Bilgisayar masası önerileri
2 2

Bu konuda 419 mesaj var

31 minutes ago, T800 said:

@Definitive

Pencereden yansıma olmuyor mu bu şekilde monitöre ? 

Monitör parlak değil, HDR da açık. Cepheden de doğrudan güneş gelmiyor, günde yarım saat civarı doğrudan güneş var. O durumda da jaluziler karartmalı olduğu için gerekirse kapatıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 04.08.2023 at 09:51, JardeL said:

Ben de bu IKEA hack isine girdim ama stok sorunu geciktirdi isi... SALJAN tezgah + ALEX keson + ADILS masa ayagi ile kuracagim setupi... Kesonlar ve ayak tamam ama tezgah online stokta kalmamis... Zam ustune zam geliyor her gun, keske daha evvel girseydim bu ise... 

TpRUxHH.jpeg 

Ws520hi.jpeg

Tezgahi kesonlarin bir tik onune dogru cikardim cunku kablolari arkadan gecirmem gerekiyor... Kesonlarin ustune yukarida bir yerde resmini attigim cift tarafli kopuk bant yapistirdim... Masa ayagina gerek yokmus aslinda bu boyuttaki tezgah icin... 

Gerekenler;

1.  Prizi ayak altindan cekecek bir cozum
  2.  Duvara LED/neon paneller/suslemeler
  3.  32" OLED monitor :cry:
Omfs, wazzap, Najaz and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, JardeL said:

Onun da çözümü ya masa tablasının altına ya da duvara çift taraflı bant olabilir.

Benim evde bazı yerlerde kullandığım viko çoklu prizleri bu şekilde kullanıyorum. Normalde çoklu prizin zaten duvara vidalanması için ayrı bir parçası oluyor. O parçayı vidalamak yerine çift taraflı bantla yapıştırıyorum. Böylece çoklu prizi yerinden çıkarmak gerekirse o parça duvarda ya da masada kalıyor, prizde rahatça çıkarılıyor.

Mono and JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, JardeL said:

Prizi ayak altindan cekecek bir cozum

Zamanında ucuz bulunca şunlardan adetli almıştım. Masanın alt kısmına sabitleyebileceğin aparatıyla beraber geliyor:

Viko Multi-let 6'lı Grup Priz Şok Korumalı Topraklı Çocuk Korumalı 1.5 Metre - 90117632

IKEA Idasen masa tablasının altına şu şekilde sabitledim:

97kqzil.jpg

JardeL and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, JardeL said:

TpRUxHH.jpeg

Ws520hi.jpeg

Tezgahi kesonlarin bir tik onune dogru cikardim cunku kablolari arkadan gecirmem gerekiyor... Kesonlarin ustune yukarida bir yerde resmini attigim cift tarafli kopuk bant yapistirdim... Masa ayagina gerek yokmus aslinda bu boyuttaki tezgah icin... 

Gerekenler;

3.  32" OLED monitor :cry:

Çok başarılı olmuş. Masa arkasına bakan şerit led düşünebilirsiniz. Monitör için mutlaka kol bakın daha derli toplu ve alandan tasarruf olur. Güzel günlerde kullanın. 

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Metro'da 300TL'ye gorunce Philips'in su prizinden aldim; [ https://www.trendyol.com/philips/philips-sps1040b-51-4lu-2-metre-kablolu-1050-joule-anahtarli-akim-korumali-priz-beyaz-p-49971161 ] ... Bunlarda asma aparati cikmadi kutudan ama... Cift tarafli kopuk bant ile duvara yapistirma, duvara sabitleme aparati olmayinca, mantikli geldi... 

@SEP Kaliteliymis yalniz, arkasi acik masalar icin daha iyi gibi...

@NajazHocam senin su Piranha Sese Duyarlı Ambiyans Aydınlatmanin performansi nasil?.. :D 

Isiklandirma isi de ayri dunya...

Su neon isik cok hosuma gitti ama vermem o kadar para; [ https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09HH1BL48/ ] ... 

Su da hos mesela; [ https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09XGZTYQW/?th=1 ] ... 

Ama tabii odayi da Esenyurt minibusune cevirmemek lazim... :D 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, JardeL said:

@NajazHocam senin su Piranha Sese Duyarlı Ambiyans Aydınlatmanin performansi nasil?.. :D 

Kendinden bekleneni yapıyor :) Monitörün arkasına yapıştırarak kullanacaksan hoş bir ambians yaratabilirsin. Lakin masanın arkasını çepeçevre donatayım dersen, kutudan çıkan 4 adet 22 cm'lik şerit yeterli gelmeyebilir. Uzunluğunu kendin ayarlayabileceğin led şeritler daha uygun olabilir masaya yapıştırılarak kullanılacaksa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Priz için böyle çoklu15 li priz acaba var mıdır ? düz olsun istiyorum birde sadece priz. :D Kalkıp birkaç bin lira da olmasın yani ekonomik olsun. Fiyatı 3 haneyi geçmesin. :D 

1. pc

2. monitör

3. ses sistemi

4. notebook adaptörü

5. modem adaptörü

6. router adaptörü

7. masa üstü aydınlatma kablosu

8. çoklu usb adaptörü

9. havya ısı tabancası 

10. lcd alt ısıtıcı

11. dremel

Yani yok 7 li var birde 3 + 3 şeklinde prizler bende resmen tren yapılmış şekilde ve artık yeter. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle herşeyi tek bir kaynağa bağlamak çok saçma.

Bende bütün prizler zaten surgemaster olmak üzere (belkın) en yüksek öneme sahip aletler (fiyatı 20k yı aşan :P ) regülatöre bağlı. Regülatörün zaten belli bir kapasitesi var ona pc ps5 tv gibi aletler bağlı. Bu regülatör genel prize bağlı modem ve router ayrı bir çoklu prize bağlı. Bunların hepsini gene akıllı prizlerle kontrol ediyorum. Gece yatarken mesela regülatörü kapatırım. Gene fırtına çıkarsa kapatıyorum arada. Öte yandan modem router hep açık kalır evde net kesilirse ayaklanma çıkacağı için. 

Yukarıda olduğu gibi kasayı masanın kenarına dikmekte çok saçma deprem falan olursa o kasa direk aşağı uçar.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

1 saat önce, Squall said:

Yukarıda olduğu gibi kasayı masanın kenarına dikmekte çok saçma deprem falan olursa o kasa direk aşağı uçar.

Deprem bir yana, masanın üzerinde gereksiz yer de kaplıyor; kıymetli bir alanı işgal ediyor kasa. Böyle yayıncılıkla uğraşan, "yanardönerli kasam, oyuncu koltuğum kadrajda illa ki gözüksün" diyenler genelde kasayı masanın en görünür yerine koyuyorlar. Bizim gibi faniler içinse en uygun yer masanın altı :)

Najaz tarafından düzenlendi
Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Definitive said:

@Orçun

10'lusunu gördüm ama 15 falan dedin mi o fiyatlarda hiç rastladığımı hatırlamıyorum.

Bunu alıp diğer uçtan delik açıp bir 10 lu daha trenlersek tamamdır. :D 

3 saat önce, Squall said:

Öyle herşeyi tek bir kaynağa bağlamak çok saçma.

Bende bütün prizler zaten surgemaster olmak üzere (belkın) en yüksek öneme sahip aletler (fiyatı 20k yı aşan :P ) regülatöre bağlı. Regülatörün zaten belli bir kapasitesi var ona pc ps5 tv gibi aletler bağlı. Bu regülatör genel prize bağlı modem ve router ayrı bir çoklu prize bağlı. Bunların hepsini gene akıllı prizlerle kontrol ediyorum. Gece yatarken mesela regülatörü kapatırım. Gene fırtına çıkarsa kapatıyorum arada. Öte yandan modem router hep açık kalır evde net kesilirse ayaklanma çıkacağı için. 

Tabi mantıklı değil bu sistem. Ama oda da 1 tane buat var oradan da 1 tane priz çekmişler. Zaten hani sobadır klimadır vs takılı değil. Bu yukarda saydıklarım totalde en fazla 2000 watt çekerse çekiyordur o kadar. O da yani hepsi tam yükte olacakta falan. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Squall said:

Ucmuyor... :D O kasa skindirik eski tip bilgisayar masasinin uzerinde 6 Subat depremlerini yasadi, birsey olmadi cok sukur... 

Ben masa ustunde gozumun onunde olmasini seviyorum... Bir de 4080'e guc adaptoru taktigim icin surekli gozumun onunde olmasinda fayda var... :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten o kasanın dolu ağırlığı 20kg falandır damacana uçmazsa o da uçmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 07.03.2024 at 11:05, JardeL said:

1. Rossman'da sunu buldum, tam aradigim urunmus, prizin arkasina ve duvara yapistirdim miss gibi oldu;

9ff1e61ea9e0286495137dc618aa17815a29e380

2. Amazon'dan sunu aldim ama simdi bunu nereye koymaliyim onun derdindeyim... Tezgahin duvara bakan kismina mi yapistirsam yoksa monitorun arkasina mi bilemedim... :icon_think: Ayrica uzun oldugu icin kesmem lazim ama kestikten sonra diger kisimlari nasil kullanacagiz onu da bilmiyorum... 

71LiMrcpKZL._AC_SL1500_.jpg

JardeL tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok