Süperonline Fiber
0

Bu konuda 20 mesaj var

Bu Türkcell Süperonline fiberde son durum nedir arkadaşlar? Binaya fiber geldi sonunda, kağıt üstünde oldukça uygun görünüyor. Ne yapmalı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler arkadaşlar. Büyük ihtimalle geçeceğim. Fiber' in pingi de iyi oluyor ADSL' e göre (dervişin fikri zikri :P). Bakacağız artıkın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ping konusu fena sayılmaz, online gaming için battle.nette genelde avrupa serverda 70-90ms arası gidiyor, öyle kötü bir oynanamazlık sıkıntısı görmüyorum.

Bağlandığından beri bi geçen ay bi kesinti oldu 2 saat kadar sanırım. Onda da merkezi aradığımda geçici bir sıkıntı olduğunu bölgede kaynaklanan kablo değişim mi öyle birşeylerden bahsettiler, akabinde de zaten geldi bağlantı geriye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii etkileyen çok faktör var ama pingin daha iyi olması lazım. Şöyle, şu an zaten bir anormallik yoksa girdiğim Q3 sunucuları 60-70 veriyor. Fiberle 50 ms civarı olur diye bekliyorum ki aradaki fark fiber şebekesi ile telefon hattı şebekesi arasındaki fark zaten. Yoksa yurtdışı çıkışlarında veya routingde bir iyileşme olacağını sanmıyorum. Yok fibere geçince 90 ms çekeceksem tükürürüm öyle fiber şebekesine :P. TR' den bağlanan bir arkadaşınki 40-50 ms civarındaydı örnek olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hala upload kotası uyguluyor mu Superonline? Ben kullanırken (4 sene önce) vardı ve download'dan daha önce bitiyordu. Superonline'ın en tilt olduğum olayıydı bu upload kotası uygulaması.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim buraya da geliyor. 

uydunet te , 10mbit dl, 1 ul kullanıyorum. Sınır , AKN vs hiçbirşey yok. 

Buna alternatif olabilecek başka tarife görmedim ben. Superonline da hiç sınırsız tarife yok mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet uploadunda bir kota sınırı var. Sınırsız olarak bildiğim kadarıyla gece kuşu ve turbo button tarifeleri var. Gece kuşu standart gece bir saatten sabah bir saate kadar, turbo ise 24 saatlik olarak işliyor. Yakın zamana kadar turbo button download vardı, geçenlerde turbo button uploadda çıkmış aknye takılmadan kullanmak için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen cumartesi günü yine internet gitti bu sefer kablo ek yerinden oksitlenmiş iyi tarafı ile aynı gün içinde gelip çözüyorlar. Fiber varken ne olursa olsun fiber kullanılır geçmemek kabahat bence :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sol fiber'in tek kötü yanı yanında verdikleri uyduruk router cihazı... kendiniz kaliteli bir router takayım deseniz yapamıyorsunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini vermedikleri için.

onun dışında ping olarak ben (vdsl2) arkadaşla beraber CS oynarken genelde sol fiber kullanan arkadaşımdan daha düşük ping alıyorum yurtdışı server'larında, onu da belirtmemde fayda var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Routerı gerçekten rezalet. Ek ayarları kurcalayarak deneyemedim gerçide benim telefonu misal uçak moduna alıp, üstüne wifi açtığımda algılamıyor wifi ağını :S Halbuki iş yerinde falan us robotics vs gibi adsl modemlerle öyle bir dert yok.

Wifi kapsama alanı zaten tam bir rezalet. Bundan önce adsl kullanırken Linksys modemim vardı canavar gibi çekiyordu. Benim oda arka tarafta olmasına rağmen, evin taaa öte ki ucunda balkondan telefondan dahi wifiye bağlanabiliyordum. Şimdi so router daha merkezi tam evin ortasında hatta tvnin arkasında kurulu. Salon ve balkon civarı tamam yeterli oluyor ama benim arka tarafta wifi aparatını 1001 cambazlıkla uzatmalarla falan belli bi noktaya ayarladığımda anca tam verimi yakalayabiliyorum. Benim odanın balkonda tabletten girilmiyor bile... Laptop bi derece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50 GB sınır var upload' a. 75 GB paketi seçeceğim için çok sorun olmaz gibi.

50GB upload yine iyiymiş. Ben kullanırken 100gb download (sıkı durun) 10gb (on) upload kotası vardı. Torrent ve emule kullandığım için zırt diye bitiyordu. 50gb daha kontrol edilebilir bir upload en azından. Yine de keşke AKN olmasa, stres yaşamasak. Gecelik veya günlük sınırsız paketleri de daha fazla para kopartmak için yöntemler, pek çözüm değil benim gözümde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline fiberi bir kaç sene kullanmıştım ve memnundum. Bana verdikleri Pirelli modem de oldukça iyiydi. Fakat SOL'ın faturalara olmadık ücretler eklemek gibi bir huyu var, bu konuda dikkatli olun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sol fiber'in tek kötü yanı yanında verdikleri uyduruk router cihazı... kendiniz kaliteli bir router takayım deseniz yapamıyorsunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini vermedikleri için.

onun dışında ping olarak ben (vdsl2) arkadaşla beraber CS oynarken genelde sol fiber kullanan arkadaşımdan daha düşük ping alıyorum yurtdışı server'larında, onu da belirtmemde fayda var.

Bu düşük ping durumu senin özelinde öyledir. Ben ADSL, VDSL 2'den daha düşük ping alıyorum Battlefield 4'te, hem de az farklı değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok