Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Vulkan standart olmayi basarabilirse gelecekte...

https://www.khronos.org/vulkan

vulkan'ın yakın zamanda adı değişti ve arkasında amd vardı sanırım, söylendiği gibi aaa yapımcılar wintel'in yerleşik teknolojileri dışında bir şeyi önemsemiyorlar, teknik zorlukların yanında gelenekleşmiş bu "ticari ittifak" da önemli, o açıdan vulkan'ı da takacaklarını sanmıyorum. mantle destekleyen oyunların sayısı bile bir elin parmaklarını geçmedi maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DX kadar kolay değil, daha çok emek gerekiyor bildiğim kadarıyla.

ps3'te de bunu bahane etmişlerdi, ağlak adamlar bunlar  :P arkasında ms olmayan framework ve api'ı api'dan saymıyor herifler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eski forumda sanki grafikle ilgili konuşmaya çok yetkin birkaç kişi vardı, isim hatırlamıyorum ama buradalarsa yazarlar sanırım.

Onlardan birisi Sky idi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuşulur grafik meselesi de. Olay devlerde bitiyor. DX 12 de Dx12 diye tutturursa yapacak bişi yok. Ya da oturacaksınız tüm oyun altyapınızı konsola kaydırıp bilgisayarda oyunu bırakacaksınız gibi bir durum var.

Bu arada Skylake ile win 7 ve 8 kullananlar 2017 hazirandan sonra bazı güncellemeleri alamayacaklar ama daha eski sistemlerde sorun yok. Dün techreporttaki yorumlarda gördüyseniz orada bir yazım hatası yapılmış. Skylake-compatible update değil skylake-incompatible update yazması gerekiyordu. 

Neyse. Zaten windows 10 a geçmişler için sorun değil de windows 10 a geçemeyecek sistemler için sorun olur onda da skylake diye tutturmanın manası olmaz herhalde. Zaten skylake buglu :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

win10'un da tabletimsi gui'si beni bozuyor yaw. ms tam bir öküz, desktopla mobil os'in arayüzünü birbirinden ayırmak bu kadar mı zordu?  :icon_mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 8 den her türlü daha iyidir bu arayüz. Tek gıcık olduğum taraf windows update ayarlarının detayının kaçmış olması o kadar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

/8'den iyi ama hala 7'den kötü. kutu kutu pense "flat" kullanmak istemiyorum belki ben mecbur muyum ya? Bir de app kısmı var mobil, eski usül add/remove programs var bildiğimiz win32 uygulamalar için, bu ikilik nedir aga, ayarlarından tut her şeyine böyle bir saçma durum var. ikisi bir arada resmen. misal win+r'ye eventvwr yazınca yine event viewer açılıyor kök aynı nt6.0 ama yanda bir de ios çakması var derme çatma, bunu sevmiyorum şahsen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bugüne kadar bin çeşit gereksiz versiyon çıkarırlar home, pro, ultimate bilmem ne ama win10'a gelince ortaya karışık çorba al mobil gibi kullan işte ne sanki?(!)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eski forumda sanki grafikle ilgili konuşmaya çok yetkin birkaç kişi vardı, isim hatırlamıyorum ama buradalarsa yazarlar sanırım. 

Kukremici gibi nickli bir üye vardı yanlış hatırlamıyorsam. 

Arka planda Win10 'a sürekli güncelleme geliyor , ufak tefek ekler yapılıyor. Mesela Android teloefonda cortana varsa, W10 'dan SMS gönderilebileyormuş. 

Email uygulamasında , shift ile çoklu mesaj seçilemiyordu. güncellemelerle düzeltmişler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kukreknecmi adamın nicki ya, her defasında yanlış yazıyorsun :lol:

mamad vardı bir de...

ben ne zaman güncelleme arattırsam birşey çıkmıyor, hiç kapatırken updating yazısı falan da çıkmıyor. ne zaman oluyor bu güncellemeler anlamadım :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir arkadaş da onlu sistemde çalışan cpu tasarladığını iddia ediyordu, bir gün söze "sevgili einstein'ın da dediği gibi" şeklinde girmişliği vâki..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 güncelleme sistemi hakkatten sinir bozucu. İyice derinlere girip tamamıyla kapatacağım güncellemeleri sonunda o olacak.

http://imgur.com/ad0pASF

Ek. İşin kötü tarafı şirketteki bilgisayarı geçen bir boşlukta güncelledim, daha da sinir olacağım galiba :(.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar,

Bu güncelleme konusu windows10'da çok yakıyor yakacak, MS'un yanlış yapıp sonra geri çektiği düzeltip tekrar sunduğu bir windows dünyasında bir bilgi işlem'ci olarak heleki türkiyedeki kullanıcı kitlesini düşününce dertsiz başa dert olarak bakıyorum, kısa vadede olmasada uzun vadede kesin kez windows'ta paçayı sıyırıp LINUX'a geçmeyi eğlence içinde konsol'a taşınmayı düşünüyorum.

MS'un bu bombaları başına çok iş açacak ama önce kullanıcı tarafındaki power'ın dolmasını beklemek gerekecek, vakti geldiğinde MS'a esaslı bir geçirmasyon olacağı kanaatindeyim, bekleyip göreceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kaldı ki bilgisayara alışan biri için konsola geçmek büyük dert... pc'ci adam konsolla yapamaz.

O kişiden kişiye göre değişir. fx 5200 ile oyun oynamaya alışmış bi PC güruhu var 12fps ile bile yağ gibi aktığını söyleyen falan.

Bu kişiler konsola geçince oh be ne rahatlıkmış falan diyolar.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FX5200 temiz ise tam arşivlik br karttır :mrgreen: , tekmelik kartlar HD3470/4450/5450 , Nvidia Geforce 6100, GT210/GT420 kartlar olabilir çünkü bu kartlar hala bir çok son kullanıcıda var. :icon_mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FX 5200 athlon 1.4 ile birlikte AMD VIA hibrit çipsetli bir anakartta kullanılmalı mümkünse CPU sıcaklığı adam gibi ölçülmeyen bir sistem olmalıdır. Tekme üzerine tekme yemesi için. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FX5200'e kızamıyorum, elimdeki 9800XT'ye kızıp satmıştım sonra idarelik bir arkadaşın Leadtek 64mb Fx5200 kartı ile 6-7ay kadar idare etmiştim, hey gidi günler o kartla farcry'ı  ezberleyecek kadar oynamışlığım vardır, o sebepten kızamıyorum.  ama FX serisi gerçekten berbat bir seriydi.

Bu windows 10'da son sürümü hala denemedim, Bu hafta sonu win7-win8 oem keyi olan bir kasa birde notebook'la kurulum deneyip bakacağım, eğer çözmüşler överim yok hala  upgrade ile diretiyorsa işimiz iş...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Off parasiz donemlerimde elime gecmisti bir fx5200, 24 saat icerisinde elden cikarabilmistim neyseki :) Radeon 9000pro almistim yerine (asagi yukari ayni fiyatlardi diye hatirliyorum), cok daha iyidi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir arkadaş da onlu sistemde çalışan cpu tasarladığını iddia ediyordu, bir gün söze "sevgili einstein'ın da dediği gibi" şeklinde girmişliği vâki..

Onlu sistemde calisan CPU'lar zamaninda varmis, o yeni bir sey degil. Bu arkadas "sekar" adi altinda uclu mantikla calisan bir islemci tasarliyordu, hatta tasarimi bitmisti, urettirmek icin yollamisti soyledigine gore. Kuran'daki 19 mucizesi ile falan da bir ilgisi vardi ama hatirlamiyorum.

Asagidaki videoda islemci tasariminin arkasindaki matematigi ve mantigi uzun uzadiya anlatmis. Her gencin, dusunen her insanin seyretmesi ve ibret almasi gereken ornek bir calisma. Ben maalesef hayatimi Batinin carpik matematik ve muhendisligini ogrenip uygulayarak harcayip gidiyorum, ama genc nesil icin cok gec degil.

ObiWan and analog beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anam coşmuş bunlar. :) . iyi kahkaha attım izlerken. Apple 'ın sahibi olan Cat Stevens gibi birşey geçiyor arada. 

O başlığı hatırladım şimdi. İlginci, baştan saçma olan bir iddianın forumda sayfalarca tartışılmasıydı. 

windows a dönersek ;

Windows bir hata verdiğinde, bir pencere açılıyor ve soruna çölzüm aranıyor gibi birşey yazıyor. Bugüne kadar bir derde derman olduğunu görmedim. Hiç bu yolla çözüm bulan var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windowsun hata cozme mevzusu bir kere olsun benim sorunumu cozmedi. Intette sikinti olunca da cikiyor, duzelteyim mi pasam? Diye soruyor. Duzelt dersen ethernet adaptorunu kapatip aciyor. Bunun da daha bir kere ise yaradigini goremedim.

Erke donengeci vardi bi, o ne oldu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok