Bilgisayar Kasaları
2 2

Bu konuda 297 mesaj var

Kasa çok güzel güle güle kullan. Phanteks kasaların hastasıyım ama kendimi tutup buna geçmeyeceğim. P600S güzel. :D 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Phanteks iyi güzel de benim 350X'teki PCI slotlarının çıkışındaki kilit sistemi çok salakça. Ne zaman aklıma gelse elim yeni kasa bakmaya gidiyor. Başlık üç gündür aktif, üç gündür kasa bakıyorum kendime.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dağıtıma çıkmış, heyecanlanmaya başladım. yurtiçi kargo camını kırmadan, kasasını eğmeden getirir inşallah. kolay gelsin'in kalitesine alıştık şimdi yurtiçinden geldiğini görünce korktum biraz :icon_twisted: :lol:

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
53 dakika önce, stardust said:

dağıtıma çıkmış, heyecanlanmaya başladım. yurtiçi kargo camını kırmadan, kasasını eğmeden getirir inşallah. kolay gelsin'in kalitesine alıştık şimdi yurtiçinden geldiğini görünce korktum biraz :icon_twisted: :lol:

kasa sök çıkar tak üşengeçliğim olmasa benimde kafamda projelerim varda. misal duvara monteli bir şey ama ankara da bunu nasıl haledebilirim fikrim yok. bilen veya yönlendirebilecek birileri varsa yeşillendirebilir

Erwin and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/20/2023 at 0:25 PM, stardust said:

kargoya verilmeden önce arayıp iptal etsem mi acaba diyordum. Efe'nin yorumundan sonra girdim bir tekrar baktım, gerçekten güzel ya, iptal etmeye elim varmadı. gelsin yavrucak bakalım.

ZXGpAI.jpg

bir yurtiçi kargo klasiği, kasa sağlam gelmiş gibi gözüküyor ama fanlar yanlış şubeye yönlendirilmiş, bizim şubeye gelip tekrar dağıtıma çıkması yarın olacakmış... off :shot:

Erwin and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, jackjoker said:

kasa sök çıkar tak üşengeçliğim olmasa benimde kafamda projelerim varda. misal duvara monteli bir şey ama ankara da bunu nasıl haledebilirim fikrim yok. bilen veya yönlendirebilecek birileri varsa yeşillendirebilir

Son sefer kasa değişirken su soğutucuyu bile anakartla bir taşımıştım yeni kasaya. :zuh:

Hayır bir de her seferinde kolay bitireyim derken mutlaka bir taraflara bir kablo sıkışır, vida falan kaçar sonra tekrar uğraşır dururum. 

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Silverstone Raven RV02 emektar kasama veda etme vakti geldi. Törenle bahçeye gömmeyi düşünüyorum bunu, ileriki nesillerdeki arkeologlar bunu bulduğunda "vay be eskiden ne sağlam kasalar yapılıyormuş" diyebilsinler:

Image_12S.jpg

-

EVGA 3080 Ti FTW3 ile beraber:

fix7lpf.jpg

-

Asus 4070 Ti TUF OC ile beraber:

18dkrt1.jpg

-

PNY 4080 Verto ile beraber:

e5vmffb.jpeg

-

Anı olarak kalsın burda :D

Najaz, T800 and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IMG-5532.jpg

Wellcome to my cable management hell...

bu kasayı çok sevdim, güzel olsun diye yavaş yavaş itinalı bir şekilde yapayım dedim. 9 tane fan'ın hem power hem de ARGB kabloları deli etti beni.

bu kasa için ayrı bir başlık açmam gerekecek...

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, stardust said:

ZBW0bW.jpg ZBW16h.jpg

ZBWi7Q.jpg ZBWs3M.jpg

https://www.youtube.com/shorts/z25_CnbPfSM

bir tane de video koydum. bu kasa yordu beni ama yorulduğuma da değdi.

kasa-fan seçimi ve uygulamadaki yardımları için @jackjoker ve @T800 'e teşekkür ederim.

daha rahat bir zamanda daha güzel video ve fotoğraflar yükleyeceğim.

bu kasa daha çok yazıyı hakediyor. 3 cümle ile kurtaramazsın. 
corsair, asus, msi, coolermaster vs hepsi halt etmiş bunun yanında. kıymeti bilinmeyen markadır phanteks

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker sayın başkanım açtığın yolda, gösterdiğin hedefe ilerliyoruz. 

Phanteks NV7 mest etti beni. Sanat eserine bakar gibi, güzel bir tabloyou izler gibi seyrediyorum aleti.

Bu kasayı ön plana çıkarmak için odamın şeklini değiştirmeyi bile düşünmeye başladım.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kasa olayı içimde yara olmaya bir şekilde devam ediyor. Son bilgisayar toplayışımda artık bundan daha büyüğünü ne yapacağım diyerek Corsair'i aldım ama Nvidia hayvanı öyle bir kart çıkardı ki fan düzenini boka çevirmeden kasaya sığdırmak mümkün olmuyor. Bu saatten sonra bir daha bilgisayar toplamak içimden de gelmiyor gittiği yere kadar gitsin bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, Definitive said:

bundan daha büyüğünü ne yapacağım diyerek Corsair'i aldım ama Nvidia hayvanı öyle bir kart çıkardı ki fan düzenini boka çevirmeden kasaya sığdırmak mümkün olmuyor.

Aslında bu iyi bir şey, insanı harcama yapmaktan alıkoyuyor :) Ben de mini-ITX kasaya geçtiğimden beri zaman zaman "Ekran kartını değiştirsem mi acaba?" diye düşünüyorum ama sonra o devasa kartları kasaya nasıl sığdıracağım deyip hemen vazgeçiyorum. Param da cebimde kalıyor böylece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Najaz said:

Aslında bu iyi bir şey, insanı harcama yapmaktan alıkoyuyor :) Ben de mini-ITX kasaya geçtiğimden beri zaman zaman "Ekran kartını değiştirsem mi acaba?" diye düşünüyorum ama sonra o devasa kartları kasaya nasıl sığdıracağım deyip hemen vazgeçiyorum. Param da cebimde kalıyor böylece.

Züğürt tesellisi diye buna deniyor ama tam da bizim ülkenin vatandaşlarına uygun bir yaklaşım olduğunu inkar edemiyorum. :mrgreen:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizleri züğürt tesellisi ile tanıştıran büyük ekonomiste selam olsun :D

cm5okwo.jpg

Yalnız NVIDIA şöyle çift fanlı, 16GB bellekli bir 4070 Super çıkartırsa, belki kesenin ağzını açmayı düşünebilirim. Kart çift fanlı olursa bahanem kalmıyor çünkü :) 

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Najaz said:

Şu anda kasa alsaydım yada anakartım m olsaydı tek alacağım kasa şu olurdu: 

6mpsx0y.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Squall said:

Şu anda kasa alsaydım yada anakartım m olsaydı tek alacağım kasa şu olurdu: 

6mpsx0y.jpg

Asus'un o kasasını zamanında çok araştırmıştım, incelemelerini okudum izledim vs. Sonra şu kasayı gördüm:

O11-Air-MINI-White-2.jpg

https://lian-li.com/product/o11-air-mini/

mATX zorunluluğu olmadan aşağı yukarı aynı kompakt yapıyı sağlıyor ve hava akışı daha iyi. Çift bölgeli olduğu için Asus'a göre de daha ferah ve kablo karmaşasını arka tarafta çok rahat saklayabiliyor. Şimdi bu kasayı kullanıyorum, çok da memnunum. Işıklı mışıklı olsun istenirse rgb fanlarla da donatılır (kutu içinden 3 fan çıkmasına rağmen ışıksız fanlar). Bende sadece işlemci soğutucusu, ekran kartı ve belleklerde rgb aydınlatma var, o da bana bazen fazla bile geliyor.

SEP tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Najaz said:

Bizleri züğürt tesellisi ile tanıştıran büyük ekonomiste selam olsun :D

cm5okwo.jpg

Yalnız NVIDIA şöyle çift fanlı, 16GB bellekli bir 4070 Super çıkartırsa, belki kesenin ağzını açmayı düşünebilirim. Kart çift fanlı olursa bahanem kalmıyor çünkü :) 

RTE: Aslında bu kasalar biraz büyüse daha isabetli olmaz mı :D

Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, SEP said:

Asus'un o kasasını zamanında çok araştırmıştım, incelemelerini okudum izledim vs. Sonra şu kasayı gördüm:

O11-Air-MINI-White-2.jpg

https://lian-li.com/product/o11-air-mini/

mATX zorunluluğu olmadan aşağı yukarı aynı kompakt sağlıyor ve hava akışı daha iyi. Çift bölgeli olduğu için Asus'a göre de daha ferah ve kablo karmaşasını arka tarafta çok rahat saklayabiliyor. Şimdi bu kasayı kullanıyorum, çok da memnunum. Işıklı mışıklı olsun istenirse rgb fanlarla da donatılır (kutu içinden 3 fan çıkmasına rağmen ışıksız fanlar). Bende sadece işlemci soğutucusu, ekran kartı ve belleklerde rgb aydınlatma var, o da bana bazen fazla bile geliyor.

Ya bir dur böyle şeyler gösterme bana gene masraf çıkartacaksın :D

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok