi, o fiyat düzeyinde bir telefondan insan kaliteli bir kasa da bekliyor ama maalesef yok. Ayrıca 640 serisinin kasası da çok uyduruk geldi bana, 1320 onların yanında taş gibi desem yeridir.

Ben bu aralar iyice soğudum WP'dan. Evet uygulama bolluğu gibi bir derdim yok ama her uygulamanın altında da "Google PS'dan ve AppStore'dan" indirin linkleri çıkması artık biraz zoruma gidiyor. WP için "3310 gibi telefon" diyenlere aptal gözüyle bakıyor olsam da bazen gerçekten sinir bozucu oluyor.

Yavaş yavaş Android cephesindeki 6.0" seçeneklere göz gezdirmeye başladım, şu WP10 gelse de bir denesek...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft ne yapıyor, ne yapmaya çalışıyor anlamaya çalışıyorum ama anlamıyorum.

Apple gibi az model çıkarıp, hızlı güncelleme ve iyi bir destek sistemi kurmaktansa; hem onlarca model çıkarıp Android'e benzer bir yöntem izliyorlar; hem de modeller Android cihazlardaki gelişimin yanında eziliyor, fiyatları Android rakiplerine göre ciddi yüksek gidiyor.

Appstore ve Google Play Store'a göre hala marketi çok geride olduğu halde hala cihazlarına fiyat avantajı vermiyor, üstelik yeni modellerde kaliteyi daha da düşürüyor. Bu açıklarını destek ile kapatmasını bekleyebiliriz ama güncellemeler de gecikiyor...

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yarım kalmıştı...

Sen pazarın 2 büyük oyuncusundan pay kapmalısın ama 2 oyuncuya karşı da hiç koz kullanmıyorsun...Bir konuda kendini ayrıcalıklı kılman gerekir ki tercih edilesin ama sen tam orta yerde bekliyorsun...Böyle yapınca da pazar payın surunuyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vay arkadaş ya şu wp istediğimiz telefon donanımına yuklenebilseymiş keşke.

İlerde belki olabilir.Modüler telefonların yaygınlaşmasıyla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Umarım olur öyle bir şeyler. Şu an itibariyle durum gorulduğu gbi hem biraz yuksek donanımlı bir cihaz almak istiyorum ama ote yandan wpnin uyumluluğundan kopmak istemiyorum.

İmkan olsa keşke şu sony m5 i alıp 1 hafta falan kurcalayabilsem. Çok cezbedici bir cihaz sony nasıl göz yummuş aletin bu kadar sıkıntılı kalmasıaina ilginç valla. Tek dh değil sonynin krndi destek forumlarında bile okuyunca bişeyler rahatsız edici cidden. 1100liraya ole Bi alet almakta süper olur aslında ama çok karıştı, xiaominin 32gb olsaydı bari kafamda hiç soru işareti kalmazdı. 16gb limitleyğcğ geliyor baya... Hoş yetebilir aslında da şu an 8➕ 16 total 24gb mevcut oda 7gb daha boş ve yaklaşık 3gb fuzuli verildrde var ama onların bulunması keyfi bişi limitleme olursa o olamıcak misal :/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android tam aklımo çelmek üzereyken benim cihaz -sağolsun- yardımcı olmaya karar verdi.

Yine takılmalar başladı... Anlamadım bu işi, sanırım sadece benim cihazda var. Uygulamaya tıklıyorum ve ana ekranda öyle bekliyor telefon... Aradan 10-15 sn geçiyor, uygulama birden açılıyor. Bazen açılırken tekrar kapanıp, ana ekrana dönüyor. 3-4 denemede ancak açılıyor. Bu durum özellikle video ve müzik uygulamalarında oluyor. Cihazda çok fazla müzik ve video var, sanırım biraz bununla alakalı... Daha önce de olmuş, format atınca düzelmişti... Çok sinir bozucu gerçekten, bu haliyle de android'e geçmemek için hiç bir neden kalmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam 1320 problemli bir cihaz. Kafana takma bence bu kadar. Tek sen değilsin. Eşimin ekranı kırılan 640 ında bu sorunların hiçbiri yoktu. 

Androide geçmek çözüm değil. WP olmayacaksa tek çözüm ayfon veya 3310 :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lumia 735 kullanırken bi kaç sefer saçma bi olay benimde başıma gelmişti. Mesela kamerayla bişi yaptığında bazen alet yanıt vermeyi kesiyordu. Bi süre sonra masaüstüne çıkıyordun kamerayı açmak istersen siyah geliyordu ama kamera çalışmıyordu. Yine benzer bi sorunu fener uygulamasında yaşıyordum, feneri arada aktif kullanan birisiyimdir. Açtığımda alet kitleniyordu 10 sn falan cevap vermiyordu sonra fener açılıyordu falan. Oda muhtemelen uygulamanın internetle iletişim kurmasını gerektiren reklamlardan falan mı oluyor artık nedir bilmiyorum.

Son bi salaklıkta mesela aracın istatistiklerini tuttuğum arabam uygulaması vardı. Bi ara bişiler oldu uygulama patladı. Aradım ettim neler denedim kurtulamadım, uygulama aylardır mağazada güncellemede kaldı güncellediğimde tam yüklüyor hop bi hata oluyor. Sonra meraklı beyinler şu hata kodunu aramak isteyebilir bişiler diyodu, açılan kodda da msnle alakalı veritabanları mevcuttu. :P babama verince şimdi telefonu sıfırladım haliyle hata falan kalmadı şimdilik. Babama yeter zaten o alet, android çok kolay diyolar bu zor galiba bişiler diyip durdu banada; dedim istersen vereyim sana 1 hafta kullan bakalım hangisi kolay gelecek. :D Millette bi android furyası olduğundan tabi wpyi bilmiyorlar. Ucuz yollu bi alet alsak bide babam başımın etini yicekti bide ondan sonra bu kastı bilmemne oldu falan diye.

Annem hala L520' yi kullanıyor benim eski tel. Yakın zamanda gerçi güncellememiz gerekebilir, kadına hem 4" ekran ufak gelmeye başladı hemde aletin kamerası bazen bi sapıtmalar yaşıyor onunda asıl olayı zaten foto çekim işi içindi. Flaşıda yok zaten yenilemek gerekicek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yine iyi, ben kayınpedere WP aldım etrafındakiler akıllı telefon olmadığını söylemişler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O da efsaneymiş...

Nokia lumia serisi belli bi tanınma aşamasına geldi ama iş microsofta tamamen geçtikten sonra adamlar sanki pek üstüne düşmedi. Aslında WP bir akıllı telefon işletim sistemi olarak 10 numara bi OS ancak geliştiricileri az. Bakalım WP 10 mevzuatı ne olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Meizu'da WP-Android dual boot oluyor mu?

WP'dan Android'e geçmeyi ciddi biçimde düşünmeye başlamıştım ama ABD'ye giden birisini bulamadığım ve Note 6 temininde sıkıntılar yaşadığım için şimdilik vazgeçtim... (Sürpriz bir ABD yolcusu bulamazsam...)

Belki Meizu düşünebilirim ama dual boot yoksa geçişler çok vakit alacağı için sıkıntı olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MS Nokia'yı alıp içine etmeden önce Nokia şu saatler üzerinde çalışıyormuş:

microsoft-moonraker-ui-splash.jpg

Tabi MS işin içine girince proje iptal olmuş, çok daha dandik Microsoft Band duyurulmuş. O zamanlar Apple Watch resmi olarak tanıtılmamıştı, yani tasarım çakma filan da değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok