SSD Tavsiyesi
0

Bu konuda 71 mesaj var

Yaklaşık 5 yıldır iMac'te kullandığım 120 GB OCZ Agility 3 SSD, video kırpma vb. efektler için Adobe Premiere Pro kurduğumdan beri yetersiz geliyor. İkincil SSD olarak taktığım OCZ Vertex 460 da maalesef 120 GB ve o da dolmak üzere. Ancak öncelikle değiştirmem gereken en eski olan SSD ve minimum 500 GB olmasını istiyorum, tercihen 1 TB olsa daha iyi olur. OCZ Agility 3 bile yeterli gelmiş olduğu için öyle süper transfer zamanları olan bir SSD ihtiyacım yok, yer daha önemli benim için, zaten SATA II kullanabiliyor yanlış hatırlamıyorsam benim emektar iMac. Kullandığınız mümkünse ucuza mal olabilecek bir SSD tavsiyesi istiyorum, şimdiden teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 850 EVO aldım, kullanıyorum, memnunum. Ama şimdiye kadar kullandığım tek SSD olduğu için kıyaslayamıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Peki 2x500 gb mı yoksa direkt 1 tb almamı mı önerirsiniz ? Normalde apple kapalı bir kutu şeklinde video/müzik vs. dosyaları da dahil olmak üzere uygulamaların olduğu diske atıyor. Belli süre sonunda bununla baş etmek zorlaşıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Model ve markasına göre değişiyor. Ama kaliteli bir markanın güzel modelinin 1tb olanı 500gb x 2 den daha hesaplı oluyor genelde. Amazondan takip ederseniz %20 veya fazlası daha hesaplı olabiliyor. Türkiyede n11 bazı dönemler avantajlı ürün sunuyorlar. Ben genelde amazondan alıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz boşalttım işletim sistemini kurduğum SSD'yi, 35 GB kadar yer kaplayan saçma sapan dosyalar buldum, örneğin iPhoto artık kullanılmasa da arşivini bırakmış, yine iTunes eski telefonumda kayıtlı olan videoları iMac arşivine de atmış. Fotoğraflar uygulamasının 13 GB'lık arşivini de diğer SSD'ye attım. Beni bir süre götürür ben de bu arada Amazon indirimi kovalayım artık. Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz boşalttım işletim sistemini kurduğum SSD'yi, 35 GB kadar yer kaplayan saçma sapan dosyalar buldum, örneğin iPhoto artık kullanılmasa da arşivini bırakmış, yine iTunes eski telefonumda kayıtlı olan videoları iMac arşivine de atmış. Fotoğraflar uygulamasının 13 GB'lık arşivini de diğer SSD'ye attım. Beni bir süre götürür ben de bu arada Amazon indirimi kovalayım artık. Teşekkürler.

:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EVO tabii ki iyi ama sırf adına 10 dolar fazladan ödüyorsunuz benden söylemesi. 

Crucial MX200 serisi tamamen aynı kalitede ve daha hızlı, şuan amazonda vergi sınırı altında.

http://www.amazon.com/Crucial-BX200-240GB-Internal-Solid/dp/B016JREGAC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1456082699&sr=8-1&keywords=crucial+bx200

Hatta ona bile gerek yok BX200 serisi daha düşük hızda ama açıkçası şuan ihtiyacım olsa alacağım ürün çünkü SSD'ler zaten gayet hızlı, öyle windows ortamında farkedilecek bir hız farkı yaratmaz, oyunlarda yüklemelesi en fazla 1 bilemedin 2 saniye kısaltır, beklemenize gerek yok bunu alın geçin, bir gün evo ile kıyaslama imkanınız olursa da bana teşekkür edersiniz:

http://www.amazon.com/Crucial-BX200-240GB-Internal-Solid/dp/B016JREGAC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1456083044&sr=8-1&keywords=crucial+bx200

elimden geçen ocz vertex 3, 840 evo ve şuan kullandığım crucial mx100 disklerini baz alarak yapıyorum bu yorumu.

PNY markasından uzak durun.

Sandisk iyidir tabii ki, kinston'ın diskleri de iyi yorumlar almış. ADATA'da fiyatına göre çok iyi deniyor ama benim kişisel tercihim Crucial, çünkü adamların işi RAM ve SSD başka bir şey yapmayan, alanında uzman bir firma.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ewt, hem hızlı hem daha kaliteli dicekti orası yanlış olmuş..   :bigstar:

Lakin crucial ssd lerin şuan MX200 ve BX100 modelleri alınması gereken modelleri.. BX200 ler BX100 den daha yeni olmasına rağmen bazı özellikleri eksik ve daha yavaşlar.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

850 evo:

- Sequential read speed 540 MB/s;

- Sequential write speed 520 MB/s;

- Random read speed 100K;

- Random write speed 90K

Crucial MX200

Sequential read speed 555 MB/s;

Sequential write speed 500 MB/s

Random read speed 100K;

Random write speed 87K

okuması hızlı işte, sana :cici

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya foruma boşuna mı yükledik cici smileyini arkadaş... kullanmak yerine :cici yazanları banlayacam valla artık... :lol:  :lol:

neyse, tek bi kulvarda azıcık daha hızlı diye genel anlamda "daha hızlı" demenin anlamsız olduğunu sen de biliyosun küçük.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben hız için hiç farketmez, SSD'lerin hepsi yeterince hızlı dedim zaten, sırf EVO olsun diye fazla ödemeye gerek yok.

ayrıca banlamazsan adam değilsin  :lol:

850 EVO 250gb 75 dolara düşmüştü, o fiyattan yakalanırsa alınabilir, fazlası lüzumsuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben hız için hiç farketmez, SSD'lerin hepsi yeterince hızlı dedim zaten, sırf EVO olsun diye fazla ödemeye gerek yok.

ayrıca banlamazsan adam değilsin  :lol:

850 EVO 250gb 75 dolara düşmüştü, o fiyattan yakalanırsa alınabilir, fazlası lüzumsuz.

Blackfriday'de baya düşüktü fiyatlar dediğin gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pendik mağazasında görünüyor, yarın akşamüstü işim var orada, gidip bir bakarım olmazsa. Geçen sefer OCZ Vertex 460 alırken yok demişlerdi, mağazaya gidince bulmuşlardı :)

Edit : Bu arada Evo 850 500 GB 612 TL hepsiburada'da, 50 TL de chippara veriyor. Hangisini alsam ne dersiniz ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung 850 evo ve pro modellerde bulunan 3d v-nand (2x falan daha uzun ömürlü olduğu iddia edilen) veya benzer bir teknoloji diğer önerilen Cruical modellerinde var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok