LG G4 alınır mı?
2 2

Bu konuda 118 mesaj var

RFID ben gidiyorum ay sonunda.

İstediğim Bestbuy'a gidip cihazları kullanarak seçim yapmak. Eşim Iphone 6 istedi, benim niyetim onun yerine 2 cihaz alıp gelmek. Olmazsa ona Iphone 6 alırım, kendime de Nexus serisi bir cihaz düşünüyorum. "Unlocked" olmasına zaten dikkat ediyorum ama "International" veya "US Version" ifadesi çoğu cihazda yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nexus'ların international veya US olması çok birşeyi değiştirmiyor, bir çok bandı destekliyor zaten. Ben şu ana kadar US versiyon Nexus 5 telefonumun tek sıkıntısını LTE geçişinde gördüm, Vodafone 4g ile uymuyor bantları, o yüzden 4g kullanamıyorum. 3g'de kaldık. Başka operatöre geçsem sorun olmaz muhtemelen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nexus'ların international veya US olması çok birşeyi değiştirmiyor, bir çok bandı destekliyor zaten. Ben şu ana kadar US versiyon Nexus 5 telefonumun tek sıkıntısını LTE geçişinde gördüm, Vodafone 4g ile uymuyor bantları, o yüzden 4g kullanamıyorum. 3g'de kaldık. Başka operatöre geçsem sorun olmaz muhtemelen.

İşte benim korkum da o Ties. Almışken 4G desteklesin, uğraştırmasın istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1100-1300 lira civarında olanlar paralel ithalat. 1300-1400 verip de paralel alınmaz bence, resmi ithalat zaten 1700 lira.

Ben şimdilik vazgeçtim sanırım, işlemci tasarımından kaynaklanan bir hata nedeniyle tüm G4'ler bir süre sonra bozuluyormuş (boot loop) ve tamir için anakart değişimi gerekiyormuş. Bunu bile bile hem de paralel ithalat G4 almak pek akıl karı değil. Üstelik LG denen rezil firma, bu hatayı 2015 ortalarında resmi olarak kabul ettiği halde, 2016 üretimlerinde bile hata devam ediyormuş!

Bu haberin güvenilir kaynağı var mı? Genelde böyle olaylar yabancı sitelerde büyük olay oluyor, ben hiç denk gelmedim.

Aslında lenovo p1 tavsiye dederdim ama kameradan kaybediyor. Pil ömrü inanılmaz ama o yüzden başka telefona geçmek istemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güvenilir Kaynaklar var, LG problemi kabul eden bir bildiri de yayınlamış...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eşime az önce seçenekleri gösterdim; Iphone 6S Plus 64GB patladı  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rose ve Gold'u beğendi o da. Kullandığı saat ile Gold'un rengi aynı...

Neyse, kaçan kaçtı zaten...

Kendime de Motorolo Moto X Pure alıyım bari.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kafamda bir kaç soru işareti kaldı :

• Iphone 6S'i ABD'den alırken US Version-International Version ayrımı var mı?
  • Appstore'da satılanlar sim-free mi? Değilse nereden almak lazım? ABD'de Appstore ile diğer mağazalar arasında fiyat farkı oluyor mu?
  • Garantisi Türkiye'de geçerli mi? Geçerli ise 2 yıl mı; yoksa 1 yıl mı?
  • Tax free ile KDV'yi geri alma şansı var mı?
  • Başka bir uyarınız var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

• Appstore'da satılanlar sim-free mi? Değilse nereden almak lazım? ABD'de Appstore ile diğer mağazalar arasında fiyat farkı oluyor mu?

• Tamamı aynı sürümdür, Türkiye'de sorun yaşanmaz.
  • Sim-Free olarak Apple Store'dan alabilirsiniz, başka yere bakmanıza hiç gerek yok.
  • Türkiye'de 1 yıl uluslararası garanti geçerli, Amerika'dan alınan telefonun standart olarak 1 yıl garantisi oluyor. Apple Care+ ekleyerek uzatabilirsiniz. Ben genelde eklemedim ama sık telefon değiştirmiyorsanız eklemek faydalı olur.
  • Gittiğiniz eyalete göre değişiyor sanırım VAT geri alma hikayesi, ben hiç uğraşmadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple store 'da 2 çeşit var. Us locked ki bunu genelde amerikalılar kullanıyor. Diğeride Unlocked International ki bunu bizim gibi yurt dışında yaşıyanlar alıyorlar yada görevleri yurt dışında olan amerikalılar. Apple'ın garantisi bulunuyor world wide diye geçiyor ama türkiyede geçersiz. Arıza yapınca avrupa yada amerikadaki applestorelarla iletişime geçmelisiniz. (Türkiyede Applestoreda geçerli olurmu onu alırken sormak lazım gibi).Tax free'nin belirli bir kısmını alabiliyorsunuz (Dayanıklı ürünlerde sadece geçerlidir), US'de bir belge var bu belgeyi pasaportunuzla o belgeyi kayıt yaptırırsanız applestoredan aldığınız makbuzla havalanında ilgili yer var (Tax Free Office) oraya veriyorsunuz.Belge havalanı yada alışveriş yaptığınız yerden edinilebilir, sormanız lazım. : :) Amerikada eyalet vegi düzenlemesi vardır kimi eyaletlerde vergi alınmaz iken kimilerinde alınır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o US locked'ları 30 saniyede açıyor apple store'da iyi bir eleman bulursanız.

ben amerikada öğrenciydim, kendi ülkeme dönüyorum bunu kullanamayacağım mı gibi bir muhabbete başlayın, arkaya götürüyor getiriyor telefonu, olay bitiyor.

o sim kart takılmayan modellerden değilse tabi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herhangi bir dükkana gidip unlocked bir sürüm telefon almak yeterli olacaktır. Sanırım EU ve US versiyonlar arasında bir LTE bandı farkı var sadece muhtemelen o da bizim ülkemizi etkilemiyor olabilir gördüğüm kadarı ile. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada LG G4 için bir uyarı vereyim. Bu telefonlarda kronik bir problem varmış. İlgili haberi araştırın isterseniz bootloop denen bi dalga varmış. Bizim adamın başına dün geldi, cihazı garantiye gönderdi şimdi parça değişecekmiş sanırım.

LG bu hatayı kabül etmiş, ilgili haber ekte:

http://www.androidauthority.com/lg-admits-g4-bootloop-problem-hardware-fault-669603/

KaraSinek beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zaten bu sebeple LG G4'ten vazgeçtim.

LG alırsam V10 düşünüyorum. Eşimle bir teknoloji mağazasında V10 ve Iphone 6S Plus'ı inceledik, "kameraları aynı kalitede ise 2 kat para ödemeye gerek yok" dedi. 2 adet V10 alabilirim ama beni düşündüren nokta V10 ile G4'ün aynı işlemciyi kullanıyor olması, bu nedenle aynı problemin V10'da da olma olasılığı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG almayın. Ne alırsanız alın LG almayın. Tamam, Nexus serisi haricinde neredeyse tüm Android telefonlarda güncelleme olayı biraz sıkıntılı, ama LG'de başka sıkıntılar var. Adamlar problemli sürümde bırakıyorlar cihazı, sonra siz boğuşuyorsunuz o problemlerle. Benim G3'le bugün yaşadıklarımı önümüzdeki sene V10, G5 ve G4 sahipleri yaşayacak.

Sadece kamerasına bakarak telefon alınmaz. Kamerayı gün içinde en fazla birkaç dakika boyunca kullanacaksınız, telefonun geri kalanını 24 saat kullanacaksınız. Telefonun yazılımı kafasına göre saçmalayıp kamera açılırken veya çektiğiniz fotoğrafa bakmak istediğinizde bile kasılıyorsa dünyanın en iyi fotoğraf makinesine sahip cihazı bile olsa keyif vermez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok