CGI yok iken , filmler böyle çekiliyormuş.
1 1

Bu konuda 66 mesaj var

Çok ilginçmiş. Eski filmlerde neden arka plan tablo gibi görünüyor sorusunun cevabı, arka planın tablo olması imiş. Bazı filmlerde çok bariz tabii ama bazılarında çok iyi yapılmış. 

Hitchcock 'un filmleridne bazen arka plan projeksiyon ile yansıtılıyor, o çok göze batıyor tabii. 

Güzel bir örnek. 

z107PfS.jpgscreenshot20110903at165.pnghf9yliyjxvizyyqrk1pj.jpgpozxdhylvblhbljumi6b.jpgcfz25emd8yptk0plbdlb.jpg

Ted_Withers_glass_shot.jpg

Pa9mZSK.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Braveheart 'ın çekildiği zamanda bilgisayar grafikleri yeterli noktaya gelmişti sanırım. Jurassic Park 1993 mesela. 

Şimdi önde 10 tane insan oluyor , arkaları bilgisayarda dolduruyorlar. Eskiden de şu matte paiting dedikleri yöntemle arkadaki insanların resimleri çiziliyormuş.

Şu çok ilginç . Ne yöntemler varmış. Bunları tasarlamak için iyi kafa yorulmuş.

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Braveheart 'ın çekildiği zamanda bilgisayar grafikleri yeterli noktaya gelmişti sanırım. Jurassic Park 1993 mesela. 

Şimdi önde 10 tane insan oluyor , arkaları bilgisayarda dolduruyorlar. Eskiden de şu matte paiting dedikleri yöntemle arkadaki insanların resimleri çiziliyormuş.

Bu hakikatten çok iyiymiş yahu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forced perspective mevzusunu Yüzüklerin Efendisi'nde de kullanmışlardı. Ama oradaki, hareketli kameraya da imkan veriyordu:

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CGI değil CG sadece.

reset artık elit takılıyor sanırım sallamıyor pek yazılanları ama türkçesi de bozuk, virgül kullanımını filan bilmiyor. alınmaca yok valla pislik olsun diye değil çok başlık açtığından çok dikkatimi çekiyor, o yüzden yazdım bunu. misal bu başlığın doğru hali bana göre;

"CG(I) yokken filmler böyle çekiliyormuş."

olmalıydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Takip etmeyin rahatsızsanız. Kullanıcı bloklama fonksiyonu var forumda. Daha önce de söyledim size, forum diğer kullanıcılara sataşmak için kullanılmaz.

Ayaklı sözlük rolü oynayacaksanız, önce mesajı doğru yazmanız gerek. Örneğin, Türkçe büyük harfle başlayacak.Cümleler  özel isimler büyük hafle başlamalıydı. Arada bir sürü virgül, nokta atlanmış. Yaptığınız düzeltme de hatalı üstelik.  

Diğer arkadaşlar kusura bakmasın hatalar için.Mesajların bir kısmı tabletten  şu ses tanıma yardımıyla attığımdan hatalar oluyor . 

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben her zaman küçük harfle yazarım ve yaptığımın da bilincindeyim ama hadi diyelim berbat yazıyorum, ben dikkat çekene kadar siz neden rahatsızlığınızı belirtmediniz de ben söyleyince "sensin o" der gibi sen de yanlış yazıyorsun ama demek aklınıza geldi :) resetin sıkça yaptığı gibi bir virgül kullanımı yok.

TiesTorN tarafından düzenlendi
Sakin olun lütfen... Mesaj atarken sebepsiz yere kişisel sataşmaya ve polemiğe girmemeye özen gösteriniz...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çekimi böyle mi yapmış, yoksa sadece hazırlık mı yapıyor yazmıyordu. Steven Spielberg , indiana jones.

Bilgisayar bu düzeyde değilken, maketler kullanıyorlarmış ama sonuçları hiç fena değilmiş. Hatta bazen daha iyi bile denebilir.

4811f9c11c657454dc0321b4fc1b82ce.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok