Hangi oyunları bekliyorsunuz?
1 1

Bu konuda 218 mesaj var

Her ne kadar Heroes of the Storm (blizzard Dota) oynamayı sevsemde bi Starcraft 2 olamaz yerinide tutamaz. Zaten tarz olarak RTS demek yanlış olur onlarda, daha ziyade diablovari gibi çünkü oynanışı tek bir heroyla yönetim mevcut.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Genresi aynı olsa moba denmez rts denirdi zaten

Dediğim gibi belli bir grup oynamaya devam ediyor, ben de eskiden cok severek oynuyordum ama artık gerek multide gerek singleda aynı gelişimi devamlı devamlı yapmak hoşuma gitmiyor ağır geliyor.. 

Mobalar da rpg ögeleriyle birleştirilmiş rts tabanlı oyunlar.. 

Bu adventure genre sinin mazide kalmasına benziyor biraz.. ben halen oynamaya devam ediyorum ve cok seviyorum ama yeni nesil pek adventure falan oynamıyor yine turn base stratejiler de aynı durmda ben halen oynuyorum seviyorum ama biliyorum ki baya azınlığım...

Zaten mass effect, witcher gibi oyunlar sırf karakter gelişiminden ötürü rpg diye adlandırılsa da hepsinin temelinde eski adventure oyunları var..  en az bir old skool adventure kadar konusma ve secimler içeriyor .. puzzleları da cabası.. 

90larda neredeyse her ay 2-3 tane rts oyun cıkardı ki o zamanlar bu kadar oyun cıkmıyordu bile yıl içinde şuan böyle birşey yok doğal olarak..

Sonuç olarak bireylerin sevdası endüstrinin içinde bulunduğu bulunduğu durumu özetlemiyor.. 

Suan gözde olan oyunlar moba, fps, tps, rpg, action oyunları.. arada da yarış, dövüş, strateji, adventure falan oynanıyor ama bu onların cok tutuldugunu asla gostermez.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

half life 3

oyun tarihinde bu şekil rezil edilen başka bir oyun yoktur galiba. bari hl2: episode 3 u çıkarsalardı.

edit: ekim 2007 de çıkmış episode 2. ayıp be kardeşim 10 sene olmuş...

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, emre666 said:

half life 3

oyun tarihinde bu şekil rezil edilen başka bir oyun yoktur galiba. bari hl2: episode 3 u çıkarsalardı.

edit: ekim 2007 de çıkmış episode 2. ayıp be kardeşim 10 sene olmuş...

duke nukem vardı daha rezill ettiler onu ama çıktı 21321731 yıl sonra tabi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Duke nukem in ilk oyununu oynamadigim icin birsey diyemeyecegim ama half life 1 devrimdi half life 2 teknolojik olarak devrimdi ve konusu bence iyidi. Kaynak kodlarinin calinmasina ragmen hikayeyi iyi topladilar. 

Valve icinde bu half life serisine neden o.ç olarak bakiliyor anlamiyorum. Dusundukce sinirleniyorum valla. Konuyuda pic gibi biraktilar. Yemin ediyorm konsola cikmasin half life 3 yada ne boksa onun icin desktop kurarim. 

Gabe'inde amk. 

Not: suan hic guzel olmayan bir tiyatrodayim. Bileklerimi kesicem daraldim ondan kufurlu yazmis olabilirim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanki bedavaya hayrına verecekler oyunu ayak sürüyorlar, bugün köşe olduğu steam varsa Half Life sayesinde var. Half Life'ı dağıtmak için kurmuştu Steam'i. En azından hikayeyi tamamlayacak birşeyler yapabilirdi. Bu saatten sonra yapmasın zaten. Yok size Half Life falan yapmıyoruz oyun desin kapasın konuyu. O da rahatlasın bizde rahatlayalım valla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yapmazlar da zaten. Zaten istedikleri kadar iyi yapsınlar, o kadar beklentinin ve geçen 10 senenin üzerine insanları tatmin edemeyecekler. Gerçekten de "yapmıyoruz kardeşim" diyip konuyu kapatmaları kazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

micromachines ve chrash bandicoot 'un çıkışına az kaldı. 

Crash Bandicoot aslına bağlı kalarak hemen hemen tamamen sıfırdan yazılmış. Grafikleri ana hatları alınmış sadece. Sıfırdan yapacak olduktan sonra yeni oyun yapsalar daha güzel olurmuş. PC'e çıksa kaçmazdı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok