Battlefield 1 (PC / XONE / PS4)
2 2

Bu konuda 651 mesaj var

Fifa'cılar ayaklansa nolcak hocam. Adamların umurunda mı ?

Cloud mloud bunlar karışık işler kafa yormayın diyen bir bakanımız var. Fifa mifa bunlar boş işler din bilgisi öğrenin biraz diyip işin içinden çıkabilirler. "Oyun lobisi çocuklarımızın beynini yıkıyor buna izin vermeeğğğeeeceğğiizzz" diye birileri bağırır artık televizyonda üzerine "dindar bir nesil yetiştirmek istiyoruz oyunlarda ecdadını öldüren değil" diyerek kaymağını ekleyip halkımıza sunar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Esprili mesajların aslında çok uzak ihtimaller olmaması çok üzücü cidden. Gerçekten de Origin kapatılıp, üstüne Acun'un açacağı telefonla tekrar açılması hiç şaşırtmaz kimseyi.  :cry:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aral Game hangi tarafa ait ? Hükümet, cemaat vs ? Hükümete yakınsa kapatılmaz heralde origin falan.

Bu arada campaign i oynamadım fakat Osmanlı askeri ni oynadığımız bölüm var mı ? Varsa kapatmazlar belki :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Single ı oynamadım ama 3 Osmanlı Officer ını melee ile öldür diye achievement'ını gördüğümden beri böyle birşeyin ayyuka çıkmasını bekliyordum.. Satışı belki yasaklanabilir ama serverlara erişim kapatılmaz..

Ama ben yazılı veya görsel medyada "BATILI OYUN YAPIMCILARI ŞEHITLERIMIZLE DALGA GEÇİYOR" başlığı bekliyorum bu 2 hafta içerisinde.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Almanlar ne yapsın yav. Adamları aralıksız öldürüyoruz 20-25 senedir her oyunda. Her oyunda kötü adamlar.

Makaan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bütün oyun boyunca "allies" tarafındasınız. Bu durumda sürekli osmanlı ve almanlara karşı oynuyorsunuz. Oyunu yapanın Amerika ve allies olduğunu düşününce gayet mantıklı.

Anca multi kısmında osmanlı veya axis seçebiliyorsunuz. Onda da DICE ve EA  hayvanlık yapıp, "sen belki oyunda kazandın ama bunlar kasaptı, hayvandı, insan değildi, zaten kaybettiler" demiyor. Olaylara hem ittifak hem itilaf devletler tarafından olumlu yaklaşmışlar. 

Özellikle Operations kısmında önceki demolarda olayı, allies melek, axis piçlerini temizlemeye geldiler falan diye girmiyor. Tarafların olaya yaklaşımı neyse, onu yazıyor. Suveyş kanalı savaşını, barbar osmanlıya karşı demokrasi sevdalısı İngilizler, barış ve kardeşlik götürüyor demiyorlar mesela. Doğrudan petrol ve ticaret yollarını zaptetme çabası olduğu söyleniyor Operations seçim ekranında.Demosunda gemi kaptanı ne işimiz var bizim burada tadında..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yasaklasınlar sonra da ağlasın bizim büyüklerimiz Türkiye'nin çok büyük tarihi var neden kimse işlemiyor diye. 1. Dünya Savaşı'nda geçen oyunda Osmanlı'ları öldürünce adamlar Türk düşmanı mı olacaklar? Hadi oluyorlar diyelim sen bu oyunu Türkiye'de yasaklayınca adamların Osmanlı öldürmesini nasıl engellemiş oluyorsun?

Oyunu yasaklayıp ondan sonra üstüne bizim milli internetimizi kullanarak Türkleri öldürme oyunu oynayamazsınız diye Origin'e falan bütün erişimi engelleyebilirler. Cidden hiç uzak bir ihtimal değil..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EA Sports Türkiye süper ligine sponsor olmuş falan diyorlar. Eğer böyle ise bu saatten sonra Origin'i falan engelleyeceklerini zannetmiyorum, en fazla teessüflerini bildirirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun ilk icerigi belli oldugu zaman ben bunu oynamam demistim. Osmanli askerlerinin olduruldugu oyunu ben oynamak falan istemiyorum.

Bu oyunlarin takipcileri cok iyi bilirlerki her zaman amerikan ingiliz askeri olup senaryo modunda afgan arap pers koreli kotu! adamlari oldururuz. Oyun bu deyip gecsekte aslinda gercekten bunlarin politik bazi amaclara hedeflenmis planlar dogrultusunda hizmet ettigini soylemek yanlis olmaz. Bir cesit guc propandasi ve karsi tarafi kotu gosterme gayesi ile yapiliyor bunlar. Diger orneklerini de TV sinema dergi ...lerde bolca bulabilirsiniz.

Diger bir acidan baktigimiz zaman ise bu oyunlar buyuk guclerin dunya uzerinde yaptigi operasyonlari mesru gibi gosterme gayretindedir. Oyunda nasi gosteriliyor bilmiyorum ama o donemin ingiliz cıfıtlarının arap yarim adasinda ne aradigi cok acik ve oyunu oynadiginiz zaman bu oyun size ne israil devletine zemin hazirlamak nede arap petrollerini somurmek gibi meşum bir amaclari oldugunu size anlatmayacaklardir.

özkaradağ beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

rErrAB.png  7Azzlm.png

Bu son online multiplayer oyunum olur heralde, rakipsizlik çok kötü bir şey, insan sıkılıyor bir zaman sonra...

Uçakla oynayınca oyunun dengesi bozuluyor diye bir el de tank alayım dedim, sonuç vahim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sonuçta öldürdüler mi ecdadlarımızı, evet öldürdüler. Oyun bundan ötesi mi hayır değil. Savaş bu onlar öldürürken barbar Osmanlı diyor, Osmanlı onları öldürürken emperyalist vahşiler. 

Anca bizim gibi salak sapık ülkeler bundan kıllanıp yasaklamaya çalışır ki yakında olacağı bu. ATV de felan çıkarsa bilinki yasaklanacak yolu yapılıyor. 

Neler yasaklanmadı, millet sorgusuz sualsiz ama cemaat yüzünden ama hükümet yıllardır içerde, bir oyunla mı başa çıkamayacaklar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

almanya dünya devi olurken, tarihte ilk bilgisayar oyunu yapıldığı andan itibaren ecdadımızı itin götüne soktular gibisinden uyduruk, üç kuruşluk polemiklere girişmedi. böyle aptallıklarla vakit kaybetmedikleri için de şu an herkesin gıpta ile baktığı bir devlet oldular.

her gün şehit haberi dinliyoruz, 3-5-15-75 sadece rakam oldular bizim için, şuan bu devirde bu olaylar yaşanırken 110 sene önce yaşanmış savaştaki çatışmaların kurgusundan yapılmış bir oyuna tü kaka demek ancak bizim gibi beyni, evrimleşmenin analitik düşünme halkasına geldiğinde gelişimini durdurmuş milletlere has bir gerizekalılık olsa gerek.

amerikada kız arkadaşımın ailesine türk'üm deyince, beni arap ve orta doğulu olarak görüp, kızı benden niye uzaklaştırdıklarını o an anlamamıştım ama buraya dönüp meza'nın ki gibi fikirlerle karşılaştıkça tepeden tırnağa hak veriyorum amerikalı ailenin o anki davranışlarına.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu ana kadar oyunlarda Almanları öldürdük, Rusları öldürdük, Amerikayı işgal etmeye kalkışan Çinlileri öldürdük, Far Cry da pek çok Afrikalıyı, The Division da Afro-Amerikalıları. 

Beyaz saray havaya uçtu ses çıkmadı, Kremlin yerle bir oldu çıt yok. 

Hiç birinde de içimde herhangi bir ırka dine mezhebe düşmanlık olmadı. 

Şimdi Osmanlı askeri öldürülüyor diye yer yerinden oynuyor, yok efendi cami bombalanmış.

Ya arkadaş bırak oyunu moyunu aynı dinin mensubu zaten cami bombalıyor. Irakta, Suriye de camiyi kim bombalıyor, canlı bombayla kim dalıyor. O çocuklar da mı BF1 oynadı. Bırak Allah aşkına.

Temeldeki eğitimsizliğe, yoksulluğa, cahilliğe çözüm üretmektense böyle kıytırık şeylere karşı savaç açmak çok çok kolay. Yasaklayınca bitecek mi ? Ya dünya da kim kimi bombalıyor bir baksanız çözeceksiniz işi. Oyunlara değili cehalete, yoksulluğa savaç açın onla ilgili kampanya yapın yapacaksanız da imkansız tabi. 

Enistein in söylediği gibi, karşılaştığınız sorunları onu yaratan düşüncelerle çözemezsiniz.

kronus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Ciddi bir devletin oyunları yasaklamakla falan işi olmaz zaten eğer gücün varsa kendi tezini ileri sürer ona göre kamuoyu 

oluşturmak için film, müzik, medya, oyun ... artık her neyse piyasaya sürdürsün. Bir önceki mesajda anlatmak istediğim bundan

farklı bir şey değidi.

Yukarıdaki medya entrümanları bakın sadece oyun, bf1 demiyorum, hükümetlerin ağırlıklı olarak kendi halkları üzerinde kamuoyu 

oluşturmaya ve bütün dünyada aksiyonlarını meşru göstermeye odaklıdır. İngilizce 'nin tesiri ile dünya üzerinde büyük ölçüde 

başarıya ulaşmaktadır.

Almanya'da Nazi öldürme oyunlarını yasaklamak yerine daha ciddi işlerle uğraşmışlar, ama güçleri olsa yine de dünya medyasına

tesir etmek yoluyla engel olurlardı demekki yetmiyor. Zombi versiyonları bile piyasaya çıktı. Ayrıca Nazi Almanyada kötü bir

anıdır oyunlarda Nazi vurgusu yoğun olduğu müddetçe halkı kontrol altında tutabilirsiniz.

Türkiyede BF1 konusunda bazı medya organları çığırtganlık yapmak istiyor, memlekette bu kadar bela varken zaten kimsenin BF1

uğraşacak durumu yok.

Bende şahsen oynamam dedim bu benim milli hissiyat hassasiyet olarak hakkım olan bir şey değil mi ? Oynamayın veya yasaklansın 

da demedim zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ tarihi kazananlar, filmi senaristler, oyunu da yapımcıları yazar. Savaşı Hitler kazansa 2. dünya savaşı oyunlarından bol bol Amerikalı ve İngiliz öldürüyor olurduk. Hitler de politik ve askeri bir deha olarak tarihe geçecekti.

Dediğin gibi Türk'ler de oyun yapıp Osmanlı yı çok insancıl Müslümanlığı'da çok ilime irfana da önem veren bir din olarak gösterebilirler. 

Sonuçta gerçekler ortada tarih ortada. Her şeyden önce kendimizle barışık olmamız lazım. elbette savaş döneminde biz düşmana düşmanda bize kötü gözle bakacak. Ya öldürüyoruz ama bunlar aslında çok iyi insanlar vah vah diye savaş yapılmaz. Oyunda geçen de bu. 

Az önceki mesajımda yazdığım gibi oyun yapımcısı Amerikalılarin bize öldürtmediği ırk kalmadı, hepsini yazdım. Hani bi eskimolar felan var benim henüz öldürmediğim. Almanından Çinlisine, Rus undan Amerikalısına hepsine kıydık yıllar boyu. 

Hani onları öldürürken iyi de Osmanlı yı öldürürken mi milli hislerimiz depreşti. 

Yani bir oyunu gerçekçi gözle bakacak olursak öldürmek zaten suç, günah, oyunu gerçeklerle bağdaştıracaksanız Simcity felan oynamak lazım.

Neyse elbette kimsenin oyunu yasaklamasını tasvip etmeyeceğim gibi kimseye de oyun oynamanın dayatılması doğru değil.

Ama milli hisler açısında şu da alternatif olabilr, oyunu alıp sürekli yenilebilirsiniz böylece hep Osmanlı kazanmış, düşman asker ölmüş olur :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Betada bol bol sabote ettim ingiliz takımını zaten, ancak bir yerden sonra oyun olduğunu yaptığınızın bir anlam ifade etmediğini idrak ediyorsunuz. , :)

Ben gerçekten oyun olarak bakıyorum aslında ama yanlış biraz anlaşıldım.

Bu arada oyun yasaklama olayı ile ilgili Çinde China Rising DLC 'si yasaklanmıştı bilmeyen vardır belki not düşeyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Betada bol bol sabote ettim ingiliz takımını zaten, ancak bir yerden sonra oyun olduğunu yaptığınızın bir anlam ifade etmediğini idrak ediyorsunuz. , :)

Ben gerçekten oyun olarak bakıyorum aslında ama yanlış biraz anlaşıldım.

Bu arada oyun yasaklama olayı ile ilgili Çinde China Rising DLC 'si yasaklanmıştı bilmeyen vardır belki not düşeyim.

Evet Çin yasakladı, böylece biz Şangay ı rahat rahat işgal edebildik karşıda Çin liler olmadan :) 

Burada zaten temel mantık yanlış.

Düşünce şu demi : 

Bu oyunlarla insanların kafasından Çin'e karşı bir algı oluşuyor. Kimin kafasında Çin'e karşı algı oluşuyor, Çind dışında yaşayan insanların, yani diğerlerinin. Oyunu kime yasaklıyorsun Çin lilere. İyi de kardeşim idrak Çin lilerin kafasında oluşmuyor ki, zaten yabancının kafasında oluşuyor. Yanlış mı düşünüyprum.

Yani bu tip yasaklar temelinde yanlış.

Ancak Çin'in yaptığı şeyin şu şekilde çok çok önemli bir etkisi olmuştur, olmalıdır. Çin dünyanın en kalabalık ülkesi olması sebebiyle en önemli pazarı. Dolayısıyla ben EA yerinde olsam bir daha Çin'li öldürdüğüm oyun yapmam. E abi adamlar yasaklayınca en önemli pazara satamıyorsun. Yani böyle bir etki nedeniyle adamlar yasakladıysa, evet bunun bir etkisi var. Ama Çin olduğu için var, TR de bu etki olmaz, zaten mincik pazar. Danimarkalı yapsa da olmaz, Bulgar yapsa da olmaz. 

Bu arada ben Şangay ın işgal ettim, pek çok da Çin tankını havaya uçurdum ama içimde hiç Çin'lilere karşı bir antipati gelişmedi :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Osmanlı askeri olmadan WW I oyunu nasıl yapacaklar onu anlamadım.

PES yapıyor. İngiliz liginde Liverpool değil de London FC var. BF1 de de Ottoman değil de Cotonman felan olabilrdi. O zaman hiç böyle sorunlarımız olmaz alçak Cotonman ler diyip ödürürdük.   

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında Osmanlı askerleri ile savaşılan başka oyunlarda var  mesele 10 küsür sene önce Age of  Empiresta Malta adasında yapılan savaşın hiç tartışıldığını hatırlamıyorum. Osmanlının en güçlü olduğu zamanlar. Onlar bu etkiyi yapamadı çünkü hem bf kadar kitlesi yok hemde bizim 1. dünya savaşı ile çok büyük bir kuyruk acimiz var. Dağlara çıkmak için planlar bile yapılmış, millet yok olmanın eşiğinden dönmüş. Bunlarda hassasiyeti arttırıyor. 

Son dönemdeki neo Osmanlı havasının tekpilere katkısı var. Bilmeyen duyunca oyunu kötü ucuz bir propoganda sanıyor (ben yukarıda izah ettiğim dünya hakimlerinin gibi gizliden gizliye bir propogandası algı yönetimi olabileceğini düşünüyorum.) bizdeki medyanın böyle göstermeye çalışmasının da aslında güncel

politikalar paralel olduğu açık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok