Oyun için hangisi (PS4 / Notebook )
0

Bu konuda 41 mesaj var

Açık konuşmak gerekirse 1080p çözünürlükte o işlemci ve hele de o ekran kartıyla yeni oyunlarda pek birşey bekleme. İşlemciyi 2.elden hiç olmazsa i5 4460 falan gibi bir şey yapıp, ekran kartını da yine 2.elden GTX 960 almanda fayda var. Tabi bu durumda bir de anakart lazım, onu da yine 2.el veya sıfır olarak 150-200 lira gibi uygun fiyatlı H87-97 hatta H81 çipsetli bir anakart alabilirsin. İlla bu kadar az bütçe ile birşeyler yapayım diyorsan da PS4 al geç. Çünkü o kuracağın pc ile ancak nispeten eski olan, yaklaşık 2-3 yıl öncesi ve daha eski olan oyunları oynayabilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6xx serisi ile uğraşana kadar A10 serisi bir APU alsaniza... Hem ekonomik hemde bir cok guncel oyunu sorunsuz calistiriyormus..

Mus diyorum donanim tarafini eskisi kadar takip edemiyorum. Arkadaslarimizin degerli onerilerine bakmaniz daha yerinde olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sistemi belirledim ve siparişi verdim :

CPU : AMD FX-8300

COOLER : XIGMATEK 965

RAM: TEAM 2X4GB 1600MHZ CL9

VGA: Vatandan asus sitrix 2gb r7 370 alındı

ANAKART : MSI-970A - G43 (önceden vardı)

HDD: 1x128GB SSD + 1x750GB 2.5" (önceden vardı)

MONİTÖR : VIEWSONIC V2216-2 FULL HD DVI

KASA : TX SSD READY ATX ( ucuz iş görür model seçtim orasını burasını matkaplayacağım)

PSU : HIGHPOWER 600W 80+ bronze 45A

Klavye mouse önceden vardı

Cumartesiye kadar tüm parçalar elimde olurs sistemi toplayıp kasaya özel montaj yapacağım. Haydi hayırlısı .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam yeni kartları görenler fıldır fıldır satıyordur eski kartlarını (ki burda eski kartlarını derken yalnızca sahibiyet olarak konuşuyorum yoksa 4 hafta önce 980ti alan insanlar gtx 1080 falan aldılar ve 980ti eski oldu )

Yani demek istiyorum ki heryerde dolu dolu amd r9 lar gtx 9xx ler falan var uygun mutlaka düşürürsünüz bişiler.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam yeni kartları görenler fıldır fıldır satıyordur eski kartlarını (ki burda eski kartlarını derken yalnızca sahibiyet olarak konuşuyorum yoksa 4 hafta önce 980ti alan insanlar gtx 1080 falan aldılar ve 980ti eski oldu )

Yani demek istiyorum ki heryerde dolu dolu amd r9 lar gtx 9xx ler falan var uygun mutlaka düşürürsünüz bişiler.. 

Aynen öyle dh 'de  ekran kartı bölümü manav gibi nerdeyse kiloyla satacaklar  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dh de ekran kartınlarına biraz pazarlık ve getle taksitle almak istediğim bir sürü zat ile anlaşamadım. 20 - 30 tl nin ciddi hesabını yapanlarla işim olmaz dedim asus sitrix 2gb r7 370 sıfırı 519tl taksitle aldım geçtim. 80tl kar edicez diye mi uğraşılır bunlarla . Sapphire r7 370 e 500tl ilan açıyor 430tl getle alim diyorum yok öyle yok böyle , eeeh dedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda sistemi toplayacak zamanı yarattım ve yine taşınabilir pc konseptinde fantezimi yaptım . Bakalım beğenecek misiniz ? :)  . Zira taşıması çok pratik oluyor , tutamağı bavulcudan aldım 8tl ye . çok da güzel uydu.

TX kasa beklediğimden çok daha iyi çıktı 70TL için. Renk güzel , materyal çok hafif olduğundan PC 'yi taşımak gerçekten rahat. Daha önce aynı konseptte Xigmatek kasası çok ağırdı taşıması da zordu.

Resimler:

7v5PZL.jpg

.

PMmBzd.jpg

.

goEyR0.jpg

.

ZdmJRo.jpg

Onur and Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Muthis olmuş. Ben cok begendim şahsen...

@@hakancez -> teşekkür ederim , ps4 gibi oldu az daha kabası ama upgrade edilebilir bir PC :)  .  işim bitine dolabımın bir köşesinde yer açtım oraya kaldırıyorum ortada da görünmüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben i7 işlemci, GTX 860m, 16 GB Ram ve 128 GB SSD + 1 TB HDD olan MSI notebook'tan genel olarak memnunum. Benim beklentimi %70 karşılıyor. Tek problem ekranı.. Gördüğüm en kötü panellerden biri olsa gerek , gözümü çok yoruyor. Sırf bu yüzden satıp yerine daha iyi bir full hd ekranı olan benzer özelliklerde bir notebook almayı düşünüyorum.

Bu proje gerçekten başarılı olmuş. Ancak özellikle yer sıkıntısı had safhada olunca notebook'un yanına bir mouse atıp oyun oynayabilmek çok büyük bir konfor sağlıyor. Benim de öyle bir durumum var ve önümüzdeki aylarda daha da sıkışık bir ortama geçme ihtimalim olduğundan şu andaki gibi monitor bile bağlama imkanı olmayacağından notebook değiştirme planları yapmaya başladım mecburen.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tam bir Zihni Sinir procesi :) Güle güle kullanın.

Aslında bu 2. benzer proje , geçen yılda aynı fiziki ev olduğundan xigmatek kasa , 20" led monitör ve dolap sapı bulabilmiştim. Gitgide doktora yapıyorum :)

Ben i7 işlemci, GTX 860m, 16 GB Ram ve 128 GB SSD + 1 TB HDD olan MSI notebook'tan genel olarak memnunum. Benim beklentimi %70 karşılıyor. Tek problem ekranı.. Gördüğüm en kötü panellerden biri olsa gerek , gözümü çok yoruyor. Sırf bu yüzden satıp yerine daha iyi bir full hd ekranı olan benzer özelliklerde bir notebook almayı düşünüyorum.

Bu proje gerçekten başarılı olmuş. Ancak özellikle yer sıkıntısı had safhada olunca notebook'un yanına bir mouse atıp oyun oynayabilmek çok büyük bir konfor sağlıyor. Benim de öyle bir durumum var ve önümüzdeki aylarda daha da sıkışık bir ortama geçme ihtimalim olduğundan şu andaki gibi monitor bile bağlama imkanı olmayacağından notebook değiştirme planları yapmaya başladım mecburen.

Aslında ben de gamer laptopta neredeyse karar kılmıştım ama ekran meselesi ve upgrade meselesi beni uzaklaştırdı. Şimdi kullandığım 21.5" full hd bir monitör. Çok fark ediyor gerçekten.

Yalnız dizayn efsane olmuş, tam şuranın tozunu alayım bi dk. diyip kaldırıp yerine koymalık. :D

Teşekkürler , bu ikinci tezimi ben de daha çok beğendim tek olayk monitörü yukarı aşağı yatırma olaydı iyiydi. (onu da çözerim belki)

Şu tarz bir kasa süper giderdi 

http://www.xoxide.com/chieftec-bravo-case-vesa.html

Kasa yazarkasa gibi vallahi ama monitörü pozisyonlama iyi bir seçenek , TR 'de yoktur bunlardan sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kasa için masanın altı dışında bi yer düşünmem şu an ama yer sıkıntısı varsa tam bi yemişim iMac'i tasarımı olmuş gerçekten. Güle güle kullanın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok