Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Güncelleme sırasında cihazda SD kart takılı olursa sıkıntı yaşanabiliyormuş (güncelleme %44'te takılabiliyormuş). Normal bilgisayarda zaten olma ihtimali düşük ama tablet güncelliyorsanız kartı söküp öyle güncellemenizi öneririm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar değişikliklerden sonra eninde sonunda bir Win10.1 çıkacak gibi geliyor bana :)

Bu kasım güncellemesi şeklinde incremental update olayı olacağını söylemişti MS zaten. Bu gelen SP1 gibi düşünülebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Laptopa kurulması 2 saat kadar sürdü. Sonra tablete kurdum, 10 dakika sürmedi. SSD farkı olsa gerek diye düşündüm. Sizde kurulum ne kadar sürdü? Diğer forumda yine Windows'lu tablet kullanan bir arkadaş var, onda da çok kısa sürmüş kurulum, hatta kurulmadı zannetmiş.

@@lawnmower Patch'le ilgili changelog'u okudun mu?

Demek ki bundan gayı moderasyonda önüm açık. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Laptopa kurulması 2 saat kadar sürdü. Sonra tablete kurdum, 10 dakika sürmedi. SSD farkı olsa gerek diye düşündüm. Sizde kurulum ne kadar sürdü? Diğer forumda yine Windows'lu tablet kullanan bir arkadaş var, onda da çok kısa sürmüş kurulum, hatta kurulmadı zannetmiş.

Demek ki bundan gayı moderasyonda önüm açık. :D

3 laptopa kurdum. Birinde 7 8 dakika birisinde 10 dakika bir tanesinde de 20 dakika kadar surdu...

Menulerin tepesine renk secenegi gelmis. Sag mouse menusu sacma sapan hale gelmis. Bir değişiklik var ama ne olduğunu tam anlamadim. Birde metro arayuzu bir blok daha genisliyor zannedersem...

Sahti sahbaz olmus anlayacaginiz...

Bilgisayari cok dolu olmayanlar bence sifirdan kurulum yapsinlar. Acilis zamani fark ediyor sanki...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben güncellemeyi yükledim, bende menuler hala beyaz.Temiz kurulummu yapmak gerekli?

Kisisellestirmeden acilacak renklendirme. Default hali beyaz olan...

Sag tik menusu eski sarimtirak renk miydi ilk baslarda. Yoksa guncelleme ile mi oldu hatirlayan varmi. Bendeki yamali bohca gibi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kişiselleştirmeye giriyorum burada renkler altında yüksek karşıtlık temaları var burdan değiştirmeyimi kastediyorsun ? yoksa yeni bir menü başlığımı var?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm gün ara ara denetle dedim ama güncellemeyi vermedi bir türlü. Yukarıdaki linkteki 1. maddeden dolayı mı acep. Yeni ankart terfisi sonrası önce 8.1 sonra 10'a upgrade şeklinde kurduğum işletim sistemi daha 3 haftalık falan. Yani son 31 gün içinde kurulmuş durumda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende çerçeve renklendirmesine taktım kafayı bulamadım. Şimdi temiz kurulumda yapmak istemiyorum ASUS laptopuma . Driver mırayvır,birde servis işi çıkar diye korkuyorum yeni olduğundan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende çerçeve renklendirmesine taktım kafayı bulamadım. Şimdi temiz kurulumda yapmak istemiyorum ASUS laptopuma . Driver mırayvır,birde servis işi çıkar diye korkuyorum yeni olduğundan.

Ayarlardaki kisisellestirme seceneginde baslat menusu ivir zivir renk goster diye bir secenek vardi ya ona menülerin ust kismini da eklemişler mattah bir sey degil. Renk seçince pencerelerde renkleniyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güncellemeyi henüz alamayanlar, Densha'nın bahsettiği Media Creation Tool'u denesin. 3 GB'lık güncel ISO'yu indirip, bu imajı Rufus'la USB belleğe yazıp, Windows altında kurulum uygulamasını çalıştırarak sistemi güncelleyebiliyorsunuz. Dosyalarınız, aygıt sürücüleriniz ve kurulu uygulamalarınız aynen kalıyor, dilerseniz sıfırdan kurulum da yapabiliyorsunuz tabii. Evde birden fazla bilgisayar varsa bu yöntem kotanızı da korur :)

Dün akşam bu şekilde denedim ve güncellemeyi tamamladım. Ancak Lenovo'nun bir sürücüsüyle uyumsuzluk çıkardı güncelleme, sürekli hata mesajları almaya başlayınca Acronis'le aldığım yedeğe döndüm. Biraz daha bekleyeceğim güncellemeyi uygulamak için...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün evde olduğum için ofisteki pc'leri kontrol edemedim. Bugün daha pc'leri açar açmaz yeni güncelleme geldi. Ama evdeki pc'de tık yok. Gerçi çok da mühim değil. Sıfır kurulum yapacağım üşenmediğim ilk boş zamanımda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güncellemeyi henüz alamayanlar, Densha'nın bahsettiği Media Creation Tool'u denesin. 3 GB'lık güncel ISO'yu indirip, bu imajı Rufus'la USB belleğe yazıp, Windows altında kurulum uygulamasını çalıştırarak sistemi güncelleyebiliyorsunuz. Dosyalarınız, aygıt sürücüleriniz ve kurulu uygulamalarınız aynen kalıyor, dilerseniz sıfırdan kurulum da yapabiliyorsunuz tabii. Evde birden fazla bilgisayar varsa bu yöntem kotanızı da korur :)

Dün akşam bu şekilde denedim ve güncellemeyi tamamladım. Ancak Lenovo'nun bir sürücüsüyle uyumsuzluk çıkardı güncelleme, sürekli hata mesajları almaya başlayınca Acronis'le aldığım yedeğe döndüm. Biraz daha bekleyeceğim güncellemeyi uygulamak için...

Hocam böyle yapınca normal bir update gibi kısa mı sürüyor yoksa ilk windows 10 yüklediğimiz gibi uzun mu sürüyor?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim ofisteki pc'de gayet kısa sürdü. (Najaz'ın yöntemiyle kurmadım yalnız normal kendi update etti.)

Farkettiğim bir şey için uyarayım. :!  Eğer daha önce sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakarak kurduğunuz bir sürücü falan varsa güncellemeden sonra sürücü zorlaması tekrar aktif olduğundan sistem sapıtıyor. O aygıtlar da çalışmıyor. Sürücü zorlamasını başlangıçta tekrar devre dışı bırakmak gerekiyor. Öyle yapınca normale dönüyor sistem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok