Vodafone VDSL (bağlandı)
0

Bu konuda 40 mesaj var

2 yıldır TTNet 50/2 mbit vdsl kullanıyorum taahhütlü olarak, bu ay başında taahhütüm bitmiş, aradılar yine taahhüt yapalım diye... Yok dedim almayayım artık, yeter bu kadar domalttığınız. Herifler dalga geçer gibi 35 yıldır falan ne upload hızı arttırıyor, ne kota... Ama fiyat istikrarlı olarak artıyor.

http://www.vodafone.com.tr/Net/katlayan-supernet-kampanyasi.php

Şöyle bir kampanya gözüme çarptı; 64/4 mbit 240gb akk vdsl2 bağlantısı... Direkt olarak başvurdum bugün. Fiyatı da çok uygun...

Bakalım umarım sıkıntı çıkmadan geçiş sağlanır :zuh:  ttnet'ten kurtulmak isteyen vdsl kullanıcılarına duyurulur. Halk da yararlansın.

edit: http://www.cursedhardware.com/index.php?/topic/1343-vodafone-vdsl-bağlandı/?p=34686

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone, TTnet fiber altyapısını kullanıyor değil mi ? Superonline gibi ayrı fiber altyapısı yok sanırım, TTNET'ten vodafone'a geçerken ne kadar internetsiz kalırız acaba ?

TTnet'in taahhütü bitince Superonline'a geçip o arada internetsiz kalmamayı planlıyordum ancak Vodafone çok cazip olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tt altyapısını kullanıyor evet.

geçiş esnasında kesinti olmadığı bilgisini aldım. işlemler bitene kadar mevcut internet ile devam ediyoruz. işlemler bittiğinde kısa bi geçiş oluyor 1 gün içinde. bana bu şekilde aktarıldı.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tt altyapısını kullanıyor evet.

geçiş esnasında kesinti olmadığı bilgisini aldım. işlemler bitene kadar mevcut internet ile devam ediyoruz. işlemler bittiğinde kısa bi geçiş oluyor 1 gün içinde. bana bu şekilde aktarıldı.

TTnet kendisi bile 1 haftada fiber modemi bağlamaya gelemedi bizim eve. Vodafone kesilip TTnet bağlanınca problem yaşamazsanız buradan bilgi verebilir misiniz ? 2-3 ay taahhüt kaldı benim de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@pentaman

bağlantı 0'dan kurulsa dediğiniz doğru ancak halihazırda üyeyseniz eğer fiziksel olarak hiçbirşey değişmiyor, port vs. tamamen aynı... sadece sistem üzerinden geçiş sağlanıyor yazılımsal, o yüzden.

en azından bana söylenen bu :) geçiş olduğunda yazarım neler olup bittiğini.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Umarım öyle olur. Aynı site içinde evi değiştirdim, adamlar fiber modemi değiştirmek zorunda kaldılar, tam bir açıklama yapamadılar ama MAC adresi tanımlaması her hat için belli bir modeme yapılabiliyor benim anladığım. Modemi getirdikten 1 hafta sonra da ancak açabildiler. Üstelik bizim site TTnet'in ve Superonline'nın eve kadar kendi logolu kutularını koydukları bir yer. Superonline'da da eve gelen kabloda bir problem olduğu için 2 at kadar uğraşıp bağlatamamıştım :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de bitiyor taahhütüm bu ay.

Uydunet 10mbit sınırsız akn yok, 77₺ veriyordum. Bunla devam edeceğim gibi , fazla alternatifi yok.

Superonline fiber 25mbit var. 99₺. Bizim buraya gelmemiş.

Bu tip tarife var mı başka?

Benim evdeki telefon hattını kapattırmıştım, vdsl için yine kablo mu çekiliyor?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton

Eğer Uydunet de aylık kullanımınız aşırı yüksek değilse adil kullanım kotası olan fakat hızın daha yüksek olduğu tarifelere geçebilirsiniz. 

50 Mbps’ye kadar 250 GB Ekosınırsız 24 ay tahhütlü 72TL.

VDSL telefon hattı üzerinden oluyor ama her yerde yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyata göre 240gb kotası en iyi göze çarpan özelliği, onun dışında telefon hattı sinyali üzerinden sağlanan internet hizmeti olayını pek beğenmiyorum ben.

Benimde 1 ay evvel SO fiber taahhütüm yenilendi. 80lira veriyoruz ama gayet memnunum 50/5 veriyorum diyor SO ama testlerde normal adsl ya da vdsl gibi hizmetlerin x ' a kadar dediği çata pata hızın aksine daha üstüne fazlasını bile çıkarttırıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Deathknight

olm bölgene göre değişir o, telefon hattı deyip geçmemek lazım, sol fiberden daha hızlı olduğunu gördüm kaç defa ben  :zuh:  ping olsun, sayfa açma hızı olsun.

64/4 dediği de zaten muhtemelen 61/3.8 gibi bişey çıkacaktır testte, çok da kötü değil... test edip koyucam bakalım ne kadar tutturmuşum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vodafon az önce 4 bucak g [  :icon_dead: ] reklamında oculus rift gösterdi, köydeki çocuk ralli pilotuna bağlandı filan ama OR cihaz mı getirecekler yoksa hızlarını mı övdüler anlamadım, işin aslını astarını bilen var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ASlında 250 kota yeter herhalde  ama huylanıyorum ben sınırlı bağlantılardan . Youtube , netflix sürekli 1080p açık, o epey kota harcıyor. Sonra ayın sonuna kadar 3mbit e kalmak var. Onun yerine 10mbit sürekli daha stressiz geliyor bana.

Uydunetin bu sınırsız tarifesinde en büyük sorun upload 'un 1mbit olması. SOL fiber 'in tarifesi iyi aslında 25dl, yazmamışlar ama 5mbit ul olması lazım.  Her yerde yok işte. Üst sokakta var, benim olduğum yerde yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone almayın aksamalar oluyor sayın@. TTnet ve vodafone var iki ayrı yerde ttnet daha verimli.

aksama olayı ISS'den çok bulunduğunuz bölgeye ve bağlı olduğunuz santrale bağlı bir durum. aksamaların yaşandığı vodafone'un olduğu yerde ttnet'e geçseniz, benzer aksamalar eminim ki onda da olacaktır, çünkü fiziksel olarak değişen hiç birşey yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim oturduğum sitenin telefon altyapisi ultra dandik oldugu ve site yonetimi fiber, kablo tv gibi altyapi isleriyle ilgili kilini kipirdatmadigi icin, mecburen SOL ADSL 16/1 Mbit 50 GB AKN kullaniyorum. Kurumsal abonelik yaptirdigim icin her sene yenilenen taahhutle aylik 35 TL oduyorum. En azindan fazla odemiyorum diye avutuyorum kendimi :)

Yalniz soyle bir durum var, AKN'yi astigim durumlard garip bir sekilde hiz dususu olmuyor bende. Misal gecen ay 100 GB'in uzerinde indirme yaptim ama hiz hic dusmedi. Ben de ses etme, gittiği yere kadar boyle gitsin diyorum artik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SOL fiber de şöyle bir avantaj var. 

Geçiş yaptığınızda, başka servis sağlayıcıda taahhütünüz varsa, ödeyeceğiniz cezayı sizin yerinize ödeyip, geçiş yapmanızı sağlıyorlar. Uygulamada düzgün çalışıyorsa, avantajlı.

Şimdi Uydunet i uzatırım. Benim bulunduğum yere de geliyormuş yakında SOL fiber. Geldiğinde bu yolla ona geçerim.

Bu AKN 'nin arttırılması , düşülen hızında arttırılması gerek. 3mbit çok düşük. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de 2 senelik uydunet taahhüdüm bu sene Ağustos sonunda bitecek. Uydunetten genel itibariyle memnunum. Ağustos'ta diğer seçeneklere de bakacağım bizim buradaki. Ben uydunet alırken ne SOL ne de TTNET'in fiber altyapısı bizim sokakta yoktu. Şu anda varsa ve avantajlı bir tarife sunuyorlarsa geçebilirim. Yoksa uydunete devam. 50/4mbit 250GB AKN + teledünya temel paket 89 TL ödüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aksama olayı ISS'den çok bulunduğunuz bölgeye ve bağlı olduğunuz santrale bağlı bir durum. aksamaların yaşandığı vodafone'un olduğu yerde ttnet'e geçseniz, benzer aksamalar eminim ki onda da olacaktır, çünkü fiziksel olarak değişen hiç birşey yok.

Bilemiyorum doğru olabilir. Yalnız bende ikiside mevcut test ettim bu şekilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone'un altyapısından ziyade millet müşteri hizmetleri ile sıkıntı yaşıyordu en son. Son derece bilgisiz ve yardımcı olmaktan uzak tavırları, aktif edilemeyen bağlantılar vs. forumlarda çok döndü. Şu an nasıllar alın biz de öğrenmiş oluruz. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet arkadaşlar geçişim son derece ağrısız sızısız gerçekleşti... DH'de "kacaktv" diye bir arkadaş var, onun aracılığıyla geçiş yaptım. işe yaramaz mh'yi boşverin.

bugün geçiş olmuş. mh'yi arayıp kullanıcı adı şifre bilgilerimi de aldıktan sonra bağlantıyı sağladım... hattım 76mbit olarak tanımlanmış. (ne alakaysa)

http://www.speedtest.net/my-result/5186725353

bu da speedtest sonucu.

ping vs. hız olarak da çok ilginçtir ki ttnet'ten daha iyi durumda... herşey mükemmel. uzun zamandır yavaşlıktan 1080p izleyemediğim youtube videolarını falan çatır çatır açıyor, umarım hep böyle gider.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

20 mbit TTnet fiberle Apple TV'de en ufak bir takılma olmuyor (herhangi bir zamanda). Bir yerde farklı bir problem vardı sanırım sizin eski bağlantıda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok