En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

18 dakika önce, Najaz said:

İşte tam da bunlar için aldık bu makinayı Altancığım :) Makinada BSI tam kare algılayıcı var. 12800 ISO'ya kadar çok temiz fotoğraf çekiyor. Ayrıca gövdede 5 yönlü IS var; 5 stop farkediyor o da. Tripodla çekiyormuşsun gibi elde çekim yapıyorsun.

OMG Bu bir devrim :thumbs:

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu aliexpress nasıl bir dipsiz kuyuymuş arkadaş.

beynime indexliyorum resmen tüm siteyi ve fiyatları.

kuruluş yıldönümü indirimi var. bugün ve yarın son günler, 28'i sabahı bitiyor.

para harcama niyetiyle girerseniz kesinlikle alınacak bir şeyler buluyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de akşam bakayım aliexpress'e; hoparlör için input source switch ve ses ayarı özellikli basit kablolu kumanda kutuları var, eski emektar Creative Inspire 2400'ün kablolu kumandası bozuktu, bu kutu sayesinde bilgisayarın kablolarını kurcalamadan telefonu falan da 3.5mm jakından takıp çıkarabilirim. Gerçi zaten kullanılmıyor, kutuda yatıyor (adaptörü çok öttüğü için beni deli ediyor) ama kullanmak istersem hazır bulunsun. Belki yine 999999'uncu bisiklet aydınlatmamı ya da aslinda hiç ihtiyaç duymadığım 4. oyun kontrolörümü de alırım. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/22/2024 at 3:12 PM, Peregrine said:

Şundan da bir tane sipariş verdim bakalım. Kızartma, vs. illaki seviliyor, bu teknoloji sayesinde sağlığa daha az zararlı, daha düşük kalorili tüketebiliriz diye düşünerek aldım, oldukça da pratik bir şeye benziyor. Yine umarım problemsiz bir ünite bana ulaştırılır.

71z7LDj40YL._AC_SL1500_.jpg

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0832WY12L

Bu, bugün teslim edildi. Ürün kendi ambalajı ile gönderilir, amazon ambalajı istiyorsanız seçebilirsiniz diyordu, amazon ambalajını seçtim. Ürün yine de kendi ambalajında ve daha önce açılıp tekrar bantlanmış olarak ve amazon koli bantı yerine kendi koli bantlarıyla geldi. Alttan açılıp tekrar bantlanmış olmasından dolayı kurye ile açtık, kullanıma dair bir şey olmayınca teslim aldım, zaten ürnün kendi sarı karton kutusunun içinde bir de mağaza kutusu yani kaliteli beyaz karton ve renkli ürün görselleri olan var.O zaten hiç dokunulmamış gibi idi. Daha sonra eve getirip kontrol edince, ürünün yan tarafında 1cm lik yay şeklinde bir çizik vardı, onun haricinde ekranındaki yapışkan falan sökülmemiş, yine çekmecesini çıkarınca daha önce kullanıma dair yağ sıçraması veya en ufak iz yoktu.

Amazon müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım (ürünün amazon ambalajında gelmemesi, açıldığına dair dış karton kutuda falçata izleri falan) bunun normal olup olmadığını, Türkçe kullanım kılavuzu, tarif kitabı koymak için standart prosedür olarak açılıp açılmadığını sordum. Hayır kapalı olması gerekir dendi. Hemen değişim yapalım dedi, nasıl olacak bu ürünü size gönderip bekleyecek miyim yoksa hemen bir ürün mü göndereceksiniz dedim. Sıfır yeni bir ürün gönderimi sağladı ama yeni oluşan siparişe bakarken MNG ile gönderdiklerini farkettim. Neyse MNG ürünü kırıp getirirse zaten elimizdekutusu açıldığı halde kullanılmamış çalışır bir ürün var, Eğer yeni ürün düzgünce kapalı kutu ve amazon kartonu içinde gelirse zaten sorun yok, hangi ürünün durumu daha iyi olursa Amazon ile görüşüp onu alıkoyup, diğer problemli ürünü de iade kargosu yaparım, her halukarda pek bir sıkıntı yok.

Ama can sıkıcı tarafı biz Amazon'da da bunu yaşayacaksak ne anladık o işten. Türkiye tam bir sıfır ürün alana iade veya açılmış ürün gönderme cehennemi. Hayret bir şey doğrusu. :mad:

Peregrine tarafından düzenlendi
imla

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Peregrinehocam kesin sana gıcık biri var amazon'da. daha önce başıma açılmış kutu olayı vs hiç gelmedi. Hoparlörün kutusu biraz yırtıktı ama orijinal jelatini üstünde olduğundan önemsememiştim. ne şans varmış sende :(

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

@Peregrinehocam kesin sana gıcık biri var amazon'da. daha önce başıma açılmış kutu olayı vs hiç gelmedi. Hoparlörün kutusu biraz yırtıktı ama orijinal jelatini üstünde olduğundan önemsememiştim. ne şans varmış sende :(

Hocam bir şanssızlıktır gidiyor bakalım bu değişim ürünü nasıl gelecek.

Konusu açılmışken, bu Edifer r1100'lar jelatini üzerinde gelmişti dediniz. İnternet unboxing videolarında hoparlör kutusu üzerinde Edifier markası basılmış koli bandı ile kapalı kutu ve kutu içerisindeki hoparlörler poşette çıkıyor görünüyor. İzlediğim videoda kutu açılışı yapan kişi hoparlörlerin naylonunu yırtarak açtı. Siz ürünü aldığınız için sizden daha kesin bilgi alabilirim. Kutunun içindeki hoparlörlerin üzerindeki poşetler bant ile mi kapatılmışlar yoksa yoksa ancak yırtarak açılabilecek şekilde mühürlü yani ısı poşet mühürleyici ile kapatılmış mı geliyorlar. Bir de bahsettiğimiz kapalı gelen jelatin, ürün kolisini mi kaplıyor yoksa ürün kutusu içinde gelen hoparlörler mi tek tek jelatinle kaplı. Ben tam ifade edemediysem, siz kendi ifadenizle anlatırmısınız detaylı olarak. Sonuçta ben de sipariş verdim, ürünün normalde nasıl geldiğini bileyim ki bana gelen ürünün açılıp açılmadığı hakkında fikir yürütebileyim. Biliyorum uzun yazıyorum ama görüyorsunuz durumları (iade ettiğim creative hoparlörler de açık gelmişti) , bunun için emin olmak istiyorum.

PS: Bu arada Hoawei Watch GT4 kapalı kutu geldi, jelatini hutu üzerinde :))) Yalnız stres ölçümü bayağı tırt, Airfryer'ın açılmış paketini görünce sinirden ağzım kurudu ama stres ölçümü değerlerine bakarsak süper relaksmışım :)))

ps

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Peregrineamazon kutusu içerisinde geldi, kutunun sağı solu yırtıktı ama içindeki kendi kutusu, tamamen jelatinli idi.

https://www.youtube.com/watch?v=nB50NrL9GNE kutunun içindeki hoparlör ise bu videodaki gibi beze sarılı bir şekilde geldi. bu videoda mesela kendi kutusunda jelatin yok ama benimkinde vardı.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 minutes ago, wazzap said:

@Peregrineamazon kutusu içerisinde geldi, kutunun sağı solu yırtıktı ama içindeki kendi kutusu, tamamen jelatinli idi.

https://www.youtube.com/watch?v=nB50NrL9GNE kutunun içindeki hoparlör ise bu videodaki gibi beze sarılı bir şekilde geldi. bu videoda mesela kendi kutusunda jelatin yok ama benimkinde vardı.

Şimdi çok net anladım, çok teşekkürler.🙏🏻  Umarım düzgün gelir benimkisi de. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 saat önce, stardust said:

bu aliexpress nasıl bir dipsiz kuyuymuş arkadaş.

beynime indexliyorum resmen tüm siteyi ve fiyatları.

kuruluş yıldönümü indirimi var. bugün ve yarın son günler, 28'i sabahı bitiyor.

para harcama niyetiyle girerseniz kesinlikle alınacak bir şeyler buluyorsunuz.

en son 1mio yıl önce alışveriş yapmıştım aliexpress'ten.. sonra şu gümrük olayları nedeniyle bırakmıştım..

güncel durum nedir şimdi, siparişlerimizde ne kadar euro sınırımız var.. aramaya yapmaya üşendim hakim birisi hızlıca yazıversin kurban olam :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 minutes ago, NoFlyZone said:

en son 1mio yıl önce alışveriş yapmıştım aliexpress'ten.. sonra şu gümrük olayları nedeniyle bırakmıştım..

güncel durum nedir şimdi, siparişlerimizde ne kadar euro sınırımız var.. aramaya yapmaya üşendim hakim birisi hızlıca yazıversin kurban olam :D

Bir takvim ayı içerisinde 150 avro ve 5 shipment, eğer aynı satıcı sepeti 3 parça gönderirse 5 haktan 3'ü eksiliyor, ona göre planlayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aliexpressden alınacak zımbırtıların hepsinin fiyatı hemen hemen burada da aynı. O yüzden boşa para harcamayalım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 dakika önce, Peregrine said:

Bir takvim ayı içerisinde 150 avro ve 5 shipment, eğer aynı satıcı sepeti 3 parça gönderirse 5 haktan 3'ü eksiliyor, ona göre planlayın.

oo iyiymiş.. ıvır zıvır falan o zaman eskisi gibi alabiliyoruz.. 

zamanında tornavida setleri falan alırdım onlar da bi değişiklik yok sorunsuz gelir bu durumda..

tşk ettim :beer2:

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana şimdiye kadar bir tane iade ürün geldi 2021 de oda bu:

Xiaomi 3250mAh Mi Power Bank El Feneri

gbryurq.jpg

Sağlamdı ben düşürüp kırdım biraz ama hala çalışıyor :D

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Peki shipping ücretini 150 euro'dan kesin hariç tutuyorlar değil mi, bu iş artık oturdu mu? Ben de sıvı soğutma parçaları için bir ara aliexpress'e uğrayacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 minutes ago, ZvAnA said:

Peki shipping ücretini 150 euro'dan kesin hariç tutuyorlar değil mi, bu iş artık oturdu mu? Ben de sıvı soğutma parçaları için bir ara aliexpress'e uğrayacağım.

Shipping vergilendirmeye girmiyor ama 150€ 'ya dahil mi araştırmak lazım. Garanti olsun diye dahil gibi düşünülüp sipariş verilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Erwin said:

Aliexpressden alınacak zımbırtıların hepsinin fiyatı hemen hemen burada da aynı. O yüzden boşa para harcamayalım. 

Kupon+Coin+Yıldönümü indirimi birleştirilebiliyor çoğu üründe. AliExpress’i iyi çalışırsanız, çok satış yapmış, madalyalı satıcılardan alırsanız burda alacaklarınızdan daha kaliteli. Ben zaten kol saatleri olarak bir kaç aydır sarmıştım, bir de bu indirimler girince suyunu çıkardım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najazin yönlendirmesi dogrultusunda biraz zor da olsa bu arkadasi ekibime katabildim :D Bu uzaydan gelmiş bir obje gibi duran cihaz, #DAP koleksiyonuma bugün dahil olan, özellikle bu temizlikte bulunması bir hayli zor bir ATRAC player. #ATRAC diyorum çünkü Sony o dönemler MP3 değil de inatla kendi formatı olan #ATRAC3 ve #ATRAC3Plus 'ı kullandırtmaya zorluyordu. Evet, bu bir Sony üretimi Walkman. Hatta Sony'nin ikonik walkman serilerinden de birisi bu.

Tam model ismi #Sony NW #MS70D. Sony'nin hafıza kartı destekli üst seviye müzikçaları. Dock ünitesi ile şarj olup, bilgisayara yine docku üzerinden bağlanabiliyor. Kendisinden 256mb kapasiteye sahip ve bu kapasite yine Sony'nin memory stick Pro Duo kartları ile arttırılabiliyor. 2003'de piyasada olan bir model bu. O dönemler dünyanın en küçük ve hafif DAP'i olmasıyla meşhur. Boyutunu kıyaslayabilmeniz için günümüzdeki bir TWS kulaklıkla da yan tana fotoğrafladım. Cihaz titanyum malzeme ile üretilmiş. Bu da onu son derece hafif, sağlam ve tabiiki pahalı yapıyor. Çıktığı dönemdeki fiyatı 15GB kapasiteli Apple İpod'dan fazlaymış  :icon_eek: tabii ne kadar ufak, hafif ve pahalı malzemeye sahip olsa da hiç şansı olmamış. Bunun bir de büyük kardeşi olan #MS90D var, o bunun siyah kasalısı ve 512MB internal hafızalı modeli. Henüz onu bulmayı bırakın canlı şekilde de göremedim. Bu iki pkayer o kadar az üretilmişler ki Youtube'da eski yada yeni herhangi bir video bile bulamadım bunlarla ilgili. Kimbilir belki ilk videoyu ben çekerim :8

Yine de döneminde az satılmış olması, bu cihazın ikonik olma özelliğini yok etmiyor. Cihaz hala bulunması gayet zor ve koleksiyonerlerce aranan bir DAP olmayı sürdürüyor. Bu arkadaşla birlikte elimdeki ikonik DAP'lar da yavaştan fazlalaşmaya başladılar.:thumbs:

9027bde6b8695f5.jpg

28c79bacc3dcb0b.jpg4f17f82d5a4b2c9.jpg

fa9ab055d141ca3.jpg739607920341d54.jpg

wazzap and Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, ZvAnA said:

Bir de ayda yurtdışı alışveriş adedi 5 taneyle sınırlandırılmış ancak herkesi denetleyebiliyorlar mı bilmiyorum. Benim 5 adedi aşan aylarım oldu ama sorun çıkmadı. Ufak tefek şeylerdi o yüzden 150 euro limitine takılmadılar.

Bu arada artık nakliye ve vergi tutarlarına çok iyi bakmak lazım. İkisi de fena halde arttı. Fakat tabii yine de hala çok uyguna parçalar bulunabiliyor, iyi araştırmak lazım.

Bir de "kargo dahil olmayan" ürünler daha uyguna geliyor ödeme aşamasında çünkü vergiyi ürünün tutarı üzerinden hesaplıyorlar. Kargoyu ürün ücretinden ayrı tutarlarsa kesilen vergi de düşüyor ve bu da toplam tutara olumlu yansıyor. İyi araştırmak lazım yani. Aynı ürünü kargo hariç fiyatlandırma yapan bulunursa bir tık daha iyi fiyata geliyor ürünler.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/26/2024 at 6:17 PM, Peregrine said:

Bu, bugün teslim edildi. Ürün kendi ambalajı ile gönderilir, amazon ambalajı istiyorsanız seçebilirsiniz diyordu, amazon ambalajını seçtim. Ürün yine de kendi ambalajında ve daha önce açılıp tekrar bantlanmış olarak ve amazon koli bantı yerine kendi koli bantlarıyla geldi. Alttan açılıp tekrar bantlanmış olmasından dolayı kurye ile açtık, kullanıma dair bir şey olmayınca teslim aldım, zaten ürnün kendi sarı karton kutusunun içinde bir de mağaza kutusu yani kaliteli beyaz karton ve renkli ürün görselleri olan var.O zaten hiç dokunulmamış gibi idi. Daha sonra eve getirip kontrol edince, ürünün yan tarafında 1cm lik yay şeklinde bir çizik vardı, onun haricinde ekranındaki yapışkan falan sökülmemiş, yine çekmecesini çıkarınca daha önce kullanıma dair yağ sıçraması veya en ufak iz yoktu.

Amazon müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım (ürünün amazon ambalajında gelmemesi, açıldığına dair dış karton kutuda falçata izleri falan) bunun normal olup olmadığını, Türkçe kullanım kılavuzu, tarif kitabı koymak için standart prosedür olarak açılıp açılmadığını sordum. Hayır kapalı olması gerekir dendi. Hemen değişim yapalım dedi, nasıl olacak bu ürünü size gönderip bekleyecek miyim yoksa hemen bir ürün mü göndereceksiniz dedim. Sıfır yeni bir ürün gönderimi sağladı ama yeni oluşan siparişe bakarken MNG ile gönderdiklerini farkettim. Neyse MNG ürünü kırıp getirirse zaten elimizdekutusu açıldığı halde kullanılmamış çalışır bir ürün var, Eğer yeni ürün düzgünce kapalı kutu ve amazon kartonu içinde gelirse zaten sorun yok, hangi ürünün durumu daha iyi olursa Amazon ile görüşüp onu alıkoyup, diğer problemli ürünü de iade kargosu yaparım, her halukarda pek bir sıkıntı yok.

Ama can sıkıcı tarafı biz Amazon'da da bunu yaşayacaksak ne anladık o işten. Türkiye tam bir sıfır ürün alana iade veya açılmış ürün gönderme cehennemi. Hayret bir şey doğrusu. :mad:

Yahu bugün de değişim ürünü geldi, telefondaki bağyana tembihleyin yine kendi kutusunda gelmesin dedim. Yine kendi kutusunda ve koli bantı alttan açık geldi.Yine hiç bir kullanım emaresi yok. Bu ürünün ithalatçısı Amazon.com.tr ve muhtemelen bu ürünün paketlerini tek tek açıp içine Türkçe tarif kitapçığı, Türkçe etiketler ve garanti belgesini (cihazın altına yapışık geldi) koyuyorlar ama bundan telefonda konuştuğum, bu durum normal mi diye soruma , normal değil değiştirelim diyen call center çalışanının haberi yok. Boşu boşuna ürün değiştirdiler. Neyse zaten ilk gelende bir çizik vardı, bunda hiç birşey yok, canıma minnet :P Sedece call center çalışanının aslında iyi niyetli çabası nedenli biraz uğraş ve zaman kaybı oldu o da sorun değil, çalışanların böyle değişime istekli olmaları daha iyi müşteri memnuniyeti açısından. Boş olarak 15 dk çalıştırdım pencere açıp, plastik kokusunu atsın diye, bayağı da plastik kokusu yapmış :) Birazdan bir patates kızartıp deneyeceğiz bakalım. Bunları da aklınızda bulunsun, bu ürünü alırsanız benim gibi canınızı sıkmayın diye yazıyorum.

Bu arada @Squall, siz nereden almıştınız, Amazon ise sizinki nasıl gelmişti, hatırlıyor musunuz? 

Edit: imla

PS. Patates kızartması çok az yağla çok iyi oldu. 👍

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Peregrine said:

Yahu bugün de değişim ürünü geldi, telefondaki bağyana tembihleyin yine kendi kutusunda gelmesin dedim. Yine kendi kutusunda ve koli bantı alttan açık geldi.Yine hiç bir kullanım emaresi yok. Bu ürünün ithalatçısı Amazon.com.tr ve muhtemelen bu ürünün paketlerini tek tek açıp içine Türkçe tarif kitapçığı, Türkçe etiketler ve garanti belgesini (cihazın altına yapışık geldi) koyuyorlar ama bundan telefonda konuştuğum, bu durum normal mi diye soruma , normal değil değiştirelim diyen call center çalışanının haberi yok. Boşu boşuna ürün değiştirdiler. Neyse zaten ilk gelende bir çizik vardı, bunda hiç birşey yok, canıma minnet :P Sedece call center çalışanının aslında iyi niyetli çabası nedenli biraz uğraş ve zaman kaybı oldu o da sorun değil, çalışanların böyle değişime istekli olmaları daha iyi müşteri memnuniyeti açısından. Boş olarak 15 dk çalıştırdım pencere açıp, plastik kokusunu atsın diye, bayağı da plastik kokusu yapmış :) Birazdan bir patates kızartıp deneyeceğiz bakalım. Bunları da aklınızda bulunsun, bu ürünü alırsanız benim gibi canınızı sıkmayın diye yazıyorum.

Bu arada @Squall, siz nereden almıştınız, Amazon ise sizinki nasıl gelmişti, hatırlıyor musunuz? 

Edit: imla

PS. Patates kızartması çok az yağla çok iyi oldu. 👍

Amazon ama nasıl gelmişti hiç hatırlamıyorum :(

Squall tarafından düzenlendi
Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok