İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

12 hours ago, Hugh Bullet said:

Kimdir bu NPC?

NPC oyunlarda kullanılan bir terim. Oyuncu Olmayan Karakter tanımlamasının ingilizce kısaltılmış hali, Non Player Character yani. Genelde etkisiz ve/veya gereksiz tipler için kullanılır.

Oyuncunun adı Michael Peña. Bundan önce hep 3. sınıf filmlerde, genelde suçlu veya yancı meksikalı rollerinde oynar ve filmin bir noktasında harcanırdı. Şimdi artık bolca başrol almaya başladı. 

Lafı açılmışken, son yıllarda Hollywood'da ciddi bir meksikalı hakimiyetinde artış gözlemliyorum. Bir dönem nasıl hep zenci oyuncular ön plana çıkartıldılarsa şimdi aynısını meksikalılara yapıyorlar. Özellikle meksikalı izleyicileri çekmek amaçlı senaryo yazıyorlar ve oyuncu seçiyorlar. Bilemiyorum daha çok kazandırdığı için mi yoksa daha ucuza geldiği için mi ama büyük yapımlarda bile daha çok latin kökenli izleyiciye hitap edecek yollara giriyorlar. Tabii sadece kişisel izlenimim bu. Bu Michael Peña karakteri de o akımdan geliyor sanki. Bilerek kendi oyuncularını ön plana çıkartma çabası gibi.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, MilesTeg said:

NPC oyunlarda kullanılan bir terim. Oyuncu Olmayan Karakter tanımlamasının ingilizce kısaltılmış hali, Non Player Character yani. Genelde etkisiz ve/veya gereksiz tipler için kullanılır.

Oyuncunun adı Michael Peña. Bundan önce hep 3. sınıf filmlerde, genelde suçlu veya yancı meksikalı rollerinde oynar ve filmin bir noktasında harcanırdı. Şimdi artık bolca başrol almaya başladı. 

Lafı açılmışken, son yıllarda Hollywood'da ciddi bir meksikalı hakimiyetinde artış gözlemliyorum. Bir dönem nasıl hep zenci oyuncular ön plana çıkartıldılarsa şimdi aynısını meksikalılara yapıyorlar. Özellikle meksikalı izleyicileri çekmek amaçlı senaryo yazıyorlar ve oyuncu seçiyorlar. Bilemiyorum daha çok kazandırdığı için mi yoksa daha ucuza geldiği için mi ama büyük yapımlarda bile daha çok latin kökenli izleyiciye hitap edecek yollara giriyorlar. Tabii sadece kişisel izlenimim bu. Bu Michael Peña karakteri de o akımdan geliyor sanki. Bilerek kendi oyuncularını ön plana çıkartma çabası gibi.

Iyi guzel soyledinde, Mexican gocmen rolunu Brad Pitt oynayamazki.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Hugh Bullet said:

Iyi guzel soyledinde, Mexican gocmen rolunu Brad Pitt oynayamazki.

Başka meksikalı adam mı yok? Ve neden son zamanda çekilen filmlerde başrollerde bu adam var? Adamına göre senaryo üretiyor olamazlar mı? Öyleyse de neden bu adam?

Uzun lafın kısası, tıpkı yahudi soykırımı filmlerinin yoğunlaştığı bir dönem olduğu gibi bu aralar da meksika kökenlilerin odağında olan konular filme çekiliyor. Bana sadece bu yoğunlaşma garip geldi. Sadece bu adam odaklı olan kısmı ayrı, bu kısmı ayrı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Umarım Maksikalılardan sonra Hintlilere geçmezler, Netfiliş 'de Hint yapımlarını hiç listelememe seçeneği en çok olmasını istediğim şey mesela. :/

Peregrine tarafından düzenlendi
Typo
infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hollywood bu, para neredeyse oraya gider.

27 dakika önce, MilesTeg said:

Başka meksikalı adam mı yok? Ve neden son zamanda çekilen filmlerde başrollerde bu adam var? Adamına göre senaryo üretiyor olamazlar mı? Öyleyse de neden bu adam?

Uzun lafın kısası, tıpkı yahudi soykırımı filmlerinin yoğunlaştığı bir dönem olduğu gibi bu aralar da meksika kökenlilerin odağında olan konular filme çekiliyor. Bana sadece bu yoğunlaşma garip geldi. Sadece bu adam odaklı olan kısmı ayrı, bu kısmı ayrı.

@MilesTeg Pekiyi sen olsan bu adamı kime oynatrdın?

Hugh Bullet tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, Peregrine said:

Umarım Maksikalılardan sonra Hintlilere geçmezler, Netfiliş 'de Hint yapımlarını hiç listelememe seçeneği en çok olmasını istediğim şey mesela. :/

Sanıyorum prime'da mümkün. Önce bir hint filmini listeye alıyorsun, sonra önerilerde ne varsa bir daha gösterme diyerek tek tek atabiliyorsun, şahane temizlik...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, MilesTeg said:

Sorun kimin oynaması değil ki, bu adamın neden her filmde ortaya çıkışı.

Demekki bu adamda bir yetenek goruyorlar. Jack Ryan dizisinin son sezonunda da oynadi. Benim soruma cevap vermedin. Kimi oynatirdin?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Hugh Bullet said:

Demekki bu adamda bir yetenek goruyorlar. Jack Ryan dizisinin son sezonunda da oynadi. Benim soruma cevap vermedin. Kimi oynatirdin?

Senin soruna cevap vermedim çünkü gerek görmüyorum. Konu o değil çünkü.

Yıllardır 3. sınıf rolleri uygun gördükten sonra birden bire mi gördüler o yeteneği adamda?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu da ihtimallerden biri:

https://www.theguardian.com/film/2016/oct/06/michael-pena-war-on-everyone-scientology-interview

Tom Cruise'un bu scientology tarikatında da Hollywood'da da hatırı sayılır bir gücü var. İkisinin arası da çok iyi bildiğim kadarıyla. Komplo teorisi benimki ama böyle dernek ve tarikatların adam kayırma durumları her zaman olmuştur.

Meğersem scientology sayesinde "daha iyi bir aktör" olmuş. Ben tatmin oldum:lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, Altan Yoklar said:

İzlenme sayıları ne yöndeyse , furya ne tarafa gidiyorsa ,kimin getirisi daha fazlaysa o türe , o tarza o oyuncuya yatırım yapılıyor gibi.

Ya da neyin propagandası yapılacaksa...

Napolyona sormuslar: "savasi ne kazanir?"  "3 şey kazanir demiş" argent, argent, argent 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.reelviews.net/reelviews/shortcomings

shortcomings_poster.jpg

afisinden romantik komedi gibi gozukse de alakasi olmayan bir film. amerika'da yasayan cekik gozlu azinliklarin oynamasi sizi yaniltmasin; öyle gocmen odakli bir film de degil. film gayet akli basinda. öküz 🐂 olmanin sonuclarini irdeleyen ve mutlu sonla bitmeyen begendigim dusuk butce bir filmdir efenim :)

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/24/2023 at 10:22, infestor said:

https://www.reelviews.net/reelviews/shortcomings

shortcomings_poster.jpg

afisinden romantik komedi gibi gozukse de alakasi olmayan bir film. amerika'da yasayan cekik gozlu azinliklarin oynamasi sizi yaniltmasin; öyle gocmen odakli bir film de degil. film gayet akli basinda. öküz 🐂 olmanin sonuclarini irdeleyen ve mutlu sonla bitmeyen begendigim dusuk butce bir filmdir efenim :)

Filmin kisa aciklamasina bakilirsa bir cesit kendini, youlunu bulma hayat dersi.

Follows a trio of young, Bay Area urbanites--Ben Tanaka, Miko Hayashi and Alice Kim--as they navigate a range of interpersonal relationships while traversing the country in search of the ideal connection.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

beni bilen bilir ne dinlere ne gurafelere pabuc birakamam normal evdekilrere bile demedigimi birakmiyorum

ancaak o baska insanlik baska

ayni plecobo gibi

sicenolty din falan degil cult ve dolandiriclik  ayrilanlarin dediklerine bakin acik

ama adamlar unlulere reklam icin ustunde titireyip kral muhamlesi yapiyorlart

ustelik sorunlu hissedip piskoliv olarak yanlis seylerede olsa bile huzur bulmak mumkun

tomu bende cok kucumserdim eskiden

konu disi cok oldu ama modern donem sayesinde scionltginin bende yakin kibrit suyu dokulecek

eski dokunulmazliklari evski herkesi dava edip yidirip uste cikma halleri artik kalmadi

bi cok unlu mesee koydu kan ve para kaybediop duruyorlar

gecen sene miydi neydi su tecevuz davasi ile tamamen imajlari da tepetaklak oldu iyice

burasi kapali forum oldugundan yaziyorum bence bunlarla biim burdakilerin yada texastaki prostan tutucu salaklarin yada bu zombiler gelicek asilarda icrochip var dunya duzculer arasinda fark pek cok degil.

bir muslumanin bir hristiyanin cikip bunlara sallmasina ondan sasmasamda riyakarlik seviyesine sasiyorum

uzun zamandir pek film izlemedim tv.eu kapaytildigindan beri dizileri pek takip edemez olunca parelelinde film dunyasindan da cok koytup

tesadufen son izledigim olmasa son izledigim 2-5 filmden biri tom crusun american made di.

ajkima geldi bence tom iyi porkeler de seciyo.

misal emil bultlla edge of tomorrow mudu guzel filmde hdd bi ariyim olen 2 13-15 yillik 500gb 2 discte degildiyse bidaha izliyim bazi sahnelerini

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 15.09.2023 at 01:02, Squall said:

cyuwac2.jpg

Korku filmi sevenler herşeyi bırakıp hemen bu filmi izlesin.

Tavsiye üzerine izledim, güzelmiş; çatır çatır korku filmi demek zor aslında ama iyiydi. Biraz insidious kafasından esinlenmeler var. Sonu çok sağlıklı bağlanmadı aslında ama bitirmek içinde bir nevi geçiş yapılmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

M.I. Dead Reckoning Part One
İyiydi , tempoyu düşürmeden , heyecanlı bir şekilde izletti.
Uzundu , kadro büyük , film de büyük.
Yine çok katmanlı hikaye - bazı olaylar karar anları kar-zarar dengesi hesap edilip  çok hızlı gerçekleştiğinden ne olup bittiği tam anlaşılmıyor.
Bu durum benim izleme zevkimi çok baltalamadı.
Kurguda 1-2 hata vardı , MI serisinde olmaması gerekirdi.
Güzel kadınlar - yakışıklı erkekler - ters köşeye yatıran planlar - araba motor kovalamaca .
Çince ve İngiliççe gömülü altyazılı .
8 çükübik , kalite çok iyi.

Dikkat hafif SPOILER.

Spoiler

İlk filmden(1996) Kittridge  d5bgo90.jpg  var kadroda ama ilk filmdeki rolünü tam hatırlamadım.
İyi miydi kötü müydü bilemedim. Bu bölümde de tarafını tam anlamadım.

Top Gun Maverick filminden iki oyuncu da rol almış. 

i92otue.jpg  Warlock

3jupd6v.jpg Coyote

Gözüm  Jeremy Renner'ı  gxvjw5j.jpg aradı ama o yok kadroda.

Farklı yerlerden aparma gönderme vardı göze batacak şekilde
Uncharted 2-Çöl atlılar.
Uncharted 3-Dikey vagonlardan , vagonun içindeyken seke seke kurtulma.
Potemkin Zırhlısı- Merdivenler ve bebek arabası.
Sanırım bir tane daha vardı izlerken aklıma geldi ama şu an çıkaramadım.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cobweb

MV5BMWI2NjQ2NGYtNDMwYS00YzNlLWFjZTctNzQ5

"duvarin icinde yasayan canavar" turu filmlerden bir tanesi daha. bol klise ama iyi kotarmislar bunlari kullanirken. mantik hatalarina aldirmazsaniz bence guzel film :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok