AMD - ARCTIC ISLANDS (RX 400) - POLARIS MİMARİSİ!
1 1

Bu konuda 575 mesaj var

Fiyat olarak bakarsak an itibariyle başarısız olmuştur denilemez, hele 4 GB versiyon fiyatını da dikkate alırsak.

AMD'nin GTX 970'i hedef aldığı anlaşılıyor bu ürün ile.

Bu noktada GTX 970 hem daha pahalı an itibariyle(4 GB olanı dikkate alalım özellikle, 8 GB olan dahi ucuz da madem GTX 970 konu 4 GB olanı dikkate almak daha doğru böyle bir versiyonu da olacağı için), GTX 960 zaten tamamen değerlendirme dışı. Bu pencereden bakıldığında başarısızdır diye kestirip atmak doğru değil.

Ancak yakın gelecek için GTX 1060 elbette önemli, GTX 1060'ın fiyatı ve performansı bu kartın direkt olarak geleceğini etkileyecek ve AMD'nin de piyasa payının ne yönde değişeceğine işaret edecek veya yerinde mi sayacağını gösterecek bir konu.

Yani kısacası GTX 970'ten falan ziyade GTX 1060'ı takip etmek lazım. AMD bu kart ile en azından bir altı ay önce gelebilseydi keşke ve şu anda da bunun ikinci jenerasyonunu getirmek üzere olsaydı, nanometre falan değerlendirme dışı bırakılmak kaydı ile geç kalınmış bir görüntü de var ortada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 960 kullanıcısı ve 1080p/60hz optimizasyonu hedefleyen biri olarak, GTX 1060 çıksın, fiyatı belli olsun, belki upgrade düşünebilirim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende bir GTX680 kullanıcısıyım hatta oc model olduğu için GTX770 performansı denebilir. 1080p benimde bazım ve 144hz vs hedeflerim yok. GTX1070 diyordum ama fiyatı beklediğimden epey yukarda şimdilik. RX480 çıkmadan önce ki testler özellikler bi gazlama yaptı ama görülen testlerde bazen GTX970 gerisinde kalması çok düşündürücü. Hani şu sıra GTX970' lerinde 2. el fiyatları düşüyorken uygun bitane alıp eldeki kartı satmak ya da takaslamak veya da bir süre GTX1060/1070 bekleyip fiyatlarını takip etmek gerek gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CF testlerinde minumum fps pek iyi görünmüyor.
Sayfadaki İlk test olan Far Cry testine bakıyorum ortalamada 92 fps ile 480CF hem 1080'i hem de 1070'i geçmiş, hem de 10'ar 20'şer farkla fakaaat minimum fps' e bakıyorsun 480CF minimumda hem 1080'nin hem de 1070'in minimum fps'inin altında.

GTA V ve Witcher 3 testlerinde durum çok daha kötü. Project Cars'a zaten hiç bakma.

Bu da şuna geliyor 1080p de tek 1070 480CF'den daha akıcı, parası da aşağı yukarı aynı, güç tüketimi de yarısı.

Ben pek beğenemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim görüşüm bu kartın fail olduğu, en azından referans tasarımı ile öyle. Kim bilir, belki ilerde 8pin ve iyi soğutuculu modellerle daha iyi olabilir.

Bu arada Sapphire Nitro rx480'i duyurmuş. Gerçi sadece ekran görünütüsü var ama olsun, fikir verir.

http://i.imgur.com/SnI58ig.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://youtu.be/vazL57c4nq8

Yukaridaki linkte crossfire performansindan bahsedilmis...

Valla kart benim beklentilerimi karsiladi. Neden derseniz FPS TPS tarzi oyunları zaten oynayamiyorum. Genelde cok hizli olmayan strateji oyunlari hosuma gidiyor. En azindan oynarken rahatsiz olmuyorum. Bu tarz senaryolar icin kart fena degil.

Ayrica 1080p benim için yeterli diyenler icinde sanirim mutlu edebilir. Ornegin evimde denedigim tum üst sinif monitorlerde yazilari okuyamayinca çözünürlük dusurmek zorunda kaliyorum. 23 24 inc civari 1080p monitorler benim icin ideal ornegin.

Anladigim kadari ile kartin daha kucuk versiyonlari uretilecek. Referans tasarimin daha kucuk ve sessiz versiyonları uretilirse sahsim adina tam istedigim sey olur. Hatta bu yongaseti ilerleyen donemlerde APU icine gomulurse tam istediğim sey olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu olay da hoş değil, gözden kaçmasın, kartın PCI Express slotundan 75W üzeri çekme durumu ortaya çıkıyormuş, referans tasarım için sıkıntı verici bir durum:

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-480-polaris-10,4616-9.html

Kart slottan 75w üzeri çektiği birçok site tarafından gözlemlenmiş. Stabilite problemlerine yol açar gibi geliyor. + Overclock yapıldığında anakarta zarar verme tarzı durumlar olabilir. 

http://videocardz.com/61667/what-reviewers-say-about-radeon-rx-480-exceeding-pci-express-power-specifications

@

Güç tüketimi yüksek değil ama kart fırın, 83-84 derece seviyesine ulaşmış.

Not: Turuncu sitenin video incelemesinde GTA V ve Divison oynamışlar, GPU kullanımı anlık %10'lara düşebiliyor. Slot üzerinden fazla güç çekmesiyle ilgili olabilir, veya sürücü :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk nesil Pentium4lerin yanında gelen soğutucunun bloğu büyüklüğünde bir blokla aslında 83-84C normal gibi, referans tasarıma hiç bulaşmamak lazım en temizi.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha detaylı crossfire testi de bulabildim İngilizce olarak, rakamlar iyi görünse de, R9 290 crossfire ile yaşadığım kart kullanımının bir anda % 0 olması durumu burada da devam ediyor gibi, çünkü Witcher 3 mesela sorunlu baya bu yönde Witcher 3 testinde de ortalama FPS değerinin yüksek görülmesine rağmen oyunun pek oynanabilirliği olmadığından bahsedilmiş, yine testte kullandıkları diğer bazı oyunlarda da bu problemden bahsetti.

Direkt tabii benim yaşadığım sorunu anlatmadı ama çok benzer.

Bu PCI Express'ten fazla güç çekmesi durumu da hoş değil. Şu an için bekleyeceğim ben de. Bu durumlar tam netleşmeden yine bir sürü problemle boğuşmak istemiyorum kendi adıma.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eve şuan gelebildim karta dair bir toparlama yapayım:

Kartın performansı net olarak 980/390x seviyesinin altı, 970/390'in azcık üstü. Ancak sitelerin çoğu bu seviyeye erişebilmek için kimsenin iplemediği AotS, dx8 grafikli Hitman gibi oyunları kullanmak durumunda kalmış. Aynı incelemelere bir tane Project Cars ya da ayarları fullenmiş gta5, Tomb Raider atılsa durum eşitleniyor. Ancak birçoğu bunu yapmamış. Hatta bunları yapmayıp üstüne Battlefield gibi önemli oyunları da incelemelerinden çıkarmış. Tabi sonuç da düz 970'e karşı şöyle olmuş:

http://www.hardware.fr/getgraphimg.php?id=349&n=19 (hardware.fr'nin tablolarını forum desteklemiyor)

http://cdn.sweclockers.com/artikel/diagram/11614?key=78eddb7d991632d13f394bbf68352dac (sweclockers'ın tablolarını forum desteklemiyor)

perf_1080p.png

valuerevised.png

99thvaluerevised.png

perfrel_1920_1080.png

RX480_Review_Guide_DX11-pcgh.PNG RX480_Review_Guide_DX12-pcgh.PNG

RX-480-ABC-92.jpg

RX-480-ABC-93.jpg

Ortalamada %5 kadar 970'in önünde. Ama yukarda da söylediğim gibi bunların çoğunda Hitman, AotS gibi oyunların eklenmesi, bazı önemli oyunların çıkarılması, bazılarında ise ayarların düşürülmesi gibi durumlar var. Geçen yıl Fury X de gta5'te dağılmasın diye ultra ayarda test edilmemişti genelde. Benzer durumlar var yine. Mesela gta5'te AA'nın etkisini şöyle göstermişler:

gta-aa-scaling.png

Özet olarak performansı 970'le benzer seviyede. Anca Amd'nin sponsor olduğu ya da Amd kartların iyi sonuç verdiği bilinen oyunlarda 980 seviyesine çıkabildiğini görüyoruz. Zira bunun tam tersine 970'in ciddi şekilde gerisine düştüğü sonuçlar da mevcut. Zaten performansta bir dalgalanma olduğu da görülüyor. Bu da ayrı bir tartışma konusu.

Bunun haricinde en başından beri Amd'nin ön plana çıkardığı güç tüketimi durumu yeni nesil bir kart olması itibariyle felaket! Kart bariz maxwell seviyesinde kalmış. Hatta tam olarak Maxwell'i de yakayalamamış! :icon_think: Teorik olarak hesaplandığında da Pascal'ı yakalaması beklenmiyordu ama bir Pascal-Maxwell arası olur gözüyle bakılıyordu. Özellikle de Amd'nin "biz çok acayip teknoloji kastık, verimlilik 2,8 kat arttı!" laflarından sonra büyük bir ilerleme olacağı beklentisi garip değildi. Ben de böyle bir şey bekliyordum. Ama eldeki sonuç şöyle oldu:

http://www.hardware.fr/getgraphimg.php?id=352&n=1 (hardware.fr'nin tablolarını forum desteklemiyor)

http://www.hardware.fr/getgraphimg.php?id=352&n=2 (hardware.fr'nin tablolarını forum desteklemiyor)

perfwatt_1920_1080.png

Nano'nun gerisinde kalabiliyor olması bence rezalet. Çünkü Nano hbm kullanıyor ve verimlilik için çok uğraşılmış bir model olsa bile sonuçta 28nm. Ve şuan 20nm atlanıp bir sonraki noda geçilmiş durumda. Normalde 20nmde olsak belki biraz daha doğal karşılanabilirdi ama 14nm finfet üretim ile alınan sonuç buysa, Amd için durum çok vahim. İşlemci tarafındaki benzer bir gelişme olmuş ne yazık ki bu.

Tabi esas mesele kartın güç tüketiminde. Onun da bazı örnekleri şöyle:

http://www.hardware.fr/getgraphimg.php?id=351&n=1 (hardware.fr'nin tablolarını forum desteklemiyor)

power_load.png

power_average.png

power-rise.png

Kart için 150w tbp (tdp değil) dendiğinde, tdp gibi algılayıp "heralde 120-130 watt gibi bir güç tüketir, oc için de biraz boşluk kalır" diyorduk, ama kart garip şekilde 150 wattın üzerine çıkan bir güç tüketim tablosu çiziyor. Tabi bazı incelemelerde de bu durum belirtilmiş. Hatta kartın bazı sorunlara gebe olabileceği tartışılıyor şuan. Ama güç tüketimi konusu bize kendini şuan için ilk olarak hızaşırtma konusunda hissettirmiş görünüyor. Kart doğru düzgün oc olmuyor! Gördüğüm en iyi sonuç şu:

http://www.hardware.fr/getgraphimg.php?id=357&n=1 (hardware.fr'nin tablolarını forum desteklemiyor)

Geneli %10'un altında. Yani oc tarafı berbat durumda. Hatta bazı incelemelerde %5'i bile görmeden sistemin hata verdiğinden bahsedilmiş. Kart belli ki sınıra dayanarak üretilmiş. :icon_think: Bunu anladığımız bir diğer nokta da kartın sıcaklık durumu. Kart 232mm2 gibi nispeten küçük bir gpu olmasına rağmen ve yeni nesil üretim teknolojilerine göre düşük diyebileceğimiz 1250 mhz gibi bir hızla çalışmasına rağmen oldukça fazla ısınıyor.

RX-480-ABC-26.jpg

http://www.hardware.fr/getgraphimg.php?id=354&n=1 (hardware.fr'nin tablolarını forum desteklemiyor)

İşin garibi, kart pek serin olmadığı gibi pek sessiz de değil. Ya kartın/gpunun tasarımı başarısız ya da soğutucu tasarımı başarısız. Cıncık kadar gpunun bu sıcaklık değerleri ile aşağıdaki ses aralığında çalışması garip geldi:

http://cdn.sweclockers.com/artikel/diagram/11607?key=a92b1001ff6c618b42b45a19d2a0e16b (sweclockers'ın tablolarını forum desteklemiyor)

82418.png

fannoise_load.png

Ayrıca hızaşırtma yapmak kartın güç tüketimini ve sıcaklığını da dengesiz şekilde etkiliyor. Aşağıda stok hali ile oclu hali karşılaştırılmış, sonuç pek iyi değil:

rx480-clock1.pngrx480-clock2.png

Oc ile güç tüketimi de şu hale gelmiş:

poweroc-rise.png

Oc tabi ses tarafını da baya etkilemiş:

http://www.hardware.fr/getgraphimg.php?id=353&n=1 (hardware.fr'nin tablolarını forum desteklemiyor)

Son olarak kartın cf kurulumundaki durumu da şöyle gösterilmiş:

perfrel_1920_1080.png perfrel_2560_1440.png perfrel_3840_2160.png

Ölçeklenmesi iyi olmayan oyunlar çıkarıldığında teorik olarak olması gereken en iyi performansa yaklaşıyor tabi. :lol: Ama doğrudan 2. kartın getirisi nedir diye bakıldığında ancak 4k çözünürlükte %50'yi yakalamış görüyor. 2k ve fullhd çözünürlükte 2. kart %50'nin altında getirisi sunmuş. Tabi durum böyle olunca da 480 cf kurulumu 1070'in bile altında kalan bir performans sergilemiş. İşin kötüsü, en iyi şartlarda bile 1080'i tam olarak yakalayamamış. Yani 1070, 380 dolara bulunacak olursa, 480 cf kurulumundan çok daha yüksek bir f/p oranı sunuyor. Gerçi 480'in iki tanesi 480 dolar ettiği için, şuan 450 dolar seviyesinde bile 1070 daha yüksek f/p sunabilmiş görünüyor. 

perfdollar_2560_1440.png

Amd'nin "iki tane alıp cf yapın, 1080'i bile tokatlarsınız" söylemi de böylece yalan oluyor. Üstüne 2 kat civarı güç tüketimi, kartın daha fazla ısınması, klasik ölçeklenme sıkıntısı vs mevzular var. 1070 varken 480 cf'ın da pek bir anlamı kalmıyor yani.

Sonuç olarak elde 970 seviyesi performans veren, ona benzer güç tüketen, pek serin ve sessiz olmayan, aynı zamanda pek oc da olmayan 240 dolarlık bir kart var. Ne yazık ki beklenen kart olmamış. Zira beklediğimiz kart daha çok 980'e yakın, genelde onunla kapışan belki biraz altında kalan bir karttı. Bunun da 8 gb olanı 230 dolar, 4 gb olanı 200 dolar olarak gelecekti. E tabi güç tüketimi tarafında böyle abukluklar, sıcak ve gürültülü çalışma gibi durumlar da beklenmiyordu. Bunlara bağlı olarak oc potansiyelinin de daha iyi olması bekleniyordu. Ama hepsi yalan olmuş görünüyor. Elimizde yalnızca fiyat avantajı bulunuyor ki; o da kendini daha çok 200 dolar olması beklenen 4 gb bellekli modelle gösterecek gibi.

perfdollar_1920_1080.png

Tpu burada 8 gb olan modelin performansını referans alıp 200 dolara göre oranlamış. Bu biraz yanlış olmuş. Çünkü Anandtech'e göre 4 gb bellekli model az da olsa 8 gb bellekli modelin gerisinde kalıyor.

82390.png 82392.png 82396.png

82406.png 82402.png 82408.png

O yüzden yukarda verdiğim f/p tablosunda 4 gb bellekli model biraz daha güçlü gösterilmiş. Ama çok da sorun değil. Sonuçta performans farkı uçuk değil. Tabi 4 gb belleğin yeni nesil oyunlarda sorun çıkarma potansiyeli mevcut ama fullhd için bu bu pek de geçerli değil şuan için. O yüzden benim gibi fullhd çözünürlükte kullacak olanlar 4 gb bellekli modeli alıp mutlu mesut yaşayabilir. Tabi ek güç girişi artırılmış özel tasarım kartları beklemek şart. Stok haliyle tasarım olarak pek iyi durumda olmadığı belli. Hem 2 hafta sonra netleşecek olan 1060'ı da görmek fena olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

radeon.com isimli site açmış AMD . 

Özellikle güç gereksinimi hayal kırıklığı oldu benim için . CF yapılır belki diyordum ama vaz geçtim. 

Sürücülerin epey düzeldiği yazılıyor , ama hala özellik seti olarak gerisinde Nvidia 'nın. Bu Amd yaklaşırken, nvidia yine arayı açıyor. Yine de ümitliyim AMD 'den  . 

@@mamad teşekkürler, çok güzel özetlemişsiniz önemli noktaları , incelemeleri okumama gerek kalmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton

Rica ederim. :)

Radeon.com haberini de vermeyi unuttum. Site şimdilik pek iyi durumda değil. Zamanla oturacaktır.

Amd'nin yeni ürün isimlendirme şekli de açıklığa kavuşmuş. Tamamen Nvidia'nın çakması olmuş desek yeridir. Üst modellerde RX takısı var, alt modellerde yok.

AMD-Radeon-RX-400-series.jpg

Amd sondaki 0 ve 5 rakamı önemli. Çünkü kartın revizyonunu gösteriyormuş. Onun haricinde ortadaki rakamlar da kartın veri yolunu gösterdiği için yine önemli görünüyor. Videocardz da bir tablo ile göstermiş:

4lW4AA.png

Bugünün bombası 4 gb bellekli 480'in üretimine son verildiği haberi! Daha kart piyasaya çıkmadı bile! :lol:

https://forums.overclockers.co.uk/showpost.php?p=29714389&postcount=57

Kar payı düşük olduğu için üretilmeyeceği söylenmiş. Ama esas başarılı olacak model de oydu. Ben de alırsam -ki şu saatten sonra pek düşünmüyorum- 4 gb bellekli modeli almayı düşünüyordum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet incelemeleri okuduktan sonra kanatim su oldu malesef amd yine fena cuvallamis. Her seferinde bu 5870 da yaptiklari gibi bir hamle umut ediyoruz. Eger kartta bir numara yoksa basinin spekulasyon yapip karti bir sekikde sisitmesinin onune gecilmesi lazim Amd insanlarin gozunde bir derece daha deger kaybetti bence. Bende dahil bir cok kimse biraz eli yuzu duzgun kart ciksa destek olmak icin bile almaya hazir ama yok olmuyor iste... NV tekel oldu iyice basimiza

mamad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Serhan'la iletişimde olarak MSI gaming X 8 GB 1070 modelini aldım. Yardımları, yönlendirmeleri sayesinde vatan bilgisayardan alabildim. 1922 TL ye aldım, yurtdışından 300 TL ucuza almak bana mantıklı gelmiyor, sonuçta elektronik parça ve aradaki fiyat farkına garantili ve hızlı bir şekilde karta sahip oluyorsun.

Gel gelelim asıl probleme :) Yılların işlemcisi AMD FX 4100 ile nasıl bir performans verecek hiç bir fikrim yok.

Edit: Yanlış konuya yazdım ama iyi de oldu, 1070 i bugün getiremedik bayramdan sonra derlerse 480 ve 27" freesync monitorle eve gelirim. Bozuk gtx 570 den hangi karta geçersem mutlu olacağım kesin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Serhan'la iletişimde olarak MSI gaming X 8 GB 1070 modelini aldım. Yardımları, yönlendirmeleri sayesinde vatan bilgisayardan alabildim. 1922 TL ye aldım, yurtdışından 300 TL ucuza almak bana mantıklı gelmiyor, sonuçta elektronik parça ve aradaki fiyat farkına garantili ve hızlı bir şekilde karta sahip oluyorsun.

Gel gelelim asıl probleme :) Yılların işlemcisi AMD FX 4100 ile nasıl bir performans verecek hiç bir fikrim yok.

Edit: Yanlış konuya yazdım ama iyi de oldu, 1070 i bugün getiremedik bayramdan sonra derlerse 480 ve 27" freesync monitorle eve gelirim. Bozuk gtx 570 den hangi karta geçersem mutlu olacağım kesin.

RX 480 + MG279Q 3500 TL'ye çıkarsın mağazadan GTX 1070 ve PG279Q ile 5500 TL'ye çıkarsın, değerlendir kendin artık durumuna göre.:)

Benim canımı sıkan iki konu var RX 480 ile ilgili birincisi nesillerdir devam eden çerçeve hızlandırma meselesinin halen halledilememesi, nasıl birşeydir yani bu hala, yeter artık dedirttiriyor.

İkincisi ise PCI Express slotundan fazla güç çekmesi, böyle bir tasarım hatası var ise nasıl görülmez bu, olacak iş değil. Bunlara ciddi canım sıkıldı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 1070 alıp Freesync monitör almanın pek bir manası yok, G-Sync alınamıyorsa standart bir 60Hz IPS monitörü daha ucuza alabilirsiniz. Ya da RX480 ile birlikte 1080p bir freesync monitör alınabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

480 'in durumu kurtaran tek yanı VR performansı gibi görünüyor. Ancak VR kullanan da performansa öncelik veriyor, zaten 1080 'e, en kötü 1070'e  bakar.

Fiyata oynayacaklar şu andan sonra. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

480 'in durumu kurtaran tek yanı VR performansı gibi görünüyor. Ancak VR kullanan da performansa öncelik veriyor, zaten 1080 'e, en kötü 1070'e  bakar.

Fiyata oynayacaklar şu andan sonra. 

Zaten siz de söylemişsiniz ama ek olarak şunu söyleyeyim; 480'in vr performansını neredeyse umursayan olmamış. Amd sürekli o konuyu gündeme getirdiği için nezaketen steam vr test sonucu koyanlar olmuş ama o kadar. Bu kartı kimsenin vr için almayacağı ortada. Vr pahalı iş. Bu kartın pazarlama mantığına ters.

Bu kartı esas kurtaracak taraf, ucuz olması. 240 dolara da çok çekici değil. 200 dolarlık 4 gb bellekli model yıldız olacakken onun da üretilmeyeceğine dair sesler yükseliyor.

Bence Amd de durumun çok net olarak farkında. Bu tip kartlar ardından firmalar kart üzerine konuşup biraz daha pohpohlarlardı. Ama Amd tam tersine "sakın sesinizi çıkarmayın, belki durumu anlamazlar" der gibi bir sessizliğe gömülmüş durumda. En azından çok acayip vr performansı sunuyoruz falan demesini bekleyebiliriz ama orda 970'in bile azcık gerisinde çıkıyor genelde sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Farklı bir teste mi bakıyoruz ? Benim gördüğüm testte vr performansı 980'in biraz üzerindeydi . Önemi yok ama , VR kullanacakların bakacağı bir kart değil. O da tek bir benchmark, ne kadar gerçeği yansıtıyor bilmiyoruz.

Esas soru , 14nm geçtikleri halde neden güç tüketimi performansa göre bu kadar yüksek ?

8gb lık versiyon ne kadar 200usd e yakın olursa , o kadar şansı var.  Ultra OC li modelleri olur belki diyordum -14nm e güvenip- ama görünen o ki , orda hiç şansı yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok