ZvAnA

CHW
 • Content count

  2,178
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  52

ZvAnA last won the day on November 13 2020

ZvAnA had the most liked content!

2 Followers

About ZvAnA

 • Rank
  ZvAnA
 • Birthday 09/24/1978

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

4,441 profile views
 1. Subsistence da benzer güzel bir survivor. Ama ben daha fantastik öğeler bulunsun istediğimden Valheim daha fazla hoşuma gitti.
 2. Mario falan derken abartmayalım da, evet ahım şahım grafikleri yok ama oynarken beni hiç rahatsız etmedi. 3 haftada 3 milyon oyuncuya ulaştığını düşünürsek grafiğin herşey olmadığı açık zaten.
 3. Ben de sırf elimden çıkarayım diye 3300'e hem de sıvı soğutma bloklu sattım. Valla bilseydim asla elden çıkarmazdım. Aslında ben genellikle ekran kartında yenisini alsam bile yedekte eskisini bırakırdım hep. Mesela 1080ti öncesi 780Ti vardı. Onu da 1080Ti ile aynı hafta sattım. 780Tİ öncesi Gtx 580 vardı onu da çok uzun süre yedekte tutmuştum. Bu sefer cart diye satasım tuttu
 4. Bunlar da kendi oyunumdan aldığım SS'ler
 5. https://store.steampowered.com/app/892970/Valheim/ Tam da bu aralar bir oyun olsun Rust gibi olsun ama istendiğinde PvP olmasın gibi düşüncülerle oyun bakıyordum. Şansıma 2 Şubatta Valheim çıktı. Oyunu 7 gün önce videoalarını beğenip aldım. İndirir indirmez şunu da yapayım, bunu da yapayım derken sadece tuvalet ve içecek vs birşey almak için pc başından kalkarak 16 saat aralıksız oynamışım. Şuana kadar da bir haftada 97 saat gömmüşüm. Beni inanılmaz bağladı. Üstelik oyun sadece 550 mb indirmişti ve 1gb yer kaplıyor. Bir yandan Valheim dünyasında yaratık ve Boss'larla kapışırken bir yandan Age of Empires tarzı bir gelişim gösterip çağ atlıyoruz. Bu süre zarfında da inşa edeceğiniz klübeler, binalar, kamplar vs herşey sizin yaratıcılığınızla sınırlı. İsterseniz co-op olarak arkadaşlarınızla ya da topluluğa açık sunucularda başkalarıyla da oynayabiliyorsunuz. dedicated server da mümkün. Bu tarz oyun arayanlar bence kesinlikle denemeliler. Fiyatı da 32 TL.
 6. İki hafta önce 14500'e İhsan satmıştı(Baldoz) şimdi ise rtx 3080'lere ikinci elden 18000 lira istenir olmuş. Ulan 1080ti'yi keşke satmayıp yedekte bekletseydim. 3080'i satar parayı 4 seriisine saklardım Oyun oynayan adamız yaklaşık 10k kâr bile etsem satınca kart yok. Oyunsuz kalamam valla.
 7. TS-100' iki, üç senedir kullanıyorum. Bu yeni modelin asıl bence en büyük getirisi kolay değiştirilebilen uçlar olmuş. TS-100'de uçları alyan anahtarıyla sökmek gerekiyor ki bu bazen sıkıcı oluyor benim açımdan. Bir de laptop adaptörü gibi bir adaptörle kullandığımdan dediğiniz gibi kullanım serbestliği de olumsuz etkileniyor. 12V olayı da ayrıca güzel olmuş. Çok daha hafif bir kablo ile çok daha güzel çalışılır.
 8. Türkiyeye'de nvidia sunucuları gelmiş. Turkcelle ortak bir çalışma içine girmişler.
 9. dx12 için bu konuşulanlar.
 10. bende de aynı. Dx12 de bırakın ultrayı high da falan bile 30 50 fpsye düşüyor. Bir bokluk var ama anlayamadım. 3080 için böyle birşey mümkün mü yahu
 11. Bir yüklenmediki şeyini şey yaptığım oyununu deneyelim.
 12. ya bu daha çok belli tarihlerde bazı markalarınn yoğun şekilde stoğu giriyor, bence onunla alakalı. Bir ara mesela palit çıkıyordu devamlı, bir ara msi ventus çoktu. Şimdi de gigabyte dediğiniz gibi çok daha fazla stoklara giriyor. Ama dediğiniz gibi de bir durum olabilir tabi.
 13. 3080 olmasına rağmen %10'unu oynayıp beklemeye geçmiştim. İyice düzelsin devam edeceğim.
 14. Sonunda geçen hafta sonu üşengeçlikten kurtulup sıvı soğutma bloğunu taktım rtx 3080'e. Kıyaslamak için koyduğum fotolardan anlaşılacağı üzere kart cücük gibi kaldı Tabi böyle hem boyunun kısalması hem de tek slot kaplar yapıda olması çok iyi oluyor. En basitinden normal haliyle sata portlarının oraya vs ulaşmak mümkün değil. Şimdi ulaşması çok rahat. Bloğun kalitesini de çok beğendim. Valla EK ile yarışır hatta daha ucuza, daha iyisi. Ancak bu çekik gözlüler ürün yapmayı öğrenmelerine rağmen, hâlâ Bir tane kurulum şemasını kutu içine koymayı akıl edemiyorlar. Bu konularda tecrübeli olan benim bile bir sürü farklı vidanın, hangisinin nereye olduğunu bulma konusunda epey zamanımı aldı. Yalnız adreslenebilir rgb'si de bozuk sanırım. Ne yaptıysam Asus Aura ile çalıştıramadım. Anakartın 5v. 3 pinli rgb soketine doğru şekilde bağladığım halde daha bir kere yakamadım. Ya bozuk ya da Asus'la alakalı başka bir sorun da olabilir Bilmiyorum. Soğutma performansına gelirsek çok fazla birşey demeye gerek yok. Full sıvı soğutma bloklu her ekran kartı gibi sıcaklık dert olmaktan çıkıyor. Palitin kendi 3 fanlı soğutmasıyla default fan ayarlarında masaüstünde 40-45 dereceleri gören alet şimdi masaüstünde 24-30 derece. Yine kendi fanlı soğutmasıyla yük altında genellikle 75 derecelerde ama max 83 derece olarak gördüğüm kart, blok takıldıktan sonra 45-50 derece. 50 üzeri için daha zorlamaya fırsatım olmadı kartı Montaj aşamasında çektiğim fotolar; Ben bir de aşağıdaki fotodaki bloğa sıvı giriş çıkış portlarının üzerinden sıcaklık ölçebilen ekranlı bir ürünü ayrıca almıştım. Onu da taktım tabi.