En iyi Media Player?
1 1

Bu konuda 84 mesaj var

Merhaba,

Bir süredir GOM Player kullanıyordum ama bir kaç ufak sorun çıktığı için değiştirmek istiyorum. Bir de MediaPlayerClassic'in su gibi akıcı oynattığı bazı videolar GOM'da takılıyor; üstelik makine i7 işlemci, 16gb ve ssd olmasına rağmen. MPC'i ise kullanımı zor olduğu için (altyazı seçimi vs) tercih etmiyorum.

Şu sıralar en ideal media player hangisi? 

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mac icin VLC kullaniyorum. Ayni kod tabanini kullandigi icin Windows'da da basarili olacagini tahmin ediyorum, deneyebilirsiniz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mpc'de nasıl bir sıkıntı yaşıyorsunuz bilemiyorum ama son 2-3 senedir ben çok memnunum. Yeni sürümlerle altyazı olmayan videolar için getirilen altyazılarda Türkçe en üstte çıkmaya başladığından bu yana mükemmel oldu. Sanırım kurduktan sonra 2 tuş ataması yapıp (sağ-sol tuşlarına videoda 5 saniye ilerleme), altyazıları sarı yaptıktan sonra bir daha da ellemiyorum hiçbir ayarını.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de VLC kullanıyorum ama uygulamanın 32-bit sürümü sorun çıkarmıştı bende (W10 64-bit). Sürekli çöküyordu uygulama. 64-bit'lik sürümünü kurunca sorunlar ortadan kalktı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun zamandır MPC-HC kullanıyorum. Şimdiye kadar daha kolay gelen bir oynatıcı bulamadım (foobar gibi bişey oldu benim için). Klavye kısayollarını kullanıyorum sürekli, belki de ondan rahat gelmiştir. VLC'yi denemiştim ama alışamadım pek. KMPlayer falan vardı bir ara, ama hala güncelleniyor mu bilemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

K-Lite Codec Pack ile Splash Media Player' ı kullanıyorum, bence gayet başarılı.

Onun dışında ya Windows Media Player, ya da Windows Media Player Classic (Özellikle otomatik altyazı arama özelliği çok hoşuma gidiyor.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MPC-HC'den ötesi yalan bence...

altyazı konusunda nasıl bir zorluk var onu anlamadım açıkçası :) altyazı dosyasını sürükleyip film üzerine bıraktığınızda otomatik yüklenmiş oluyor, gayet basit.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MPC-HC'den ötesi yalan bence...

altyazı konusunda nasıl bir zorluk var onu anlamadım açıkçası :) altyazı dosyasını sürükleyip film üzerine bıraktığınızda otomatik yüklenmiş oluyor, gayet basit.

Medya Player Klasik amcamda D' ye basıyon altyazı arıyor otomatik, na bunu kullan diyon kullanıyor. O yani, yoksa diğerlerinde ben de altyazı indirip, sürükle bırak metodunu kullanıyorum. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben uzun zamandır kurcalamamışım MPC'i, ben en son kullandığımda altyazı sürükle bırakla eklenemiyordu ve film adı ile altyazı adının aynı olması gerekiyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben uzun zamandır kurcalamamışım MPC'i, ben en son kullandığımda altyazı sürükle bırakla eklenemiyordu ve film adı ile altyazı adının aynı olması gerekiyordu.

en son 2001de falan baktın sanıyorum mpc'ye  :mrgreen:  bayadır öyle sorunlar yok...

KaraSinek beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MPC-HC, görüntü ve ses kalitesi de oldukça iyi bence. Otomatik altyazı indirme de gayet güzel çalışıyor (Bilmeyenler için D tuşu).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MPC-HC'i kullanıyorum. memnunum. VLC her zaman övülür ama ben arayüzünü sevemedim. Java ile yazılmış hissi var .

MPC 'nin en büyük eksiği, playlist kullanımının ve dosya yönetiminin düzgün olmaması. O da nadir gerekiyor zaten , potplayer ı kullanıyorum  o zaman.

Ben masaüstü bilgisayarda kullanmayı gereksiz buldum , ama KODI (eski XBMC) denenebilir. Couchpotato benzeri uygulamalar ile entegre çalışabiliyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kodi'de altyazi eklentileri var.

Onlardan birini kurarsaniz (divxplanet var mesela), filmi izlerken altaziyi menuden indirebiliyorsunuz hangi dilde isterseniz. Ya da mkv icinde altyazi varsa onu acip kapatabilirsiniz istege gore.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kodi'de altyazi eklentileri var.

Onlardan birini kurarsaniz (divxplanet var mesela), filmi izlerken altaziyi menuden indirebiliyorsunuz hangi dilde isterseniz. Ya da mkv icinde altyazi varsa onu acip kapatabilirsiniz istege gore.

Harika, deneyelim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

en son 2001de falan baktın sanıyorum mpc'ye  :mrgreen:  bayadır öyle sorunlar yok...

Sürekli makinede yüklü ama yaklaşık 10 senedir falan hiç bir media player uygulamasını kurcalamadım. Önceden çeşit çeşit media player olurdu, hepsinde farklı ayarlar ön yüklü biçimde hazır beklerdi, güncellemelerini takip ederdim vs şimdi sadece filmi başlatıp izliyorum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi MPC-HC ile bir altyazı indirme denemesi yaptım; Captain Philips için alt yazı bulamadı. Böyle bir film için alt yazı bulması gerekirdi diye düşünüyorum; neye dikkat etmek gerekiyor?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok