SSD'ler hakkında her şey
2 2

Bu konuda 201 mesaj var

OPTANE'in daha üst bir sürümü Amazon'da satışa sunulmuş fakat 375GB için 1710$ istemek ancak INTEL'e özgü bir satış politikası olabilir ama her zaman ki gibi tutmaz bu maya, Şaka bir yana kendisini kanıtlamadan fahiş fiyatla piyasa girip tutunamayan hatta silinip gidecek intel teknolojisi daha gözümüzün önünde kaybolup gidecek, klasik nand belleğin bir sonraki jenersyonunu belirlemek için üretici firmalar yarış halindeler,  İntel mühendislik gücü ve nand belleklerdeki tecrübesi bir ürünü canlandırıp  öne geçmiş ama piyasaya sunmakta da bir okadar aciz ve yanlış politikalar izliyor.
Yakında Samsung'un  Z-nand ürünlerini duymaya  başlarız ve yavaşça sektöre ağırlığı koymaya başlar benim tahminim bu. Oysa şu modelin en azından 375GB'lın sürümünü alınabilir bir fiyata sunulabilse harika olurdu.

http://techreport.com/news/32817/intel-pumps-the-optane-ssd-dc-p4800x-to-750-gb

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

INTEL'den geçte olsa güzel bir hamle, OPTANE SSD 800P serisinin devamı niteliğinde 900P isimle M2 formatta bir ve sadece sistemi çalıştıracak kadar kapasiteye sahip 2 modelin duyurusunu yapmışlar, bana göre güzel bir gelişme, günce 200gb yazma ile 5yıl dayanıklılık filan pek umursanacak birşey değil fakat erişim süreleri ve yüksek okuma yazma hızı en azından sistemi çalıştırmak isteyenler için güzel bir alternatif. fiyat konusunda bilgi yok fakat 58gb ve 118gb'lık modeller için intel klasiği abartılı fiyat etiketi ile gelmezse çok satış yapabilir, en azından ben kesinlikle alırım.

optanessd800p.jpg

Kaynak: https://techreport.com/news/33091/intel-optane-ssd-800p-brings-3d-xpoint-speed-to-more-builders-and-devices

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda  850 PRO / 850 EVO serisi yenileniyor, yeni seri sıralamayı bozmayarak 860 EVO / PRO adlandırmasıyla devam ediyor, kontrolcüdeki gelişme ve 64katman'lı V-nand altyapısının getirisiyle ne kadar hız artışı olur merak ediyorum, haberde pek detay yok sadece en üst model'de yazma ömrü 2400TB'mış (herhalde 4TB'ı kastediyorlar)  deniyor.

Samsung-860-SSD-serisi-ufukta-gorundu966  Samsung-860-SSD-serisi-ufukta-gorundu966

Kaynak :https://www.donanimhaber.com/hdd_ssd/haberleri/Samsung-860-SSD-serisi-ufukta-gorundu.htm

mehmetclk tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

850EVO yeterince ucuz zaten, neweg'de de yine ucuza TR'ye gönderim yapıyorlar, Geçenlerde 541TL'ye kaçırdım diye pişman oluyordum ki bugün biraz daha düşük fiyatta buldum. 531TL'ye tekrar düşmüş.

https://www.newegg.com/global/tr/Product/Product.aspx?Item=N82E16820147373&cm_re=samsung_850_evo-_-20-147-373-_-Product

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam newegg sağolsun, kargoyu da gümrüğü de bir güzel geçiriyor, sonrasında gümrük için fazladan çekilen para iade oluyor mu bilmiyorum ama o 530TL görünen şey büyük ihtimalle adres falan girip ödeme aşamasına gelince 700-800TL' ye çıkıyordur en az, ürün sayfasında fiyatın TL olarak görünmesi aldatıcı oluyor o yönden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@sgi 612TL'ye geliyor görünüyor, 850 EVO SSD'leri çılgınca veri yazmadıktan sonra ve bir şansızlık yaşanmazsa 4-5 yıldan önce bozulmayacağına kanaat getirdim, piyasaya çıktığından beri 830-840-850'lerden kullandım kullandırdım garanti sorun değil derseniz şu link'ten de gidip alabilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-samsung-500gb-850-evo-m.2-ssd-sifir-en-uygun-fiyata-518022473/detay  bu dükkanda 650TL

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, mehmetclk said:

850 EVO SSD'leri çılgınca veri yazmadıktan sonra ve bir şansızlık yaşanmazsa 4-5 yıldan önce bozulmayacağına kanaat getirdim

az bile yazmışsın bence... sunucu işletmediğimiz sürece genelimiz veri yazma değil okuma yapıyor zaten normal pc kullanımının %95'lik kısmında. elimde 8 senelik 2 tane ssd var, biri daha yeni bozuldu, diğeri sapasağlam devam ediyor. 850 evo gibi yeni nesiller çok daha uzun dayanır kanımca :)

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TiesTorN Sanallaştırma için kullandığım 250GB EVO 850'lerde 4.8-4.9TB yazmışım ki bunların yazma ömrü gerçekte 200TB'ı çok rahat geçiyor. NB'taki 840EVO'da 3.1TB oldu oda 4.yılı bitirmek üzere, son birkaç yılda sadece topladığım PC'lerde sadece ekran kartı arızası oldu oda yoğun kullanıldığı için. yurtdışında bazen çok ilginç fiyatlara SSD  bulunabiliyor, imkan varsa bu yöntemde tercih edilebilir.

Son olarak Neweg'in son virajda bu derece fiyat artıracağını tahmin edemedim, 500GB-1TB'lık model arasında kaldım beklemedeydim Neweg'de yattı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Micron sunucu ve iş istasyonları için 5200 serisi adıyla ECO ve PRO olmak üzere ciddi yazma ömürleri olan SSD modellerinin duyurularını yapmış. bu alana çıkan ürünler zaman zaman fahiş fiyatlarla sunulsada bu modeller istenen fiyatlar uygun gibi geldi. Yazma ömrü dolayısıyla pazarda gördüğü beğeni dolayısıyla fiyatı kırılmayan Samsung EVO/PRO serisinin gücünü kırabilir, tabi rekabete samsung'un ve diğerlerinin nasıl karşılık vereceğinide görmek lazım.  Dikkatimi çeken resmi olaran (182$) 480GB'lık model için 870TB yazma ömrü kapasiteyler beraber katlanıyor olması.

Microndan-768TB-kapasiteye-cikan-kurumsa

Kaynak: https://www.donanimhaber.com/hdd_ssd/haberleri/Microndan-768TB-kapasiteye-cikan-kurumsal-SSD-urunleri.htm

mehmetclk tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung'un Z-nand ürünü ufukta görünmüş, 800GB'lık tepe modelin yazma ömrü 42PB olarak belirtilmiş, 1.5GB LPDDR4 tampon bellek kullanılmış, IOPS skorları 750K okuma 170K yazma olarak belirtilmiş. 800GB ve 240GB'lık 2 modelin bilgisivar ve haber fiyat belirtilmemiş. modeller şubat 11-15 şubat'taki ISSCC fuarında  duyurusu yapılacakmış. (silikon dökümcüler fuarı sanırım)

samsung-800-gigabyte-z-ssd-for-hpc-syste

Kaynak: http://fareastgizmos.com/computing/samsung-launches-800-gigabyte-z-ssd-hpc-systems-ai-applications.php

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ev kullanıcısı olarak 840 ile 860 arasında fark görebilen var mı?

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 tb olanı çok iyi fiyatta, birkaç ay önce indirimle 1350 TL'ye 850 Evo almıştım, yeni çıkan bir ürün için neredeyse aynı fiyat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, wazzap said:

Ev kullanıcısı olarak 840 ile 860 arasında fark görebilen var mı?

ben ev kullanıcısı olarak elimdeki corsair force 2 (sata 2 dönemlerinden) ile 850 evo arasındaki farkı bile hissedemiyorum. ssd olsun çamurdan olsun hesabı tam.

Firienholt and Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung'un yeni seri 970 evo, ve 970 pro'lar 960 serileriyle aynı fiyata satılıyor. Amazon.de'den 970 evo aldım. Türkiye'den yaklaşık 300 lira daha ucuza mal oluyor... Duyurulur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

500 Gb'lık 970 evoyu sisteme takacağım ama kararsız kaldım; Normalde pc'de 512gb 850 pro sistem diski olarak kullanılıyor. 2'şer adet 256 gb'lık 850 pro daha var. Onlardan birini Steam, diğerini de origin vs. için kullanıyorum. Bu 256'lıklardan steam için olanı ofisteki pc'ye gidecek. Şimdi bu yeni aldığım 500gb'lık 970 evoyu steam diski mi yoksa sistem diski mi yapmak mantıklı olur? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 hours ago, ZvAnA said:

ben de öyle karar verdim; bir yükleme süresinde iyileşme olacaksa bile oyun yüklemelerinde olsun.

Ben tam tersi olduğuna dair incelemeler okuduğumu hatırlıyorum, sata olan oyunlarda daha iyi sonuç veriyordu. Hatta bulursam ekleyeyim.

https://techreport.com/review/29221/samsung-950-pro-512gb-ssd-reviewed/4

mordor.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok