Bilgisayar Kasaları
2 2

255 posts in this topic

1 hour ago, serseridingil said:

1980/90'ların tercihen yatay veya dikey bej kasalarına benzer kasalar halen yapılıyor mu?  Beyaz kasa olarak Zalman Z3 Plus kullanıyorum çok memnun değilim artık oldukça dar gelmeye başladı :)

Bildiğim kadarıyla yenisi üretilmiyor ama yurtdışından sıfır kutusu açılmamış kasalar bulmak mümkün, tabi hem kasa hem de kargo maliyeti çok yüksek olacaktır. En iyisi mahalle bilgisayarcılarını eskicileri falan gezmek.

Şöyle bir şey buldum;

http://www.evercase.co.uk/index.php?route=product/category&path=63

Edited by Whooosh

Ben de uzun zamandır m-Atx kasa arıyorum ama bizde doğru düzgün seçenek yok maalesef. Masterbox Q300L'yi gözüme kestirmiştim ama tabii ki TR'de bulamadım. Amazon da 45$'lık kasaya 200$'a yakın shipping isteyince vazgeçtim. Silverstone'a da bakıyorum ama m-Atx anakart ve klasik ölçü PSU ile çok emin olamadım. :icon_think:

Şu an Corsair Carbide 300R kullanıyorum ama anlamsız büyük geliyor bana. Gereksiz derecede ağır, masanın üzerine koyunca masada devasa atıl bır kütle duruyor. Ayrıca kasanın 4/5'i boş neredeyse. Sistem terfisinde m-Atx anakart kullandım özellikle ama kasayı sonra değiştiririm diye ötelemiştim. Şimdi de düzgün, ufak tefek bir şey bulamıyorum.

Edited by SEP