Amazon Alınası Ürünler
4 4

Bu konuda 1.502 mesaj var

Ürün gerçekten ucuz. Ben bile acaba 3 TB WD My Cloud NAS ım için yedek ünite olarak alsam mı diye düşünüyorum. Ancak Amazondaki yorumlar pek iç açıcı değil, 49 yorumun % 37 si tek yıldız vermiş çeşitli gerekçelerle ki yavaş olduğu yönündeki şikayetler hoş değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@sgi : USB'den bağlantı kolaylığının olmaması derken neyi kastediyorsun? 

Cihazı doğrudan bilgisayarın usb portundan bağlayamıyorsunuz, cihaza erişmek istediğiniz bilgisayara uygulamasını kurmanız gerekiyor yanlış bilmiyorsam. Yani, usb den herhangi bir bilgisayara taktım, bilgisayarımda atıyorum E diski olarak göründü olayı yok bunda, yanlış bir bilgi vermiyorumdur inşallah.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar 50$ lık gift card aldım 10$lık indirim kazandım lakin aktif etmek için apply yapıyorum sayfada amazon storecard a giriş istiyor. Giriyorum acount şifrem ve adımla Türkiye adresleri yok sırf US. Nasıl balance a yüklenen 10$'ı hesaba yükleyebiliyorsunuz acaba apply kısmına girince?

Edit: Çözüldü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cihazı doğrudan bilgisayarın usb portundan bağlayamıyorsunuz, cihaza erişmek istediğiniz bilgisayara uygulamasını kurmanız gerekiyor yanlış bilmiyorsam. Yani, usb den herhangi bir bilgisayara taktım, bilgisayarımda atıyorum E diski olarak göründü olayı yok bunda, yanlış bir bilgi vermiyorumdur inşallah.

Öyleyse büyük rezillik, satın alma kararımı gözden geçirsem iyi olacak gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyleyse büyük rezillik, satın alma kararımı gözden geçirsem iyi olacak gibi. 

Ben de az önce bütün yorumları hızlıca bir gözden geçirdim iş ciddiye binince, birkaç kişi direkt kutudan arızalı çıktı yazmış, bilmiyorum belki kurulumu beceremeyip diske erişememişlerdir, bazıları yazılımı çalıştıramadım demiş, yine becerememiş olabilirler, bazıları yazılım düzgün çalışmıyor, olması gereken bazı özellikler çalışmıyor yazmışlar. Yani bu kadar yazılım şikayeti okuyunca vazgeçtim, zaten Toshiba' nın sitesinde de düzgün bir sayfa bulamadım bu modele ait, android uygulaması yok, yani varmış da Toshiba yapmamış. 2012' de çıkmış bir model, galiba elde kalınca fiyat düşürdüler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet @@kHanTW 2 ihtiyacını da görür dlna server olarak çalışabiliyor.

ben wdmycloudmirror almamış olsam alıp geçecektim, kaldı ki 3.5mm lik 3tb disk fiyatına satılıyor zaten. içinde nas uyumlu uzun süre çalışacak bir disk bile çıkıyor olabilir. hala alsam mı diye düşünmüyor değilim...

*edit: hatta aldım geçtim. kaldı 4 adet. wdmycloud a multimedia koymayıp bu cihaza atacağım. film vs içeren disk bozulsa umrumda olmaz.

okuma & yazma hızları, üzerindeki yazılımı falan da çok dert değil benim için... zira o konuda kabiliyetli bir nas cihazı var zaten elimde. yazılımının ekran görüntülerine baktım. synology vb. bir nas cihazı kullanmış olan varsa pişman olabilir :D fiyat konusunda vergi de işin girince wd nin muadilinin yarı fiyatına denk geliyor...

Hocam cihaz elinize geçince şu yazılım konusunda birşeyler yazabilirseniz çok makbule geçer zahmet olmayacaksa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbir NAS cihazı USB den bilgisayara bağlanmaz ki, üzerindeki USB portu genelde ekstra bir harici disk veya yazıcı bağlayıp onu da ağda paylaşmak için oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cihaz elime geçince yazarım deneyimlerimi,

usbden bağlama özelliği yoktur ki bu özelliğe sahip nas disk olmayabilir bile. zaten ihtiyacımız networkten erişmek.

diske erişmek için bir yazılım kurmak falan gerekmez. güncel tüm işletim sistemleri network diske erişebilir.

cihazın üzerindeki yazılımın kabiliyetleri kesinlikle az gözüküyor. bendeki wd den falan az. yorum yazanlara bakıyorum. cihazdan bir synology kabileti falan beklemişler.

yazma hızı düşüktür. ki zaten tüm consumet nas diskler yavaş yazıyor. depolama için yeterli, zaten amacımız transmission falan kullanıp nas üzerine indirdiklerimizi dlna ile tv de falan izleyebilmekse bu işi yapar yaparken de bir yavaşlığını hissetmeyiz.

olur da eldekileri disk üzerine yazacaksak. o gece makinayı açık bırakacaz :D

yorumlayanlar 200$lar vermiş olabilir. 3tb 5600rpm hdd nin zaten 85$ olduğu bugün de 85$a 3tb network disk bence iyi fiyattır.

*edit: kullanıcı yorumlarını okuyunca windows&mac te network disk olarak erişmek için yazılım gerektiği gibi bir algı oluşuyor. böyle olmadığını düşünmek istiyorum :D . bu tip yazılımlar son kullanıcının işini kolaylaştırmak için yapılıyor (görünen o ki herkesi bezdiren bir yazılımı var.) ama aslında bir nas disk'e erişmek için kullanmanın şart olmadığını düşünüyorum. umarım bu ürün yanıltmaz beni. :D elimdeki wd disk için de wd nin yazılımı var. bu yazılım üzerinden de dosyalara erişebiliyoruz. fakat windows/mac/linux 3 platformda da ek yazılım kurmadan cihaza erişmek mümkün.

edit2: arkadaşlar hiç bir uygulama kurmada direk network disk olarak tanıtılabiliyoruz.

üşenmedim manueli açtım https://www.manualowl.com/m/Toshiba/HDNB130XKEK1/Manual/408571

adamlar 45 sayfa dandik uygulamalarını anlattıktan sonra demişler ki;

post-123-0-13072100-1462369317_thumb.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbir NAS cihazı USB den bilgisayara bağlanmaz ki, üzerindeki USB portu genelde ekstra bir harici disk veya yazıcı bağlayıp onu da ağda paylaşmak için oluyor.

Evet hocam ben de pek görmedim usb ile bağlanan nas, ucuz bir harici disk istiyorum 3tb kapasiteli ama bu diski usbden bağlayamayacak olma işi düşündürüyor şeklinde demek istemiştim.

cihaz elime geçince yazarım deneyimlerimi,

usbden bağlama özelliği yoktur ki bu özelliğe sahip nas disk olmayabilir bile. zaten ihtiyacımız networkten erişmek.

diske erişmek için bir yazılım kurmak falan gerekmez. güncel tüm işletim sistemleri network diske erişebilir.

cihazın üzerindeki yazılımın kabiliyetleri kesinlikle az gözüküyor. bendeki wd den falan az. yorum yazanlara bakıyorum. cihazdan bir synology kabileti falan beklemişler.

yazma hızı düşüktür. ki zaten tüm consumet nas diskler yavaş yazıyor. depolama için yeterli, zaten amacımız transmission falan kullanıp nas üzerine indirdiklerimizi dlna ile tv de falan izleyebilmekse bu işi yapar yaparken de bir yavaşlığını hissetmeyiz.

olur da eldekileri disk üzerine yazacaksak. o gece makinayı açık bırakacaz :D

yorumlayanlar 200$lar vermiş olabilir. 3tb 5600rpm hdd nin zaten 85$ olduğu bugün de 85$a 3tb network disk bence iyi fiyattır.

*edit: kullanıcı yorumlarını okuyunca windows&mac te network disk olarak erişmek için yazılım gerektiği gibi bir algı oluşuyor. böyle olmadığını düşünmek istiyorum :D . bu tip yazılımlar son kullanıcının işini kolaylaştırmak için yapılıyor (görünen o ki herkesi bezdiren bir yazılımı var.) ama aslında bir nas disk'e erişmek için kullanmanın şart olmadığını düşünüyorum. umarım bu ürün yanıltmaz beni. :D elimdeki wd disk için de wd nin yazılımı var. bu yazılım üzerinden de dosyalara erişebiliyoruz. fakat windows/mac/linux 3 platformda da ek yazılım kurmadan cihaza erişmek mümkün.

edit2: arkadaşlar hiç bir uygulama kurmada direk network disk olarak tanıtılabiliyoruz.

üşenmedim manueli açtım https://www.manualowl.com/m/Toshiba/HDNB130XKEK1/Manual/408571

adamlar 45 sayfa dandik uygulamalarını anlattıktan sonra demişler ki;

attachicon.gifToshiba_HDNB130XKEK1___User_Manual_for_Canvio_Home_Network_Attached_Storage_Driv.png

Yazılım olmadan da sürücü olarak map edilebiliyorsa tekrar almayı düşünürüm açıkçası, yazılımıyla kullanılabilecek hiçbir özelliği çalışmasa da olur benim için, aktarım hızı yavaş diyenler de büyük ihtimalle bağladıkları router-modem artık her ne ise 100mbit lik portlara sahip olduğu için olabilir, bu alette gigabit ethernet görünüyor çünkü, öyle saniyede 7-8mbyte aktarım hızı olacağını sanmıyorum bir sorun yoksa. Ama bir taraftan da diyorum ki birkaç ay sonra çoğu desktop tipi harici disk bu fiyatlara düşer zaten, alır dümdüz kullanırım :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben an itibari ile komşumun internetini kullanıyorum. Network'e şimdi bağlamam zaten zor, elime geçse bile bir süre atıl kalacak. 

Bizden birisi alsın da onun yorumlarına bakayım diye bekleme kararı aldım, yoksa fiyat olarak istediğim gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@sgi hocam ihtiyacınızın usb disk olduğunu düşünüyorsanız bu ürüne bulaşmayın derim. :) usb den bağlanacak bir diske göre yavaş yazıyorlar. gigabit ethernet 100mb/s yazabilse de araya wireless falan da girerse 20/30mb ı görünce allah bereket versin diyoruz...

nas dünyası apayrı bir dünya açıkcası toshibanın bu cihazı epey giriş seviyesi basic özelliklerle geliyor. networkten ulaş dlna kullan bu 2 özelliğine fit olanlar alsın. (@@kHanTW nin isteri, ki ben de böyle kullanacağım.)

raid, hotswap, yedekleme özellikleri, üzerine uygulama kurmak, cloud, gelişmiş kullanıcı yönetimi gibi nası nas yapan bir çok şey yok. cloud falan var diyor da görünen o ki ömür törpüsü olmaktan başka birşey olmaz...

bu arada cihazın üzerinde usb portu var bu porta harici disk bağlayıp bu diski de networke açabiliyorsunuz. bu portu printer bağlamak için de kullanabiliyoruz...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@sgi hocam ihtiyacınızın usb disk olduğunu düşünüyorsanız bu ürüne bulaşmayın derim. :) usb den bağlanacak bir diske göre yavaş yazıyorlar. gigabit ethernet 100mb/s yazabilse de araya wireless falan da girerse 20/30mb ı görünce allah bereket versin diyoruz...

nas dünyası apayrı bir dünya açıkcası toshibanın bu cihazı epey giriş seviyesi basic özelliklerle geliyor. networkten ulaş dlna kullan bu 2 özelliğine fit olanlar alsın. (@@kHanTW nin isteri, ki ben de böyle kullanacağım.)

raid, hotswap, yedekleme özellikleri, üzerine uygulama kurmak, cloud, gelişmiş kullanıcı yönetimi gibi nası nas yapan bir çok şey yok. cloud falan var diyor da görünen o ki ömür törpüsü olmaktan başka birşey olmaz...

bu arada cihazın üzerinde usb portu var bu porta harici disk bağlayıp bu diski de networke açabiliyorsunuz. bu portu printer bağlamak için de kullanabiliyoruz...

Çok acil olmamakla beraber en az 3tb bir disk lazım, bağlantısı çok önemli sayılmaz gibi, masaüstü bilgisayar kullanıyorum, modem kasamın üstünde duruyor ve kablo ile bağlı, portlar 2 tarafta da gigabit, zaten hazırda zyxel nas var bir tane, onda dediğiniz gibi 100-110mb/sn gibi bir hız görüyorum aktarımda. Yani aslında bu disk depolama ihtiyacı olarak işimi rahatlıkla görecek ama yine de usbden direkt bağlama rahatlığı eksik olacak, çok seyrek lazım olma ihtimali olsa da. Wishlist e attım bekliyorum, hesabımda da 16$ kadar vergi iadelerinden gelen para olduğu için iyice dürtüyor disk beni :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon'da logitech ürünlerinde indirim var. Tablet için klavyeler fena değil

Amazon'a ürün iade ederken hangi kargoyu kullanıyorsunuz? PTT'i kullandım geçen sefer ama yurtiçi , aras göndermiyor mu? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton : Ben PTT'nin Turpex servisi ile göndermiştim. Biraz pahalı ama bedelini iade ediyorlar sonuçta. Karşı tarafın telefon nosu zorunluydu, ben müşteri hizmetleri nosunu yazmıştım.

I-Parcel'i UPS satın aldığından belki oraya da bakılabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton : Ben PTT'nin Turpex servisi ile göndermiştim. Biraz pahalı ama bedelini iade ediyorlar sonuçta. Karşı tarafın telefon nosu zorunluydu, ben müşteri hizmetleri nosunu yazmıştım.

I-Parcel'i UPS satın aldığından belki oraya da bakılabilir.

Kargoya verirken iki seçenek verdi, biri bu Turpex sanırım. Biri 18 günde gidiyor, diğeri 14 günde. 

14 günde giden yavaş seçim, 176₺ tuttu. Turpex 330 ₺ gibiydi.  4 gün için iki katı ödeme yapmanın pek mantığı yoktu. 

UPS yakında olmadığından soramadım. 

Amazon bana sattığı üründen $110 zarar etti. Bu kararı alt düzeyde bir eleman verebildi. Türkiye'de en büyük mağaza zincirleri bile kavga çıkarır gene haklı da olsanız ödeme yapmaz.  Mahkeme kararı bile olsa elinizde yine zorluk çıkarırlar.

Hatta ürün iadelerinde bazı mağazalarda ildeki en üst sorumluya onaylatılıyor. 

Önemli bir zihniyet farkı. Amazon da durduk yere Amazon olmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon bana sattığı üründen $110 zarar etti. Bu kararı alt düzeyde bir eleman verebildi. Türkiye'de en büyük mağaza zincirleri bile kavga çıkarır gene haklı da olsanız ödeme yapmaz.  Mahkeme kararı bile olsa elinizde yine zorluk çıkarırlar.

Hatta ürün iadelerinde bazı mağazalarda ildeki en üst sorumluya onaylatılıyor. 

Önemli bir zihniyet farkı. Amazon da durduk yere Amazon olmuyor.

Amazon'un girişime başladığı ülke Türkiye olsaydı bu hizmetleri veremezdi. Türk müşterilerin tamamı bu tip sistemleri suistimal etmek üzerine kurulmuş bir hayat yaşıyorlar. MediaMarkt 'ın Türkiye'de ilk mağazalarını açtığı dönemde sattığı tüm ürünleri sebep göstermeden 15 gün içerisinde geri alma hizmeti vardı. Ürün bedelini de müşteri nasıl isterse öyle iade ediyorlardı. Ülkedeki çakallar sürüsü kredi kartıyla ürün satın alıp 10 gün kullandıktan sonra nakit iade alarak ürünleri geri vere vere bu hizmetin yok olmasını sağladılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ o doğru tabii, aynı kalitede Türkiye'de hizmet vermezler. Hatta yakında bıkıp türkiye'ye sattıkları ürünlerde, hizmetlerde kısıtlamaya giderlerse şaşmam. DH forumlarından gördüğüm zaten adamlar şimdiden bıktırmaya başlamışalr.

Ama bizdeki durum da anormal. Vatan bilgisayardan aldığım üründe bir sorun olmuştu. 1500₺ gibiydi. Para iadesi için bölge müdürünün onayı gerekti. Mazağanın müdürü o kadar kararı da kendisi verebilsin artık. 1500₺ için bile yetkisi olmayan yönetici mi olur?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen bizim milletteki bu ufak hesap zihniyeti oldukca bir Amazon falan cikmaz memleketten. O zihniyetin engel oldugu cok daha onemli mevzular da (kamu malina saygi vs.) var ama burasi yeri degil.

Ben yurt disinda yasiyorum.

Bir yaz TR'ye geldigimde Vatan Bilgisayar'dan wireless router alip birkac saat sonra iade etmek (daha iyi bir model ile degistirmek) icin geri goturdum (arka odada sinyal cok zayifti). Adamlar geri almadi urunu, hic beklemiyordum, bos bulunmusum, TR oldugu sonradan dank etti.

3 kurusluk urun icin musteri memnuniyeti dolayisiyla sadakatinden vaz gecmek tam da bu kucuk hesap zihniyetinin urunu iste. Komik geliyor bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Küçük esnafın, orta ölçekli şirketlerin bunu yönetememesini nispeten anlarım da büyük firmaların hala müşterilerini ayırt edememesine bir anlam veremiyorum. Müşteri tipi bilgisini yönetemeyen ERP programı yok, bu adamlar nasıl bir sistem kullanıyorlar ki sadık müşterilerle zırtapozları birbirinden ayırt edemiyorlar anlamak mümkün değil. Özellikle de teknoloji firmaları.

Holdinglerin bakkal zihniyeti ile yönetilmesi sonucu oluyor tüm bunlar. Bir çok "XXX Holding" şeklinde ünvanı, "XXX Bakkaliyesi" olarak değiştirince bir fark göremiyorsunuz, yakışıyor da hani :D.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yurdumuzdan keko manzaralarına bir yenisini ekleyelim:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=116892803

umarım silmezler de ibretlik olarak durur.

ben anlamıyorum amazon bunlara rağmen hala nasıl ürün göndermeyi kesmiyor Türkiye'ye.

yarı yıl mali tabloları incelediklerinde buraya yaptıkları satışlardan külliyen zarar ettiklerini farkedip keserler sanıyorum.

burda bulamayacağınız bir şey alacaksanız bence elinizi çabuk tutun.

K70 rapidfire için pusudaydım, ilk indirimde alacaktım fakat bu muhabbet üzerine adamlar henüz gönderiyorken "pahalı" ilk çıkış fiyatı da olsa alayım bari...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya silinmiş yada mobilden göremedim ss alıp koysaydın.. Ne ki olay.

Ben de mobildeydim , görünmüyor. 

Bilgisayara geçince baktım, elemanın biri arızalı ürün iade etmeye çalışıyor. Yarım yamalak ingizlicesi ile birşey anlamayıp, ortalığı karıştırıyor . 

Her yerde vardır böyle tipler. Bizim gibi ülkelerde oran bir sıkıntılı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Misafir
This topic is now closed to further replies.
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok