İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

Sinemaya en son pandemiden önce gitmiştim belki de o yüzden Mission: Impossible – Dead Reckoning Part 1'ı IMAX'te izleyince beğendim. Filmlerin böyle parçalanıp bölünmesinden hiç hoşlanmıyorum, mecburen Part II'yi de izleyeceğim. 

Hilltown AVM'nin IMAX salonu hem havalandırma hem perde ve ışık kalitesi olarak bıraktığım yerden ileri gitmiş. Hatırladığım karanlık IMAX deneyimini epey geliştirmişler. Sinema salonlarına geri dönmenin önündeki tek engel 3 kişi sinema da olan Pazar günü yapmanın film, yemek .vb derken 3000 TL / Gün seviyesinde harcamaya neden olması. :icon_think: Asgari ücret seviyesini falan düşününce içimden gelmiyor bu paraları vermek.

Filme geri dönecek olursa temponun belirli bir seviyenin üstünde olması ve MI filminden beklentiyi karşılayacak şekilde kurgulanmış olması gayet keyifliydi. İkinci bölümde yok artık daha neler diyeceğimiz seviyede mantık sınırlarını zorlayan aksiyon sahneleri istiyorum.

Spoiler

Filmde bir kez o da paraşütle trenin camından dalma sahnesinde çüş dedim sadece. MI filmi için yok artık denen sahne sayısının 1 olması yeterli gelmedi bana. :)

midr.jpeg

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/17/2023 at 09:40, Definitive said:

Sinemaya en son pandemiden önce gitmiştim belki de o yüzden Mission: Impossible – Dead Reckoning Part 1'ı IMAX'te izleyince beğendim.

Antalya'nın nüfusu neredeyse 3 milyon oldu, hala bir tane bile IMAX salon yok. Hatta yüksek kalitede (yeterli ışık, ses) bir salon bile yok. Bu yaşa geldim, hala bir tane IMAX film izlemiş değilim :( 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@CandleGardengelmesin bence hocam, gelecek olan dandik olacağı için veya adam akıllı getirseler sadece masrafları çıkması için biletlerin 1000+ TL olacağı için bence pek bir anlamı yok. Antalya zengin memleket ama kimse IMAX bileti için o fiyatları vermez.

CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla coktandir ben cinemaximum denen garabet yuzunden sinemaya gitmeyi biraktim. parasini gectim, filmler cok karanlik oluyordu. serefsizler projektorun parlakligini kisiyorlar istanbul'da hangi salonlarina gittiysem. bir de ½ saat reklam izletiyorlardi. eeeeh ama

bir de abi film arasi diye birsey neden var?! +3½ saatlik film izlemiyoruz!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
57 dakika önce, infestor said:

bir de abi film arasi diye birsey neden var?! +3½ saatlik film izlemiyoruz!

Baska turlu nasil yiyecek, icecek satip milleti yolacaklar?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 minutes ago, Hugh Bullet said:

Baska turlu nasil yiyecek, icecek satip milleti yolacaklar?

abd ve avrupa'da ara yok ve deli gibi yagli yagli kazik patlamis misiri satiyorlar?!

belki bizimkiler 2 kat kâr yapmak istiyordurlar :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 dakika önce, infestor said:

abd ve avrupa'da ara yok ve deli gibi yagli yagli kazik patlamis misiri satiyorlar?!

belki bizimkiler 2 kat kâr yapmak istiyordurlar :D

Biliyormusun, Amerikada bir zamanlar film izlemek bedavaymıs sirf patlamıs mısır satabilmek icin. Patlamis mısırdan gelen kazacın daha buyuk oldugunu farketmisler.

Hugh Bullet tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, wazzap said:

@CandleGardengelmesin bence hocam, gelecek olan dandik olacağı için veya adam akıllı getirseler sadece masrafları çıkması için biletlerin 1000+ TL olacağı için bence pek bir anlamı yok. Antalya zengin memleket ama kimse IMAX bileti için o fiyatları vermez.

Evet, Antalya ilginç. Yemeye, içmeye binlerce lirayı çok rahat verirler ama bir IMAX bilet 200 TL olsa, yohamına o kadar paraya sinema mı olur derler.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/18/2023 at 12:08, CandleGarden said:

Antalya'nın nüfusu neredeyse 3 milyon oldu, hala bir tane bile IMAX salon yok. Hatta yüksek kalitede (yeterli ışık, ses) bir salon bile yok. Bu yaşa geldim, hala bir tane IMAX film izlemiş değilim :( 

Al bendende o kadar ..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Imax 155tl olmuş. Zaten sinemaya gitmeyi sevmiyordum bir de bu fiyatlarla daha hiç gitmem. Oppenheimer için bir istisna yapabilirim ama, bakalım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

agalar kusra bakmayın ama oppenheimer imax için izlenecek en son filmdir. siliyın mörfi'nin krater gibi suratını mı 18K çözünürlükte izleyeceksiniz? :P film komple diyalog zaten.

ayrıca nolan ipnetorunu biraz tanıdıysam, ister feriştahı dolby ultra surround mega thx master vb. ses sistemi olsun bu yavşak sesleri sağır bir adama mixlettiriyor :D yine boğuk bombok ses olacak, diyaloglar duyulmayacak vb. yani.

oppenheimer korsana düşsün 480p'den yukarısını izlersem şerefsizim :mrgreen:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 minutes ago, infestor said:

agalar kusra bakmayın ama oppenheimer imax için izlenecek en son filmdir. siliyın mörfi'nin krater gibi suratını mı 18K çözünürlükte izleyeceksiniz? :P film komple diyalog zaten.

offf süper. tam benlik. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Flash güzel film , izlenir.

Deadpool2 tadı var , hem komik süper kahraman filmi olmasıyla , hem de senaryo benzerliğiyle.

Biraz kısaltılabilirmiş. 
Neden gişede çakılmış anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, Hugh Bullet said:

A-X-L beklentilerinizi fazla yüksek tutmadan seyredip eğlenebileceğiniz bir film

Görünüşe göre çıtayı çok alçakta tutmakta fayda var:lol: Yine 5.3 iyi almış hayret.

10 hours ago, Altan Yoklar said:

The Flash güzel film , izlenir.

Deadpool2 tadı var , hem komik süper kahraman filmi olmasıyla , hem de senaryo benzerliğiyle.

Biraz kısaltılabilirmiş. 
Neden gişede çakılmış anlamadım.

Henüz izlemedim ama izlenecekler listemde. Flash falan sevemem, süperkız ise başarılı bir karakter olmuş gördüğüm kadarıyla. Sırf onun için bile izlenir.

Hugh Bullet beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Extraction II çok iyi olmuş, hatta ilkinden bile iyi. Uzun çekimler, kesintisiz ve akıllara zarar kamera hareketleri, John Wick'i tokatlayacak kalitede aksiyon ve gun-fu sahneleri. Uzun zamandır bu kadar keyifli bir aksiyon filmi izlememiştim. Adamlar bu çekim tekniğinin profesörü oldular resmen. Aksiyondan nefes alabildiğiniz yerlerde kamera hareketlerinin nasıl o şekilde olabildiğine kafa yormak zorunda kalıyorsunuz. Kamera ekibine ayrı bir oscar verilmesi lazım. İlk filmi izlemeyenler için spoiler içine alıp bir video paylaşayım. İlk filmdeki kesintisiz 12 dakikalık araba kovalamaca sahnesinin nasıl çekildiğini gösteriyor. İzleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız:mrgreen:

İlkini izlemeyenler önce ondan başlasın derim, o da çok başarılı.

https://www.imdb.com/title/tt12263384/

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/26/2023 at 21:00, MilesTeg said:

Extraction II çok iyi olmuş, hatta ilkinden bile iyi. Uzun çekimler, kesintisiz ve akıllara zarar kamera hareketleri, John Wick'i tokatlayacak kalitede aksiyon ve gun-fu sahneleri. Uzun zamandır bu kadar keyifli bir aksiyon filmi izlememiştim. Adamlar bu çekim tekniğinin profesörü oldular resmen. Aksiyondan nefes alabildiğiniz yerlerde kamera hareketlerinin nasıl o şekilde olabildiğine kafa yormak zorunda kalıyorsunuz. Kamera ekibine ayrı bir oscar verilmesi lazım. İlk filmi izlemeyenler için spoiler içine alıp bir video paylaşayım. İlk filmdeki kesintisiz 12 dakikalık araba kovalamaca sahnesinin nasıl çekildiğini gösteriyor. İzleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız:mrgreen:

İlkini izlemeyenler önce ondan başlasın derim, o da çok başarılı.

https://www.imdb.com/title/tt12263384/

Bir beklentim olmadan izlediğimden olabilir, ben ilk filmi daha çok beğenmiştim. Ama bence yakınlar, ilki 8 ise, bu da 7.7 gibi :mrgreen:

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Extraction 2 iyi de o trende merdivenin arkasında makineliye karşı cover aldığı sahnede film benim gözümde bitti. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, Altan Yoklar said:

4d nedir?

Arkadaslar gitmis anlattilar. Ses duzeni degisik ve oturdugunuz koltukla filime gore hareket ediyor. Ileri, geri sag, sol falan. Daha oncede uzay ve havacilik muzesindede boyle bir sey seyretmistim. Perdedeki goruntuyle beraber sizde hareket ediyorsunuz. 

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok